Jak vrátit teplo domů: řádně izolujeme rámový dům

Izolace rámového domu — druhy materiálů

V současné době se tepelně izolační materiály běžně dělí do dvou kategorií — organické a syntetické.

Vynikající tepelně izolační vlastnosti syntetických materiálů z nich činí nesporného vítěze v této skupině. Mohou se chlubit takovými vlastnostmi, jako jsou:

 • dobrá odolnost proti vlhkosti;
 • nízká úroveň tepelné vodivosti a hořlavosti;
 • žádné smršťování a dlouhá životnost;
 • snadné použití;
 • bezpečnost pro člověka.

Nejoblíbenější a osvědčenou metodou je tepelná izolace domu minerální vlnou. Materiál má vynikající absorpci hluku, dobře udržuje teplo a má také vysokou třídu šetrnosti k životnímu prostředí.

Izolace střechy

 • Málokdo to ví izolace střechy hraje velmi důležitou roli při vytváření příznivého mikroklimatu v domě. Vysoce kvalitní izolace tohoto prvku snižuje tepelné ztráty doma 25-30%, proto je velmi důležité k této otázce přistupovat odpovědně.

Jedním z nejběžnějších způsobů izolace střechy je pokládání izolace mezi nohy krokví a aby izolace trvala dlouho, musí mít střešní koláč větrací mezeru.

Izolace střechy rámového domu

Podstata procesu izolace střechy rámového domu minerální vlnou je poměrně jednoduchá a vypadá takto:

Sauna a saunové materiály

Obložení parní místnosti nelakujte ani nelakujte. Při zahřátí jakýkoli povlak znesnadní odstranění páry z místnosti. Kromě toho může uvolňovat toxické látky.

Fóliová parotěsná zábrana

Tepelně vodivá komunikace musí být odříznuta od interiéru sauny tepelně izolačním štítem

1. Musíte se rozhodnout pro umístění

Nejprve by stěna, na kterou bude modulární malba připevněna, neměla obsahovat další konkurenční dekorace.

Zadruhé je nutné brát v úvahu proporcionalitu obrazu a stěny. Návrhářům se doporučuje zvolit místo pro obraz tak, aby zabíral 50 až 70% volné plochy. Existují samozřejmě jednotlivé případy, ale alespoň třetina šířky.

Za třetí, musíte zvážit umístění nábytku. V obývacím pokoji je klasickým místem pro takový obrázek pohovka nebo pohovka. Pro vyváženou kompozici je velikost obrazu zvolena přibližně stejně jako velikost pohovky nebo pohovky.

Asymetrie v interiéru je obtížnější porazit, ale správně vybrané a umístěné komponenty poskytují velmi zajímavé výsledky, které dodávají místnosti individualitu.

Ale příliš malý — nebude to vypadat.

3. Rozhodněte se, jak se připojit

Existují jednodušší řešení než použití vrtacího kladiva nebo dokonce kladiva s hřebíky.

Jaké jsou další možnosti:

 1. Oboustranná pěnová páska. Když jsou stěny dokončeny dekorativní omítkou, je tato metoda v pořádku.
 2. Speciální spojovací materiál pro obrazy. Hák je zatlučen kladivem na místo. Tyto háčky drží váhu docela dobře.

Izolace stěn zevnitř i zvenčí

Vzdálenost mezi sloupy rámu

Dobré vědět:  Výběr stěnových panelů pro koupelnu

Podle zavedených norem je tloušťka izolace pro konstrukci ve střední oblasti Ruska 150 mm. Proto bude vhodné použít desky o tloušťce 100 a 50 mm.

Takže místo tří desek budou pro konstrukci stačit dvě, čímž se výrazně sníží náklady na pracovní sílu. Materiál je také 100 mm. méně náchylné k vychýlení, a proto bezpečněji připevněné ke konstrukci.

Upevnění parozábrany a OSB desek

 • Aby se zabránilo vniknutí vlhkosti do izolace, musí být před ní dobře chráněno. K tomu musí být dřevěné stěny rámu zevnitř pokryty parotěsnou fólií. Pomocí běžné sešívačky vyválejte roli v horizontálních pruzích a upevněte ji s přesahem 5 cm. na sloupky. Ujistěte se, že film všude těsně přiléhá k povrchu;
 • Dále musíme uzavřít parotěsnou fólii deskami OSB, které budou základem pro vnitřní výzdobu. Pomocí běžných vrutů do dřeva a šroubováku připevňujeme panely jeden po druhém a v případě potřeby je ořezáváme elektrickou skládačkou.

