Jak si vybrat pohovku pro každodenní spánek: užitečné tipy od odborníků | Green-Pages.info

Výhody používání pohovky

To, zda stojí za to používat rozkládací pohovku pro každodenní spánek, pomůže pochopit srovnání silných a slabých stránek tohoto nábytku.

 • úspora místa v malých místnostech;
 • rychlá a praktická transformace ke zvýšení počtu sedadel;
 • schopnost používat jak v obývacím pokoji, tak v ložnici.
 • potřeba neustále odstranit postel a složit mechanismus;
 • není vhodný pro lidi s onemocněním pohybového aparátu.

Ve všech ostatních ohledech není v žádném případě nižší než postel a může být skvělou náhradou za to. Hlavní věcí je vybrat opravdu praktický a pohodlný model se zásuvkami a dalšími užitečnými prvky.

Čalounění pohovky

Již jsme se rozhodli, jaký mechanismus by měl být, pak můžeme pokračovat do další fáze — výběr čalounění. Nejúspěšnější možností v tomto případě budou následující typy čalounictví (o čalouněných látkách se dočtete více zde):

Tyto druhy tkanin jsou drahé, ale jejich cena je plně odůvodněna slušnou kvalitou.

Mezi typy čalounění, které by se nemělo používat, patří následující možnosti:

Sedací soupravy s matracemi

Při výběru pohovky je třeba věnovat zvláštní pozornost matraci. Modely s výsuvným nebo otočným mechanismem samozřejmě používají standardní ortopedické matrace.

Zvláštní pozornost by měla být věnována pohovkám, kde je poskytována další matrace. Pokud je tloušťka matrace pouze 5–6 centimetrů, neměli byste počítat s dobrým zvukovým spánkem. Nejlepší volbou by byl model s matrací 10-11 cm.

Je žádoucí, aby povrch neměl prohlubně, švy a rozdíly ve výšce. Pokud ano, můžete je odstranit tenkou matrací, která vyhladí všechny nepravidelnosti.

Při výběru je také vhodné zvážit velikost a barvu pohovky. Kvalifikovaný výběr velikosti pomůže ušetřit místo a stín pomůže doplnit design interiéru.

Také pro větší pohodlí a estetiku si můžete koupit dvě křesla, která ladí s pohovkou a odpovídají barvě a stylu interiéru. Co hledat při výběru křesla pro domácnost nebo křesla pro kavárny, bary a restaurace, přečtěte si tento článek.

Který typ pohovky s ortopedickou matrací je pro vás to pravé

V naší době jsou mezi produkty této skupiny velmi oblíbené pohovky s ortopedickými matracemi. To není překvapivé. Pozitivní účinek, který mají na lidské tělo během spánku, je nakonec neocenitelný.

Ortopedické pohovky a postele se vizuálně neliší od běžných pohovek, mají stejný design, čalouněné vysoce kvalitními textiliemi. Ale zároveň mají mnoho odrůd pro každý vkus.

S dostatkem informací o ortopedických gaučích na spaní si budete moci vybrat správnou volbu.

Ortopedické matrace. Pravidla výběru

Když jsme se rozhodli pro typ pohovky, podívali jsme se na její transformační mechanismus, přistoupili jsme k výběru ortopedické matrace, kterou potřebujeme.

A to není poslední otázka. Náš spánek a stav těla během následujícího dne bude skutečně záviset na správnosti provedeného výběru.

Matrace se podle své náplně vyznačují přítomností pramenů i složením plniva, které hraje při jednání s osobou rozhodující roli.

Při výrobě sedacích souprav s ortopedickými matracemi se používá speciální čalounická tkanina, která sestává z vláken přírodního a chemického původu, což zajišťuje vysokou odolnost proti opotřebení.

Pokud si vyberete pohovku s ortopedickou matrací, ujistěte se, že jste si vybrali typ vaší pohovky, že jste vybrali správný transformační mechanismus, že pro matraci potřebujete jen takový výplň, a pak klidně vezměte nákup domů.

