Jak vybrat koše do kuchyně: materiály, odrůdy, tipy pro péči | Green-Pages.info

Jak vybrat ten správný

Který materiál je lepší: plast nebo kov

Plastový odpadní koš má své výhody:

 • nižší cena;
 • nízká hmotnost;
 • snadná péče;
 • různé barvy a vzory.

Moderní vysoce kvalitní plast je poměrně odolný a vydrží dlouho.

Kovové protějšky jsou těžší, ale stabilnější a trvanlivější. Neexistuje žádná paleta barev, ale chromovaný kov vypadá velmi vznešeně. Bude vypadat harmonicky v každém interiéru.

Standardní krabice-kontejnery

Po manipulaci s odpadkovým košem si vždy umyjte ruce.

S pedálem

Velmi užitečné zařízení. Když nohou stisknete pedál, kryt se otevře, netlačte na pedál — zavře se. To pomáhá udržovat nepříjemné pachy uvnitř nádoby. Kromě toho je vše zbytečné vyhozen bez použití rukou.

Takové zařízení musí být stabilní a poměrně těžké, jinak se při stlačení pedálu pokusí „uniknout“. Proto se jako materiál používá nerezová ocel.

Tyto modely nelze instalovat pod umyvadlo: použití zvedacího mechanismu víka nebude vhodné. Budeme muset najít místo v kuchyni, kde bude volný přístup do koše.

Vestavěný

Montuje se do samostatné skříňky nebo pod dřez.

Jedná se o zasouvací konstrukci: při otevření dveří se může objevit odpadkový koš. Upřednostňujte mechanismy, které otevírají víko, když je kontejner vytáhnut a uzavřen po použití.

Zapuštěný kuchyňský koš lze jednoduše připevnit na vnitřní stranu dveří skříně. Tato zjednodušená modifikace je také užitečná.

Hlavní věcí je vybrat nádobu na odpad o objemu nejvýše 3 až 4 litry, aby nedošlo k rozbití a ochabnutí dveří.

Proč jsou výsuvné kbelíky dobré:

 • neviditelné pro hosty;
 • šetřit místo v kuchyni;
 • odpady mimo dosah dětí a zvířat.

Smyslové

Tyto modely jsou vybaveny senzory pohybu. Kontejner se otevře, když se do něj přinesou odpadky. Některá inteligentní zařízení jsou schopná velikosti. Víko stoupá na vzdálenost, kterou vyžadují rozměry odpadu.

Dotykové možnosti mají nevýhody:

 1. Baterie ovládaná. Proto je budete muset koupit.
 2. Senzor je poněkud náladový přístroj. Budeme muset pečlivě sledovat jeho čistotu.

Odpadní lis

Určeno pro ty, kteří chtějí odpadky z koše odebírat méně často. Tyto ocelové mechanismy tlačí obsah do briket zabalených do polyethylenu.

Práce je zajištěna elektrickým pohonem nebo osobou, která stiskne pedál nebo kryt.

Modely jsou ideální pro anorganický odpad: papír, plast, karton. Odpad z potravin se zhoršuje příliš rychle, takže méně často nebude fungovat, aby jej vyhodil.

Dobré vědět:  italská kuchyně | Green-Pages.info

S barevnými indikátory

Taková zařízení se kvůli jejich nezkušenosti příliš rozšířila. Množství trosek je vidět i bez senzoru, jen se podívejte dovnitř. Kbelík je navíc napájen z baterií, což s sebou nese další náklady.

Třídicí systémy

Péče o životní prostředí se dotkla také tvůrců odpadních kontejnerů. V důsledku toho se na trhu objevily kontejnery pro tříděný sběr odpadu. Plast, sklo, potravinářský odpad — každá kategorie podle své vlastní kapacity.

Myšlenka je výhradně ve prospěch životního prostředí. Ne všechna města však organizují tříděný sběr odpadu v pouličních koších. Proto v naší zemi taková zařízení nejsou široce používána.

