Jak si vyrobit žaluzie z tapety: postupné pokyny s fotografiemi, videi | Green-Pages.info

Je možné vyrobit žaluzie z papírové tapety

Papírové tapety jsou vhodné pro výrobu domácích žaluzií. Je lepší vzít poměrně hustá plátna, ale jsou možné i jiné možnosti.

Jak žaluzie vypadají na oknech z tapety

Rolety Do-it-yourself vypadají velmi zajímavě

Druhy domácích žaluzií na tapety

Rolety pro PVC okna z tapety mohou být různých typů. Nejoblíbenější možnosti designu:

Nezapomeňte při výběru tvaru oken vzít v úvahu snadné nastavení, materiál.

Metody zdobení oken jsou vybrány podle vašeho vkusu

Výhody a nevýhody

Z hlediska stylu jsou papírové rolety univerzální, to znamená, že budou vhodné všude. Ale vzhledem k vlastnostem papírových pláten v technických místnostech je lepší nepoužívat materiál v kuchyních.

Hlavní výhody produktů:

 • snadnost tvorby;
 • Sluneční ochrana;
 • krásná dekorace oken;
 • dostupná cena;
 • schopnost vybrat si jakékoli barvy a vzory;
 • všestrannost.

Takové závěsy můžete měnit tak často, jak chcete, nezasahují do květů na parapetu

 • křehkost;
 • rychlé opotřebení;
 • skromný vzhled (někdy se dokonce nazývá levný).

Rolety pro tapety od sami

Pokyny, jak vyrobit papírové rolety vlastníma rukama z tapety krok za krokem s roletovým otevíráním:

Zbývá opravit strukturu na stěnách a zkontrolovat výkon

Jak si vyrobit žaluzie fanoušků z tapety vlastními rukama

Pokud potřebujete originální žaluzie z tapety vlastníma rukama, mistrovská třída vám pomůže udělat právě takové. Fanoušci vypadají elegantně a neobvykle, mohou být jednobarevní nebo s dekorem

Zbývá opravit hotové řešení podél horní části rámu okna.

Mistrovská třída: jak si vyrobit žaluzie z tapety vlastními rukama

1. Změří se šířka a délka skla, ke kterému budou žaluzie připevněny.

2. K získané délce se přidá 25% a šířka zůstává nezměněna. Toto je velikost žaluzií. Při ohýbání tapety s akordeonem zmizí další centimetry. Délka stuhy / šňůry se bere s přihlédnutím k vázání luky, uzly.

3. Ze zbývající části roletové tapety se vyřízne obdélník zadaných parametrů. Pokud je tapeta vzorovaná nebo pruhovaná, ujistěte se, že vzor není zkreslený.

6. Ve výsledném lumenu navíjíme šňůru nebo pásku a poté žaluzie narovnáme, abychom určili délku lana. V tomto případě je horní konec kabelu upevněn uzlem.

8. Dno je tvořeno „pavíkem“. Za tímto účelem se 5 spodních záhybů slepí k sobě a poté se upevní oboustrannou páskou. V tomto případě je šňůra vyvedena na zadní stranu, přebytek je odříznut.

9. Na šňůru je umístěn držák s jedním otvorem. Chcete-li zvednout závěsy, musíte vytáhnout zámek a zavřít okno s nimi, spusťte držák dolů kabel. Konec šňůry nebo provazu může být ozdoben ozdobným velkým korálkem.

Existuje několik verzí těchto záclon. Můžete je také vyrobit na dvou paralelních kabelech, stejně jako skutečné žaluzie. Výrobní postup je stejný. Pouze v tomto případě budete potřebovat dvoudírkovou svorku.

Tak udělej DIY žaluzie na tapety vůbec obtížné. Všechno, co vyžaduje řemeslník, je pár volných hodin a zbytečná tapeta, kterou má každý, kdo prošel opravou.

