Jak snadno a efektivně umýt vápno

Kdy potřebujete smýt vápno?

Vyjmutí musí být také odstraněno v následujících případech:

 • před tapetováním;
 • při malování vodou ředitelnou barvou;
 • před obkladem dlaždicemi z expandovaného polystyrenu.

Jednoduchým testem zjistíte, jaké vápno bylo pro strop použito. Voda se nastříká na povrch — pokud jsou kapky absorbovány, pak je to křída, a pokud zůstanou, pak je vápno vápnem.

Umyjeme vodou

Je pravda, že pomocí této metody se můžete zbavit pouze křídového vápna.

Čištění pastou

Jak smýt vápno ze stropu s minimálním poškozením místnosti? Odpověď zní — použijte pastu nebo levné lepidlo na tapety!

Kleister se vaří podle následujícího receptu.

 • Na 1 litr vody vezměte 1 lžíci mouky. Mouka se zředí v malém množství teplé vody a poté se nalije do hrnce s vroucí vodou. Po ochlazení je pasta připravena k použití.

Pasta se nanáší válečkem na strop. Asi po 10 minutách vyschne a musí být odstraněn špachtlí spolu s vápnem. Starý povlak se rozpadne na kousky, bez prachu a nečistot.

Při odstraňování vápníku ze stropu můžete k hladítku připevnit malý plastový podnos. V takovém případě do něj spadnou kousky podlahy, nikoli do podlahy.

Mycí roztoky

Mycí roztoky si můžete připravit doma. Zde je několik receptů.

 • Na pět litrů vody vezměte dvě víčka pěny do koupele a jednu lžíci octa.
 • Je snazší odstranit křídu pomocí 10% roztoku chloridu sodného. Za tímto účelem rozpusťte v kbelíku s vodou 1 kg kuchyňské soli. Roztok se používá teplý.

Po odstranění starého nátěru se strop umyje teplou vodou pomocí houby, hadru nebo mopu. Je velmi jednoduché zkontrolovat kvalitu práce: přejet rukou po suché oblasti — na ní by neměla být bílá stopa.

Metody čištění

Staré vápno musí být vyčištěno 4 způsoby:

Je vždy nutné smýt vápno

Pokud se rozhodnete malovat pomocí staré barvy, pak se bez základního nátěru neobejdete

Jaký je nejjednodušší způsob čištění stropu

Je velmi produktivní umýt křídové bělidlo měkkou houbou navlhčenou vodou. Je možné výrazně snížit tvorbu nečistot pomocí lepidla nebo pasty. Staré noviny jsou při práci velkou pomocí.

Nejprve pracujeme se špachtlí

Starý povlak se ze stropu vydrhne kovovou špachtlí. Můžete také jednat se škrabkou a drátem k ní přišroubovat nádobu, do které se budou rozpadat nečistoty padající ze stropu.

Odstraňte vápno pomocí brusky — hlučné a prašné

Strop můžete vyčistit pomocí vrtačky nebo brusky s vhodným kartáčem

Tato práce je dlouhá a pracná, a proto je použití této metody k odstranění bílého prášku těžko oprávněné, je mnohem snazší odstranit starý povlak vlhkým praním.

Voda je účinná proti křídě

Několik fází jednoduchého opláchnutí starého povlaku vodou

Křídově bílé vápno se vymyje kruhovými pohyby, poté se očištěný povrch omyje vodou s přídavkem octa nebo síranu měďnatého. Tato manipulace brání rozvoji patogenní mikroflóry a odstraňuje skvrny od rzi.

Lepidlo nebo pasta — práce bez nečistot

Levné lepidlo nebo pasta na tapety vám pomůže zbavit se bělení bez tvorby velkého množství nečistot. Metoda je založena na pozorování mistrů: poté, co se dostane na vápno lepidla na tapety, začne se po zaschnutí odlupovat.

Při absenci lepidla bude stačit pasta vařená ze škrobu. Jedna nebo jiná kompozice se nanese na povrch povlaku a nechá se úplně zaschnout. Poté se exfoliovaný bělidlo snadno odstraní.

Staré noviny jsou dobrým pomocníkem

Tovární myčky fungují efektivně

Existuje spousta průmyslových čističů stropů

Jedna část směsi „Methylane“ se zředí deseti díly vody. Tento výrobek je balen do půl litrových nádob. Speciální složení pro odstranění vápníku „Space“ se ukazuje velmi dobře. Po jeho použití stačí strop otřít žínkou.

