Jak si vybrat pohovku na chodbě: 3 důležité body | Green-Pages.info

Základní požadavky: pohovka na chodbě

Vezměte prosím na vědomí následující:

Malé pohovky do chodby

Pro malou chodbu je výběr pohovky obtížnější. Ale jsou zde i možnosti. Zvláště pokud opravdu potřebujete takový nábytek v této místnosti.

Jaká budou kritéria výběru:

Dobré pohovky, prokázané poptávkou kupujícího, nabízejí značky „Kaskad“, „Optimus“. Pokud si nemůžete koupit pohovku této konkrétní značky, pak se zaměřte na analoga. Jedná se o mini pohovky, které vypadají skvěle v moderních chodbách.

Druhy pohovek v chodbě (video)

Výběr pohovek, pohovek, mini-pohovek na chodbě je dnes skvělý. A pokud dříve byl takový nábytek na chodbě považován za zbytečný, dnes je útulný, pohodlný a praktický. Chcete-li vytvořit, že velmi teplé domácí prostředí — nejlepší volba.

Jak přemýšlet o uspořádání chodby

Vstupní hala znamená vstup do bytu. Dále může zahrnovat chodbu a chodbu, oddělenou od obývacího prostoru přepážkou nebo dveřmi. Existují průchozí prostory i prostory umístěné ve výklenku.

Pro zónování se často nepoužívají vizuální techniky, ale nábytkové sady, pódia nebo sádrokartonové konstrukce. Ukazuje se tedy, že zachovává integritu prostor.

Je důležité racionálně uspořádat položky a zajistit k nim snadný přístup. K tomu je nutné vzít v úvahu posloupnost procesů na chodbě (sundat a zavěsit svrchní oděv, sundat boty), jeho velikost a geometrii.

Povrchové úpravy a materiály

Podlaha v chodbě v moderním stylu může být obložena keramickými dlaždicemi, laminátem nebo parketami. Materiály jako přírodní kámen nebo dřevo jsou drahé předměty, ale dostatečně rychle se opotřebují.

Stěny

Hladké stěny, malované v neutrální, méně často světlé barvě, vypadají moderně a zdrženlivě. Nevýhodou takového povlaku je, že podklad pro lakování by měl být dokonale hladký, bez nepravidelností a trhlin.

Chcete-li skrýt malé nedostatky, můžete přebývat na tapetách, zatímco i vinylové odrůdy jsou vhodné pro nebytové oblasti. Přestože plastové panely mají širokou variabilitu designu, mohou zabírat cenné centimetry prostoru.

Strop

V domech s nízkými stěnami by bylo racionálnější zvolit omítnutý strop natřený matnou barvou.

Výzdoba a osvětlení

Nástěnné malby nebo fotografie se stanou dalším dekorem. Předvedou vašim návštěvníkům umělecké preference hostitelů a vytvoří pozitivní image.

Nezapomeňte na rostliny, které jsou schopné „oživit“ nejtemnější interiér. Doporučuje se omezit na výše uvedené techniky, protože nadměrné množství součástí hromadí pouze malý prostor.

Osvětlení by mělo být rovnoměrné a mělo by zajistit větší nasycení v zrcadle a oblasti lavice. Vestavěné bodové světlomety s touto misí odvedou skvělou práci, ale v případě potřeby můžete použít nástěnné svítilny nebo stojací lampy.

Návrh chodby v moderním stylu — foto

Pro další část barevných fotografií doporučujeme podívat se na náš výběr. Zkompilovali jsme obrázky návrhů chodeb v reálném životě, abychom předvedli rozmanitost návrhů. Hezké prohlížení!

Druhy pohovek pro chodbu

Všechny typy pohovek mají praktickou a estetickou funkci. Výběr typu nábytku závisí na velikosti chodby.

Existuje několik typů pohovek:

Rovné pohovky jsou považovány za klasiku. Jejich výhodou je, že jsou vhodné do různých prostor. Struktury jsou prefabrikované a skládací.

Rohový nábytek je stále více žádán.

Výhody rohového nábytku:

 1. Pohodlné a funkční.
 2. Umožňuje racionálně využívat prostor na chodbě.
 3. K dispozici v různých délkách.
 4. Je snadné najít vhodnou variantu pro interiér.

