Jak si vyrobit bazén z palet vlastníma rukama | Green-Pages.info

Jaké palety jsou lepší pro vytvoření bazénu

 • neměli by mít poškození, zlomení;
 • musí být správně zpracovány (bez uzlů);
 • bez větších vad.

Mezi výhody palet stojí za zmínku:

 • nepřítomnost škodlivých látek během provozu;
 • dobré pevnostní vlastnosti;
 • nízká tepelná vodivost;
 • relativně nízká hmotnost;
 • snadnost zpracování;
 • všestrannost při používání.

Pro výrobu domácího bazénu je nejlepší použít palety z jehličnatého dřeva — borovice, smrk, modřín.

Mezi výhody borovicového materiálu patří:

 • barva (nažloutlá až načervenalá);
 • lehká a měkká textura;
 • originální rozpoznatelný vzor;
 • vysoký stupeň tepelné izolace.

Smrkové palety jsou také oblíbené u spotřebitelů. Jsou bílé se nažloutlým nádechem, stejnou jemnou texturou jako borovice. Ale smrk má nižší stupeň odolnosti vůči procesu rozkladu, má nižší úroveň pryskyřičnosti.

Z tvrdého dřeva se nejčastěji používá pro výrobu palet:

Palety jsou cenově dostupný materiál, který vám umožní rychle a trvale postavit originální bazén na vašem osobním pozemku

Jak si vyrobit bazén z palet vlastníma rukama

Chcete-li sestavit bazén z palet vlastními rukama v zemi, musíte se rozhodnout o jeho umístění, připravit materiály a nářadí. Je důležité sledovat sled akcí.

Příprava místa a uspořádání dna

Nejprve je třeba označit a dosáhnout rovného povrchu v místě určeném pro instalaci bazénu.

Optimální hloubka pro jámu pro paletu palet je 60 cm

Poté je nutné položit linoleum, střešní krytinu, plachtu na dno jímky. A pak začnou sestavovat strany domácího písma.

Instalace na stěnu a hydroizolace

Pro uspořádání bazénu je nejlepší použít černou gumovou fólii pro rybníky nebo modrý materiál se zvýšenou pevností.

Instalace čerpadla a kontrola bazénu

Pro údržbu domácího písma v zemi je nejjednodušší verze spodní vývěvy zcela vhodná. Existují modely, které nejen čerpají vodu, ale také přispívají k její filtraci.

Zdobení

Chcete-li dát paletovému fondu více reprezentativní vzhled, můžete udělat následující:

Klady a zápory domácího paletového bazénu

Konstrukce paletového písma bez investování velkých finančních prostředků, vypracování složitého projektu a přilákání drahých odborníků je již považována za velké plus.

Pokud vezmeme v úvahu další výhody, pak jich je u bazénu mnoho:

Jak si vyrobit bazén z palet vlastníma rukama

Sestavení mísy od nuly vyžaduje několik jednoduchých kroků. Například je nabízena instrukce s fotografií bazénu vyrobeného ze zaoblených palet:

Aby bylo používání písma snadnější, instalují žebřík vlastními rukama. Můžete si představit osvětlení pro milovníky nočního plavání.

Ve videu, do-it-sami fond z palet:

Závěr

Paletový bazén do-it-yourself je krok za krokem jasný jednoduchému letnímu obyvateli bez stavebních zkušeností. Montáž hydraulické konstrukce není o nic obtížnější než instalace skleníku.

Co lze použít k vytvoření platformy

Na první pohled je nejjednodušší způsob, jak postavit pódium z cihel a betonu, v praxi se taková struktura ukáže být příliš komplikovaná a vyžaduje pevný základ a vyplnění půdního polštáře.

Nejlepší je vyrobit rám z dřevěného baru

Malý rybník ke koupání se obvykle shromažďuje během letní sezóny, na jejímž konci je bazén rozebrán a přenesen do skladu. Dřevěné části pódia mohou být stacionární nebo skládací.

Trubková základna bude podporovat palubu jakékoli velikosti

Jak udělat pódium pro bazén s vlastními rukama

Příprava na výstavbu je velmi minimální, stačí odstranit trosky, odříznout nepravidelnosti a plevele na místě, převést nástroje a materiály a můžete začít pracovat.

První věc, kterou musíte udělat, je svázat spodní úroveň rámu bazénu se čtyřmi kousky dřeva

Jak vyrobit pódium na dřevěném rámu bazénu

Dalším krokem je instalace dvou masivních paprsků na konce položeného popruhu na spodní úrovni, které by se měly protínat v pravém úhlu.

