Jak ušít jehněčí rukama vlastními pravidly: základní pravidla | Green-Pages.info

Druhy jehňat

Před šitím takové ozdoby byste měli jasně pochopit, který produkt bude vypadat nejlépe v místnosti. Existuje několik druhů jehňat, z nichž každý má své vlastní vlastnosti.

Při sestavování komponent není hlavní věcí to přehánět, jinak bude hotový produkt vypadat honosně a bez chuti.

 • Kombinované — kombinuje tvrdé a měkké prvky do společného složitého designu. S takovým lambrequinem bude interiér prostě jedinečný.

Složité měkké jehněčí

Šití jednoduchého jehněčího

Dalším důležitým krokem při šití jehňat vlastními rukama je výpočet požadovaného množství látky. Chcete-li správně určit záběry, musíte vědět:

Dále je požadovaný pásek vystřižen.

Pokud je lambrequin a záclony se vzorem, pak při řezání, jeho směr by měl být zohledněn.

Stuha je našita na vrcholu budoucí výzdoby, všechny hrany jsou zpracovány. Záhyby se shromažďují rovnoměrně — a produkt je připraven zaujmout své místo v římse.

Vzor pro tvrdé jehněčí

Měkké jehňata: šicí funkce

Měkké jehněčí plátky vypadají elegantně a originálně, ale je také nejobtížnější je ušit sami. Koneckonců musíte udělat několik vzorů a vypočítat požadované záběry látky.

Při výpočtu je třeba mít na paměti, že některé části jsou řezány diagonálně. V případě pochybností je nejlepší nejprve pečlivě sledovat tréninkové video.

Snadný způsob, jak šít lup

Novice švadlenky se mohou pokusit ušít symetrickým lupem měkkého jehněčího vlastníma rukama bez vzoru a složitých struktur. To vyžaduje:

Pro lepší výhled do středu a snadnou obsluhu lze připojit závaží.

 • odřízněte přebytečnou tkaninu a velmi často sevřete horní hranu kolíky podél čepovací linie záhybů;
 • v případě potřeby může být textilie uvolněna a kontury mohou být přeneseny na figurínu nebo papír. Pomocí tohoto vzoru lze vytvořit další swagy;
 • zpracujte dno šikmou vložkou nebo jiným způsobem, na horní část přišijte záclonovou pásku nebo suchý zip.

Měkké jehňata se mohou skládat z jednoho nebo více lupů. V druhém případě se musí překrývat nejméně o 1/3.

Kravata je zajímavým prvkem jehněčího

Aby byl výsledný produkt harmonický, neměla by být délka vázanky o více než 20% delší než délka lupu.

Lambrequiny jsou stylové dekorační prvky, které vytvoří atmosféru útulnosti a vytříbené kouzlo v každé místnosti a ručně vyrobené, také se stanou hrdostí každé domácnosti.

Z čeho se šít

Pro těžké, husté závěsy jsou vhodné:

 • žakár;
 • prádlo;
 • bavlna;
 • atlas;
 • plyš;
 • samet.

Dodají eleganci a úctě k designu okenního otvoru.

Pro světelné a plynulé závěsy se dává přednost:

 • hedvábí;
 • taft;
 • polyester;
 • organza.

Vytvoří pocit vzdušnosti a dodají milosti interiéru místnosti.

Vytváření vzoru

Nejprve si můžete připravit vzor v malém měřítku a poté jej převést na látku ve správných proporcích.

Lambrequinový vzor s rozměry:

S více prvky se záhyby začnou zvrásňovat a vzhled závěsu nebude tak čistý.

Vzory produktu musí být nakresleny na zeď nebo na velký stůl.

Tajemství úspěšného závěsu

Záclony a závěsy jsou velmi atraktivní. Pro závěsy je lepší zvolit látku plných barev. Měkké jemné záhyby lze vytvořit z materiálů, které se dobře zakrývají — kambrický, hedvábný, organzový, velurový.

Záclonovou pásku je skvělý způsob, jak vytvořit rovnoměrný záhyb po celé šířce záclony, protože záhyb je již zabudován do jeho struktury.

Pomocí závěsů vytvořených metodou lup a jabot můžete vytvořit další dekorativní prvky.

