Jak snadné a snadné je vyrobit udírnu z plynové láhve rukama | Green-Pages.info

Plynový válec — co z toho lze udělat

Z vlastních lahví bude možné vyrobit nejen kuřácký aparát z plynových lahví, ale také další užitečné věci v každodenním životě.

Jedná se o univerzální kontejner, který je prostorný a odolný, což je velmi důležité při zpracování produktů při vysokých teplotách.

Kamna na kotel

Plynový válec se používá jako pec pod kotlem. Jedná se o zařízení, které má ideální tvar, protože jeho část je z hlediska parametrů vhodná pro velikost kotle.

Brazier

Pánev na grilování

Podle podobného schématu je grilovací gril postaven vlastními rukama. Toto domácí prostředí je univerzální a vhodné pro přípravu různých druhů potravin.

Udírna s grilem a grilem

Udírna

U studeného a horkého kouření je možné vyrobit udírnu pro doutníky z plynové láhve.

Hlavní prvky jsou v takových jednotkách stejné, jejich umístění je jiné. Takový udírna je efektivní a výběrem velkoobjemové nádoby můžete vařit produkty nejen pro sebe, ale i na prodej.

Bezpečnostní pokyny k zapamatování

Odstraňování plynu z válce

Poté, co se ujistíte, že není žádný plyn, můžete pokračovat dalšími kroky. Práce s takovým kontejnerem bude bezpečná.

Značení a řezání

V této fázi byste měli označit a vyjmout:

Jakmile jsou všechny otvory připraveny, začněte s montáží dílů. Všechny spojovací prvky musí být pevné a spolehlivé a také co nejpevnější.

Výroba obalů

Hrany řezaného prvku jsou pečlivě vyrovnány a očištěny.

Po upevnění závěsů lze kryt odříznout až na konec. Rukojeť je navařena nahoře. K tomu můžete použít různé materiály, ale v každém případě musíte myslet na pohodlí a bezpečnost, takže je lepší zabalit rukojeť hadříkem odolným vůči ohni.

Doporučení pro použití

Před zahájením vaření byste měli provést zkušební provoz kouřovny z plynové láhve.

Tím se odstraní kondenzace plynu a nepříjemné pachy. Odborníci doporučují pro vlastní vaření použít následující tipy:

Vyrábíme teplý uzený udírna

Podrobná instrukce

Jak vyrobit horký uzený udírna rukama, video:

Kouřovna udělejte si sami hotovo, připravená k použití. V tomto designu je dobré kouřit tuk, ryby, maso. Jako generátor tepla se používá elektrický sporák. Pro vyšší teplotu je lepší zapálit oheň.

Chcete-li si udělat kouřovnu doma, vytvořte předběžné výkresy budoucího designu. Takže můžete přesně spočítat požadované množství materiálu.

Fotografie udíren:

fotografie horkého uzeného udírny s těsněním

fotografie udírny z lednice

fotografie studeného uzeného udírny

fotografie udírny z barelu

Kouření recepty: ryby, kuře, sádlo, maso

U nemastných potravin je nejlepší použít metodu horkého kouření s teplotou kouře nejméně 43 ° C. Mastná masa a ryby jsou uzené za studena, při kterých teplota kouře nepřesahuje 25 ° C.

Během kouření se výrobky zbarví, získají neobvyklou chuť a vůni. Horní část zasychá a získává lesk. Hotový produkt musí být ochlazen a ponechán viset po dobu nejméně 5 dnů.

Uzená ryba

Pro horké kouření jsou ryby předem vyčištěny, dobře umývány a otírány hodně soli. Po čtvrt hodině se obrobek umyje a položí do kouřovny uzené za horka na drátěném stojanu.

Nejprve položte malé větve jabloní, rybízu a malinového listí na gril v kuřácké komoře. Připravené jatečně upravené ryby položte na horní stranu. Vaření makrely trvá jen 20 minut.

Recept číslo 2. Chcete-li získat vysoce kvalitní produkt s tímto receptem, budete potřebovat elektrický udírna. Oloupejte makrelu a třením solí uvnitř i nahoře. Vložte nádobí s rybami do chladničky na 2 dny.

Do elektrické udírny na paletě vložte ovoce nebo olše namočené vodou. Vrcholem tohoto receptu na vaření ryb v udírně je přidání malého množství černého čaje, kousku cukru a bobule jalovce do pilin.

Vymažte solené ryby ubrouskem a kapejte citronovou šťávu do řezaného břicha. Plátek citronu dovnitř dodá rybám pikantní chuť. Jatečně upravené tělo namažte rostlinným olejem. Rozložte na drátěný stojan.

Kouření makrely v udírně, video:

Nyní víte, jak kouřit ryby v udírně různých návrhů.