Dobré vědět:  Barberry hedge - spolehlivá ochrana webu před nežádoucími hosty

Umýt si můžete sami

Při absenci továrně vyrobených řešení si je můžete vyrobit sami a nebudou fungovat o nic horší. Za tímto účelem se amoniak zředí v kbelíku s vodou v objemu dvou polévkových lžící a domácí směs je připravena k použití.

V jiném případě se nádoba s jódem důkladně promíchá ve stejném kbelíku s vodou. Tato směs snadno odstraní velmi silné vrstvy předchozího povlaku.

Mytí na bílé můžete také vytvořit vlastními rukama

Kdy odstranit vápno

U jiných typů prací, například před instalací napínacího stropu, stačí odstranit vápno tradičním způsobem pomocí brusky a štětce.

Jak rychle spláchnout strop osvědčené metody

Pojďme zjistit, jak můžete ze stropu smýt různé směsi:

Zakoupené odstraňovače stropu

 1. Quelyd;
 2. Speed ​​Stripper;
 3. Mistr Klein;
 4. HG;
 5. Probel.

Při práci s chemickými sloučeninami je také nutné chránit si ruce speciálními gumovými rukavicemi. Kromě toho by měla být používána dýchací maska.

Chcete-li kvalitativně smýt vápno ze stropu, budete muset tvrdě pracovat. Ale na konci opravy bude výsledek příjemný pro oko. A výše zmíněné životní hacky pomohou učinit proces čištění co nejrychlejší a nejpohodlnější.

Instrukce

Existuje mnoho technologií, jak odstranit vápno, ale zvažte dvě nejúčinnější: suché a mokré odstranění. U každého z nich poskytneme podrobné pokyny krok za krokem, aby oprava nezpůsobila majitelům bytů velké potíže.

Suché odstranění

Pokud máte k dispozici brusku, bude mnohem snazší na to přijít. Algoritmus akcí je následující:

Ne každý však má brusku. Ačkoli při absenci tohoto nástroje je možné provést suché čištění.

Nejprve je povoleno současné použití kladiva a špachtle. Nejprve je významný kus sražen kladivem a zbytky jemně vypáčíme špachtlí a odstraníme.

Mokrá možnost

Jak smýt vápno ze stěn? Metoda mokrého odizolování je poměrně stará a osvědčená. Existují také možnosti: použijte pouze vodu nebo použijte speciální řešení.

Pokud je vody dost, sekvence je:

Funkce:

I když v některých případech můžete strop nechat obílený.

Mezi tyto možnosti patří následující situace:

 • instalace zavěšeného nebo napínacího stropu;
 • nanášení nové vrstvy vápna.

V druhém případě budete muset zvolit podobný materiál, který již pokrývá povrch. Je zakázáno používat různé možnosti bělení. V každém případě bude nutné z povrchu odstranit veškerou existující kontaminaci.

Existují také možnosti, kdy je nutné odstranit starý dekorativní povlak:

 • přítomnost plísní a jiných mikroorganismů na povrchu;
 • použití barvy na vodní bázi v procesu opravy;
 • použití pro obložení desek z polystyrenové pěny, které je třeba lepit.

Nástroje

Pro další práce na demontáži vápna ze stropu budou zapotřebí nástroje, které je vhodné si předem připravit:

Jak správně střílet?

Je nutné staré vápno z povrchu několikrát omýt. Pokud se budete držet pracovního plánu, můžete zkrátit čas strávený, vyhnout se běžným chybám a dosáhnout slušného výsledku.

Příprava místnosti

 1. Podstatou této fáze je osvobodit místnost od nábytku, vybavení a dalších předmětů. Je vhodné vydržet všechno. V budoucnu nebudete muset ztrácet čas pokusem to všechno umýt od prachu, špíny a vlastně samotného vápníku.
 2. Pokud není možné místnost uvolnit, můžete předměty zakrýt fólií, k jejímuž upevnění budete potřebovat stavební pásku. Abyste zajistili ochranu vnitřních předmětů před znečištěním, musíte pod fólii vložit noviny nebo velké listy papíru.
 3. Na práh místnosti musíte dát široký mokrý hadřík. V budoucnu bude snadné vyčistit špínu z obuvi, když budete muset opustit opravovanou místnost. Ukázalo se, že tento trik je v praxi velmi užitečný.
Dobré vědět:  Kapacity pro sprchu v chatě: rady při výběru + mistrovská třída v oblasti výroby vlastních rukou

Organizace pracovního postupu

Pokud je provedeno správně, pomůže rychle odstranit starou dekorativní vrstvu a vám nakonec umožní dosáhnout dobrého výsledku.