Všechny tyto metody pomohou vytvořit výraznou dekoraci oken a transformovat i ty nejjednodušší záclony.

Se záhyby

Závěsy, zdobené jehněčí, shromáždily se v záhybech pomocí záclonové pásky na podšívce a vypadaly přitažlivě.

Než sešijete jehněčí rukama vlastními rukama, připravte:

 • podšívková tkanina;
 • dokončovací textilie;
 • Suchý zip;
 • papírová šablona;
 • římsa ve formě tyče;
 • Kroužky na závěsy;
 • háčky na závěsy;
 • prýmek.

Šití jehněčího vlastníma rukama začíná řezáním. Po namontování římsy nad oknem změřte šířku okna a přidejte do ní 10-15 cm pro povolenky na každé straně.

Chcete-li vytvořit vzor, ​​musíte odříznout pruh papíru stejné šířky jako jehněčí a délka rovnající se 76 délce záclony.

Podívejte se na fotografii — pro šití jehněčího vlastníma rukama je dlouhý okraj podšívky našitý pravou stranou dovnitř ke spodnímu okraji hlavní látky:

Nešitý okraj podšívky je přeložen 1,5 cm pod horní okraj hlavní látky. Strany jsou rozštěpeny kolíky a sešity dohromady. Lambrequin je obrácen na přední stranu a žehlit na.

Další fází mistrovské třídy při šití jehněčího dřeva je vyhlazení lemu o délce 1,5 cm na horní hraně hlavní textilie, který je na horní hranu nanesen zářezem 3 mm. Přídavek na okrajích pásky by měl být 2 cm.

Video «DIY Lambrequins» ukazuje, jak ozdobit otevření okna:

Z proužků látky

Tato část je věnována výrobě jehněčího z proužků tkaniny začátečníky vlastními rukama.

Výroba jehněčího proužku z proužků různých délek, ale stejné šířky, je poměrně pracný proces. Délka hotového jehněčího kamene je 2 m, pro jeho výrobu bude použito 18 proužků.

Šířka může být zvětšena, ale v každém případě budou všechny chyby opraveny až po sešití záclonové pásky a napnutí jehněčí na požadovanou délku.

Délka pruhů je různá. V našem příkladu jsou vnější pásy dlouhé 1 ma pak se postupně zmenšuje a každý další proužek je o 10 cm kratší než ten předchozí.

Pro práci, kterou budete potřebovat:

 • bílý závoj 8,4 m dlouhý a 22,2 cm široký;
 • žlutý závoj dlouhý 6,4 ma široký 22,2 cm;
 • záclonová páska.

Můžete si vybrat ze dvou možností zpracování okrajů proužků — buď se zkreslenou páskou nebo lemovým švem.

Zpracování okrajů lemovým švem zahrnuje přidávání povolenek pro řezání podél spodního okraje a stran proužků.

Po zpracování okrajů musí být proužky rozloženy v souladu se schématem a sešity dohromady pomocí záclonové pásky, která je přišita k jejich horní části. Závěsová páska je utažena na požadovanou délku.

Lambrequin je zavěšen na římse. Pruhy jsou spojeny dohromady.

Níže je uveden výběr fotografií «DIY Lambrequins»:

Naučit se vyrábět lambrequin sami

Rada: začátečníkům je doporučeno začít jehličnanem jednoduchého tvaru, který nevyžaduje speciální dovednosti při stříhání a šití.

Stanovení velikosti produktu

Aby byl lambrequin hodný okenní rám, musí odpovídat velikosti otvoru. To zohledňuje několik aspektů:

Výběr látky

Barevné schéma lambrequin je určeno stylem místnosti. Nejlepší možností je přizpůsobit čalounění nábytku. To vám umožní kombinovat všechny textilie v místnosti do jedné vnitřní kompozice.

Na poznámku: lambrequin může být také přízvuk v místnosti — v tomto případě je šitý z tkanin jasných, nasycených barev.

Určení formuláře

Spotřeba textilie, složitost výroby vzoru závisí na tvaru produktu. Lambrequin může sestávat z několika sekcí. Složitost konstrukce závisí na délce záclonové tyče, vašich dovednostech při řezání a šití.