Kouření kuře v udírně

Uzená slanina

Tento recept z uzeného sádla je nejjednodušší. Vaření produktu horkým kouřením bude trvat pouze 20 minut.

Recept na kouření domácích uzenin:

Uzené maso

Pro přípravu lahodného vepřového masa se připravuje solanka. Na 11 litrů studené převařené vody přidejte 50 ks. černý pepř, 0,5 litru hrubé soli a 15 ks. bobkový list. Sůl by měla být zcela rozpuštěna.

Kousky masa jsou umístěny do studené marinády. V chladném období se kuřácký kus udržuje po dobu 5 dnů v solance a v horkých dnech je maso namočeno po dobu 3 dnů.

Maso připravené ke kouření je plněné česnekem a svázáno provázkem. Nastal čas naučit se sami kouřit maso v udírně. Pokud máte kuřácký sud, zavěste maso na háčky na samém vrcholu komory a sud zakryjte pytlovinou.

Umístěte kbelík vody vedle sudu, abyste pravidelně pytlovinu navlhčili. Během celého období kouření několikrát vyměňte kousky.

Jaké jsou možnosti kouření u domácích kuřáků?

Pro horké kouření by měla být teplota kouře dostatečně vysoká, pro chlad — 35 ° С

Délka tohoto procesu je jeho hlavní nevýhodou. Mělo by se také říci, že výrobky musí být před kouřením důkladně připraveny, což může také trvat 1 až 2 hodiny až 2 dny.

Poznámka! Při kouření jsou produkty umístěny na zdroj kouře na ocelovém drátu.

Kouření za studena prodlužuje trvanlivost výrobků, ale proces výroby takového udírny je komplikovanější.

Dnes existuje další způsob kouření — polopálivý. V tomto případě se proces vaření provádí při teplotě 60 až 70 ° C. Chcete-li tuto metodu uvést do praxe, stačí si z vlastních rukou vyrobit domácí udírnu.

Chuť výrobku, který byl podroben tomuto postupu vaření, jakož i jeho trvanlivost je stejná jako jídlo vařené v horké udírně. Nejčastěji je tato metoda používána lovci a rybáři.

Jak vyrobit horkou kouřovnu doma: rozdíly oproti chladné jednotce

Přímo pod kuřáckou komorou se nachází krb v horké udírně

Kouření za tepla je poměrně rychlý proces, od 15 minut do několika hodin, v závislosti na velikosti jednotlivých kusů masa nebo ryb

A konečně, další rozdíl mezi takovým udírnou je, že musí mít paletu. Je nutné shromažďovat tuk, který se uvolňuje z jídla během vaření. Paleta je vyrobena tak, aby se dala snadno odstranit a vyčistit.

Kouření za horka trvá mnohem méně času, protože proces probíhá při teplotách kouře v rozsahu od 50 ° C do 120 ° C

Jak si vyrobit horký a polo horký udírnu sami?

Nadrozměrné konstrukce z hlavně jsou ideální pro letní chatu nebo soukromý dům. Ale tito kuřáci jsou stacionární. Chcete-li vyrobit mini-udírnu vlastními rukama, musíte samostatně sestavit malou komoru z nerezové oceli.

Související článek:

Brick brazier: zajímavá konstrukční řešení a výrobní technologie

Zajímavé možnosti designu a fotografie, oblíbené projekty s výkresy a podrobný popis výrobní technologie.

Horký typ udírny

Výběr typu horkého nebo polo horkého závisí zcela na tom, co takové zařízení potřebujete. Proto se doporučuje zaměřit se na konkrétní situaci.

Jak vyrobit přenosný udírnu z ledničky

Kreslení udírny z chladničky

Poznámka! Při sestavování udírny z chladničky vlastními rukama byste měli věnovat pozornost fotografiím znázorňujícím fázovou transformaci zařízení. To vám umožní přesněji pochopit podstatu procesu.

Udírna z chladničky je vhodná pro kouření za studena při teplotě 18-30 ° C

Udělejte si kouř z plynové láhve

Poznámka! Pomocí mýdlové pěny můžete zkontrolovat přítomnost plynu ve válci. Pokud se při otevření ventilu netvoří mýdlové bubliny na výstupu, můžeme s jistotou říci, že láhev je prázdná.

Před zahájením řezání udírny je nutné plyn z válce uvolnit a dobře jej také propláchnout vodou

Jak udělat udírnu z vlastních rukou s grilem?

Diy udírna-barbecue schéma

Je tu ještě jedna možnost — vyrobit z vlastních cihel pájecí komín z cihel. Takovou jednotku je však docela obtížné sestavit sami. Vyžaduje to organizaci nadace a určité stavební dovednosti.