Modulární výrobky lze přestavět na základě parametrů místnosti. Existují možnosti se zaobleným tvarem, které lze umístit do středu velké chodby.

Pohovky jsou také rozděleny podle počtu sedadel. Obvykle se vejdou 2-3 lidé. Pro prostornou chodbu si můžete vyzvednout velké pohovky, ale je nutné předem přesně změřit rozměry místnosti.

Noční stolek na pohovce

Tento typ se prakticky vejde do interiéru. Funkční zásuvky skryté z pohledu budou vypadat harmonicky. Je vhodné umístit malou malou pohovku vedle východu. Vynikající volba stojanu na boty.

Je nutné zvolit správné čalounění, aby se pohovka začlenila do celkového stylu chodby. Neměli byste si vybrat krytinu ve světlých odstínech, je nepraktické, pokud jsou v bytě zvířata a malé děti.

Pohovka

Elegantní lavička se vejde do každého řešení ve stylu bytu. Vhodné pro velké chodby. Vyrábí se s místem pro boty s polstrovaným sedákem nahoře. Obvykle se vyrábí z masivního dřeva nebo kovu. Provádí se s měkkým hřbetem a opěrkami rukou.

Tento typ je kupujícími milován, protože má pohodlné měkké sedadlo. Když kupujete nebo navrhujete lavičku, další police vedle ní nebo pod ní jsou vynikající volbou, která rozšiřuje škálu vašich možností.

Lavice

Lavička je skvělou volbou pro velké chodby. Skvělé místo k odpočinku po dlouhém pracovním dni. Perfektně se hodí do každého interiéru.

S osobním přístupem si můžete objednat banket. Bude tedy jedinečný a jedinečný svého druhu. Zákazník bude moci do budoucí pohovky přidat potřebné drobnosti: zezadu do zásuvek na věci.

Výběrová kritéria a pravidla

Interiér chodby by neměl působit nepořádek a nadbytek věcí. Nejprve se musíte rozhodnout, jaký druh nábytku potřebujete. Nezapomeňte na velikost místnosti. Hlavními kritérii jsou kompaktnost a funkčnost.

Vnímání barev také ovlivňuje obraz místnosti. Pokud potřebujete vizuálně zvětšit velikost, zvolte světlé barvy. Pokud je místnost velká, můžete si koupit modely jiných odstínů, které jsou v souladu s interiérem místnosti.

Nezapomeňte také na nábytek vyrobený na míru. Je snadné a snadné najít dobrou volbu na základě náčrtů.

Při výběru nezapomeňte na pravidla:

 • umístění;
 • funkce rozvržení;
 • řešení interiérového stylu;
 • kvalita materiálu;
 • praktické a technické vlastnosti;
 • Modelka.

Funkce, výhody a účel

Jak se jmenuje pohovka na chodbě? Kvůli jeho malé velikosti a prostornosti, to je obvykle nazýváno mini-sofa.

Takové pohovky jsou obvykle určeny pro pohodlné nošení obuvi a působí také jako ozdoba atraktivního interiéru. Mohou být také použity k provádění těchto funkcí:

 • pro skladování nepoužité obuvi;
 • samostatné místo pro zavěšení deštníku;
 • dát tašku;
 • umísťování drobných předmětů.

Chcete-li na chodbě vytvořit útulnost a krásu, měli byste při výběru tohoto typu nábytku do této místnosti dodržovat některá pravidla:

V závislosti na tvaru modelu existuje několik hlavních typů

Noční stolek na pohovce

Horní police je určena k ukládání drobných předmětů nebo ji můžete ozdobit krásným květináčem.

Pohovka

Pohovka s místem pro boty vypadá jako obyčejný stojan na boty, ale nahoře má pouze měkké sedadlo. Tento model zahrnuje kovové mřížky pod čalouněným sedákem, kde můžete pohodlně umístit své boty.

Pohovka

Kované čalouněné lavice čalouněné jsou velmi žádané.

Velikost

Protože chodba má obvykle malou velikost, nabízejí výrobci čalouněného nábytku pohovky kompaktních rozměrů. Mohou být navrženy pro jednu nebo dvě osoby.

