Jak udělat sprchu na chalupu z profilového potrubí vlastními rukama | Green-Pages.info

Konstrukce, výkresy a rozměry letní sprchy z profilového potrubí

Schéma venkovské sprchy z profilového potrubí zahrnuje všechna potřebná měření. Nejlepší je pracovat s výkresy.

Pro sprchovou kabinu musí být k dispozici kvalitní základ.

Optimálním typem nadace je podpora, na železobetonových deskách, sloupová. Podlahy jsou vyrobeny z panelů, bez izolace, stěny také. Nezapomeňte vybavit střechu — prefabrikovaný panel z pozinkované oceli nebo jakýkoli jiný.

Jak vyrobit venkovní sprchu z profilového potrubí vlastními rukama

Příprava staveniště

Venkovní sprcha z profilového potrubí a vlnité lepenky je instalována na dříve připraveném místě. Jáma by měla být umístěna poblíž samotného stánku, například bezprostředně za ním. Jeho rozměry se počítají s ohledem na počet lidí, kteří budou používat vlnitou sprchu.

Dno jistě usne. Postup:

Jak svařovat rám pro venkovní sprchu z profilové trubky

Při svařování je rám nasměrován pod nádrž. Stojany jsou spojeny podél obvodu a v diagonálním směru. Poté je bude možné upevnit pomocí příček, které jsou umístěny na třech stranách. To poskytne konstrukci požadovanou tuhost.

Připravte si nástroj pro svařování. Pokud tyto dovednosti nemáte, musíte pozvat mistra nebo nejprve prostudovat podrobný návod k provedení práce. Operace jsou jednoduché, ale vyžadují dovednost.

Hotový rám lze okamžitě opláštit

Uspořádání a dekorace sprchy

Sprchu z profilového potrubí vlastními rukama podle fotografie je snadné vyrobit i pro nezkušeného mistra, video instrukce bude dobrou pomocí.

Obklady dřevěné stěny — univerzální varianta

Mezi dřevěnými prkny zůstávají mezery — do nich odtéká voda

Letní stacionární sprcha v zemi

Sprchová vana

Na písčitých půdách se můžete setkat s jiným problémem: písek se může rozpadat. Potom mohou být stěny zesíleny sítí pomocí bočních kolíků. Další možností je opláštění stěn deskami (jako na fotografii). Ale to je, pokud je deska ve zbytcích.

Základna

Základem mohou být stavební bloky nebo sloupy z betonu

Pokud se chystáte vařit rám z kovu, můžete jej umístit na dlažební desku nebo desku nastavenou na úrovni. Pokud si přejete, můžete sloupy sami odlit: položit bednění, položit výztuž a nalít beton.

Rám

Výkres sprchové kabiny v zemi (s minimálními rozměry)

Ale tato šířka není ani zdaleka vhodná: je příliš stísněná i pro lidi průměrné stavby. Je pohodlnější s minimální šířkou 100 cm a lepší — 120 cm. Tento rám je sestaven z kovových nebo dřevěných tyčí.

Vyrobeno z kovu

Kovový rám pro sprchu v zemi

Kovový rám je nejlépe svařen. Pokud zařízení neexistuje, můžete na šroubové spoje vytvořit skládací rám. Řemeslníci to dělají: odřízněte trubky požadované délky, vezměte silné montážní rohy a namontujte rám na šrouby.

Příklad montáže šroubů

V případě, že se chcete naučit vařit kov, je zde popsána svařovací technika pro začátečníky, je zde volba svařovacího stroje.

Vyrobeno ze dřeva

Způsoby připojení rámu sprchy: hrot / drážka a rohy

Tyče můžete opravit různými způsoby. Pokud je to správné, musíte vystřihnout trn a drážku. Pokud se rychle, můžete dokovat přímo, posílení spojení s rohy.

Konstrukce rámu z lišty je zobrazena ve videu

Opláštění

Rám můžete zakrýt jakýmkoli materiálem:

Levné sprchové pouzdro — látka a film

Stěny letní sprchy jsou vyrobeny podle principu proutěného plotu.

Sprcha v zemi z profilovaného plechu

Můžete také použít jakýkoli jiný plot, který přijde na mysl a bude plnit jeho funkce. Například u jedné letní chaty byla sprchová skříň tkaná. Podle typu vodního plotu.

Můžete tkát sprchu

Sprchová nádrž

Letní sprchová vanička

Tato možnost je však vhodná pouze v případě, že plánujete sprchu používat výhradně za teplého počasí. A jaro-podzim nepůjde — bude zima, protože bude foukat zespodu.

