Jak si vybrat správné linoleum do kuchyně — Jak si vybrat linoleum do kuchyně: přehled nátěrů, doporučení | Green-Pages.info

jak a který z nich vybrat + fotografii

Než začneme nakupovat, přijďme na to, jak si vybrat, protože sortiment nabízených produktů je opravdu obrovský.

Přírodní nebo syntetický ↑

Lehké linoleum s jasnými asymetrickými čtverci může oživit i ty nejzávažnější prostředí.

Dokonce i nátěr s nejjednodušším vzorem lze pokládat tak, aby se kuchyně objevila v nové podobě

Přírodní i syntetické linoleum je chemicky potaženo, aby bylo chráněno před kontaminací. Příznivci zdravého životního stylu si mohou vybrat povlak, který není ošetřen „chemií“, ale speciálními přírodními tmely.

Rovnoměrný nebo vícevrstvý povlak ↑

Heterogenní povlaky mají složitější vícevrstvou strukturu. Jedná se o druh „sendviče“ skládající se z podkladu impregnovaného laminátem z PVC pasty, pěnové PVC vrstvy s potištěným vzorem, průhledné vrstvy a mechanického nebo chemického substrátu.

Juta nebo plstěná základna jako pytlovina udržuje teplo dobře, ale nábytkové značky snadno zůstávají na povrchu. Pěnové linoleum je velmi odolné, odolné, nemá strach z vlhkosti ani nečistot, takže je ideální do kuchyně.

V závislosti na vašich preferencích si můžete vybrat materiál s jinou texturou, od hladkého lesklého až po matně drsný

V případě potřeby můžete vytvořit originální kompozice z linolea

Umělá hmota může mít také antibakteriální a antifungální povlak, například ochrannou vrstvu s přídavkem stříbrných mikročástic, které uvolňují ionty stříbra do vzduchu, což zabraňuje množení mikrobů na povrchu podlahy.

Nejběžnějšími konstrukčními variantami jsou napodobeniny různých druhů dřeva nebo geometrického ornamentu.

Pokud se tradiční design linolea nevejde do odvážného interiéru, můžete experimentovat s netriviálními barevnými možnostmi

Vyčlenění kuchyně z jídelny, vizuální rozdělení velké kuchyně na nezávislé funkční zóny pomůže linoleum, které se liší texturou a barvou.

I přes podobné technické vlastnosti se linoleum od různých výrobců velmi liší jak cenou, tak kvalitou.

Top značky ↑

Na ruském trhu se osvědčily následující společnosti, které vyrábějí linoleum v kuchyni: Tarkett, Armstrong DLW, GraboFloor, Gerflor, Forbo, Juteks, DOMO, Upofloor.

Jak si vybrat linoleum do kuchyně: tomu, co musíte věnovat pozornost

Jak si vybrat linoleum pro kuchyňské foto

Jak si vybrat linoleum do kuchyně: syntetický nebo přírodní produkt

Přírodní linoleum pro kuchyňskou fotografii

Můžete si prohlédnout krátké video o tom, jak si vybrat linoleum do kuchyně.

Který linoleum je nejlepší do kuchyně: litý nebo vícevrstvý povlak

Který linoleum je pro kuchyni lepší

Jaká jsou podlaží a která jsou nejpraktičtější?

Z nejpopulárnějších a cenově dostupných nátěrů dnes můžeme zdůraznit:

Tam jsou, samozřejmě, korkové podlahy, a tam jsou kamenné podlahy, ale to už není tak populární, protože cena «kousnutí». Proto je do našeho přezkumu nezařazíme, je lepší o nich mluvit samostatně, s ohledem na všechny nuance.

Z výše uvedeného můžeme říci, že nejpraktičtější podlahy jsou dlaždice a samonivelační.

Ale dlaždice má jednu velkou nevýhodu — je zima. Samonivelační podlahy jsou poměrně drahé. To vše však budeme brát podrobněji v samostatných blocích, přičemž vezmeme v úvahu výhody i nevýhody.

V případě potřeby můžete také vytvořit kombinovanou podlahu, což platí zejména pro kuchyně spojené s obývacím pokojem. Díky přechodu textur je možné místnost úspěšně zónovat.

Laminát v kuchyni

Dobrá věc na laminátu je, že jeho instalace je velmi jednoduchá a není třeba za tím zapojovat odborníky. Stačí se jen o to postarat, je to docela trvanlivé, je na dotek hřejivé a výběr barev a textur je více než obrovský.

