Jak si vyrobit stínítko (plafond) doma | Green-Pages.info

Pár slov o bezpečnosti

Před vytvořením vlastního stínítka zvažte bezpečnost.

Vyrábíme stínítka na rámu

Existuje dostatek možností, jak vytvořit kryt stínítka:

 • Šít z tkaniny.
 • Svázat. Háčkování nebo pletení.

Pletací jehlice nebo háčkování můžete plést na stínítko

Ze stuh

Jak si vyrobit stín stužky vlastními rukama

Tato technika je velmi flexibilní a přináší různé výsledky.

Zajímavé možnosti

Pojďme stručně představit nápady. Existuje mnoho možností, jak si můžete přizpůsobit standardní rámy stínítka. První metoda již byla oznámena: na pletací jehlice nebo háčkování můžete plést kryt stínidla lampy. Několik možností na fotografii.

Stínidlo můžete aktualizovat pomocí korálků, korálků, flitrů

Dejte si stolní lampu do sukně)))

V chlapcově pokoji můžete použít starou geografickou mapu. Jsou na silném papíru. Pokud papír není dostatečně tlustý, musíte nejprve nalepit kartu na lepenku a poté nalepit stínítko z takového prázdného místa.

Lze použít geografické mapy

Několik způsobů opletení rámu pomocí vláken

Rám a základna stínítka pro kutily

Před zahájením práce musíte odstranit rám, pro který bude stínidlo vytvořeno. Pokud lampa nemá rám, lze ji zakoupit například ve zvláštním obchodě nebo v oddělení budov.

Také si můžete udělat rám pro jakoukoli lampu, ať už jde o stojací lampu, stolní lampu nebo lustr. To bude vyžadovat silné dráty a kleště.

Základna může mít jakýkoli tvar. Bude snazší vyrobit stínítko pro válcový nebo zúžený rám.

Požadované materiály pro výrobu stínidla

Textilní stínítka lze provést mnoha způsoby. Pokud bude nový stínítko přilepeno na běžný barevný stínítko, není třeba provádět žádné přípravné práce.

Pokud však existuje pouze drátěný rám, je lepší jej nejprve zakrýt barvou a pak jej zabalit do světlé nebo tmavé bavlněné stuhy.

Chcete-li, aby stínidlo vypadalo úhledně, musíte ho ušít na psacím stroji.

Kromě toho budete potřebovat:

 • žehlička;
 • jednoduchá tužka;
 • pravítko;
 • oblečení;
 • kolíky;
 • vlákna odpovídající barvě materiálu;
 • sulfátový papír (nebo jakýkoli silný papír, jakož i papír Whatman);
 • lepidlo (můžete vzít speciální pro tkaninu nebo univerzální).

Jakmile máte po ruce všechny potřebné materiály a nástroje, můžete začít šití DIY tkanina stínidlo.

Látkové dekorace stínidla

Provensálský stínidlo

Chcete-li ozdobit stínítko v plné barvě, potřebujete kus látky a třásně. Ve stylu Provence se obvykle používají zelené, tyrkysové a pastelové barvy, vhodné jsou také kostkované barvy nebo květinové vzory.

Všechny volné okraje textilie musí být zpracovány tak, aby se nerozpadaly. Poté pomocí lepidla nebo nitě s jehlou připojte okrajovou pásku k základně stínítka tak, aby okraje visely dolů.

Pak musíte ozdobit horní část stínítka. Chcete-li to provést, musíte lepit nebo také šít pásku po obvodu, a svázat volné okraje s lukem.

Můžete také použít krajku pro provensálské stínítko. Dobrá věc na tomto prvku je, že může být jednoduše přilepen k tkanině.

Můžete si vyrobit krajkové květiny, pruhy nebo zcela přilepit stínítko tkaniny krajkovým ubrouskem.

Stínidlo s textilními květy

Další neobvyklý nápad, který umožní stolní lampa se stínidlem stát se jako záhon — dekorace s květinami z tkaniny.

Pro květiny je tkanina jemných odstínů dokonalá, můžete použít například organzu nebo šifon, nebo si můžete jednoduše vzít například starou bundu, nakrájenou na proužky a kroucením růží.

Stínidlo lze ozdobit pouze několika květinami, ale pokud máte čas a trpělivost, můžete si celou hromadu květů zcela zakrýt.

DIY stínidlo ze zbytků

Pokud máte doma mnoho různých látek, můžete z barevných kousků vyrobit stínítko.