Rysy designu produktu, výroba lambrequin vzoru

Prvek de jabot vám umožňuje vizuálně upravit výšku prostoru. Používá se v kombinaci se swagami. Pokud jeho řez začne těsně nad spodním bodem lupu, přidá místnosti výšku, pokud je nižší, přiblíží strop.

Rada: lambrequin vzory jsou vhodné k tomu na velký stůl nebo zeď. První je vodorovná čára — šířka střední sekce. Poměrně se na jeho obou stranách aplikují obrysy bočních prvků.

Výroba dvoudílného jehněčího

Obývací pokoj nebo ložnice budou přiměřeně zdobeny dvouvrstvým lambrequinem, který se skládá z dlouhých a krátkých panelů shromážděných v elegantních záhybech. Tento design vypadá harmonicky s posuvnými závěsy šitými ze stejné tkaniny.

Rada: spodní vrstva lambrequin může být vyrobena z materiálu, který je o několik odstínů světlejší než zbytek detailů rámu okna — zvýrazní se horizontální dekorativní prvek na pozadí celkové kompozice.

Sada se skládá z:

 • Tenké průsvitné závěsy;
 • Posuvné závěsy s háčky padajícími na podlahu;
 • Dvouvrstvý skládaný ovčák.

Příklady vzorů pro všechny prvky tohoto rámečku okna jsou uvedeny v diagramu níže. Hotová konstrukce má rozměry 3,5 x 2,8 m.

Poté je připevněna záclonová páska, na které tahem za šňůry vytvoří zvlněné záhyby. Mohou být jednostranné, pultové nebo lukové — v závislosti na vaší dovednosti. Nejjednodušší možností jsou jednosměrné vlny.

Tajemství jednoduché, ale úspěšné závěsy

Lambrequin, který se skládá z mechanického perekidu, plynule přechází v de jabot, efektně ozdobí okno. Výrobek se skládá z jednodílného obdélníkového kusu látky. Tajemství jeho reprezentativního vzhledu spočívá v elegantní závěsu.

Rada: třásně našité podél spodního okraje jehněčího kamene zdůrazní neobvyklý tvar jeho tvaru.

Jak si vyrobit baldachýn na římse?

Jak šít lambrequin vlastními rukama? Pro začátečníky to není snadný úkol. Proto musíte začít jednoduchý. Například z rovného tvrdého vrchlíku. Pak se můžete pokusit ušit lambrequin na kuchyňské okno.

První krok. Změřte šířku okna

Art deco ložnice je vyzdobena luxusními kombinovanými lambrequiny.

Stylový obývací pokoj s velkým oknem je zařízen ve stylu art deco.

Krok dva. Vzory

Krok tři. Netkané textilie

Pomocí horkého železa se netkaná textilie přilepí na vnitřní stranu textilie. Přeložte tkaninu na polovinu přední stranou (netkaná textilie zůstává venku) tak, aby podél okraje hřebenatek a po stranách tkaniny zůstal šev.

Krok čtyři. Tvarování

Přeložená textilie se prošívá a produkt se otočí na přední straně, žehlí se, sešívá se horní okraj a na něj se připevní lepicí páska. Vrchlík pro klasické závěsy je připraven.

Stylový obývací pokoj ve venkovském sídle. Interiér barokního stylu by měl být honosný, arogantní, luxusní, a proto jsou záclony vyrobené z přírodní, těžké látky tou nejlepší volbou.

V secesním stylu je uspořádán malý obývací pokoj se dvěma velkými okny. Neutrální tmavě šedá se stává akcentem, který vyrovnává celkovou designovou kompozici.

Jak šít jehněčími rukama.

Co je to lambrequin?

Lambrequin je elegantně navržený dekorativní prvek, který skrývá římsu. Díky lambrečinu získává okenní výzdoba celkový estetický vzhled.

První jehnědy byly vyrobeny ze stejného dřeva jako římsa a vyznačovaly se lakonicismem a jednoduchostí.

Paláce evropských panovníků a šlechticů zdobily známé ladné jehněčí z tkaniny.

Jak vyrobit jednoduchý jehněčí z čtverce látky. Video:

První fotografie ukazuje lambrequin s klasickými prvky, jako jsou swagi, perekidy, dejabo, chill plísně a kravaty.

Tady můžete zjistit, jak ušít lambrequin těmito prvky.