Obecně je laminát velmi dobrou volbou pro kuchyň, pokud si ji koupíte, s ohledem na vlastnosti odolnosti proti opotřebení a nevyberete nejlevnější variantu.

Třída pro komerční prostory samozřejmě není vždy nutná, ale zvýšená odolnost proti vlhkosti a odolnost vůči třískám nebude bolet. Mimochodem, nedávno jsme psali o tom, co je lepší pro kuchyň: laminát nebo parkety, nezapomeňte si přečíst.

Zvažte, že kuchyně je kuchyně. Z vašich rukou může vypadnout nůž, těžká pánev, mlýnek na maso … Cokoli. A pak bude jednoduše nemožné obnovit podlahu.

Nezapomeňte také, že kuchyně je taková místnost, kde je neustále stříkána voda. A laminátu se to moc nelíbí a musíte kapky neustále otírat, abyste zachovali povrch co nejdéle.

Keramické dlaždice

Dlaždice jsou nejpraktičtější kuchyní všech dob. To je jak trvanlivost, tak levná cena (je-li to žádoucí) a snadná údržba (přečtěte si podrobný přehled výhod dlaždice v kuchyni).

Dobré vědět:  FACTORY KUCHYNĚ “zve ke stolu | Green-Pages.info

Ale jak jsme psali výše, v zimě je velmi chladno.

Pokud se vaše kuchyně neohřívá dobře, přemýšlejte třikrát, než se usadíte na sporáku. Nejenže je sám o sobě chladný, ale také snižuje celkový stupeň místnosti. Ne moc, ale přesto.

Pokud vás ale chlad neobtěžuje nebo jste připraveni izolovat podlahu ve fázi pokládky potěru, můžete tuto možnost zvážit.

Často není možné najít náhradu za prasklý fragment, protože móda se rychle mění, a také sortiment v obchodech, tak to vezměte v úvahu při nákupu stavebních materiálů. Nechte si pár dlaždic navíc na později.

Je těžké říct, která taška je lepší. Přirozeně by to nemělo být pro stěny, ale stojící na podlaze.

Pokud stádo nosorožců neprochází vaší kuchyní každý den, můžete si vybrat nejběžnější, nikoli nejvíce odolné proti nárazům. Například drahé kamenina z porcelánu rozhodně není nutná, je vhodnější pro venkovní terasy.

Samonivelační podlahy

Samonivelační podlaha je dobrá volba. Není potřeba žádný potěr, protože má vlastnost samonivelační úpravy na povrchu (více v článku „Měl bych samonivelační podlahy vyrábět v kuchyni?“))

Péče o něj je zcela minimální, taková podlaha se dobře umývá. Rovněž se nebojí vlhkosti, nebojí se hrbolů a škrábanců, ale zároveň ji nelze na dotek velmi tvrdě nazvat.

Samonivelační podlaha není studená, proto je chůze po ní mnohem příjemnější než na dlaždicích.

Dalším velkým plusem těchto podlah je možnost volby velmi nestandardních barev. Zde můžete myslet na cokoli chcete. Přestože je obrazem objemového akvária s rybami, s plným 3D efektem.

Samonivelační podlahy jsou však stále novinkou, a proto jejich cena není nejvěrnější.

Zde má velký význam i dovednost stohovače. Někteří to mohou udělat velmi nedbalí a podlaha bude vypadat nerovnoměrně. A vzhledem k tomu, že je většinou lesklý, bude na slunci viditelná každá tečka a bublina.

Proto se před rozhodnutím o samonivelační podlaze hledejte mistrů a podívejte se na fotografie jejich práce a také si přečtěte recenze o této společnosti.

Náš článek se chýlí ke konci a doufáme, že jste se rozhodli trochu na tom, které patro je lepší dělat v kuchyni. Přejeme ti všechno nejlepší!

Jak zohlednit všechny nuance

Moderní kuchyně vám umožní vytvořit prostor, který odpovídá individuálním požadavkům majitele. Než začnete hledat vhodnou kuchyňskou linku, zvažte několik důležitých otázek:

Po výpočtu rozpočtu a stanovení obecných přání pro budoucí kuchyni můžete přistoupit k podrobné studii rozložení a výběru materiálů.

Jak vybrat materiál pro kuchyňskou soupravu

Kuchyňské tělo a fasáda

Nejoblíbenějšími a cenově dostupnými materiály pro kuchyni jsou MDF (jemná frakce) a dřevotříska (dřevotříska). Obě možnosti vám umožňují vytvořit kvalitní produkt, který splňuje environmentální standardy.