Rohové možnosti jsou velmi žádané, což šetří místo v místnosti.

Malé modely vypadají hezky a ladně a nezasahují do volného pohybu. Obvykle mají šířku asi metr a hloubku asi 50 cm. Tyto rozměry vám umožňují pohodlně sedět na pohovce a nezabírají mnoho místa.

Pohovka v malé chodbě může být vybavena nízkými područkami nebo bez nich.

Bezrámový model by byl vynikající volbou. Kompaktní půlkruhová pohovka se dokonale vejde do malé místnosti.

Jak si vybrat?

Široká škála stylových a atraktivních modelů pohovek na chodbě vám umožní najít tu nejlepší volbu pro každého. Pro správné rozhodnutí byste měli vzít v úvahu několik nuancí:

Při výběru správné pohovky na chodbě byste měli věnovat pozornost spolehlivosti a trvanlivosti materiálů, strukturální pevnosti a její funkčnosti.

Kompaktní pohovka bude vypadat skvěle v souboru s šatní skříní. Čalouněný nábytek bude sloužit jako místo pro čekání nebo výměnu obuvi a do skříně bude možné pohodlně umístit svrchní oděv, obuv a různé drobnosti.

Pro každou chodbu si můžete vyzvednout kompaktní pohovku, která nezabírá mnoho místa. Hlavní věc je, aby se rozhodl, počínaje tvarem místnosti.

Pro úzkou a dlouhou chodbu je ideální pohovka s další zásuvkou pro pohodlné umístění obuvi. Vyplatí se vybrat modely s minimálním dekorem, důraz by měl být kladen na jednoduchost.

Pokud chcete dosáhnout starožitného efektu, je lepší koupit kovaný model se stylovým rytím a kovovými zásuvkami.

Pro čtvercovou chodbu je vhodné mnoho řešení. Můžete si dát klasický model s útulným a velkým sedákem nebo moderní pohovku s pohovkami. Výběr barevného schématu závisí na interiéru místnosti.

Pokud je chodba v kulatém tvaru nebo nestandardní, je perfektní kulatá pohovka nebo malý pohovka. Interiér chodby může být jak klasický, tak moderní.

Pokud je v chodbě hluboká a široká výklenek, lze ji použít k umístění skříňky na pohovku. Pod pohodlným sedadlem bude box na boty a nahoře bude několik nástěnných skříní pro ukládání různých drobností.

Pohovka z palet bude velmi zajímavá.

Je docela možné vyrobit takový stylový a nestandardní nábytek vlastníma rukama. Podrobný výrobní proces je popsán v následujícím videu.

Materiály pro dokončení chodby

Moderní dokončovací materiály výrazně usnadňují život hostesky a pomáhají vylepšit interiér. Tady jsou některé z nich:

Interiér obývacího pokoje v moderním stylu

 • Obývací pokoj je tváří každého bytu nebo soukromého domu, proto je důležité přistupovat k jeho designu interiéru se zvláštní pozorností a velkou odpovědností. Koneckonců to bude přesně to, s čím se setká s vašimi hosty, a z vysílané atmosféry bude jejich první dojem z vašeho zvláštního interiéru záviset.

Přítomnost cihlové zdi v designu interiéru je tím pravým řešením (SK Interiors)

Laconic moderní interiér (Design: Jessica Lagrange Interiors)

Kombinace černé a bílé v interiéru

Skvělá kombinace přírodního dřeva a bělených cihel (Designed by Huniford Design Studio)

 • Obývací pokoj se velmi často spojuje s jinou místností, jako je kuchyň. Pro dobrého návrháře je velmi důležité, aby toto okolí vypadalo hezky a uvolněně. Množství volného prostoru a nedostatek jednoduchosti jsou základním faktorem v interiéru obývacího pokoje v moderním stylu. Je velmi důležité dodržovat tyto aspekty, abyste dosáhli požadovaného výsledku.