Papírové rolety: jak si vybrat materiál

Opravdu se mi líbil nápad vyrobit takové závěsy z tapet nebo papíru, protože si udržují svůj tvar dokonale a ohromují množstvím materiálu pro kreativitu.

Doporučuji vám vyrobit první clonu z dostupného materiálu a poté, co naplníte ruku, běžet do obchodu a začít vytvářet přední verzi.

Zdobení oken

Mimochodem, o obchodě byste neměli hledat vhodný materiál na výstavních stáncích, jít přímo k prodejcům a zeptat se na propagaci zbývajících neúplných rolí (které jsou minimálně).

Dá se vypočítat, že asi 5 polotovarů vyjde z 10 m tapety v roli.

Můžete použít jakýkoli typ tapety: papír, netkaný. Papírové tapety jsou tenčí a příliš neztmavují místnost a je vhodnější s nimi pracovat: jsou lehčí a dobře udržují svůj tvar.

Netkaná tapeta je bohatší na barvy a mnohem hustší, což vám umožní vytvořit dobrou světelnou izolaci.

Výběr materiálu

Také se rozhodněte o šířce materiálu: pokud není okno široké, můžete si koupit rolku o šířce 50 cm, a pokud máte balkonové okno, je lepší dát přednost vzorkům měřidel.

Zajímavé nápady pro papírové rolety

Nyní se podívejme na několik variant hotových záclon pro okna.

Na níže uvedené fotografii je velmi pestrá verze s květinovými vzory. Tato varianta je vhodnější pro kuchyni.

Pokud má byt nebo dům nestandardní okna, skládané žaluzie vykonávají vynikající práci se složitými tvary, aniž by ztratily svou prezentaci.

Na níže uvedené fotografii je schéma pro zdobení okna s tapetou válcovanou do role.

Pro milovníky nestandardních řešení můžete akordeon ohnout dovnitř a podél okrajů okna.

Varianta výzdoby okna vyrobená podle výše uvedeného schématu, kde byly použity dva otvory a dva šňůry. Dno je také upevněno pomocí klipu pro nastavení výšky závěsu.

A pokud jste již zakoupili žaluzie, ale chcete je ozdobit, můžete na ně nalepit tapetu řezanou na přesnou velikost. Nikdo takové nebude mít!

Samozřejmě, pokud použijete svou fantazii, pak stále můžete přijít s mnoha nápady pro zdobení okna, ale pokusme se vytvořit výše uvedenou možnost. Obzvláště pokud je to tak jednoduché a můžete získat podporu dětí — určitě se jim tento proces bude líbit.

Výhody žaluzií pro kutily

Kromě relativní levnosti domácích žaluzií při zachování úplné nepropustnosti stojí za to vyzdvihnout některé další výhody.

Za prvé, je to univerzálnost. Obvykle jsou žaluzie na oknech vyrobeny z netkané textilie nebo papíru. S jejich pomocí můžete chránit okna při opravách před poškozením a prachem.

Naučte se, jak si v kuchyni vyrobit jehněčí víno, jak jej krásně ozdobit a zavěsit.

Prohlédněte si v tomto článku fotografii stropních lustrů LED s dálkovým ovládáním: funkční osvětlení umožňuje upravit úroveň osvětlení v místnosti.

Za druhé, jsou hodnými konkurenty tradičních záclon, z nichž mnozí už jsou unavení.

Zatřetí, taková alternativní možnost je vhodná pro jakékoli okno, protože vy sami provádíte individuální objednávku sami.

Začtvrté, tato možnost, jak je uvedeno výše, je rozpočtová a vy můžete ušetřit peníze pomocí zbytků tapet z minulých oprav, abyste vytvořili takové užitečné řemeslo.

Blinds master class

Abyste je mohli vytvořit, budete potřebovat jen několik hodin. Hlavní věcí před tím je zjistit, jak všechno správně a ne zkazit materiál.

Níže je průvodce krok za krokem.