Jak prodloužit životnost

Dobrá pohovka slouží po dobu nejméně 10 let. Existují však určitá provozní pravidla, podle kterých můžete výrazně prodloužit životnost čalouněného nábytku.

Vědomí výrobci poskytují podrobné informace o svých produktech. Další informace naleznete na produktových kartách.

Výhody a nevýhody spací pohovky


Je v pořádku každý den spát na gauči? Samozřejmě je to možné, zejména pokud má ortopedický povrch a dostatečně silný mechanismus. Zde je seznam výhod spaní na gauči:

Ne bez vad:

Proto při nákupu ortopedické pohovky musíte zvážit klady a zápory. U bytu s 1 ložnicí však bude pohovka jediným optimálním řešením.

Rozkládací pohovka s ortopedickou matrací pro každodenní použití, co to je?

p, blockquote 10,0,1,0,0 ->

Ortopedické pohovky mají různé tvary a jsou: rohové, akordeonové, skládací nebo knižní

p, blockquote 11,0,0,0,0 ->

p, blockquote 12,0,0,0,0 ->

Při výběru pohovky se spoléháme na tyto tři body:

 • Pohovka mechanismus.
 • Látkový materiál
 • Materiál matrace a výplň

p, blockquote 13,0,0,0,0 ->

p, blockquote 14,0,0,0,0 ->

Materiál matrace

p, blockquote 24,0,0,0,0 ->

Ortopedická matrace pomůže zvýšit trvanlivost vaší pohovky pro příjemný spánek a udrží její tvar dokonale po mnoho let.

p, blockquote 25,0,0,0,0 ->

p, blockquote 26,0,0,0,0 ->

Jaký materiál jsou matrace vyrobené z:

 • Kokosový kokosový materiál. Drahé plnění, ale určitě vydrží rok.
 • Latex je elastický, odolný a měkký. Lze jej zakoupit za přijatelnější ceny.
 • Paměťová pěna — dokonale kopíruje tvar osoby a páteř leží v pohodlné poloze. Velmi pohodlný a vysoce kvalitní materiál.
 • Kombinované výplně jsou různé umělé výplně, nejčastěji nejlevnější.

p, blockquote 27,0,0,0,0 ->

Výhody rozkládací postele s ortopedickou matrací

p, blockquote 33,0,0,0,0 ->

Někdy se zdá, že žádná pohovka s matrací nemůže nahradit dobrou postel vyrobenou z pevné konstrukce. Ale stále častěji v apartmánech místo obvyklé postele najdete pohovku. Je to pohodlné, a to vysvětluje všechno díky výhodám:

 • Prakticky má rozkládací pohovka prostorný povlečení;
 • Kompaktnost a nezabírá mnoho místa;
 • Stylové, zejména pro studiové apartmány;
 • Všestrannost ve všem pro použití.

p, blockquote 34,0,0,0,0 ->

Pokud chcete, aby váš pokoj byl minimalistický, bude do tohoto interiéru dokonale sedět pohovka. Ne každý se může chlubit velkou čtvercovou plochou bytu, takže se každý uchýlí k výběru nejpohodlnějšího místa na spaní.

p, blockquote 35,0,0,0,0 ->

p, blockquote 36,0,0,0,0 ->

Jak si vybrat rozkládací pohovku s matrací a jaká kritéria dodržovat:

 1. Pohovka by měla být především pohodlná. Proto byste na to měli sedět a zjistit, z jakého materiálu je vyroben. Pokud se rozhodnete online, je lepší prodiskutovat všechny podrobnosti s prodejním poradcem.
 2. Jednoduchý transformační mechanismus. Myslíme si, že se nikdo nechce dlouho pohrávat a plýtvat energií při otevírání a rozšiřování pohovky. Proto se blíže podíváme na to, jak snadno mechanismus funguje, jak silná je kovová struktura. Zkontrolujte to otevřením sami.
 3. Vyberte si velikost, tvar, design vaší pohovky pro svůj každodenní spánek. Ve vaší domácnosti by to mělo vypadat dobře. Odpovídá velikosti místnosti a má správnou barvu.
 4. Naučte se materiál rozkládací matrace, abyste se na ní cítili pohodlně a pohodlně. Neměla by vrzat, klesat a měla by mít ortopedický rám. Vyberte také správné čalounění, které lze snadno vyjmout a vyčistit.