Speciální těsnění základny / soklu zabraňuje vniknutí vlhkosti a prachu pod kuchyňský nábytek. Lze jej objednat s náhlavní soupravou nebo zakoupit samostatně.

kuhni-anons.ru

Lesklé fasády vypadají velmi působivě, ale rychle se zakryjí otisky prstů a vyžadují každodenní údržbu. Upřednostňujte matné povrchy.

Deska stolu

Pro pracovní povrchy je lepší zvolit pracovní desku o tloušťce 6-10 cm a pro jídelní stoly stačí 4 cm.

Nezapomeňte, že zatížení na desce stolu by nemělo překročit 23 kg.

Kuchyňská zástěra

Zástěra chrání stěny pracovního prostoru před vlhkostí, stříkajícím tukem, pálením a jinými druhy znečištění. Průměrná výška zástěry je 48–60 cm. Ideálním materiálem z hlediska ceny, kvality a trvanlivosti je keramika, která vám bude sloužit několik desetiletí.

Pokud je rozpočet omezený, můžete si koupit levnou kuchyňskou sadu v pastelových barvách a jako designový akcent zvolit nejúčinnější prémiovou zástěru. Do interiéru přidá chuť.

commons.wikimedia.org

Co byste si měli pamatovat při uzavírání smlouvy

Líbilo se ti všechno? Pak předem blahopřeji k zakoupení nové kuchyně, která vám bude sloužit po mnoho let!

Druhy materiálů

Každý z materiálů má své silné a slabé stránky.

Přírodní dřevo (desky) se také bojí vlhkosti, stojí hodně peněz, instalaci takového povlaku je velmi obtížné. Obě vrstvy jsou pohodlnější, jednodušší a ekonomičtější pro simulaci s laminátem nebo linolea.

Pokud je pro vás nejdůležitější síla, měli byste raději porcelánové kameniny; ale uvědomte si, že by ho měli nainstalovat pouze vyškolení průvodci.

Někteří lidé se snaží ozdobit stěny kuchyně pomocí malovatelné tapety, ale rozmanitost jejich vzhledu je do značné míry omezena kompatibilitou s podlahou.

Dobré vědět:  Mistrovská třída: jak šít záclony do kuchyně vlastními rukama se vzory | Green-Pages.info

Kombinace povlaků

Kombinace je skvělým vrcholem odvážných konstrukčních řešení. Kombinací různých variant opláštění je zajištěno územní vymezení kuchyňského prostoru.

Pro kuchyň a chodbu návrháři doporučují zvolit stejný povrch. V tomto provedení se chodba vizuálně stane pokračováním kuchyně: zvětšuje velikost a rozšiřuje hranice.

Při navrhování místnosti by kuchyně měla být rozdělena do dvou zón: pracovní a jídelní.

Doporučení pro výběr

Zkušení návrháři říkají, že výběr kuchyňských podlah závisí na mnoha faktorech: složení rodiny, zvyky majitelů, velikost místnosti, umístění zón.

Existuje však několik doporučení pro výběr:

Druhy podlah pro kuchyň a koupelnu

Jak správně vybrat a položit linoleum doma.

Nejprve, kromě barvy, kterou potřebujete, věnujte pozornost výkonovým charakteristikám nátěru. Tak jako:

 • přítomnost dodatečné ochrany proti sklouznutí;
 • odolnost proti detergentům.
 • přítomnost antistatického účinku;
 • další polyuretanová ochrana;

Co je lepší než přírodní nebo umělé linoleum?

Pro výrobu přírodního linolea:

 • Vápenný konglomerát;
 • Korkový konglomerát;
 • Dřevěné pryskyřice;
 • Lněný olej;
 • Barvení pigmentů přírodního původu.

Přehled a výhody přírodního linolea

 1. přátelský k životnímu prostředí;
 2. trvanlivé, nebojí se ohně, vody a agresivních detergentů;
 3. udržuje se v teple;
 4. pohlcuje zvuky.

Ale tato podlaha má jednu, ale velmi výraznou nevýhodu — cenu. Je neuvěřitelně vysoká, ale mnozí jsou ochotni zaplatit mnohem více za svou vlastní bezpečnost a pohodlí.

Přehled a výhody umělého linolea

Druhy podlah pro základní obytné prostory

Parkety borovice

 1. Hezký;
 2. Šetrné k životnímu prostředí;
 3. Praktický (bude trvat mnoho let);
 4. Snadné čištění;
 5. Má dobrou zvukovou a tepelnou izolaci.