V průsečíku a na koncích jsou nosníky šity samořeznými šrouby. Dále jsou podél stěn bazénu instalovány čtyři svislé sloupky.

Regály musí být provedeny podél stěny a v horní části rohu nástavce

Také se zavázali k těžbě dřeva. Tato část rámu pódia je považována za nejvíce naloženou, takže je lepší nešetřit peníze a vydělat všechny prvky z tyče o průřezu 60×60 mm.

Poté instalujeme svislé stojany na „nohy“ trojúhelníku a spojíme je vodorovnou lištou. Všechna spojení prvků a částí pódia se provádějí pouze samořeznými šrouby a pouze v úhlu k povrchu materiálu.

Aby byl rám pevnější, ale zároveň netlačil na stěny bazénu, musíte dodatečně vytvořit vzpěry a vzpěry z desky.

Hlavní prvky pódia

Poté, co je základna pódia připojena k kulaté misce rámu rámu, musí být provedeny kroky. Pro schody podepřené na horním obložení jsou instalovány dvě šikmé desky o tloušťce 40 — 50 mm v požadovaném úhlu k rovině pódia.

Dobré vědět:  Jak správně nainstalovat a nafukovat nafukovací bazén v zemi vlastními rukama | Green-Pages.info

Opláštění

Pokud na vzhledu pódia opravdu nezáleží, pak může být rám ponechán ve stejné podobě, v jaké se ukázalo, od cíle dřevo dodatečně otevírejte lakem nebo lněným olejem.

Jak vyrobit pódium z bazénových palet vlastními rukama

Pódium pro bazén z paluby

Konstrukce paluby se v tomto případě neliší od konstrukce řeziva. Jediným rozdílem jsou vysoké náklady na obložení, proto se používá výhradně pro orientaci na kroky rámu a dokončení cest.

Blokový základ musí být proveden pod rámem s opláštěním s palubovou deskou

Materiály, ze kterých si můžete vytvořit bazén

Kovový kontejner na náklad

Pokud jste byli v přístavech nebo jste je viděli v televizi, víte, jak vypadají přepravní kontejnery. Jedná se o poměrně velký kontejner, ve kterém můžete uspořádat bazén.

Taková budova bude stacionární. Pokud porovnáme jeho cenu s konstrukcí nádrže stejných rozměrů z betonu, bude okamžitě zřejmé, že tato varianta je levnější.

Do-it-yourself bazén pro letní chaty je levný — kontejnerový model má působivou velikost

Tvůrce „zázraku“ kompetentně přistoupil k instalaci.

Je zde patrný nedostatek schodů, které by mohly sestoupit do vody. Tento problém lze vyřešit přidáním malé platformy na stranu.

Levné bazény pro letní chaty z pivních beden

Tělo takového bazénu je postaveno z obyčejných plastových krabic.

Do-it-yourself bazén z šrotu materiálů

Tato myšlenka vyvolává úsměv, ale přesto struktura vydrží zátěž a vypadá docela zajímavě pro sebe. Takováto skupina se zjevně stane středem pozornosti na mládežnické párty.

Pivo bez opuštění pokladny — máme dobrý odpočinek

Krabice mají správný tvar ve tvaru rovnoběžky, což umožňuje rychle z nich vytvořit strukturu požadované velikosti a tvaru.

Aby se takováto základna nerozpadla z tlaku vody, z vnějšku je tažena splétanými nylonovými kabely, ačkoli nejsou na poslední fotografii viditelné, a není jasné, který způsob svazku zvolil návrhář.

Uvnitř potažená PVC fólie šetří úniky vody. S pomocí filmu bude možné použít téměř vše pod rámem, který vydrží hodně vody a koupajících se.

Bazén v zadní části pickupu

Dočasný bazén můžete rychle postavit umístěním do boku vozidla. Stačí to vyzvednutí. Děti budou určitě potěšeny vtipem hlavy rodiny, nejen oni.

Univerzální vůz je univerzální ve všem nebo jak si levně vytvořit vlastní bazén v zemi

Zde budete potřebovat nepromokavou markýzu. Hlavní věcí je bezpečné zafixování filmu zúžením, jinak si hrající děti všechno rychle zmačkají a voda se rozstříká.