p, blockquote 38,0,0,0,0 ->

Funkce pohovky pro spaní pro každý den

Plné místo na spaní

Rozměry pohovky jsou určeny oblastí místnosti a velikostí spací postele. Existuje obecně uznávaný standard, který vyhovuje většině lidí průměrné velikosti a výšky až 180 cm.

 • Pro jednu osobu: 80 x 200 cm.
 • Pro dva: 150 x 200 cm.

Spolehlivý skládací mechanismus

Na našem blogu je přehled, kde se dozvíte podrobnosti o populárních mechanismech rozvržení: jich je pouze 8. Zde vám řekneme o nejpohodlnějších a nejspolehlivějších, navržených pro opakované použití.

 • Eurobook je spíše metoda rozvržení než mechanismus. Nejjednodušší a nejspolehlivější. Vzhledem k absenci komplexních konstrukčních prvků se nerozbije a nevyžaduje stálé monitorování. Pohovka eurobook je výhodná, protože na rozdíl od mechanismu „knihy“ nemusí být během transformace od stěny vzdálena.
 • Akordeon — odvíjí se dopředu, a proto je nezbytné zajistit před pohovkou volný prostor, nejméně 1,5 metru. Konstrukce akordeonové pohovky vám umožňuje vybavit postel ortopedickou matrací.
 • Dolphin — používá se hlavně v rohových pohovkách. Unfoldable s jednou rukou: snadné a jednoduché. Stačí vytáhnout sekci zpod sedadla a zvednout ji na celkovou úroveň. Zařízení je složité, ale silné a odolné.

Vhodné plnění

Jaká plniva mají podpůrný účinek:

Krabice na prádlo

Získejte topper

Jedná se o tenkou matraci speciálně pro pohovku do výšky 7 cm. Je vyrobena z různých výplní, které se používají v horní vrstvě běžné matrace. Provádí tři užitečné funkce najednou.

Jak se liší ortopedické křeslo od běžné postele?

I majitelé velkých bytů mají zájem o koupi skládacího nábytku. Pro příbuzné, kteří se najednou objevili nebo zůstali na pozicích pozdějších přátel, se z pohodlného místa na spaní stane křeslo s ortopedickým efektem.

V malých bytech může stejný pokoj sloužit jako obývací pokoj, jídelna, pracovna, herna a ložnice. Pro rychlou změnu prostředí majitelé používají skládací židli.

Jaká plniva se používají v křeslech pro křesla?

Tuhost sedadla a lůžka je důležitým faktorem. Výběr výplně závisí na vlastnostech osoby — na výskytu nemocí, věku, obecném stavu, hmotnosti.

U pružinových modelů matrací pro skládací židle se používají pouze nezávislé pružinové jednotky: závislý typ „bonnel“ neposkytuje ortopedický efekt.

Lůžka s křeslem s ložním prádlem

Ve spodní části konstrukce je často umístěna prostorná zásuvka. Obvykle se vyskytuje v modelech „harmonika“, „eurobook“ a jejich pozdější modifikace.

Tento prvek má několik funkcí:

 • Používá se jako krabička na prádlo, ložní prádlo, drobné předměty nebo dětské hračky.
 • Slouží jako základ pro strukturu postele-křeslo.
 • Po naplnění dává produktu stabilitu.

Je křeslo vhodné pro každodenní použití?

Pro velké lidi a ty, kteří často házejí a otáčejí ve spánku, bude kvůli malé šířce nepříjemné spát na křesle. V tomto případě je lepší koupit rozkládací pohovku.

Jak si vybrat křeslo

Při výběru skládací židle musíte věnovat pozornost následujícím parametrům:

Rada! Než si koupíte židli, musíte ji rozložit a složit. Pokud se tento postup jevil jako obtížný, je lepší podívat se na jiný model. Při výběru nábytku v internetovém obchodě hledejte recenze židle, která se vám líbí.