Na druhé fotografii je lambrequin sestaven z lupové skořápky.

Video pro výrobu lupu:

Tuhé jednoduché jehňata na bázi bandeau nebo adhezivního rozhraní:

Dětské pokoje jsou často zdobeny tuhými jehňatami, takže dětské aplikace, také vyrobené na husté netkané podložce — netkané nebo bando, na ně vypadají obzvláště působivě.

Podívejte se na video o tom, jak můžete vytvářet různé aplikace. Toto je jen jeden způsob:

Prolamované jehněčí, foto:

Co je to lambrequin

Klasická verze lambrequinu je ozdobné závěsy v horní části otvoru

Lambrequiny jsou žádané, a proto si je můžete jednoduše koupit v obchodě. Pokud však budete postupovat podle pokynů, není obtížné je šít sami.

Původní prvky v designu záclon dnes najdeme nejen v obývacím pokoji

Náklady na vybraný model budou záviset na složitosti výroby a použité látce. Každý typ má svou vlastní chuť.

Měkký

Měkké jehňata jsou v interiérech velmi rozšířená

Na poznámku! Jabot je slovo, které přišlo do ruského jazyka z Francie.

U měkkých jehněčíků je lepší používat snadno přehozené látky

Lambrequin s de jabot vypadá romanticky

Ozdobný návlek na lambrequin hraje dekorativní roli

Kravata

Jemně položené záhyby kravaty zdobí složení záclon

Kravatu lze použít mezi lupy

Zvonek

Hlavní funkcí lambrequinu je zdobení interiéru

Šifonový zvonek vypadá jemně

Coquille

To je další elegantní detail. Připomíná límec, ale na obou stranách má symetrické kaskády a zkosení. Koktejl může být klasický i řezaný podél šikmého tvaru, jeho záhyby jsou svislé. Tento detail je často vidět v dekoraci oken.

Coquille může fungovat jako odlučovač lupů

Coquille je často umístěn ve středu lambrequin

Jedná se o půlkruhově dekorované prvky s krásným závěsem. Swagi lze nazvat klasikou — jsou známí prakticky od narození jehňat a dnes se velmi často používají.

Swagi může být:

 • symetrické, které mají stejnou velikost, výšku, jsou umístěny vodorovně;
 • asymetrický;
 • bez horního prohloubení — překmit;
 • může mít svislá křídla — svislý lup.

Na poznámku! Přestože je lup klasický, lze jej často použít při navrhování spíše neobvyklých interiérů. Může být dokonce nalezen v předvoji.

Swagi vypadá dobře na vysokém úzkém okně

Doporučuje se řezat lup na svislý povrch pomocí speciálního vážicího kabelu

Tvrdý

Lambrequin by měl zapadat nejen do záclony, ale také do interiéru místnosti

Kombinovaný

Vkusně zdobené okno může změnit interiér

Prolamované (kudrnaté)

Existuje několik způsobů, jak vytvořit prolamované jehněčí

Vyrábíme jehněčí plátky vlastníma rukama

Některé možnosti lze provést samostatně s minimálním úsilím. Ostatní budou vyžadovat dlouhou a pečlivou práci. Proto je lepší okamžitě rozhodnout o konečné formě a typu produktu a teprve poté začít pracovat.

Důležité! Pro malou místnost byste si neměli dělat svěží a velká jehňata.

Podívejme se, jak vyrobit dekorativní prvky pro okna různých typů vlastními rukama.

Šití jehněčího ve většině případů vyžaduje šicí stroj

Měkký

Požadované materiály a nářadí

Pro výrobu budete potřebovat:

 • oblečení;
 • podšívková tkanina (volitelné);
 • pásky na závěsy;
 • šikmá vložka;
 • nůžky, jehly, krejčovské špendlíky, nitě atd.

Je velmi důležité provést správný výpočet tkaniny pro lambrequin

Je snadné vypočítat délku jehněčího — hotový produkt by měl být šířkou římsy, na které bude připevněn. Délka je volitelná. V žádném případě by však dekorativní prvky neměly dosáhnout na podlahu.

Rada! Nejlepší je nejprve vykreslit finální verzi na papíře, poté vytvořit papírové vzory a rozložit je tak, jak by měl být lambrequin.