Chcete-li vytvořit vysoce kvalitní grilovací udírnu, musíte vyzvednout plechy o tloušťce nejvýše 2 mm

Jak správně používat gril s udírnou

Pro správnou funkci grilu s udírnou byste měli postupovat podle návodu k použití.

Jaké čipy jsou vhodné pro co

Při výběru štěpky je důležité věnovat pozornost nejen druhu dřeva, ale také velikosti a obsahu vlhkosti.

Jemnosti kouření

Kouření za studena

Horké kouření

Udírna z plynové láhve uzené horkým kouřem

Klady a zápory udírny z plynové láhve

Zásobník plynu je nejoptimálnějším typem nádoby pro výrobu domácí udírny. Jeho výhody jsou vyjádřeny v následujících:

Druhy a podmínky kouření

Můžete kouřit úplně jiné produkty: ryby, maso a sádlo, známé všem, stejně jako ořechy, sýry, zeleninu a dokonce i ovoce a bobule. Samozřejmě potřebují různé režimy: teplotu kouře a dobu kouření, jakož i dřevní štěpky, které se k tomu používají.

 • studený, s mírně teplým kouřem 30-50 ° C;
 • horký, s kouřovou teplotou 70-120 ° C;
 • polo-horké, při 60-70 ° C
 • Čím vyšší je teplota, tím rychleji se maso a ryby vaří. Přizpůsobení kouře správné teplotě je úkolem vyřešeným správným návrhem udírny.

  Studený kouř

  Obrázek ukazuje tradiční studenou kouřovnu, kterou lze instalovat na místě v venkovském domě. Rozměry jsou libovolné, proto jsou na výkrese vyznačeny pouze hlavní konstrukční prvky.

  K kouření nemůžete použít pryskyřičný — smrk, borovice nebo emise dehtu — javor, bříza, palivové dříví. Nejlepší lesy jsou třešeň, olše, dub a jablko.

  Na fotografii je studená uzená udírna vyrobená z dřevěného sudu, vybavená odnímatelnými tyčemi.

  Hot kouřil

  Výkres s možnostmi výroby udírny pro horké kouření je uveden níže.

  Nejlepší materiál pro takovou udírnu je nerezová ocel, ale často jsou vyrobeny ze šrotu, například z kovového sudu, jak je vidět na videu.

  Přenosné polokouřové uzené mini kuřáky

  Teplota v takovém udírně je optimálně udržována na úrovni 60-70 ° C, což odpovídá režimu horkého kouření. Příprava produktů pro takové kouření je krátkodobá a jejich skladovatelnost je asi tři dny.

  Video: Jak si vyrobit mini udírnu na vlastní ruce.

  Vlastnosti grilu na bázi plynové láhve: výhody a nevýhody

  Výhody grilu z válce:

  DIY krok za krokem pokyny pro výrobu

  1. Řezání. Toto je nejdůležitější fáze, protože vzhled budoucího grilu a jeho provozní vlastnosti závisí na jeho kvalitě. S pomocí brusky je nutné provádět řezy striktně podél naznačených linií. Nejprve odšroubujte ventil kompletně nastavitelným klíčem nebo jej odřízněte bruskou a nalijte vodu, abyste zabránili náhodnému vznícení zbytků plynu z jiskry.

  Řezání válce bruskou podél vyznačených linií

  Svařovací panty na krytu grilu

  Vytváření nohou pro grilování

  Roh k nohám přivařujeme, abychom vytvořili sílu a eliminovali deformaci balónu

  Nohy na grilu — udírna se starým šicím strojem s koly

  Otvory ve válci pro ventilační systém

  Komín na konci grilu z plynové láhve

  Jak si vyrobit s udírnou

  Pokud se pokusíte tvrdě a vynaložíte trochu úsilí, váš gril se může proměnit v domácí udírnu. Hlavní podmínkou každého udírny je úplná těsnost.

  Vyrábí se stejným způsobem jako pánev, ale přidává se k němu pouze topeniště, které je vyrobeno ze železného plechu nebo z malé plynové láhve. Za tímto účelem je část dna grilu snížena a ohřívací box je k ní přivařen.

  Komín je hlavním prvkem udírny. Můžete si to udělat sami nebo si koupit speciální dýmku v obchodě.

  Brazier — udírna s komínem ze dvou plynových lahví

  Bude možné zahájit proces kouření poté, co jste úplně zapálili pájecí pánev a topeniště dřevem, takže zápach metanového plynu úplně zmizí a během kouření nezmočí maso ani ryby.