Nyní si vzpomínáte na své vzdálené dětství a odpovězte na jednu otázku — odmítl byste plavat v takovém bazénu? Určitě ne! Zábava pro děti je zaručena.

Pneuservis

Kolik stojí levný bazén pro letní sídlo? Lze jej vyrobit téměř bezplatně, například ze staré rejnoky. Pneumatika samozřejmě nemá takový objem, aby uspořádala normální bazén pro dospělé, ale z toho může být vytvořena malá varianta pro děti.

Udělejte si sami dětský bazén ze šrotu

K práci potřebujete starou pneumatiku ze zemědělských strojů. Dobrou volbou je 32 » kombinované kolo. Takový bazén pojme jedno dospělé nebo dvě děti.

Další materiály vyžadují fólii, která lemuje spodní část pneumatiky. Materiál by měl být přilepen k podkladu tak, aby se nevypadl.

Rozpočet bazén v zemi z palet

Můžete sestavit rámeček z oddělených prken, ale je to velmi dlouhé a nákladné, protože řezivo není levné. Pro tyto účely je mnohem výhodnější a snazší používat dřevěné palety. Můžete je získat téměř za nic.

Výhody bazénu vyrobeného z palet jsou následující:

Návrh má také nevýhody:

Bazén z gabionů

Gabion je struktura vyrobená z odolného kovového pletiva vyplněného kameny. Používají se k posílení svahů podél silnic, břehů řek a dalších věcí. Zabraňují erozi a poklesům půdy.

Boky bazénu jsou obloženy gabiony, dno je obloženo dlažebními deskami

V dnešní době se gabiony často používají ke změně reliéfu zahrady. Mohou být použity k vytvoření prahů a dokonce k sestavení fondů.

Takový bazén patří do kategorie stálých pevných konstrukcí, a to kvůli složitosti instalace a demontáže, jakož i velké hmotnosti

Hliněný bazén bez betonové mísy

Snad nejjednodušší z technického hlediska, ale v žádném případě nebude proveden bazénem vykopaným v zemi. Jedná se o stacionární konstrukci, ve které není umístěna vodotěsná mísa.

Levné bazény pro letní chaty — ceny budou určeny pouze na základě návrhu

 • Stěny půdy se vypořádají s jakýmkoli tlakem vody, takže můžete bazén prohloubit.
 • Žádné další náklady.
 • Pro práci nepotřebujete žádné speciální nástroje.
Dobré vědět:  Jak si vyrobit žebřík pro bazén vlastními rukama | Green-Pages.info

V bazénu je mnohem více nevýhod.

Bláznivé nápady z celého světa

Samozřejmě existují také úžasná řešení od lidí, kteří se ne vždy nazývají přiměřenými a bezpečnými. Podívejme se na několik příkladů takového lidového umění.

Tělo z autobusu pro letní chatu

Obecně existuje mnoho nápadů a všechny jsou implementovány různými způsoby. Dále se podíváme na to, jak postavit levné domácí bazény.

Požadavky na pódium pro fond rámů

Pódium jinými slovy lze nazvat platformou. Technická struktura poskytuje pohodlí pro vstup a výstup z fondu rámů. Pódium tvoří rekreační oblast, kde si můžete dát židle, lehátka.

Na stupně vítězů je kladeno několik požadavků:

Výpočet rozměrů pódia se provádí s ohledem na odhadovaný počet lidí, kteří současně odpočívají. Plošina musí být pevná, ve vysokých výškách a musí mít ploty podél obrysu.

Jak udělat pódium pro bazén v zemi, s vašimi vlastními rukama

Běžným materiálem pro vytvoření pódia je dřevo. Rám je sestaven z tyče a opláštění je provedeno pomocí desky. Téměř zdarma staví dřevěné pódium do bazénu vlastními rukama ze starých vyřazených palet.

Jak vyrobit dřevěné pódium

Prvním krokem je příprava místa pro fond rámců. V jeho blízkosti začnou vybavovat rám pódia. Je lepší nepoužívat dřevo na stojany. I při dobré hydroizolaci v zemi se rychle hnilo. Je lepší vyplnit sloupky betonem nebo rozvrhnout z tvárnic.

Při betonování podpor jsou vložené prvky okamžitě vloženy. Po ztuhnutí roztoku jsou k nim připevněny stojany z tyče. Příčné nosníky jsou připevněny k podpěrám a klády jsou položeny nahoře. Paluba je vyrobena z hran, palubek nebo prken z kompozitních materiálů.