Při instalaci palety, při instalaci spodního popruhu jsou tyče umístěny tak, aby dobře držely

Pokud je paleta plastová, nebudou stačit pouze tyčky kolem obvodu: pod ní je vyžadována podpora, jinak to „chodí“ příliš mnoho. Tato základna je obvykle vyložena z cihel. Můžete je spojit s řešením. Jen nezapomeňte nechat prostor pro vypouštěcí hadici.

Příklad betonové palety

Budování sprchy v zemi: foto report

Bylo rozhodnuto použít plot na opačném konci stránky jako jednu ze sprchových stěn. Bylo rozhodnuto udělat sprchu se šatnou — to je mnohem pohodlnější.

Půdy jsou písčité, voda odchází velmi rychle, takže byla vypuštěna pouze jedna pneumatika. Testy na bouřky prokázaly, že není třeba více. Voda v sudu nalila mnohem víc než moje a nebyly pozorovány žádné louže.

Jedna pneumatika byla pohřbena, aby vytékala

K již existujícímu sloupu (z plotu) byly přidány další tři. Použili jsme kulatou trubku (ta byla ve stodole už dlouho). Pod sloupy byly vykopány jámy o hloubce 70–80 cm, do nich byly instalovány sloupy pokryté sutí. Sutina byla stlačena dolů a nalita do betonu.

Jsou zde pohřbeny tři sloupy

Poté, co byl rám svařen. Použitá pravoúhlá trubka 60 * 30 mm. Pro tuto konstrukci je to příliš mnoho, ale použili to, co bylo: zbytky stavby plotu.

Při svařování byla hladina udržována

Po svařování podlahového rámu a označení jeho úrovně jsme vytvořili odtok. Chybějící výška byla hlášena s cihlou (bitva, zbytky). Všechny byly nality do betonu a vytvořily odtok do pneumatiky.

Vyrovnali jsme podlahu a ve druhé polovině jsme ji nechali uchopit. Začali jsme zpracovávat dřevo. Koupil se osika. Nejprve byl zpracován brusným papírem připojeným k brusce. Po impregnaci ochrannou látkou.

Střední svazek byl použit pro svařování horní části

Rám je téměř kompletní. Zbývá svařovat rám pod hlavicí nahoře.

Připravený sprchový rám

Uprostřed sprchového prostoru bylo uprostřed přidáno vyztužení horního popruhu. Jsou také svařeny dva rohy. Tloušťka kovu je asi 6 mm, šířka police je 8 cm. Vzdálenost mezi nimi je menší než průměr: takže hlaveň na nich spočívá bokem.

Použitý kov je starý, takže je rezavý. To bylo očištěno bruskou a poté byl rám sprchy třikrát natřen barvou na rez. Bylo vybráno v modré barvě, protože bylo plánováno zavěsit sprchu modrým polykarbonátem.

Malované modrou barvou přes rez

Hlaveň ve stodole byla omytá. Trubky jsou k němu přivařeny. Jeden je pro plnění vody, druhý je pro připojení konve. Poté je hlaveň natřena černě.

Barel pro rychlejší ohřev vody je natřen černě

Varianta č. 1 — venkovní sprcha s plachtovým rámem

Tato možnost vám umožní postavit si letní chatu bez použití vysokých nákladů. Opravdu, pokud přijedete na dachu pouze v létě, můžete se vyhnout zjednodušenou možností. Například postavte plachtovou sprchu pomocí kovového rámu.

Postavit plachtovou sprchu není obtížné, je to pohodlné a funkční, na zimu lze plachtovinu odstranit, rám může být pokryt celofánem, aby nedošlo k rezivění

Podobným designem je plochá sprcha pro letní chaty. Má přesně stejný rám, ale profil v tomto případě nahrazuje čtverec (40/40 mm).

Voda ze základny ve sprše by měla vytékat směrem k odtokové trubce a na vrchol je umístěn štít (obvykle ze dřeva), na kterém osoba stojí a provádí hygienické postupy.

Pokud si nepřejete postavit sprchový kout sami, můžete si koupit hotový — například s polykarbonátovým boxem, nebo zcela otevřít, a užít si vodní procedury přímo v zahradě

Rada. Rostliny, které dobře rostou ve vlhké půdě, budou vhodné poblíž sprchy — budou sloužit jako drenážní funkce.

Výběr schémat a příkladů uspořádání sprchy

Výkresy letních sprch níže vám pomohou vybrat správnou velikost, vybrat správný materiál a jasně si představit, jaký druh sprchy chcete na svých stránkách vidět.