Za účelem výroby takového stínítka je nutné použít techniku ​​šití kusů na základnu tkaniny. Nejjednodušší způsob je snížit kus látky na velikost rámu a rozdělit ji na několik styčníků.

Pak je třeba ušít kousky na každém klínu, jak chcete — můžete šít proužky látky diagonálně, nebo udělat malé čtverečky. Aby se proces nevytáhl, je lepší použít šicí stroj.

Poté budou muset být všechny klíny se skartami sešity a přilepeny k základně stínítka.

Taková lampa se dokonale hodí do venkovského stylu!

Stínidlo vyrobené z neobvyklých materiálů

Když je stínidlo vyrobeno sami, můžete dát fantazii a experimentovat zdarma. Chcete-li vytvořit originální věc, musíte nejprve najít neobvyklý materiál.

Je velmi zajímavé, například v kuchyni může vypadat stínidlo z pytloviny. Tato látka dobře propouští světlo. Tento stínidlo lze ozdobit některými dřevěnými detaily, například kolíčky na prádlo nebo dřevěnými korálky a knoflíky.

K dekoraci vaší babičky můžete také použít staré krajkové ubrousky. Také na takovém stínítku můžete psát něco s bílou nebo černou barvou, jak je obvykle psáno na taškách.

V pokoji pro teenagery si můžete zašít stínítko v americkém stylu. To bude vyžadovat denim. A není nutné ho kupovat, stačí si jen střihnout staré džíny — to určitě má každý člověk.

Takový stínítko může být zdobeno například džínovou kapsou, do které můžete vložit umělou květinu nebo kus kostkované kapesníku. Můžete také použít nášivka pro takový stínítko. K tomu jsou vhodné kousky kůže.

Například pro lampu, která bude stát v dívčím pokoji nebo ložnici, můžete ušít jemný stínítko stínidla. Tento druh textilie najdete v každém šicím obchodě.

Bude zajímavé podívat se na stínítko, které je vyrobeno z několika vrstev mřížky — bude to připomínat balerínské tutu nebo načechranou sukni.

Další zajímavé nápady

Doporučujeme sledovat video ukazující hlavní třídy na montáž stojací lampy ze šrotu. Naučte se, jak vyrobit nádhernou stojací lampu z bubnu pračky a stolní model z papírových desek:

Takže jsme se podívali na to, jak si doma vyrobit stojací lampu pro kutily. Doufáme, že se vám líbily uvedené příklady fotografií a videa, stejně jako mistrovské kurzy, a inspirovali jsme vás, abyste si vyrobili domácí lampu ze šrotu!

Bude zajímavé si přečíst:

Pravidla pro vytváření bezpečných domácích produktů

Stínidla vyrobené z tkaniny, papíru nebo jiného hořlavého materiálu se nesmějí používat s žárovkami. Protože jsou velmi horké a mohou způsobit, že stínítko začne hořet. Podrobněji jsme hovořili o typech žárovek v tomto článku.

Domácí lampy lze použít v ložnici, na chodbě nebo v obývacím pokoji. Nepoužívají se v místnostech s vysokou vlhkostí, protože existuje riziko zkratu.

Dodržováním těchto pravidel můžete vytvořit krásnou a bezpečnou podlahovou nebo stolní lampu, která vydrží dlouho.

Jak si vyrobit stínítko vlastními rukama

Útulný domov není jen správný nábytek, ale správné osvětlení. Díky nádhernému stínítku se interiér stane exkluzivním a místnost bude teplejší a pohodlnější.

Pokud si přejete provést přestavbu v místnosti, musíte spolu s ní aktualizovat lustr a stojací lampu. Můžete si jen koupit nový produkt, nebo si můžete vyměnit textilie na stínítku vlastními rukama.

Podrobný seminář o výrobě stínidla vám pomůže vytvořit jedinečný, dekorativní kus nábytku. Poté, co jste se seznámili se všemi možnými výrobními metodami, můžete si vybrat přesně tu možnost, která bude pro vás ideální.

Materiál pro výrobu stínidla

S hotovým rámem můžete začít s výběrem materiálu pro stínidlo. Tohle by mohlo být:

 • oblečení;
 • plastický;
 • Pletení;
 • motouz;
 • korálky;
 • papír.

Vhodné jsou také nevyžádané materiály, které se obvykle zahodí:

 • lepenkové obaly na vejce;
 • noviny;
 • Balení dárků;
 • staré díly pro jízdní kolo nebo auto atd.

Galerie: DIY stínidlo (25 fotografií)

Jak vytvořit rám pro stínítko vlastními rukama

Dělat válcový rám, musíte vytvořit dva kruhy stejného průměru. Pokud potřebujete vyrobit klasický rám pro svítidlo, měl by spodní kruh v něm mít větší průměr než horní.