Instalace izolace

Po instalaci všech desek bude nutné je chránit před deštěm a silným větrem. K tomu jsou analogicky s vnitřními stěnami vnější stěny opláštěny stejným způsobem.

Venkovní obložení stěn

V závislosti na materiálu, který si vyberete pro konečnou úpravu, je nutné řádně připravit podklad. U obyčejných vleček nebo bytových domů se na protilehlé laťování připevňují desky OSB odolné proti vlhkosti, na které se přibíjejí vodicí lišty.

Kovová vlečka pod stromem je mezi populací velmi oblíbená, což přesně napodobuje strukturu skutečného dřeva.

Izolační schéma v oddíle

Pokud jsou stěny opláštěny jakýmkoli jiným dokončovacím materiálem (fasádní dlaždice, umělý nebo přírodní kámen atd.), Není nutné hřebíkovat vodicí lišty na desky OSB, stěny jsou ponechány v této formě pro dokončení.

Možnosti přípravy základny pro opláštění stěn rámového domu

Izolace podlahy

Proč to ale nezkusit nejprve zahřát. Koneckonců, podlaha je místem, kde se děje spousta zajímavých věcí.

Nemůžete ani spočítat, kolik kilometrů se vaše dítě po něm plazí, a poté na něm udělá první životní kroky. Kromě výhod bude trávení času jógou a čtením zajímavých knih zábavná.

Schéma izolace podlahy v rámovém domě

Pořadí izolace podlahy v rámovém domě:

 • Na drsnou podlahu se navine vrstva hydroizolační fólie. Všechny spoje jsou lepeny výztužnou páskou;
 • Mezi zpožděním podlahy je položena izolace (tloušťka není menší 200 mm.). Aby se vyloučilo vytvoření mezery, měla by šířka izolace přesahovat vzdálenost mezi prodlevami o 1-2 cm;

 • Překrývající se izolace nahoře 5-10 cm. pokrytý parotěsnou zábranou;
 • Dále, v závislosti na podlahové krytině, je podlaha pokryta překližkovými deskami nebo je položena dokončovací deska.
Dobré vědět:  Dveře Wenge v interiéru: jak si vybrat model

Závěr

O ztrátách tepla

Obrazovka termokamery zobrazuje oblasti, kde je proces přenosu tepla vyšší (označeno teplými barvami — žlutá, oranžová, červená)

Úkolem projektantů a stavitelů je proto minimalizovat přenos tepla z ohřátého vzduchu v místnosti do chladného prostředí kolem domu, aby hodnota tepelných ztrát nepřekročila vypočítané hodnoty. Čím menší jsou tepelné ztráty, tím je dům energeticky efektivnější.

Proč se více tepla ztrácí podlahou v domě na chůdách

Fotografie výše ukazuje, jak termokamera (zařízení, které vizualizuje distribuci tepla) ukazuje, že spodní část stěny má vyšší teplotu. To znamená, že tento dům ztrácí více tepla sklepem než zdí.

Prostor pod domem na hromádkách šroubů je otevřený všem větrům

Co by mělo být izolováno?

Když se podíváte na zařízení termokamery, všimneme si, že střechy domů, zejména v období tání sněhu, způsobují v podkroví velké tepelné ztráty.

Připomeňme si základní pravidlo fyziky: teplý vzduch — nahoru, studený — dolů. Proto se doporučuje izolovat podlahy a stěny, zejména pokud budova nemá základnu a stojí na zemi.

Okna také přinášejí velké tepelné ztráty, pokud nejsou napěněná.

Materiály

Na moderním trhu se nabízí obrovské množství tepelně izolačních materiálů. Obvykle se dělí na syntetické a přírodní.

První skupina zahrnuje minerální vlnu (ruční ohřívání domu minerální vlnou je jednou z nejoblíbenějších metod tepelné izolace), izolace z polystyrenové pěny, fólie. Dolů a slámy jsou přirozené.

