Jak si vyrobit konkrétní květinovou postel vlastními rukama: fotografie, fáze, jak malovat | Green-Pages.info

Klady a zápory záhonů z betonu

Mezi pozitivní aspekty používání cementové květinové zahrady stojí za zmínku:

Beton vám umožní oživit kreativní nápady, například vytvořit záhony ve formě rukou

Přes seznam výhod má cementová květinová zahrada, do-it-yourself, také některé nevýhody, které je třeba při její tvorbě vzít v úvahu:

 • potřeba používat speciální přísady při výrobě výrobků z betonové malty;
 • stacionarita struktury;
 • pro zvýšení dekorativních vlastností je nutné další zpracování.

Jak si vyrobit cementové záhony vlastními rukama

Chcete-li úspěšně vyrobit konkrétní květinové záhony vlastními rukama, musíte při přípravě pracovního řešení dodržovat proporce a správně sestavit rám a vyplnit jej.

Rozložení

Předtím, než si vyrobíte konkrétní květinovou postel vlastními rukama, musíte pečlivě přemýšlet o tom, kde bude umístěna. Chcete-li nainstalovat původní květinovou zahradu s víceletými rostlinami, doporučujeme zvolit místa u vchodu do osobního pozemku, v zahradě, poblíž cest.

Vícevrstvé betonové konstrukce mohou účinně ozdobit jakékoli území

Nástroje

Chcete-li pracovat na výrobě betonových záhonů vlastními rukama, potřebujete sadu sestávající z následujících materiálů a nástrojů:

Pro výrobu venkovních květinových záhonů z betonu je vhodné do roztoku přidat přísady odpuzující vodu a mrazu, aby se prodloužila jejich životnost

Zemní práce

Šířka příkopu by měla odpovídat tloušťce stěn betonové květinové zahrady

Rám

Obrysy instalovaného bednění musí přesně opakovat obrysy budoucí květinové zahrady

Vyplnit

Pro získání vysoce kvalitní cementové malty je nutné přísně dodržovat proporce použitých složek. Betonová hmota je připravena z:

 • písek (4 díly);
 • cement (1 díl);
 • jemně drcený kámen (4 díly);
 • voda (roztok by měl mít krémovou konzistenci).

Po dokončení lití musí být beton vyrovnán pro větší estetiku.

Je nutné nalít konkrétní roztok opatrně, rovnoměrně. Za zmínku stojí, když je beton zcela suchý. Na konci práce je květinová zahrada plná úrodné půdy a ozdobena okrasnými plodinami.

Péče o květinové záhony

Péče o konkrétní květináče je velmi jednoduchá, to je jejich popularita. Stačí jej pravidelně otírat vlhkým hadříkem, očistit od nečistot. Nejsou zde potřeba žádné speciální přípravky. V případě potřeby barvu obnovte.

Hotové záhony a betonové záhony

Z výhod hotových výrobků stojí za zmínku:

 • žádné pracovní náklady na jejich výrobu;
 • velký výběr;
 • dostatečná úroveň odolnosti vůči teplotním extrémům;
 • dodržování technologie při jejich výrobě;
 • snadná péče.

V závislosti na velikosti a počtu modulů začínají náklady na konkrétní záhony od 2000 rublů. Složité struktury mohou stát až 110 000 rublů.

Jaký materiál lze použít k výrobě kamenných postelí

Přírodní kámen — tradice krajinářského designu

Přírodní kámen — ekologický, odolný materiál. Záhony z přírodního kamene vypadají velmi přirozeně, při zachování lakonismu.

Štěrková květinová zahrada. Malé, drsné kameny, které se těží v lomech, se nazývají štěrk. V záhonech se používá k ozdobení opěrných zdí nebo zasypání jednotlivých oblastí.

Sopečné Tuff květinové záhony. Díky své porézní struktuře tuf umožňuje dobře procházet vlhkost, nenarušuje cirkulaci vzduchu, takže většina rostlin je z takového okolí velmi pohodlná.

Umělý dekorativní kámen

Významnou výhodou umělého kamene je jeho homogenita, jednotlivé prvky mají stejnou barvu a mají podobný tvar, což zjednodušuje spojení. Vnitřek desek je často hladký, takže je ještě jednodušší ozdobit květinový záhon kamenem.