Zaoblený tvar lze získat, pokud oddíly nejsou rovné, ale mírně zakřivené. Klasický rám bude mít z toho prospěch pouze.

Tvar rámu bude zajímavý, pokud je na základně prsten a ne nahoře. Ukázalo se, že konkávní oddíly budou spojeny nahoře v jednom bodě a pod nimi budou upevněny ve stejné vzdálenosti od sebe.

Druhy lamp vyráběných ručně

Moderní stínidla mohou mít velmi odlišné tvary, ozdobit je podle vašich představ. Preferovány jsou předměty zdobené barevnými korálky.

Kartonová stínítko

Tento způsob vytváření nového stínítka je považován za nejjednodušší, kromě toho je produkt velmi lehký. V závislosti na situaci v místnosti je vybrána také barva tkaniny s kartonem. Výzdoba takového produktu může být cokoli.

Závitová stínidla

Míč vyrobený z vláken vypadá v interiéru velmi působivě. K tomu potřebujete trpělivost a vytrvalost a kromě nich:

 • vlákno nebo vlákna;
 • kulatá nafukovací koule;
 • PVA lepidlo;
 • nůžky.

Plocha musí být pokryta olejovou utěrkou nebo nepotřebnými novinami a teprve poté začít pracovat.

Pokud se vám z nějakého důvodu nelíbí barva výsledného produktu, můžete jej znovu natřít na jinou barvu pomocí plechovek v plechovkách.

Hotové stínidlo stínidla lze lakovat, zdobí korálky nebo korálky.

Papírové stínění

Aby se zabránilo zahřívání papíru a jeho vznícení, když je světlo zapnuté, stínidlo by mělo být poměrně velké. Pod takovým stínidlem je lepší koupit ekonomickou žárovku, která se méně zahřívá.

Na internetu lze najít mnoho nápadů, jak vytvořit stínidlo pro papírovou podlahovou lampu. Používají se různé barvy, stříhají se různé postavy. Výsledkem je jedinečný výtvor, který dokáže ozdobit jakoukoli místnost.

DIY tkanina stínidlo

Pro práci, kterou budete potřebovat:

 • kousek nové látky;
 • nůžky;
 • metr nebo centimetr pásky;
 • nit a jehla;
 • kolíky;
 • textilní lepidlo nebo sešívačka.

Jak vyrobit stínítko pro stojací lampu? Hlavní třída pro jeho výrobu lze nalézt na internetu.

Chcete-li zašít stínidlo na rám ve tvaru válce, musíte změřit jeho obvod a výšku. Vytvořte vzorek na tkanině podle získaných rozměrů a poté jej vystřihněte jako šablonu.

Pokud jde o kužel, musíte si udělat prázdný papír z papíru Whatman. Vyzkoušejte to, co jste vystřihli, odřízněte přebytek. Pokud něco nefunguje, musíte to zopakovat.

Tkanina pro stínítko je připevněna ke kuželu, zatímco vzor nebo ozdoba je umístěna správně. Aby byl povrch rovný, musí být tkanina napnutá.

Tkanina pro stínidlo může být bavlna nebo prádlo.

Stínidlo pro lampu v dětském pokoji

Dítě samozřejmě bude chtít vidět své oblíbené kreslené postavičky za nočního světla. Budete muset tvrdě pracovat, a tím je vystřihnout z papíru nebo koupit hotové překlady. Tuto myšlenku musíte použít s potiskem na bavlnu.

Pro ložnici

Hotový produkt musí být omyt a ujistěte se, že škrob, takže po sušení má určitý tvar.

Bílé pletené stínítko zdobí barevné korálky nebo barevné stuhy — Vše záleží na vaší fantazii.

Užitečné tipy

V kreativním experimentu je hlavní věcí vybrat ten pravý odstín malých dekorativních prvků. Když jsou styl, barevné schéma a tvar správně vybrány, pak i ta nejjednodušší ručně vyrobená věc bude vypadat skvěle.

Chcete-li, aby DIY stínítko vypadalo hezčí a krásnější, musíte nejprve vymalovat nový hustý drátěný rám a pak jej opatrně zabalit vatovou páskou. Potom nebude látka poškozeného stínítka poškozena.

Závěr

Je velmi snadné vyměnit lampu, jejíž stín v průběhu času ztratil svůj původní vzhled. Po prostudování příslušných informací a po zakoupení všech potřebných materiálů můžete vytvořit jedinečnou věc, která ozdobí interiér vašeho domova.