Možnosti sprchového obkladu z různých materiálů: desky, šindel, dřevěné panely odolné proti vlhkosti, různé typy nádrží

Venkovní vyhřívaná sprcha: 1 — nádrž, 2 — potrubí, 3 — kohoutek pro přívod vody z nádrže, 4, 5 — ventilátor, 6 — konev, 7 — přívod vody z konev

Volba designu, materiálů, práce na výkresu jsou důležité body, kterým je třeba věnovat pozornost, aby proces vytváření sprchy byl nepřetržitý a bezchybný.

Stavební materiál sprchy

Optimální tloušťka pro železné plechy je 0,5 mm.

Schéma montáže sprchového rámu z profilové trubky.

Na podlahu ve sprše je umístěna domácí roštová dřevěná mříž. Při výběru dřeva je lepší dát přednost aspenu nebo líp. Je lepší ji vyrobit pomocí bílých galvanizovaných samořezných šroubů. Jsou méně citlivé na korozi a je docela pohodlné je sestavit.

Dveře mohou být dřevěné i kovové.

Nespecializované informace

Není těžké postavit si venkovní sprchu sami a kromě toho nebude užitečné na ní trávit spoustu času.

Vše co potřebuješ je:

  • Připravte si nádrž vhodného objemu;
  • Vytvořte rám budoucího sprchového koutu;
  • Opláštějte rám jakýmkoli materiálem z plechu.

Převážná část práce spočívá ve vytvoření rámu. Pokud můžete pracovat se svařovacím strojem, pak rám z tvarovaných trubek bude tou nejlepší volbou. Tento materiál je levný, dostatečně pevný a odolný.

Rada! Pokud není možné vyrobit sprchu z dýmek, je možné použít k tomuto účelu dřevěnou tyč, předem ošetřenou antiseptikem.

Níže budeme uvažovat o tom, jak postavit venkovní sprchu z potrubí.

Výstup

Každý domácí řemeslník, který má dovednosti pro práci se svařovacím strojem, může vyrobit letní sprchu z profilového potrubí v zemi. Takový design bude trvat několik let a zároveň bude vypadat úplně pěkně.

Další informace o tomto tématu se můžete seznámit z videa v tomto článku.

Dává dohromady sprchový kout

Nejjednodušší způsob, jak postavit plot, je instalace dřevěných nebo plastových stojanů po obvodu a natažení plastových obalů nebo upevnění panelů z PVC. Takovou strukturu lze považovat za dočasnou, nepřežije zasněženou zimu.

Sprchový kout s kovovým rámem

Dřevěná konstrukce

Zavěšení dřevěných dveří v podmínkách konstantní vlhkosti je iracionální — bude bobtnat a deformovat. Je lepší zavěsit závěs na teleskopickou zakřivenou tyč.

Video

Nabízíme vám sledovat video o stavbě sprchy v zemi vlastními rukama.

Domácí sprchová kabina ze dřeva

Před postavením venkovní sprchy v zemi musíte připravit všechny potřebné materiály a nářadí pro práci. K vytvoření venkovní sprchy budete potřebovat následující materiály:

  • dřevo;
  • samořezné šrouby;
  • gumová hadice;
  • sprchová sada, která obsahuje držák, zakřivenou trubku, adaptér, směšovač a sprchovou hlavu.

Kroky pro sestavení dřevěné zahradní sprchy:

Vytvoření takové sprchy v zemi bude trvat 1-2 dny. Ale sprchová kabina v zemi, vyrobená ručně, vás potěší po celou letní sezónu.

Cihlová sprcha

Existují dva způsoby, jak vytvořit podlahu a drenáž venkovské sprchy:

Venkovní sprcha pro letní chalupu z cihel vlastními rukama není postavena na jednu sezónu, ale na mnoho let, takže může být plně vybavena vytápěním.

Jednoduchá volba pro vybudování letní sprchy

Mnoho lidí často přemýšlí o tom, jak postavit venkovní sprchu vlastníma rukama s minimem finančních prostředků. Tato sprcha vám poskytne minimum lidí a umožní vám ušetřit co nejvíce.

Z estetického hlediska taková struktura na rozdíl od hlavního města znatelně ztrácí, přesto má právo na existenci.

Výběr místa a uspořádání nadace

Místo pro sprchování bylo vybráno. Nyní musíte připravit podklad — odstraňte horní vrstvu půdy, vyrovnejte místo a naplňte jej pískem. Pro vytvoření správného základu se značky dělají pomocí kolíků vedených v rozích a natažených přes lano.