Materiály, které budete potřebovat:

 • tapeta na zeď;
 • nůžky;
 • lano;
 • šídlo;
 • papírnické nože;
 • centimetr;
 • přidržovač;
 • lepidlo;
 • lepicí páska (jednostranná a oboustranná).

Musíte rozdělit výslednou výšku okna čtyřmi, přidat výslednou hodnotu do výšky okna. Tato akce je nutná, protože když se složí jako akordeon, délka tapety se sníží přesně o čtvrtinu.

Kabel, kterým zavřete a otevřete okna, musí mít stejnou délku. Je velmi důležité provádět označení se zvláštní přesností, protože domácí žaluzie na oknech z tapety se mohou ukázat jako kratší nebo širší / užší, než je nutné.

Dalším krokem by bylo řezání obrobku. Dále složíte výsledný segment do harmoniky. Každá část by měla být nutně obdélníkový a stejné velikosti.

Je žádoucí, aby proužky měly šířku tři až pět centimetrů. Toto je nejideálnější volba, ve které papírové rolety pro domácí kutily z tapety budou vypadat hladce a ne drsně.

Další krok (poté, co byl akordeon vyznačen a přeložen) — potřebujete určit uprostřed budoucích rolet. S pomocí awl, musíte udělat díry, a pak je posílit páskou.

Ve videu jsou uvedeny některé podrobnosti o tom, jak vytvořit žaluzie z tapety:

Horní část žaluzií může být také nalepte oboustrannou pásku a připojte je k oknu.

Spodní část domácích okenních rolet z tapety může být ozdobena pavími ocasy, luky nebo kresbami. To lze provést zevnitř i zvenku, které bude vidět z ulice. Domácí žaluzie jsou nyní zcela připravené.

Stojí za zmínku, že aby domácí rolety zůstaly na oknech, stačí použít oboustrannou pásku.

Můžete také sledovat mistrovskou třídu při vytváření žaluzií z tapety ve videu níže a objasňovat některé nepochopitelné věci pro sebe.

Originální žaluzie doma

Samozřejmě, nejjednodušší možností, kterou můžete udělat doma, jsou obyčejné akordeonové žaluzie. Pokud však chcete přidat chuť, měli byste této lekci věnovat více pozornosti.

Video návod: jak rychle a snadno vyrobit žaluzie na tapety:

Co je třeba zvážit při výběru tapety

Hlavním faktorem při výběru tapety je váš vkus a očekávání, které kladete na funkčnost záclon. Každý materiál má své vlastní výhody:

p, blockquote 24,0,0,0,0 ->

Když jdete do obchodu na tapetu, nespěchejte do oken. Zeptejte se prodejců na staré neprodané tapety na skladě. Lze je zakoupit ve stejném množství mnohem levněji.

Je důležité vzít v úvahu velikost otvoru okna. Šířka tapety se zpravidla nachází v půl metru, metru. Pokud je okno příliš velké, vezměte si jeden metr dlouhé vzorky, pro malé okno bude dostatek tapety široké 50–55 cm.

p, blockquote 26,0,0,0,0 ->

Můžete si vzít tapetu pro malování, pak můžete přijít s designem pro záclony sami. Pamatujte, že barvy světla rozptylují světlo rovnoměrně po celé místnosti. Tmavé vytvoří pocit tmy, bezpečí a pohodlí.

p, blockquote 27,0,0,0,0 ->

Příprava na práci

Chcete-li vytvořit záclony z tapety sami, budete potřebovat:

p, blockquote 31,0,0,0,0 ->

 • role tapety;
 • stuhy, lana, tkaničky;
 • nůžky, psací potřeby;
 • pravítko, centimetrová páska;
 • awl, přidržovač;
 • lepidlo, lepicí páska (včetně oboustranné).

p, blockquote 32,0,0,0,0 ->

Když máte všechny potřebné nástroje a materiály, můžete začít vyrábět rolety.

p, blockquote 33,0,0,0,0 ->

Dekorace hotových žaluzií

Hlavní věcí při zdobení záclon je hra představivosti, let fantazie. Můžete použít různé korálky, kamínky, stuhy, barevné tužky a třpytky.