Pro naše fanoušky

Výběr pohovky pro školku vyžaduje zvláštní pozornost.

Pro naše děti a jejich starší bratry a sestry je velmi důležité udržovat správné držení těla, a proto by jejich postel neměla být příliš měkká. Z tohoto důvodu se pěnové matrace nedoporučují pro děti, které se rychle rozdrobují a vytvářejí promáčknutí.

Je kategoricky nemožné spát na takové „reliéfní“ matraci, protože dítě je vystaveno velkému riziku zakřivení páteře a dalších problémů s kostními kostmi.

Nejlepším plnivem jsou pružiny, latex, vlákno z holofiberů. Všechny mají vysoký stupeň pružnosti.

Druhou podmínkou je pevnost rámu. Preferovány by měly být cenné dřeviny, které jsou spolehlivé, šetrné k životnímu prostředí a krásné.

Je lepší zvolit sklopný mechanismus zaváděcího systému, buď skládací lůžko, nebo podle typu «akordeon». Design „knihy“ se nedoporučuje, protože takové modely mají drážku mezi dvěma polovinami sedadla.

To je základní věc, kterou potřebujeme vědět o různých typech pohovek, které jsou vhodné pro každodenní spánek.

Výběr nábytku pro tento účel je odpovědným obchodem, protože naše zdraví do značné míry na něm závisí, zejména na stavu pohybového aparátu a nervového systému. A úspěšný nákup může ozdobit interiér našeho bytu.

Rozloučíme se s vámi, vážení čtenáři blogů, a těšíme se na nová setkání. Přihlaste se k odběru, protože pro vás máme stále mnoho užitečných informací.

Doporučuji také přečíst si následující články:

Ekaterina Kalmykova byla s vámi

Recenze populárních modelů

Než si koupíte produkt, musíte hledat recenze od ostatních uživatelů. Musíte také zjistit, které modely jsou dnes nejoblíbenější. Odborníci doporučují tyto pohovky:

Ať už si vyberete kteroukoli pohovku, neměli byste upřednostňovat příliš levné modely, protože rychle selhávají. Nákup by měl být promyšlený s ohledem na funkčnost produktu, velikost místnosti.

Kterou možnost je lepší zvolit

Pro zdraví a pohodlí je důležité zvolit ideální model spánku, který vyhovuje všem parametrům. Muž tráví třetinu svého života spaním

Spánek na nepohodlném, nekvalitním nábytku se nakonec projeví jako bolest v zádech, nohou a krku. Zdravotní stav se zhorší, objeví se nespavost.

Transformační mechanismy

Existuje několik transformačních mechanismů. Můžete si vybrat «Eurobook», je zde «akordeon» na prodej, stejně jako «delfín» a «click-clack». A někteří budou mít rádi «véčko» nebo «osvětlené».

Po rozložení se pohovka promění v velkou, širokou postel s pohodlnou matrací a polštáři.

Mechanismus akordeonové transformace je ideální pro obývací pokoj a je poměrně levný a pohodlný

Ve všech ohledech je „akordeon“ nejvhodnější pro spaní, má velké rozměry, snadnou transformaci. Matrace nabírá tvar těla. Člověk nebude cítit bolest ve svalech a zpět ráno. Užitečné pro pacienty se skoliózou.

Plnivo

Častěji se používá nízká kvalita a levný pěnový kaučuk. Konzultant poskytne všechny informace o „vnitřcích“ nábytku. Levná pěnová pryž ztrácí v průběhu času pevnost. Budete muset pohovku změnit tak, že utratíte další prostředky.

Nábytek s ortopedickou matrací je vysoce ceněn. Výhody však stojí za každou cenu: spánek na takovém výplni je pohodlný. Osoba přestane trpět nespavostí, bolestí páteře.

Vnitřní pohovky jsou ještě dražší. Jsou lepší na spaní než pěnová guma a jiná plniva.