Výrobní dílna krok za krokem

 1. Šablona je vytvořena pro výrobu de jabot. Nejjednodušší je čerpat na papír. Základem je trojúhelník.

U některých modelů jehňat se celá střih mění na ozdobu

Jabot se používá v jednoduchých a složitých textilních kombinacích

Usnadňuje čalounění součásti řezáním při 45 stupních

Některé konstrukce jehňat nevyžadují zvláštní znalosti a dovednosti.

Před šitím na šicí stroj je lepší zametat připravené díly

Jak pověsit a zabezpečit

Měkký lambrequin lze k zácloně připevnit pomocí běžných háčků na záclony. Hlavní věcí je steh na očkovanou stuhu a pak všechny záhyby jemně narovnat.

Tvrdý

Tuhý lambrequin je jednodušší konstrukce, protože nezahrnuje výrobu složitých prvků závěsu. Nazývá se také bando. Podívejme se, jak vytvořit tuto možnost rámečku okna.

Požadované materiály a nářadí

Pro výrobu musíte použít:

 • oblečení;
 • hustá základna — v tomto případě je to kus doublerinu;
 • nůžky;
 • lepicí pásky široké 1 cm;
 • žehlička.

Udělejte si sami exkluzivní modely jehňat

Je snadné vypočítat rozměry gangu — vezměte si pouze základní délku (například délku okna nebo záclony) a přidejte k ní povolenky. Není zde žádné závěsy, takže se nemusíte hádat s koeficienty.

Výrobní dílna krok za krokem

 1. Nejprve vystřihněte kousky látky a dubleninu na požadovanou velikost. Dále se textilie položí na dublerin tak, že mírně přesahuje hranice základního materiálu.

Na bando se spotřebovává mnohem méně látky než na jiných typech jehňat

Lepicí páska je přilepena podél okraje dublerinového polotovaru

Ochrana je odstraněna z pásky a hrana je dobře impregnována lepidlem

Pro spolehlivost zajistěte okraje jinou lepicí páskou.

Dublerin zakrývá dobře, takže z jeho zbytků si můžete udělat dekorace pro lambrequin

Jak nainstalovat a zabezpečit

Video: pokyny pro výrobu bando

Prolamované (kudrnaté)

Lambrequin tohoto typu není jednoduchá varianta okna design, takže pokud existuje touha začít dělat, pak budete muset okamžitě nastavit sami pro pečlivé práce.

Požadované materiály a nářadí

Pro výrobu prvku gilošovou metodou (pálení na tkanině) budete potřebovat:

 • doublerin;
 • oblečení;
 • vzor s vybraným vzorem;
 • papír na pečení;
 • lepicí pás;
 • hořící zařízení (můžete použít dřevo);
 • špendlíky, nůžky, železo.

Přívěsek lambrequin může přidat sofistikovanost k nejjednodušším záclonám.

Výpočet požadovaného množství materiálu se provádí stejným způsobem jako v případě tuhého lambrecinu.

Výrobní dílna krok za krokem

 1. Vytvoří se forma s vybraným vzorem. Jeho velikost by měla být přesně stejná jako u konečného produktu. Poté je obrázek přenesen do dublerinu pomocí tužky. Pro větší pohodlí je lepší opravit vzorek pomocí kolíků. Pak musíte vystřihnout vzor.
 2. Poté začíná výroba krajky samotné. Pečicí papír se šíří na stole. Hustý výřez je umístěn nahoře a nahoře je adhezivní pavučina (prodává se v jakémkoli šicím obchodě).

Lepivé pásy se používají pro složité vzory

Prolamovaný vzor může být připojen k pevnému jehněčímu

Přesný výsledek je získán gilošovou metodou

Video: Prolamované prolamované jehněčí na podšívce

Jak nainstalovat a zabezpečit

Nejlepší je opravit takového lambrequinu stejným způsobem jako u tvrdé verze: použijte běžnou pásku na suchý zip.

Fotogalerie: Nápady pro inspiraci

Pomocí různých možností pro jehňata můžete vizuálně změnit proporce okna. Delší lambrequin vyrovná výšku a objemová dekorace opticky rozšíří otevření okna.

Odkaz na hlavní příspěvek
Adblock
detector