Položte tento materiál přímo na zem, a pokud je půda nestabilní, pak na štěrkovou podložku. Pokud je třeba postavit zvýšenou strukturu, jsou prvky upevněny společně se speciálním lepidlem nebo obyčejnou cementovou maltou.

Říční a mořský kámen

Pokud žijete v blízkosti řeky nebo mořského pobřeží, můžete na místě sbírat kamínky a utrácet peníze za nákup stavebních firem.

Jak postavit zvýšenou květinovou zahradu

Vysoké postele a květinové postele jsou vhodné, protože je lze postavit kdekoli, včetně přímo uprostřed betonového dvora. Uvnitř struktury je umístěna drenáž i úrodná půda.

Požadavky na vysoké květinové záhony

Na rozdíl od běžné květinové zahrady je zvýšená zahrada vyrobena s působivými opěrnými zdmi. Jejich výška se může pohybovat mezi 50 — 100 cm. Víceúrovňové struktury jsou často konstruovány tak, aby bylo dosaženo maximálního dekorativního účinku.

Před zahájením práce je důležité pečlivě prostudovat, jak správně vytvořit vyvýšený květinový záhon z kamenů. Pokud zanedbáte stavební pravidla, hotová struktura se může časem rozpadnout.

Stěny vyvýšeného květinového záhonu z kamene jsou vždy připevněny cementovou maltou, protože uvnitř bude velké množství zeminy, což vyžaduje spolehlivé upevnění.

Diy pracovní postup

Hlavní třída na konstrukci jednoúrovňové zvednuté obdélníkové květinové zahrady:

Znáte základní pravidla pro vytváření kamenných struktur, můžete postavit květinovou zahradu téměř jakékoli velikosti a konfigurace. Existuje mnoho možností, jak ozdobit záhonu ozdobnými kameny, vše záleží na vaší fantazii.

K vytvoření nádherné kompozice v zahradě a zastrašování škůdců se v blízkosti růží vysadí další rostliny. Protože růže jsou upřednostňovány. Dále

Dříve byly zimní květinové záhony vytvořeny pouze prostřednictvím výsadby skeletu. Nyní existují zimní rostliny, které zůstanou atraktivní. Dále

Pokud nedostatky v květinovém záhonu začnou být velmi nápadné, měli byste přemýšlet o jeho zlepšení, například jeho opětovném výsadbě nebo odstranění. Dále

Krásné květiny vytvářejí smysl pro oslavu v duši. Dokonale doplňte zelený trávník a keře jasnými barvami. Zahradní dekorace. Dále

Každý rok se objevují nové kreativní nápady v designu stránek a nové trendy v krajinném designu. Ale už dlouho jsou obeznámeni. Dále

Na světě je tolik barev, ale zjevně existuje takové, že jsme nikdy neviděli! … Dále

Majitelé příměstských oblastí nepočítají s pomocí krajinářských návrhářů, ale raději samostatně vytvoří kreativní pohádkovou zahradu, která. Dále

Udělejte si květinovou postel z dřevěného sudu

Jednoduchá volba

Vysušený sud se umístí na připravené místo, po stranách lehce posype, stlačí a naplní půdou 1/3. Dále se vysadí semena květin nebo hotové sazenice. Originální záhon je připraven.

Můžete si vyrobit originální záhon z několika dřevěných nádob. Pro tento účel jsou vhodné vany různých velikostí a průměrů. Takové kompozice vypadají velmi krásně v kombinaci s balvany, pískovcem, mnohobarevnými mořskými nebo říčními oblázky.

Třístupňová konstrukce

Třístupňová struktura z vany je květinová zahrada s několika úrovněmi výsadby. Vypadá to skvěle na pozemku, umožňuje pěstovat různé druhy květin na jednom místě a nezabírá příliš mnoho místa na pozemku.

Postup instalace pro třístupňovou dřevěnou květinovou zahradu:

Čtyřvrstvý záhon

Květinový záhon ve 4 úrovních je namontován podobně jako u třístupňového a může mít několik možností připevnění příčné desky.

Když rostliny začnou aktivně růst a kvetou, záhon z dřevěného sudu se promění v zajímavou, různobarevnou a zcela neobvyklou kompozici, která potěší majitele a jejich hosty (foto níže v textu).