Správná volba je nábytek s pružinovým blokem. Drahé, ale spolehlivé, pohodlné a praktické.

Potahový materiál

Čalounický materiál by měl být co nejpřirozenější

Odolnost proti opotřebení

Při správné volbě (přírodní čalounění, pružinový blok, pevný rám spolu s ortopedickou matrací) vydrží pohovka dlouho. Nábytek bude stát, dokud se matrace neohýbá nebo se švy nerozpadly. Průměrná životnost je 15 let.

Rám

Rám je hlavní součástí spacího nábytku

Kvalitní pohovka má pevný rám. Nábytek často prochází transformací, takže před nákupem je nutné konzultovat s prodejcem.

Nejodolnější rám na pohovku je kovová verze.

Doplňkové prvky

Ve své původní podobě by nábytek neměl být díky rámu a dalším komponentům obrovský. Při rozložení zabírá minimum místa. Dobrá velikost: 2 * 2,5 m

Je také důležité vzít v úvahu chuť kupujícího, interiér místnosti a plochu povrchu.

Aby se zabránilo nepohodlí a bolesti zad během spánku, měla by být pohovka delší než 20 cm.

Je nutné předem hovořit s konzultantem, aby vybral vhodnou možnost s ortopedickou základnou. Tyto možnosti se snadno používají. Jsou vyrobeny z odolného dřeva. Spánek na nich je pohodlný.

Která pohovka si vybrat z pružinové nebo polyuretanové pěny: výběr nejlepší výplně

Před nákupem je důležité se rozhodnout nejen o tvaru pohovky na spaní, ale také si vybrat kvalitní matraci, aby se neprotlačila. Výběr je poměrně velký — pružinový blok, pěnová guma, latex

A obecně, který z nich byste měli brát — tvrdě nebo měkce? Vše záleží na osobních preferencích. Pojďme zjistit, který je pro vás ten pravý.

Jarní blok

Spací pohovky s pružinovým blokem mají mnoho výhod:

 • vydrží těžké náklady;
 • dlouhá životnost;
 • spolehlivost;
 • zajistit dobrou cirkulaci vzduchu;
 • spíše tvrdé — mají ortopedický účinek.

Kromě kladů mají spací pohovky s pružinovým blokem také některé nevýhody:

 • pískání, které se může objevit po chvíli používání;
 • poškození čalounění;
 • omezený výběr modelů;
 • drahé opravy pružinových bloků.

Plnivo z polyuretanové pěny

Levnější matrace, které jsou k dispozici každému, mají syntetická plniva — polyuretanová pěna (PPU). V tomto případě závisí kvalita matrace na hustotě. Pohovka z dobré polyuretanové pěny vytvoří vynikající podmínky pro spaní a poskytne vám klidný a zdravý spánek.

Výhody plniva z polyuretanové pěny:

 • hypoalergenní;
 • elastický;
 • elastický;
 • prochází vzduchem;
 • neshromažďuje prach;
 • odolný vůči plísním.
 • při nízké hustotě materiálu může klesnout;
 • zvýšená tuhost, na rozdíl od pružinových bloků.

Výhody a nevýhody používání spací pohovky

Je v pořádku každý den odpočívat na gauči? Každodenní spánek je možný, zejména pokud je tento nábytek vybaven ortopedickou matrací a silným zařízením.

Mezi výhody patří:

 • ekonomický prostor v místnostech s malými rozměry;
 • rychlá transformace;
 • schopnost instalovat pohovku v hale.

Nevýhody mohou být:

Proto byste si před zakoupením ortopedické rozkládací pohovky měli přečíst všechny výhody a nevýhody tohoto typu nábytku. Pro byt s jednou místností je taková akvizice samozřejmě jediným optimálním řešením.

Odborná doporučení nábytkářského průmyslu

Odborníci se shodují na tom, co dělat při výběru takové pohovky:

Poskytování certifikátů a dokumentů umožňuje ověřovat vlastnosti mechanismu a materiálů.

Ссылка на основную публикацию