Pracovní proces

Toto je hlavní fáze naší renovace.

Poslední fáze

Spočívá v umytí stropu a kontrole kvality odvedené práce.

Další metoda je založena na použití mycího vysavače, doporučujeme jej okamžitě odříznout. Hlavním důvodem této kategorizace je vysoká pravděpodobnost poruchy drahých zařízení. V takovém případě je riziko neodůvodněné.

Vápno se může přilepit na omítku, která se objeví po dokončení práce. Není nutné čistit všechny omítnuté plochy. Je nutné identifikovat oblasti, které nejsou pevně přilepené k povrchu, budou muset být vyčištěny.

tipy a triky

 • Pokud během čištění přes špachtle poteče bílý nepořádek, znamená to, že se vám podařilo nejen namočit, ale také rozostřit vápno. Nyní musíte trochu počkat, protože je tu příliš mnoho vody a ta se musí vstřebat.
 • Pokud se při pokusu o odstranění vápníku vytvoří velké množství prachu, budete muset povrch ještě trochu navlhčit.
 • Nebuďte líní vyndat nábytek z místnosti, ve které budou prováděny renovace. Věřte mi, že bude mnohem obtížnější odstranit stopy po bělení a bude to trvat hodně času.
 • Pod špachtlí je lepší nahradit speciální nádobu, do které odstraněný materiál okamžitě spadne, takový trik zbaví místnost nečistot a vyčistí místnost bez dalšího úsilí.
 • Lepší je rozdělit pracovní oblast na několik pracovních zón: zatímco jedna je promočená, na druhé můžete odstranit již nabobtnalé vápno.

Kontrola tloušťky dekorativní vrstvy by měla být provedena ještě před její demontáží. To vám umožní efektivněji vybrat prostředky k jeho odstranění.

 • Je lepší otestovat zvolený nástroj nebo metodu na malé ploše povrchu.
 • Je lepší aplikovat vodu nebo speciální produkt v několika fázích.
 • Při výběru nástroje může cena za něj hovořit o míře koncentrace a účinnosti.
 • Nestojí za to odstranit vápno na beton, ale stále musíte odstranit slabou omítku.

Nechte demontáž vápna vypadat jako obtížná práce, jejíž výkon mohou provádět pouze profesionálové. Podle odhadu se tato práce ukáže jako velmi nákladná, i když ji lze provést nezávisle, bez jakýchkoli zkušeností.

Informace o tom, jak odstranit vápno ze stropu, najdete v dalším videu.

Důležitou fází je příprava povrchu

Poznámka: Umytí vápna je špinavou součástí demontáže. Předpokládá přítomnost prachu a šmouh. Proto je důležité prostory před zahájením prací řádně připravit.

Abyste se při práci cítili pohodlně, připravte si žebřík nebo stůl dostatečné výšky. Z ní bude snadné dosáhnout stropu. Jakmile je vše připraveno, pustíme se do práce.

Jak rychle smýt vápno ze stropu

V současné době existuje mnoho nástrojů a technik pro odstraňování starých nátěrů, ale pamatujte, že není vždy nutné odstranit vrchní nátěr.

Odstranění kapalin

Čištění stropu před bělením lze provést pomocí následujících látek:

Profesionální odstraňovač vápníku

První část

Bělení může odcházet ve vrstvách, proto je důležité připravit nádobu na velké úlomky. Pokud se práce provádí společně, pak by jedna osoba měla stát na žebříku a druhá s nádobou — vedle ní, abyste minimalizovali znečištění.

Pokud jedna osoba pracuje, pak domácí zařízení pomůže snížit kontaminaci při odstraňování vápníku — špachtle s nádobou

U východu z místnosti položte vlhký hadr, abyste zabránili šíření prachu. Musíte předem připravit nádoby s teplou a studenou vodou. Po všech přípravách můžete začít umýt vápno.