Existují však také významné nevýhody:

 1. Náhlé změny teploty jsou pro parkety velmi škodlivé, mohou se zdeformovat;
 2. Nadměrné zatížení jej také může poškodit;
 3. Vysoká cena (tato podlaha je poměrně drahá);
 4. Intenzita práce při instalaci;
 5. Postupem času se začnou vrzat.

Parkety vám budou sloužit po mnoho let. Pravidelně je však třeba aktualizovat: písek, písek, odstín, tmel, nanášet speciální laky a oleje.

Při správné péči může parketová podlaha trvat 50 let. Je lepší jej obnovit každých 5-8 let.

Výběr podlahové krytiny do kuchyně

Zaměřujeme se na některé z požadavků, které se nejčastěji vztahují na podlahy v kuchyni:

1. Rázová houževnatost. Je třeba mít na paměti, že něco z těžkých kuchyňských předmětů může spadnout na podlahu. Povlak, který zvolíte, musí být schopen odolat nárazu a nesmí být poškozen.

2. Odolnost proti vodě. Je velmi důležité vzít v úvahu tento faktor při výběru materiálu, protože podlaha v kuchyni je velmi často vystavena vlhkosti.

3. Hygiena. V kuchyni se podlaha umývá častěji a intenzivněji než v jiných místnostech, proto musí podlahová krytina takové události vydržet po dlouhou dobu.

Naštěstí v naší době může výběr podlah od široké škály výrobců uspokojit potřeby a preference každého. A pro správné uvážené rozhodnutí stojí za zvážení různé možnosti materiálů pro podlahu v kuchyni.

LINOLEUM

Poznámky odborníků:

* Při nákupu linoleum věnujte pozornost vůni. Čím je vůně viditelnější, tím nižší je úroveň environmentální bezpečnosti povlaku.

* Věnujte pozornost označení. Některé typy linolea jsou určeny k použití v nebytových prostorech.

KORKOVÝ POVRCH

Cork jako podlahová krytina dokonale doplní váš interiér, protože tato krytina má širokou škálu textur a může mít různé barvy a odstíny.

Poznámky odborníků:

* Korková podlaha v kuchyni může být potažena speciálním ochranným lakem pro dlouhou životnost.

DŘEVĚNÁ PODLAHA

Poznámky odborníků:

* Dřevěné podlahy lze ošetřit speciálními složkami (olej nebo lak). Podlaha bude odolnější vůči vlhkosti a nečistotám, protože dřevo bude pevnější a méně porézní.

PARKETY

Péče o parkety je velmi jednoduchá — mokré čištění je nutné každý den.

Poznámky odborníků:

* Dnes se vyrábějí parkety odolné vůči vlhkosti, které se absolutně nebojí vlhkosti. Jedinou, ale významnou nevýhodou takového řešení je poměrně vysoká cena.

* Parkety je obtížné instalovat a je téměř nemožné opravit.

LAMINÁT

Laminátové podlahy mohou být dobrým řešením do kuchyně. Pokud jde o šetrnost k životnímu prostředí, mírně zaostává za dřevem nebo korkem, ale má dost výhod.

Laminát je vynikajícím řešením interiéru. Napodobuje jakýkoli druh dřeva, včetně těch nejexotičtějších.

Další důležitou vlastností této podlahové krytiny je schopnost vytvářet teplé podlahy v kuchyni. A to vše za dostupnou cenu.

Dobré vědět:  Design kuchyně v barvě wenge (skutečné fotografie) | Green-Pages.info

Poznámky odborníků:

* Se všemi jeho výhodami je nevýhodou laminátu to, že v případě poškození nemůže být obnoven, což výrazně snižuje životnost nátěru.

DLAŽDICE

Deska je šetrná k životnímu prostředí (je to přírodní materiál) a nebojí se vlhkosti, snadno se o ni stará a nedeformuje se, je odolná vůči mechanickým a chemickým vlivům.

Kromě toho je důležité si uvědomit, že těžký předmět padající na podlahu může poškodit dlaždice. A tedy nádobí, které spadlo na podlahu, je prakticky odsouzeno k zániku.

Poznámky odborníků:

* Odborníci doporučují vybírat keramické dlaždice do kuchyňských podlah s indikátory 3-4 na stupnici odolnosti proti opotřebení a 4-5 na stupnici tvrdosti.

* Je důležité kupovat dlaždice speciálně pro podlahu (protože dlaždice budou křehčí a kluzké).