Chcete-li nainstalovat zábradlí poblíž schodů, kupují hotové sloupky nebo ručně vyleštějí dřevěné polotovary. Ploty mohou být umístěny stejným způsobem po obvodu vysoké pódia. Jsou to zábradlí nebo plné stěny z desky.

Hotové pódium pro bazén prken je otevřeno lakem. S pomocí skvrny můžete dát požadovaný odstín.

Jak vyrobit pódium na paletovém bazénu

Za nové stavební materiály budete muset zaplatit poměrně velkou částku. Bude zcela zdarma postavit pódium pro bazén ze starých palet. Nacházejí se odepsány na skládce poblíž skladu, výroby, staveniště.

Je optimální rozložit palety na desky. Paprsek půjde na stojany. V této verzi však nebude fungovat zcela zdarma pódium. Budete si muset koupit protokoly, na které bude deska položena.

Pokud pódium není vysoké, nelze palety rozebrat, ale zcela použít. Z palet jednoduše rozložili plošinu a rozprostírali pod nimi geotextilie. Pro zvětšení výšky se palety ukládají do dvou nebo tří řad a spojují je dohromady.

U vysokých pódií jsou uspořádány kroky. Pod místem je uspořádána výklenek pro ukládání zásob.

Závěr

Pódium bazénu nebo platforma může nejen zvýšit přitažlivost venkovního bazénu, ale také usnadnit přístup k vodě. Po skončení sezóny je vhodné zakrýt strukturu filmem a nejlepší volbou je instalace vrchlíku.

Požadavky na pódium

Základna (pódium) musí splňovat následující požadavky:

Servis

Údržba lešení spočívá v udržení jeho pevnosti a zachování nosnosti. Specifičnost struktury je taková, že pouze boky a schody (pokud existují) zůstávají v dohledu.

Závěr

Rámec pro fond rámců je užitečná struktura, která vyžaduje pozorný a ohleduplný přístup k sestavení. Konstrukce bude nést hmotnost asi tuny (to je minimum), takže její únosnost musí několikrát překročit očekávané zatížení.

Pokud se výroba této struktury zdá být pochybná nebo obtížná, je lepší obrátit se na odborníky.

Odrůdy

Modrá mozaika

Výrobci zohlednili různé preference, finanční možnosti lidí a účely, pro které bude film použit. Díky tomu si můžete vybrat krytí bazénu z několika typů PVC fólií:

Vyztužený film

Práce na výstavbě základové jámy

Pool pit

Pokud si přejete vytvořit pit pool doma nebo v zemi, musíte dodržovat následující postup:

Dokončovací nástroje

Pokud chcete instalovat odtok, je lepší to udělat předem, dokonce i ve fázi plnění.

Rám z PVC fólie

Rámový fond

Dřevěný rám z PVC

To je vše, zbývá jen zkontrolovat těsnost vašeho nového bazénu naplněním vodou. Můžete vytvořit takový fond rychle a levně, ale z toho bude mít spoustu výhod.

Typy bazénů

Pokud je přítomnost bazénu v zemi na seznamu věcí, které potřebujete, můžete si vybrat jednu ze tří možností. Každý typ má své výhody a nevýhody.

Dobré vědět:  Léčba bazénu: antiseptika pro dezinfekci a lidová léčiva pro vodní květ | Green-Pages.info

Beton

Pokud je vytvořen malý rezervoár, můžete si poradit sami, ale pro celkový budete muset najmout speciální vybavení. Bude to vyžadovat spoustu času a úsilí na jeho vybudování. Ale nakonec dostanete úžasnou nádrž na mnoho let.

 • odolnost proti atmosférickým jevům;
 • trvanlivost budovy.
 • pracný a složitý proces výstavby;
 • poměrně vysoké stavební náklady.

Nafukovací nádrže

Nafukovací nádrže jsou přenosné rychle skládané bazény, jako rámové, ale jsou mnohem levnější. Snadno se přepravuje, ale musíte vyvinout trochu úsilí na nafouknutí struktury, zejména celkové.

Výrobci doplňují nafukovací bazény s ochranným filmem, který chrání nádrž před nežádoucími srážkami a troskami. Přicházejí v různých velikostech, od dětských bazénů po bazény pro velkou společnost.

 • snadnost a rychlost instalace a demontáže, pokud je to nutné;
 • schopnost nést bazén;
 • docela přijatelná cena.
 • sezónnost výstavby;
 • nízká odolnost vůči povětrnostním vlivům.