  Jak vyrobit pánev ze dvou plynových lahví: video

  Zbarvení výsledné struktury

  Výběr typu barvy

  Pro malování grilu z balónu je nejlepší použít tepelně odolné barvy, protože maximální teplota v něm může dosáhnout více než 700 stupňů. Chcete-li to provést, musíte si pozorně přečíst pokyny.

  Barvy by měly chránit kov před korozí, jakož i před extrémními teplotami, když se voda dostane na horký povrch.

  Po zahřátí by barva neměla uvolňovat látky škodlivé pro lidské tělo a neměla by vstoupit do chemické reakce s jinými látkami.

  Žáruvzdorná barva pro barvení grilu

  Malířská stádia

  1. Před lakováním by měl být povrch nádoby očištěn od staré barvy pomocí vrtáku a speciální kovové trysky nebo brusného papíru.
  2. Poté celý povrch odmastěte alkoholem, acetonem nebo rozpouštědlem.
  3. Barva musí být před aplikací dobře promíchána, dokud není dosaženo jednotné konzistence a nejsou odstraněny případné usazeniny a sraženiny. Pokud je barva příliš silná, zřeďte ji trochu ředidlem.
  4. Barva může být nanášena štětcem nebo válečkem v několika vrstvách, dokud není dosaženo krásného a hladkého povrchu. Každá vrstva by měla být suchá od půl hodiny do dvou hodin, v závislosti na typu barvy.

  Při malbě venku na grilu by teplota vzduchu neměla být pod 20 stupňů a nad 40, protože při teplotách pod bodem mrazu začne barva mrznout, a pokud je příliš vysoká, okamžitě uschne.

  Barva by neměla být stříkána v blízkosti otevřeného plamene a během práce je nutné používat respirátor, který chrání dýchací systém.

  Stříká se ve vzdálenosti 20 centimetrů a nanáší se v několika vrstvách. Doba schnutí pro každou vrstvu je přibližně 2 hodiny.

  Paleta barev je poměrně velká, ale nejoblíbenější jsou vždy černé a stříbrné barvy.

  Akrylová barva odolná vůči teplu pro grilování

  Jak vyrobit pánev z plynové láhve za pár hodin: video

  Výrobní možnost s fotografiemi krok za krokem (video sekvence)

  Galerie hotových domácích grilování

  DIY studená kuřácká udírna

  Pro začínající řemeslníky je snazší vyrobit podobný design doma pomocí plastového obalu. Potřebujete pouze 2 m tohoto materiálu. Dříve byl rukáv pečlivě přišitý na jedné straně, aby vypadal jako taška.

  V případě potřeby během procesu kouření přidejte čerstvé bylinky, takže kouř je neustále hustý. Po 2-3 hodinách vyjměte plastový sáček a jídlo vyvěrejte. Velké kusy masa nebo ryb jsou další den uzené.

  Vlastní udírna pro horké kouření

  Chcete-li vytvořit strukturu vlastními rukama, musíte se připravit:

  • 2 plechy 61×156,5×0,2 cm;
  • Bulharský;
  • svářečka;
  • Metr;
  • kování.

  V takovém udírně můžete vařit ryby, maso a sádlo. Funkce generátoru tepla je prováděna elektrickým sporákem. Pro udržení vyšší teploty je třeba zapálit oheň.

  Jak postavit udírnu z plynové láhve vlastníma rukama

  1. Nejprve je nutné uvolnit plyn z válce na otevřeném místě a odříznout ventil. Můžete zkontrolovat plyn pomocí malého množství mýdlového roztoku na ventil.
  2. Prázdná láhev se propláchne vodou.
  3. Chcete-li vytvořit dveře, nesmíte produkt zcela oříznout. Části, kde budou závěsy upevněny, jsou pečlivě vyčištěny a poté jsou upevňovací prvky svařeny. Teprve potom lze dveře odříznout až do konce.
  4. Ve spodní části plynové láhve je pečlivě odříznut kovový pás, po kterém musí být půl dne řezán.
  5. K vytvoření ohniska se používají silné plechy. Hotová struktura je přivařena k válci.

  Před použitím musí být takový udírna zapálen.

  Dřevo pro kouření doma

  Aby domácí uzené maso a ryby byly opravdu chutné, měli byste použít ty druhy stromů, které vydávají voňavý kouř. Odborníci připomínají, že pro tyto účely je vhodné pouze surové dřevo.

  Specialisté doporučujeme přidat do palivového dříví jalovcové větvičky a třešňové listy. Jehličnany by však měly být odstraněny, protože mají hodně pryskyřice.

  Aby hotové ryby získaly zlatý odstín, měla by být upřednostňována mahagon. Pro tmavě žlutou barvu olše a dub budou dělat.

  Odkaz na hlavní příspěvek
  Adblock
  detector