Varianta č. 2 — pevná konstrukce na pilotovém základu

Chcete-li vyvrtat otvory pro podpěry, můžete zavolat tým, který instaluje ploty, bude práce trvat asi půl hodiny

Jako vnější čalounění se nejčastěji používá podšívka, listy z překližky odolné proti vlhkosti a dřevovláknitá deska. Pokud jsou všechny budovy na místě vyrobeny ve stejném stylu, sprcha by se od nich neměla příliš lišit.

Na střechu konstrukce je instalována vodní nádrž. Může být připojen k přívodu vody nebo naplněn čerpadlem. Je dobré vybavit hlaveň sanitárním ventilem, který vypne vodu, když je nádoba plná

Jak se říká — je lepší vidět jednou:

Materiály pro výrobu

Volba je relativně malá. Plastové dveře, ploty, garážová vrata mají dlouhou životnost a atraktivní vzhled. Tyto výrobky jsou však hořlavé a také mají nízkou úroveň ochrany, protože takový materiál se snadno rozbije.

Proto se výroba bran zpravidla vyrábí z kovu a dřeva. Jako doplněk k hotové konstrukci vstupní brány lze použít plastové prvky.

Jak vyrobit bránu v plotě

Nepředpokládejte, že v zemi můžete postavit pouze jednu bránu. Můžete nainstalovat několik. Například jeden bude použit jako přední vchod a druhý bude zadní, určený ke zmenšení vzdálenosti k požadovanému objektu.

Harmonie cihel a kování

Existují různé způsoby uspořádání předních dveří, ale tak či onak musí správně zapadat do konstrukce plotu a dvorku. Proto je nutné věnovat velkou pozornost výběru stavebních materiálů, sestav dveří a dekorativních prvků.

Kombinace kování s profilovaným plechem

Mezi nejoblíbenější patří následující návrhy dveří, které se liší použitým materiálem, vzhledem, strukturou:

Stavba Euroshtaketnik

Budete také potřebovat další příslušenství. U každého provedení dveří může být zapotřebí následující příslušenství:

Designová verze plotu s brankou

Výběr materiálu a umístění jsou nejdůležitější parametry

Každá možnost má své vlastní jemnosti. Například při montáži dřevěné letní sprchy můžete použít obrovské množství možností designu, ale plastové a kovové konstrukce nevyžadují zvláštní zpracování.

Velmi důležitým bodem na začátku montáže je, kolik lidí a jak často sprchu použije. Na základě toho se vypočítá objem nádrže a přítomnost zvláštního odtoku.

Poté, co bylo místo vybráno, byl určen design a materiál, můžete přistoupit ke konstrukci konstrukce. Chcete-li to provést, prozkoumejte 5 jednoduchých možností, jak si udělat venkovní sprchu sami.

Venkovská sprcha z polykarbonátu

Při zmínce o polykarbonátu přichází na mysl skleník. Okamžitě se divím, jak používat takovou sprchu, je průhledná. Ale pro sprchové kouty existuje speciální materiál, který skrývá všechno.

Rozměry kabiny nejsou kritické, protože její délka a šířka závisí na rozměrech nádrže. Stojany by měly být o 10 cm vyšší než výška rámu, což je nutné pro betonování.

Pro větší pohodlí je lepší sestavit boky na rovném betonu nebo na asfaltovém místě pomocí profilů pro sváření.

Pokyny krok za krokem, jak vyrobit sprchu z profilového potrubí a polykarbonátu, vypadá takto:

Venkovní sprcha z vlnité lepenky

Další důraz nebude bolet kvůli skutečnosti, že tento materiál je docela měkký. Pro kovový profil je rám postaven podobně jako výše uvedené možnosti.

Rám dveří se doporučuje svařovat z kovového profilu. Kovový profil je upevněn pomocí pozinkovaných samořezných šroubů s těsnicí podložkou přes jednu vlnu. Nejprve jsou vlnité plechy připevněny k bočním stěnám a poté ke dveřím.

Pokud je nutné řezat materiál, používat nůžky nebo speciální kotouč se zuby pro brusku, je to provedeno tak, aby speciální polymerový povlak vlnité lepenky během řezání nevyhořel.

Rám této sprchy je vyroben z kovových trubek. Obklad stěn je vyroben z hnědého profilovaného plechu. Střecha je také z vlnité lepenky. Otvor mezi střechou a stěnou umožňuje vstup světla do oblasti sprchy.

5 nápadů pro organizaci sprchy v zemi

Poměrně levná a poměrně jednoduchá venkovská sprcha je rám vyrobený z dřevěných bloků opláštěných hoblovanými deskami.

Sprchový kout může být také vyroben z vlnitého plechu ohnutého v půlkruhu. Pro tuto možnost nemusíte instalovat nádrž na ohřev vody. Stačí se připojit k přívodu vody.

Ссылка на основную публикацию