p, blockquote 59,0,0,0,0 ->

Bude zajímavé vytvořit závěs z fotografické tapety a připojit ji mimo otvor. Za oknem bude vždy krásný výhled.

p, blockquote 60,0,0,0,0 ->

Krajkové skvrny a malované květiny způsobí, že rolety budou ladné a jemné. Tento design se vejde do místnosti v rokokovém stylu.

p, blockquote 61,0,0,0,0 ->

Nejlepší je navrhnout závěsy s celou rodinou. Tato aktivita vás přiblíží, pomůže rozvíjet fantazii a kreativitu. A rolety se stanou nezapomenutelnou výstavou v muzeu pohodlí.

p, blockquote 62,0,0,0,0 ->

Papírové závěsy lze snadno vyrobit, vyrobit dostatečně rychle, ale vypadají krásně a jsou levné. Budou ideální pro ty, kteří se často pohybují nebo mají rádi různorodost v interiéru.

p, blockquote 63,0,0,0,0 ->

Podělte se o své nápady na zdobení záclon v komentářích, zanechte zpětnou vazbu, proveďte pokusy na sociálních sítích.

p, blockquote 64,0,0,0,0 ->

p, blockquote 65,0,0,0,0 ->

p, blockquote 66,0,0,0,0 ->

p, blockquote 67,0,0,0,0 -> p, blockquote 68,0,0,0,1 ->

Nejoblíbenější typy žaluzií

Každý typ žaluzie se liší designem, materiálem a různými způsoby nastavení. Když znáte výhody a nevýhody každého z nich, můžete si vybrat nejvhodnější a nejvhodnější vzhled.

Nejoblíbenější typy:

Při výběru určitého typu žaluzií byste měli věnovat pozornost tvaru oken, materiálu, ze kterého jsou záclony vyrobeny, snadnému nastavení.

Master class na výrobu žaluzií z tapety

K tomuto tématu existuje mnoho workshopů. Všechny obsahují téměř stejné postupné pokyny s variacemi v závislosti na typu vyráběných žaluzií.

Krok za krokem akce:

Toto je jedna verze žaluzií. Existuje mnoho možností. Například můžete vytvořit záclony na dvou kabelech navzájem paralelně. Pořadí práce bude podobné, s tím rozdílem, že je vyžadován dvojitý držák.

Žaluzie pro kutily pro kutily: mistrovská třída pro líné

Chcete-li dělat žaluzie jednoduchým způsobem, musíte:

Existuje mnoho dalších způsobů, jak vyrobit takové rolety, ve kterých je jiný design, mechanismus činnosti nebo dekorativní doplnění.

Tapety mají mnoho výhod:

 • Nedovolte, aby sluneční paprsky vstupovaly do místnosti;
 • Ozdobte okna originálním způsobem;
 • Můžete nakreslit jakýkoli obrázek, který se vám líbí;
 • Nezasahujte do květů, které jsou na parapetu;
 • Ekonomická výroba.

Je nutné velmi pečlivě kombinovat žaluzie z tapety se závěsy. Ne každá tkanina vypadá na pozadí atraktivně. Je lepší získat dobrou tapetu, kterou můžete malovat, a dělat ji co nejvhodnější pro záclony.

Jak vyrobit rolety z tapety

Někteří čelí problému výběru žaluzií pro okna. V obchodech není vždy možné zakoupit žaluzie správné velikosti. Proto je začali doma vyrábět vlastními rukama.

K výrobě rolet sami potřebujete:

 • Vrtat;
 • Pila na kov;
 • Zbytky tapet;
 • Kovová trubka, průměr 1,8 cm;
 • Pro olovnici, dřevěný nebo plastový pás;
 • Upevnění pro žaluzie 1,4-2 m, které lze zakoupit v obchodě;
 • Superglue, pro lepení textilie na kov a šrouby.