Strop

Tepelné ztráty ze stropu v chladném počasí jsou asi 10 procent. Ne tolik, ale hmatatelné. Při výběru materiálů stojí za to se zaměřit na ekologické materiály, které by v případě požáru nevydávaly dusivý kouř.

Doporučené materiály — ekologická vlna, minerální vlna, různé druhy fólií. Všechny nejsou drahé, ale jsou vysoce efektivní.

Volba materiálu pro izolaci

Jak můžete izolovat podlahu v dřevěném domě? Při výběru je třeba vzít v úvahu všechny pozitivní a negativní vlastnosti ohřívačů. Výhody a nevýhody běžných materiálů:

 • Ecowool je drahý, ale velmi účinný materiál, který je zcela bezpečný a šetrný k životnímu prostředí. Je založen na speciálně upravené celulóze, kyselině borité a antiseptických materiálech.

Volba zůstává pouze na majiteli domu: můžete si vybrat tradiční umělou izolaci nebo použít nový vývoj a připravit ekologickou izolaci, která ochrání dům před chladem bez poškození zdraví.

Technologie izolace podlahy v novém domě

Jak správně izolovat podlahu v dřevěném domě tak, aby byl izolační materiál používán co nejúčinněji? Obecný princip pro většinu možností bude přibližně stejný.

Dobré vědět:  Cesty mezi postelemi: co dělat a jak krásně zdobit

Obvykle se používá metoda izolace podél kulatiny, která zahrnuje instalaci vrstvy izolace na podklad. Jak izolovat podzemí v dřevěném domě — přibližný návod:

 • Příprava hrubého nátěru. Na nosníky podlahy, ke kterým je připevněn podklad, musí být připevněny lebeční tyče.

Každý dřevěný prvek musí být ošetřen retardérem hoření a antiseptikem pro maximální ochranu budovy. Pro podklad můžete zakoupit nejlevnější řezivo, je důležité pouze to, aby bylo dostatečně silné.

 • Na hrubý podklad se položí hydroizolační vrstva. Jeho účelem je zabránit působení vlhkosti z půdy na izolaci, což je důležité zejména pro minerální vlnu a jiné materiály, které se bojí stálé vlhkosti.
 • Izolační desky jsou položeny na drsné podlaze mezi kulatinami: měly by být umístěny co nejtěsněji, bez mezer.
 • Izolace je uzavřena další vrstvou hydroizolace, která by měla izolaci chránit před vodní parou shora.
 • Jsou položeny desky dokončovací podlahy, na které lze umístit dokončovací nátěr. Někdy jsou doplněny vrstvou překližky. Není těžké přijít na to, jak izolovat podlahu v dřevěném domě překližkou.

Na podlahové desky jsou přibity listy, aby byla teplejší a hladší. Dokonale vyrovnaný podklad je nezbytný pro laminátové, parketové a jiné typy podlah.

Izolace rámového domu — druhy materiálů

V současné době se tepelně izolační materiály běžně dělí do dvou kategorií — organické a syntetické.

Vynikající tepelně izolační vlastnosti syntetických materiálů z nich činí nesporného vítěze v této skupině. Mohou se chlubit takovými vlastnostmi, jako jsou:

 • dobrá odolnost proti vlhkosti;
 • nízká úroveň tepelné vodivosti a hořlavosti;
 • žádné smršťování a dlouhá životnost;
 • snadné použití;
 • bezpečnost pro člověka.

Nejoblíbenější a osvědčenou metodou je tepelná izolace domu minerální vlnou. Materiál má vynikající absorpci hluku, dobře udržuje teplo a má také vysokou třídu šetrnosti k životnímu prostředí.

Izolace střechy

 • Málokdo to ví izolace střechy hraje velmi důležitou roli při vytváření příznivého mikroklimatu v domě. Vysoce kvalitní izolace tohoto prvku snižuje tepelné ztráty doma 25-30%, proto je velmi důležité k této otázce přistupovat odpovědně.

Jedním z nejběžnějších způsobů izolace střechy je pokládání izolace mezi nohy krokví a aby izolace trvala dlouho, musí mít střešní koláč větrací mezeru.

Izolace střechy rámového domu

Podstata procesu izolace střechy rámového domu minerální vlnou je poměrně jednoduchá a vypadá takto:

Odkaz na hlavní příspěvek
Adblock
detector