Moderní a moderní obývací pokoj (podle ARTlike)

Světlé tóny moderního obývacího pokoje (Design: The Funky Umbrella)

Vždy bude existovat krásný obraz ve stylovém designu (od designu S2)

Bílý moderní obývací pokoj s malou jídelnou (navrženo Courtney Jones — Carmel Realty Company)

Originální design obývacího pokoje s domácím barem (Design: Stonewood)

 • Ti, kteří hledají živější styl a chtějí vytvořit standout pozadí, mohou zkusit kombinaci jasných barev s neutrálními, jako je šedá nebo dokonce černá. Klasická cihla je také běžnou součástí moderních obývacích pokojů. dodává místnosti eleganci a přísnost. I ta nejnudnější ocel a betonová skříň se dá rychle přeměnit v nepoznání. Vše, co musíte udělat, je odvážná rozhodnutí a nápady ve vaší hlavě.

Skutečná čerstvost v obývacím pokoji (foto Mina Brinkey)

Pohovka Tete-a-Tete může zpříjemnit váš život (Design by BarlisWedlick Architects, Tribeca Studio)


Funkce:

Je třeba přemýšlet nejen o klasickém stylu chodebního nábytku, ale také vybrat materiály pro dokončovací práce, věnovat pozornost podlaze a stropu.

Chodba klasickým směrem má určité odlišnosti od ostatních obytných částí bytu. V mnoha malých bytech je chodba dlouhá a úzká a nejsou zde žádná okna, takže není přístup k přirozenému světelnému zdroji.

Klasická italská vstupní chodba je výběr skutečných císařů. Tato možnost dekorace neztratila svůj význam.

Malá italská vstupní hala, která bude útulná a pohodlná jak pro obyvatele bytu, tak pro četné hosty, pomůže zdůraznit sociální postavení majitele objektu.

Designové vlastnosti

Nábytek do chodby, který je navržen v klasické verzi, by měl být vysoce kvalitní a drahý.

Pro dekorace na zeď můžete použít tapetu, která nemá jasný ornament. V klasickém obývacím pokoji jsou vhodné květinové vzory.

Aby ukázali solidnost majitele nemovitosti, interiéroví specialisté často používají vysoce kvalitní drahé textilie a dekorativní nástěnné panely.

Jako další prvky v designu klasické chodby můžete zvážit stylová zrcadla.

Jako podlahová krytina v klasickém interiéru se používají parkety, které jsou vyrobeny z drahých dřevin.

Pokud je místnost úzká a dlouhá, můžete ji zónovat. Při rozdělení místnosti na několik částí si můžete pro každou část zvolit vlastní verzi nábytku.

Jak vybrat správný šatník na chodbě v klasickém stylu, fotografie hotových děl i výběr lustru v chodbě v klasickém stylu, to vše najdete ve fragmentu videa

Užitečné tipy

K umístění různých doplňků se v tomto stylu používá úzká skříňka nebo malá komoda. Je-li dostatek volného místa, lze do chodby nainstalovat malou měkkou pohovku.

Ne všechny byty mají prostorné chodby, takže výrobci moderního nábytku vyvinuli speciální modulární soupravy. V případě potřeby je lze kombinovat v jiném pořadí a doplnit je o samostatné segmenty.

Závěr

Úzký chodbový projekt

Mnozí se potýkají s problémem výběru nápadů pro návrh chodby, která není širší než 2 metry.

Samozřejmě jsme našli řešení tohoto obtížného úkolu.

Když je v chodbě schodiště

Prostor pod schody lze snadno obsadit designovými skříňkami, které dokonale skrývají prázdnotu a vytvářejí útulnost.

Pokud je schodiště součástí obývacího pokoje, lze skříně doplnit police, na nichž lze elegantně umístit knihy a vázy.

Chodba dekorace v soukromém domě

Soukromý dům může pojmout naprosto všechny fantazie, které by člověk chtěl převést do reality. Konstrukce chodby v bytě má na rozdíl od prostornosti vašeho domu mnoho omezení. Ale jak víte, objevují se klady a zápory.

Velikost pokojů, které jsou nejčastěji vytvářeny podle jednotlivých projektů, může omezit výběr mezi typickým nábytkem, ale vždy existuje možnost vlastního designu.

Existuje mnoho variací na design chodby, to vše závisí na představivosti a rozhodnosti v akci.

Každý může žít v pohodlí, pokud existuje cíl a touha dosáhnout.

Odkaz na hlavní příspěvek
Adblock
detector