S otvory po stranách

Postup vytvoření záhonu s postranními otvory:

Záhon vypadá velmi krásně v zahradě, v zahradě, v přední zahradě, v blízkosti předních dveří a na terase. Může být použit jako plot na zemi i jako součást kompozice krajinného designu.

Záhon z plastového sudu

Svislý květinový záhon z plastového sudu lze vyrobit rychle a snadno v tomto pořadí:

Když květiny začnou aktivně růst a kvetou, sud se stane prakticky neviditelným a květinová zahrada bude vypadat jako krásný pestrobarevný sloupec.

Klady a zápory kamenných záhonů

Kamenná konstrukce pro kutily se vyznačuje stabilitou a trvanlivostí. S takovým květinovým záhonem můžete úspěšně diverzifikovat vzhled zahrady nebo přilehlé oblasti a rozdělit prostor na samostatné zóny.

Kamenná květinová zahrada je vhodná pro zdobení nepopsaných rohů kolem budov, rekreačních oblastí a vstupních skupin.

Další výhody záhonu s kameny a květinami vlastníma rukama:

Na malém prostoru lze vytvořit květinové záhony z kamenů v blízkosti domu, které lze vytvořit sami, a pro kompozici lze vyčlenit velký prostor, čímž vytvoří působivou zahradu kamenů.

Jednou z hlavních nevýhod kamenné květinové zahrady je obtížnost při získávání materiálů, a to i kvůli jejich hmotnosti. Malé i velké skály jsou drahé.

Nápady na květinové záhony

Do-it-yourself přírodní kamenné záhony jsou dekorativní prvek navržený tak, aby vytvářel dobře upravený vzhled území sousedícího s budovami. Není složité postavit kamennou květinovou zahradu z improvizovaných prostředků a materiálu, který je na místě.

Kamenné květinové postele nápady:

Záhony z kamene a betonu. Pro takový design je vybráno trvalé místo. Když se kameny přilnou k sobě pomocí betonu nebo cementu, získají se vysoké krásné květinové záhony.

Záhony v podobě schodů. Květná zahrada je umístěna podél vstupní skupiny nebo zdi budovy. K vytvoření takové kompozice vlastníma rukama budete potřebovat ploché kameny nebo cihly.

Květinové záhony. Květná zahrada je umístěna podél budovy nebo cesty a pomocí kamene vytváří rovnoměrné nebo klikaté ohraničení.

Kamenné ostrovy vytvářejí na webu akcenty, které vydrží po mnoho let.

Jak si vyrobit květinový záhon z kamenů vlastními rukama

Malý kamenný záhon

Záhon v zemi vlastními rukama ze středně velkých kamenů může být vyroben velmi jasně nebo v klidných barvách. Dekorativní drobenka nenarušuje výměnu vzduchu a nezasahuje do vývoje rostlin.

Malý kámen v květinové zahradě vypadá po celé sezóně esteticky, a to i po srážení.

Jak si krok za krokem udělat záhony z kamenů vlastními rukama:

Květiny nebo rostliny v takové květinové zahradě se vysazují bodově tak, aby bylo jasně vidět pozadí. Zdobení ozdobnými drobky se provádí také na již vytvořeném záhonu. Za tímto účelem se geotextilie aplikují se štěrbinami pro rostliny a drobky se nalévají také na vrchol.

Velká kamenná záhon

Skalní skalní ostrov lze vyrobit vlastními rukama jak v přední části pozemku, tak i na zahradě. Rostliny typické pro tento typ květinového záhonu dobře tolerují částečný stín.

Rada! Rockery se nedoporučuje umisťovat poblíž stromů kvůli obtížnosti čištění od padajících listů.

Na zaplavených místech je organizována drenáž z písku nebo jsou instalovány drenážní trubky. V oblastech s častým výskytem krtků se na dno květinového záhonu položí síť.

Fáze zdobení květinové zahrady kameny:

Jehličnany, trpasličí borovice, saxifrage jsou vhodné pro kamenný záhon. Pokud je to žádoucí, růže jsou vysazeny v takové kompozici.

Rostliny jsou uspořádány s ohledem na jejich další růst. Stromy a největší kameny jsou umístěny dohromady, což často vytváří střed kompozice.