Proces krok za krokem

 1. Změřte šířku a délku okenního křídla.
 2. Odřízněte kus požadované velikosti z kovové trubky.
 3. Střih tapetu na požadovanou délku a šířku, přidáním 2 cm pro lem odspodu a stejné množství od vrcholu, aby se lepilo. Tapeta by neměla být příliš hustá.
 4. Aby rolety přesně visely, musíte vytvořit olovnici. Aby to bylo možné, musí být okraj plátna ohnutý a šitý, přičemž po celé délce žaluzií zůstane kapsa o délce jednoho a půl centimetru. Pro olovnici můžete použít plastovou trubku nebo dřevěné prkno.
 5. Dále je třeba vložit držák do obrobku vyrobeného z kovové trubky.
 6. Naneste lepidlo na tapetu a přilepte ji k této trubce.
 7. Poté pokračujte s montážními roboty. Označte rám okna tak, aby vyhovoval roletám. Připojte druhou část držáku rolety pomocí vrtáku.
 8. Posledním krokem je vložení samotné role do drážek.

Hlavní třída číslo 1: Žaluzie plisované

Chcete-li vytvořit žaluzie z tapety jako na výše uvedené fotografii, budete potřebovat:

 • Pokud chcete dělat horizontální žaluzie bez lupu, musíte udělat otvory skrz dvě místa, jak je vidět na obrázku vpravo. A samozřejmě v tomto případě budete potřebovat buď dvě lana, nebo jedno dlouhé. A aby byly horizontální rolety ještě zajímavější, můžete je ozdobit stuhami, které navíc skryjí lana a upevní závěsy na požadovanou úroveň. Příklad takové výzdoby viz níže.

 • Místo zámku můžete použít tlačítko vhodné velikosti se dvěma nebo třemi otvory, jak je znázorněno na obrázku níže.

 • Každý harmonický polotovar lze samozřejmě nařezat na šířku. Zpravidla se však pro standardní okno hodí tapety standardní šířky 53-55 cm, ale pokud potřebujete více žaluzií, můžete si vybrat tapetu o šířce 1 m.

A zde je výběr fotografií různých nápadů pro vaši inspiraci.

Mistrovská třída: jak si vyrobit žaluzie z tapety vlastními rukama

1. Změří se šířka a délka skla, ke kterému budou žaluzie připevněny.

2. K získané délce se přidá 25% a šířka zůstává nezměněna. Toto je velikost žaluzií. Při ohýbání tapety s akordeonem zmizí další centimetry. Délka stuhy / šňůry se bere s přihlédnutím k vázání luky, uzly.

3. Ze zbývající části roletové tapety se vyřízne obdélník zadaných parametrů. Pokud je tapeta vzorovaná nebo pruhovaná, ujistěte se, že vzor není zkreslený.

6. Ve výsledném lumenu navíjíme šňůru nebo pásku a poté žaluzie narovnáme, abychom určili délku lana. V tomto případě je horní konec kabelu upevněn uzlem.

8. Dno je tvořeno „pavíkem“. Za tímto účelem se 5 spodních záhybů slepí k sobě a poté se upevní oboustrannou páskou. V tomto případě je šňůra vyvedena na zadní stranu, přebytek je odříznut.

9. Na šňůru je umístěn držák s jedním otvorem. Chcete-li zvednout závěsy, musíte vytáhnout zámek a zavřít okno s nimi, spusťte držák dolů kabel. Konec šňůry nebo provazu může být ozdoben ozdobným velkým korálkem.

Existuje několik verzí těchto záclon. Můžete je také vyrobit na dvou paralelních kabelech, stejně jako skutečné žaluzie. Výrobní postup je stejný. Pouze v tomto případě budete potřebovat dvoudírkovou svorku.

Tak udělej DIY žaluzie na tapety vůbec obtížné. Všechno, co vyžaduje řemeslník, je pár volných hodin a zbytečná tapeta, kterou má každý, kdo prošel opravou.

Odkaz na hlavní příspěvek
Adblock
detector