Péče o radu

Jakýkoli kbelík, jednoduchý nebo rafinovaný, vyžaduje pravidelnou údržbu. Odpad potravin může způsobit špatný zápach, midges, šváby, mouchy a myši.

Postupujte podle jednoduchých pravidel:

Odpadkový koš pro třídění přímo doma

Kromě toho materiál výroby a samotná struktura pomáhají udržovat vůni uvnitř a zabraňují jejímu šíření po celém bytě.

Řešení pro nejpokročilejší

Informace o správném třídění odpadků naleznete ve videu.

Řízení

Nejoblíbenější jsou jednoduché mechanické kbelíky. V nich musíte otevřít víko sami, abyste vyhodili trosky. V tomto případě, aby byla zachována vysoká úroveň hygieny, jsou modely provedeny pomocí pedálu, který musí být stlačen nohou.

Koš na odpadky materiál

Stojí za zvážení, že některé modely kombinují oba materiály. Tělo může být například vyrobeno z plastu a víko může být vyrobeno z nerezové oceli.

Další funkce

Větší modely jsou často vybaveny koly pro přepravu. To je zvláště výhodné pro kovové verze, protože jsou mnohem těžší než plastové.

Také někdy jsou výrobky doplněny pohodlnými držadly. To platí zejména pro kancelářské koše. Jsou zabudovány po stranách a usnadňují přepravu produktu na jiné místo nebo nalití odpadků ze společné nádrže.

Pokud jste zvyklí na třídění odpadků, je doporučeno zakoupit možnosti skládající se z několika oddílů. Je co nejpohodlnější okamžitě oddělit potravinový odpad od papíru, plastu, lahví.

Pokud je v místnosti málo místa nebo kbelík je umístěn na veřejném místě, je lepší najít variantu s nástěnným držákem. Takže to nemůže být převráceno nebo odcizeno.

Dobré vědět:  Skleněné zástěry se stylovým řešením pro tisk fotografií do vaší kuchyně | Green-Pages.info

Z čeho jsou moderní odpadkové koše vyrobeny?

První věc, kterou musíte věnovat pozornost při výběru popelnice do kuchyně, je materiál její výroby. Moderní výrobci nabízejí modely vyrobené z:

 • Odolný a vysoce kvalitní plast;
 • Plech včetně nerezové oceli.

Plastové koše na odpadky jsou dostupné. Jejich životnost zřídka přesahuje 5 let. Zákazníkům jsou nabízeny modely různých tvarů, velikostí a barev. Všechny jsou lehké a snadno se udržují.

Moderní kuchyňský odpadkový koš

Druhy moderních kuchyňských nádob na odpadky

Po určení umístění koše v domácí kuchyni můžete přistoupit k výběru jeho typu. Moderní výrobci nabízejí:

Plastové koše s víky

 • Odpadkové koše s pákou. Charakteristickým rysem těchto modelů je přítomnost nožního pedálu, který otevírá víko koše.
 • Vestavěný odpadkový koš do kuchyně. Tyto modely jsou vybaveny speciálním držákem, který je drží na dveřích skříně a kolech pro snadné vysunutí.

Vestavěný kuchyňský koš

 • Dotyková koše do kuchyně. Je to jeden z prvků systému „inteligentních domů“. Charakteristickým rysem je přítomnost senzoru senzoru, citlivého na teplo lidské ruky, navrženého k otevření víka nádoby na odpad samostatně, když se k němu uživatel přiblíží.

Smyslový koš do kuchyně

 • Výsuvné koše. Jsou navrženy pro umístění pod pracovní desku. Nezabírají mnoho místa, a proto jsou vhodné pro malou kuchyň.
 • Odpadkové koše se snímačem plnosti. Informují uživatele o úrovni plnění a signalizují, že odpad, který je v nich shromážděn, je čas na likvidaci.

Koš na odpad s plným senzorem

Vestavěné koše na odpadky

Je nainstalován koš na kuchyň:

 • Na dveřích jedné ze skříní kuchyňského modulu;
 • Na dveře skříně nainstalované v dřezu výklenek.