Drátový model

Údržba bazénu rámu palety je snadná

Tento typ bazénu je vhodný pro vybavení tělem nebo pódiem, které se snadno vejde do jakéhokoli interiéru.

 • snadná a rychlá instalace;
 • není třeba nafukovat bazén;
 • spolehlivý díky hustému rámu.
 • docela vysoké náklady.

Dřevěné nádrže

Jedná se o poměrně ekonomický typ, který nevyžaduje pro stavbu drahé materiály. Kromě toho, všechny fáze výstavby jsou docela realistické provádět s vašimi vlastními rukama. Bude to trvat velmi málo času a výsledek bude dostatečný pro významnou životnost.

 • vypadat skvěle v zahradním interiéru;
 • nejdostupnější;
 • trvanlivost;
 • možnost stavby vlastníma rukama.
 • dřevěné konstrukce se mohou zhoršovat vniknutím vody.

Jaké závěry lze vyvodit z výše uvedeného? První možností je drahé potěšení, které se nejlépe kombinuje s městským prostředím.

Druhé je skvělé dočasné řešení, ale to, zda vám může sloužit po požadovanou dobu, je velká otázka. Třetí varianta struktury bazénu se stane dlouhodobým favoritem celé rodiny, zejména dětí. A čtvrtý je výnosný i ekonomický.

Požadavky na pódium pro fond rámů

Pódium jinými slovy lze nazvat platformou. Technická struktura poskytuje pohodlí pro vstup a výstup z fondu rámů. Pódium tvoří rekreační oblast, kde si můžete dát židle, lehátka.

Na stupně vítězů je kladeno několik požadavků:

Výpočet rozměrů pódia se provádí s ohledem na odhadovaný počet lidí, kteří současně odpočívají. Plošina musí být pevná, ve vysokých výškách a musí mít ploty podél obrysu.

Jak udělat pódium pro bazén v zemi, s vašimi vlastními rukama

Běžným materiálem pro vytvoření pódia je dřevo. Rám je sestaven z tyče a opláštění je provedeno pomocí desky. Téměř zdarma staví dřevěné pódium do bazénu vlastními rukama ze starých vyřazených palet.

Jak vyrobit dřevěné pódium

Prvním krokem je příprava místa pro fond rámců. V jeho blízkosti začnou vybavovat rám pódia. Je lepší nepoužívat dřevo na stojany. I při dobré hydroizolaci v zemi se rychle hnilo. Je lepší vyplnit sloupky betonem nebo rozvrhnout z tvárnic.

Při betonování podpor jsou vložené prvky okamžitě vloženy. Po ztuhnutí roztoku jsou k nim připevněny stojany z tyče. Příčné nosníky jsou připevněny k podpěrám a klády jsou položeny nahoře. Paluba je vyrobena z hran, palubek nebo prken z kompozitních materiálů.

Chcete-li nainstalovat zábradlí poblíž schodů, kupují hotové sloupky nebo ručně vyleštějí dřevěné polotovary. Ploty mohou být umístěny stejným způsobem po obvodu vysoké pódia. Jsou to zábradlí nebo plné stěny z desky.

Hotové pódium pro bazén prken je otevřeno lakem. S pomocí skvrny můžete dát požadovaný odstín.

Jak vyrobit pódium na paletovém bazénu

Za nové stavební materiály budete muset zaplatit poměrně velkou částku. Bude zcela zdarma postavit pódium pro bazén ze starých palet. Nacházejí se odepsány na skládce poblíž skladu, výroby, staveniště.

Je optimální rozložit palety na desky. Paprsek půjde na stojany. V této verzi však nebude fungovat zcela zdarma pódium. Budete si muset koupit protokoly, na které bude deska položena.

Pokud pódium není vysoké, nelze palety rozebrat, ale zcela použít. Z palet jednoduše rozložili plošinu a rozprostírali pod nimi geotextilie. Pro zvětšení výšky se palety ukládají do dvou nebo tří řad a spojují je dohromady.

U vysokých pódií jsou uspořádány kroky. Pod místem je uspořádána výklenek pro ukládání zásob.

Závěr

Pódium bazénu nebo platforma může nejen zvýšit přitažlivost venkovního bazénu, ale také usnadnit přístup k vodě. Po skončení sezóny je vhodné zakrýt strukturu filmem a nejlepší volbou je instalace vrchlíku.

Odkaz na hlavní příspěvek
Adblock
detector