* Podlaha v kuchyni je nejlépe vyrobena z matných, neglazovaných dlaždic — to pomůže chránit před zraněním, pokud omylem vylijete tekutinu.

PORCELÁN

Tento typ podlah je funkčně vhodný do kuchyně a dobře se vejde do interiéru.

PODLAHY PODLAHY

Samonivelační podlahy jsou zajímavou novinkou. Jsou vyrobeny z polyuretanu a zároveň vypadají jako linoleum (což je důvod, proč se jim často říká tekuté linoleum), ale cítí se jako keramické dlaždice.

Cena samonivelační podlahy je poměrně vysoká, ale výhody této vrstvy jsou zřejmé.

Poznámky odborníků:

* Samonivelační podlahy po nanesení roztoku zaschnou několik týdnů.

* Po dokončení podlahových prací bude nutné oblast dobře větrat po dobu několika týdnů, aby se odstranil chemický zápach.

* Samonivelační podlahy pomohou oživit nejodvážnější nápady a fantazie při používání 3D technologií!

Jaké podlahy v kuchyni bude na vás! Je důležité pouze přehlížet klíčové body:

— krásný vzhled musí být podporován nezbytným výkonem a bezpečností;

— estetický vzhled podlahy, její trvanlivost, pohodlí a bezpečnost přímo závisí na ceně;

— je velmi důležité, aby podlahu instalovali odborníci. Tím se výrazně prodlouží jejich životnost.

Dlaždice funkce

Keramické dlaždice jsou tak ideální podlahou do kuchyně. K výběru materiálu však musí být přistupováno odpovědně, s přihlédnutím ke zvláštnostem operace. A veškerá pečlivost se ztratí, pokud je pokovení potahu provedeno nesprávně.

Pojďme se rozhodnout o tvaru linolea

Dnes výrobci nabízejí tři formy linolea:

 1. Válec. Klasický tvar, známý každému obyvateli našeho regionu. Šířka jednoho svitku se pohybuje od 0,5 do 5 m. Délka — až 45 m. Podle potřeby můžete hádat
  takže podlaha v kuchyni bude pokryta jedním kusem.
 2. Dlaždice. Není příliš populární. Instalace takového povlaku je poměrně dlouhý proces a čištění se stává vybíráním zbytků mezi moduly.
 3. Kapalina. Tekuté linoleum lze v zásadě nazvat samonivelační podlahou. Po vytvrzení se takový povlak stává trvanlivým monolitem s vysokým stupněm
  voděodolnost. Hromadné linoleum však není levným potěšením.

Moderní linoleum po dlouhou dobu nevypadá jako starý sovětský gumový produkt z kategorie „chudý, ale čistý“. V posledních letech se stala popularita podlahy napodobující drahé parkety, mramor nebo keramiku.

Podlahová krytina: keramická dlažba

Jak si vybrat keramické dlaždice

Nejprve se podíváme na ikony uvedené na obalu:

Keramické dlaždice v kuchyni

K dispozici je také označení písmenem, které ukazuje, jak je dlaždice odolná vůči vlhkosti a chemikáliím, stejně jako mechanické namáhání.

Trvanlivost podlahy

Vyberte si z kvalitních vápenců, mramoru nebo žuly. Všechny tyto materiály mají vyšší cenu, což se odráží v jejich funkci a vzhledu.

Pro kuchyňskou podlahu je lepší vzít dlaždice alespoň třídy III odolnosti proti opotřebení a pro chodbu a chodby — III, IV nebo V.

Vyberte si barvu a texturu, která vyhovuje místnosti, ať už je to kuchyně nebo koupelna, a objednejte si ji. K instalaci těchto těžších a složitějších materiálů budete muset najmout odborníka, ale konečný výsledek by měl vypadat úžasně.

Podlahová krytina: koberec

Výhody koberců:

 1. Vynikající tlumič hluku a vnitřní regulátor vlhkosti. Chrání vás před podchlazením a je to také důležitý dekorační prvek;
 2. Koberce jsou oblíbené již více než 100 let.

Je lepší položit koberce se střední, nízkou hromádkou do školky nebo obývacího pokoje. jsou odolnější. Kromě toho jsou na nich prakticky neviditelné stopy těžkého nábytku.

Vyberte si jasný, nápadný koberec do školky. Vyberte si z celé řady stylů a barev, abyste našli ideální koberec do svého pokoje. Nezapomeňte také dát pěkné tlusté polstrování pro větší pohodlí.

Odkaz na hlavní příspěvek
Adblock
detector