Diy foto záhony

DIY květinový záhon pro začátečníky

Není vůbec obtížné uspořádat záhony na květiny vlastníma rukama na jejich letní chalupě. Zároveň, aby květinová zahrada opravdu potěšila svým vzhledem, musí být květiny na místě vysazeny podle správného schématu.

Zahrádkáři mohou začít pěstovat květiny z trvalých odrůd, většina z těchto rostlin není vybíravá na to, aby se v létě starala o nepříznivé podmínky a přežila.

Při plánování záhonu na místě je vhodné věnovat pozornost následujícím bodům:

— bez ohledu na to, jaký druh rostlin vyroste ve vašem květinovém záhonu, je nesmírně důležité, aby otočili hlavu ke slunci;

— Při umisťování záhonu poblíž živého plotu vezměte v úvahu skutečnost, že barva potěší nejen vás, ale také vaše sousedy;

— při organizaci květinového záhonu vlastními rukama ponechte mezi jednotlivými rostlinami dostatečnou vzdálenost, aby se mohla normálně rozvíjet;

— před výsadbou si prostudujte informace o výšce květů, které vysazujete, protože závisí na výšce, jakou vzdálenost by měla být mezi rostlinami stejné odrůdy.

Stojí za zmínku, že některé květiny, zejména ty, které kvetou nepřetržitě, mohou růst jen ve stínu. Tuto skutečnost je třeba vzít v úvahu i při plánování záhonů.

DIY pneumatiky záhony

Před zahájením jakékoli práce je vhodné pneumatiku důkladně omýt a očistit od cizích nečistot.

Vytvoření záhonu z pneumatiky vlastními rukama lze schematicky rozdělit do čtyř fází:

1. Na čisté pneumatice jsou nakresleny čáry, podél kterých bude v budoucnu proveden řez;

2. Provádí se řezání podél obrysu;

3. Pneumatika dopadne. Tento proces je docela pracný a musíte k němu přistupovat s maximální odpovědností;

4. Zhotovení hotového záhonu. Černá opotřebovaná pneumatika vypadá neatraktivní, sotva budete chtít zasadit květiny do takového květinového záhonu. Bezprostředně po dokončení práce je lepší obložit pneumatiky barvou, můžete si vybrat barvu podle svých představ.

Jak vidíte, krásné záhony s vlastními rukama lze získat z poměrně nečekaných předmětů. Nejdůležitější je kreativně přistupovat k tomuto procesu se vší fantazií a pak budete na webu určitě schopni vytvořit skutečné umělecké dílo.

Lahvové lahve udělejte sami

Z plastové láhve můžete vyrobit nejen květinové záhony, ale také dekorace pro květinovou zahradu. Řemeslníci obratně přeměňují obyčejné plastové lahve na květiny a někdy na pohádkové postavičky, které zdobí květinové záhony pro děti.

Stohování lahví vodorovně vyžaduje trpělivost a určité dovednosti, ale konečný výsledek je určitě potěšen. Pokud stále nevíte, jak ozdobit záhonu vlastními rukama, je čas začít sbírat skleněné láhve.

DIY cihlové záhony

Krásné květinové záhony v zemi s vlastními rukama z cihel mohou být následujícího typu:

— prstencové, většinou takové záhony chodí kolem stromů nebo rybníků;

— ostrov (standardní kulaté záhony);

— stupňovité (vertikální a víceúrovňové květinové záhony);

Proces výroby záhonu pro začátečníky vlastníma rukama sestává z následujících fází:

1. Pozemek je označen;

2. Díra s hloubkou ne více než 30 centimetrů je vykopána po celé ploše budoucího květinového záhonu. Pro lepší odvodnění jsou na dně položeny štěrk a písek.

3. Cihla se pokládají po obvodu záhonu;

4. Po konečném ztuhnutí roztoku se do budoucího květinového záhonu nalije půda vhodná pro rostliny;

5. 15 dnů po skončení práce se květiny vysadí.

DIY hranice květinového záhonu

Nejobvyklejším typem obrubníku je příkop, který je vykopán kolem záhonu. Tyto obrubníky jsou obzvláště populární v Anglii. K vytvoření vykopaného obrubníku stačí vykopat drážku ve tvaru písmene U a naplnit ji štěpkami nebo rašelinou.

Na co se zaměřit před zdobením květinových záhonů?