Koš na koše namontovaný na dveřích skříně

Vytáhněte koše v výlevce

Odpadkové koše s pedálem

 • Masivní tělo;
 • Zvýšená odolnost proti mechanickému poškození;
 • Estetický vzhled.

Pohodlný zásobník na pedál

Odpadkové koše s odpadním lisem

Role tisku v koších pro domácnost plní:

Koše do kuchyně s lisem na odpad

Systémy třídění odpadu do kuchyně

Pro instalaci v prostorné kuchyni bohatého domu nebo venkovské chaty jsou multifunkční systémy třídění odpadu dokonalé, což může být:

 • Vestavěný;
 • Zatahovací;
 • Volné stání.

Jedná se o soubor kontejnerů na odpad určený k oddělenému sběru různých druhů odpadu:

 • Jídlo;
 • Plastický;
 • Sklenka;
 • Stavební odpad atd.
Dobré vědět:  Rozložení kuchyně; 90 fotografií nápadů moderního uspořádání | Green-Pages.info

Vlastnosti designu rohové skříňky na dřez

Rohová kuchyňská skříňka pod dřezem má díky svému designu několik funkcí:

Výhody a nevýhody úhlového uspořádání

Na rohovou kuchyňskou skříňku je možné instalovat dřezy různých velikostí a konfigurací.

Vnitřní prostor slouží nejen k umístění různých komunikací, ale také k vodnímu filtru, okamžitému ohřívači, popelnici, výsuvnému systému pro skladování domácích chemikálií a kuchyňského náčiní.

Takovéto konstrukce se však lámou častěji než přímé skříně. Nedrží velký odpadkový koš. Jsou vysoké.

Materiály pro výrobu

Nábytek je vyroben z různých materiálů. Hlavní typy a jejich vlastnosti:

Materiály

Moderní kuchyňské skříňky jsou vyrobeny ze široké škály materiálů. Liší se jak cenou, tak svým charakterem. Podívejme se na nejoblíbenější možnosti.

Překližkové nástěnné skříňky jsou však dražší a budou vám sloužit po dlouhou dobu. Při výběru překližkové skříňky věnujte pozornost tomu, jaký druh barvy a laku je povrch potažen. Jejich odolnost vůči vlhkosti a životnost závisí na nich.

Skříňky MDF nelze považovat za rozpočtové, jsou však vynikající ve všech možnostech. MDF se často používá jako podklad pro povlakování — plast, akrylát, sklo.

Skříně z masivního dřeva jsou vysoce kvalitní, dlouhá životnost a vysoká cena. Dokonale se hodí do nejelegantnějších interiérů a zachovávají si svůj dokonalý vzhled po mnoho let.

Formulář

Kromě velikostí budete také muset rozhodnout o požadovaném tvaru. Jsou zde také možné variace.

Úzké nástěnné skříňky pro kuchyni jsou vhodné v malých prostorech, nebo pokud nechcete zvlášť vařit. Jsou mnohem méně prostorné než jejich široké protějšky, ale prakticky nezabírají prostor. Pokud máte málo nádobí, je to skvělá volba.

Horizontální nástěnné skříňky, ne příliš vysoká, ale podlouhlá jsou ideální pro prostornou kuchyň. Kromě zřejmého pohodlí existuje ještě jedno plus — je mnohem jednodušší umýt takové skříně než vysoké.

Pokud nepotřebujete skladovat několik sad pánví a pánví, strategickou zásobu obilovin a koření, přemýšlejte o malých nástěnných skříních. Díky otevřeným stěnám bude kuchyně vypadat mnohem prostornější, než ve skutečnosti je.

Podsvícení

Dalším zajímavým krokem je použití LED pásky. Měkké osvětlení není praktické, ale hraje důležitou vizuální roli. S touto výzdobou se zdá, že kuchyně je vyšší a prostornější.

Odkaz na hlavní příspěvek
Adblock
detector