Buďte kreativní a získejte pro svou lampu exkluzivní stínidlo.

Modely bez rámu

Domácí bezrámové modely vypadají velmi krásně a stylově. Je důležité zvolit tvrdý, vysoce kvalitní a zároveň plastový materiál, se kterým bude pohodlně pracovat.

Možnosti výroby stínidla bez rámu:

Můžete si také udělat krásný stínidlo z vinné révy nebo umělých květin.

Kartonové a papírové odstíny neobvyklého tvaru přitahují pozornost
FOTO: dekoriko.ru

Technika origami je skvělá pro výrobu světlých krytů.
FOTO: opple-only.ru

Kreativní lustrové stínítka

Nápady na lampu:

Můžete také ukázat fantazii a vyrobit lampy z každodenních věcí, které se obvykle k dekoraci interiéru nepoužívají: talíře, konvice, lžíce a vidličky, síto, cedník, kbelík, kovové mříže.

Pokud potřebujete rychle přeměnit starou lampu, nejsnadnějším způsobem je přilepit široké pásy. Jsou naskládány na sebe a upevněny lepidlem. Světlo nebude dostatečně jasné, ale dostanete originální dekorační předměty do bytu.

Macrame povlak

Podrobnosti ve stylu makra, které vyhovují lampě:

 • dlouhé střapce;
 • diamantový vzor;
 • velké otvory, kterými prochází světlo;
 • světlé barvy: žlutá, červená, oranžová.

Polostarý model se dokonale hodí do stylu ošuntělého a provensálského. Nejlepší je zvolit zkosený vzor, ​​dlouhé detaily a pastelové barvy. Hlavní výhodou je, že kryt lze kdykoli sejmout a omýt.

Konečně

Když jdete na bleší trh, najdete věci, které jsou vhodné pro vytvoření stínítka. Může to být cokoli od bubnu rozbité pračky po poháry.

Rádi děláte řemesla pro dům vlastními rukama? Co jiného si myslíš, že můžeš udělat stín pro lustr?

DIY stojací lampa: jak správně vyrobit podstavec

Pokud máte dovednosti, můžete si na pántech vyrobit dřevo

 • nůžky;
 • měřítko nebo pravítko pásky;
 • tužka;
 • šroubovák nebo šroubovák;
 • lepidlo;
 • vykružovačka;
 • vrtat;
 • papírnictví nůž.

Stativ bude vypadat originální jako základ.

Užitečné rady! Aby se praskliny rychle neobjevily na sádrovém podkladu, doporučuje se smíchat PVA lepidlo do směsi vody a sádry. V tomto případě je lepší přidat do roztoku více vody.

Ve skutečnosti můžete pro základnu použít jakýkoli materiál po ruce.

Jak vyrobit stínítko pro stojací lampu vlastníma rukama

Související článek:

Výhody modelů. Jak správně zvolit: základní vzory, styly a tvary. Materiály pro výrobu. Instalační funkce.
Je docela snadné aktualizovat starý stínítko, hlavní věcí je dát bezplatnou podporu vaší fantazii

 • první vrstva je bílá základní barva;
 • druhou vrstvou je lepidlo na tapety nebo PVA;
 • třetí (přímo nahoře) — ubrousky se vzorem;
 • čtvrtý je transparentní lepidlo nebo lak.

V případě potřeby můžete stín zdobit korálky, flitry, stuhy, mašle, výšivkou nebo jiným dekorem, který je upevněn pomocí lepicí pistole.
Jak vytvořit rám pro stínidlo vlastními rukama pomocí dostupných nástrojů

Zajímavé informace! Před vytvořením stínidla pro stojací lampu pomocí vlastních rukou byste se měli rozhodnout o materiálu rámu. K tomu se nejčastěji používají dráty, dřevo, bambusové tyčinky, plastové nebo skleněné láhve.

Jako rámeček můžete použít díly ze staré zbytečné stojací lampy

Drát je nejvhodnější pro výrobu rámu v stojací lampě

Co je to samonosná pěnová lampa

Foamiran je pěnový materiál, se kterým se snadno pracuje a tvaruje.

Užitečné informace! Na rozdíl od izolonu se pěnový polyuretan dobře obarví a za cenu je několikrát levnější, což mu umožnilo získat popularitu mezi jehlami.

Nejčastěji se pěnový polyuretan používá k výrobě dekorů pro stínítka pro stojací lampy a lampy

Odkaz na hlavní příspěvek
Adblock
detector