Suché metody

Pomocí brusky

Pomocí kladiva

Jak odstranit vápno ze stropu

Rychlost operace do značné míry závisí na dostupnosti správného nástroje a správné volbě způsobu jeho provedení!

Chcete-li to provést, musíte definovat:

 • Typ vápna — křída nebo vápno
 • Tloušťka vrstvy
Dobré vědět:  Nápady pro uložení víček na pánve a hrnce

Křída zanechává na prstu stopu a snadno se omyje vodou. Vápno je odolnější vůči vodě a nezanechává žádné zbytky. Tloušťka vrstvy se snadno určí pomocí vlhké houby: musíte protřít její strop a dosáhnout základny.

Tenká křídová vrstva se snadno smývá a vyžaduje minimum nástrojů. V tomto případě lze omytí vápna ze stropu provést běžnou gumovou škrabkou na sklo.

Povrch stropu je pečlivě navlhčen sprejem (je lepší vzít si zahradní, ale pokud tam není, pak stará láhev zpod čističe skla). Počkejte několik minut a poté jeden po druhém vymažte strop pomocí pěnové houby a gumové škrabky.

Pro větší srozumitelnost tohoto postupu se podívejte na video:

Pokud se bělidlo nanáší opakovaně, gumová čepel se již nevejde; je nutné použít tvrdou stěrku o šířce 10-12 cm.

Před tím musí být také navlhčen strop, ale ne tak hojně jako v případě stěrače. Úkolem zvlhčování je zde to, aby celá vrstva vápníku po celé své hloubce byla měkká a uvolněná.

Pro rychlejší odstranění povlaku byste jej neměli chytit po celé šířce ostří čepele, ale asi o 2/3 nebo o něco více. To lze provést v případě, že bílá barva není velmi dobře odstraněna po celé šířce stěrky.

Místo hladítka lze použít stavební škrabku s teleskopickou rukojetí. To také umožní řemeslníkovi zůstat mimo zónu úbytku trosek.

Doporučujeme mít po ruce plastovou paletu, aby do ní spadl odstraněný kryt — s následným čištěním budou menší problémy.

Dalším receptem je pár lžící mydla nebo perličkové koupele plus 2–4 lžíce octa. Kyselé prostředí reaguje s vápnem, v důsledku čehož je vrstva „podkopána“ a její odstraňování se stává jednoduchým úkolem.

Pokud není touha ani příležitost (byt nemusí mít při rekonstrukci elektrický nebo plynový sporák) vařit pastu, můžete si místo toho vzít levné lepidlo na tapety. Zbytek postupu zůstává stejný.

Nedoporučuje se odstraňovat staré bělení špachtlí na suchém — bude to trvat déle a bude mnohem více prachu.

Po konečném odstranění předchozího povrchu musí být strop před aplikací dalších materiálů důkladně opláchnut a opatřen základním nátěrem.

Příprava prostor, materiálů a nástrojů

K práci potřebujeme následující nástroje:

Přípravné období pro proplachování

Způsoby odstranění vápníku: a — odstranění válečkem, b — odstranění štětcem.

Nejprve byste se tedy měli chránit před stavebním prachem a nečistotami. Nezbytným vybavením pro maximální uvolnění stropu od bělení je:

 • pohodlné pracovní oblečení;
 • čepice nebo šála zakrývající vlasy;
 • konstrukční brýle na ochranu očí;
 • latexové rukavice.

Mnoho stavitelů také používá speciální respirátor k ochraně plic.

Za druhé, předtím, než budete pokračovat v odstraňování vápna, musíte se zásobit potřebným materiálem a nástroji. Jejich seznam je malý, ale důležitý:

Co je potřeba

Pro suché odstraňování budete potřebovat následující nástroje: brusku (žádoucí zařízení, pokud se rozhodnete vyčistit stěny od bělení suchým způsobem), kromě toho použijte špachtli nebo škrabku (proces bude zpožděn, ale nebude o nic méně efektivní).

Pokud se rozhodnete vápno opláchnout, budete potřebovat: vodu, velkou nádobu na to, houbičky nebo pěnové válečky (jejich použití je mnohem pohodlnější), špachtle a hadr.

Video „Jak odstranit vápno ze stěn“

Video o tom, jak rychle a, což je důležité, bez velkého množství prachu, odstranit vápno ze stěn. Toto video ukazuje metodu využívající jednoduché řešení octa, sody a vody.

Odkaz na hlavní příspěvek
Adblock
detector