Než začnete vytvářet krásné květinové záhony, musíte mít na paměti správnou půdu, osvětlení, vlhkost. Ve většině případů záleží na druhu vysazených květin. Je třeba dodržovat určité pokyny.

Jak si vyrobit záhon?

Složení by mělo být nad zbytkem krajiny. Udělejte to ze země nebo pomocí různých materiálů. Například materiály, které se používají k vytváření záhonů:

 • přírodní kámen;
 • Dřevěné desky;
 • protokoly;
 • cihly, fortan.

S pomocí kamene vytvoří jakýkoli vzor pro květinovou zahradu. Než budete pokračovat, nakreslete nebo najděte schémata krásných květinových záhonů a poté jimi procházejte. I žena se s takovou prací dokáže snadno vyrovnat, protože kámen nevyžaduje složité instalační práce.

Zde je příklad, jak krásně ozdobit květinovou zahradu kamenem.

Cihlové kompozice na jakékoli zemi budou vypadat dobře. V zručných rukou jsou květinové záhony dokonale rovné i zakřivené.

Když je povrch základny dobře usušený, začněte pokládat cihly. Ve spodním řádku nechte několik švů neobsazených. Protože je nutné zajistit odvodňovací otvory. Při pokládání pravidelně kontrolujte, jak jsou stěny rovné.

Květinové záhony

Pros z konkrétní květinové zahrady

 • Jednoduchá aplikace betonu pro změnu úrovně povrchu;
 • Trvanlivost a odolnost proti mechanickému namáhání a vlhkosti;
 • Rovnováha mezi betonovými povrchy a přistáními vykazuje různé textury a změkčuje tvrdé linie a hranice;
 • Možnost neobvyklého použití betonových výrobků jako zahradní prvky;
 • Dodává dekorativnost pomocí různých typů povrchů (od složitých nerovných až po rovnoměrně hladké).

V současné době existuje pro uspořádání osobních pozemků obrovské množství materiálů a zařízení. Můžete použít připravené ploty pro květinové zahrady nebo je vyrobit z různých materiálů.

Bude užitečné si přečíst:

Domácí betonové záhony

Formy na výrobu betonových záhonů

Stacionární květinové záhony

Projekt květinové zahrady

Je žádoucí přidělit místo pro budoucí květinovou zahradu slunné a chráněné před větrem.

Nejprve je třeba zobrazit design květinové zahrady na papíře. Nakreslete strukturu určitého tvaru a velikosti, určete, kde bude každá rostlina vysazena a kolik místa je třeba alokovat.

Bude užitečné si přečíst:

Označení záhonu

Výroba rámů

Příprava a lití betonu

Když beton ustálí, rám by měl být rozebrán. Další fází je naplnění květinového záhonu směsí půdy a výsadbou rostlin.

Rysy záhonů z barelů

Mají své vlastní vlastnosti:

Hlaveň je praktický kontejner pro vytvoření velké květní misky, kterou lze použít obvyklým způsobem, podélně, napříč nebo do stran.

Květná zahrada z kovového hlavně vlastními rukama

Dokončením této kompozice je instalace dekorativních deštníků.

Další nápady na design pro květinové záhony z hlavně

Z sudů si můžete udělat velkou květinovou záhonu v podobě malé zahrady, pokud chcete zasadit zeleň na určitém místě osobního pozemku nebo oblasti vedle domu, například na terase. Tato lůžka jsou vhodná pro nízké i vysoké rostliny.

K vytvoření záhonů se často používají staré sudy, podélně řezané. Původním a velmi jednoduchým řešením může být záhon položený na jeho boku — to vytváří nádherný efekt květů „vytékajících“.

Je snadné vyrobit originální záhon ze starého sudu s malou nádrží a říčním kamenem. Pro takový záhon můžete použít zahradní figurky s lampami a mini fontánami.

Květinové záhony vyrobené z dřevěných sudů s umělým vodopádem a světla vypadají na místě skvěle. Ideálním řešením pro vytvoření takové kompozice mohou být zahradní solární světla LED.

Ručně vyráběný květinový záhonu ozdobí nejen zahradu, ale i ulici. Na zdobení předních zahrad bytových domů a dětských hřišť lze použít sudové postele.

Odkaz na hlavní příspěvek
Adblock
detector