Jak vyrobit dekorativní falešný krb | Green-Pages.info

Co udělat umělý krb

Pseudoostření je provedeno ve dvou etapách — sestavení hlavní konstrukce a opláštění. Pro vytvoření portálu domácí řemeslníci nejčastěji používají následující materiály:

 • sádrokartonové desky na kovovém nebo dřevěném rámu;
 • Dřevotřísková deska a obyčejná;
 • překližka, dřevovláknitá deska;
 • polystyren, extrudovaná polystyrenová pěna.

Odkaz. Falešný krb pro novoroční svátky lze postavit i z lepenky. Jak vyrobit podobný krb z lepenkových krabic je popsáno v naší hlavní třídě.

Pěnový krb s prvky z polyuretanové výzdoby

Jak vyrobit sádrokartonový falešný krb

Pro vytvoření jednoduchého krbového portálu ze sádrokartonu budete potřebovat následující materiály:

 • pozinkované profily UD a CD nebo dřevěné trámy;
 • sádrokartonové desky;
 • deska desky;
 • upevňovací prvky — hmoždinky a samořezné šrouby 16 mm dlouhé.

Montáž ocelových profilů značením

Rada. Při instalaci elektrického krbu je lepší zapouzdřit otvor, který napodobuje krbovou vložku se sádrokartonovou deskou značky GKLO (ohnivzdorná, malovaná růžová).

Sestavení rámu z profilů

Opláštění rámem sádrokartonovými deskami

Poznámka. Vnitřní obložení klenby je provedeno v segmentech sádrokartonových proužků. Jejich konce by měly být skryty za předním panelem.

Pořadí montáže rohové konstrukce se neliší od struktury stěny, pouze rám je vytvořen odlišně — opěrka profilů se provádí v ostrém úhlu, jak je vidět na fotografii. Druhým bodem je trojúhelníkový tvar horní police, jinak není žádný rozdíl.

Rohový pseudo krbový rám

Umělý krb dekorace

Pár slov o tom, jak vytvořit simulovaný plamen. Už jsme hovořili o elektrickém krbu, ale existují i ​​jiné způsoby:

Tímto způsobem LED pás simuluje oheň

Jak vyrobit umělý eko krb s reálným plamenem z hořáku na alkohol je k dispozici ve videu:

Závěr

Příprava na práci

V počáteční fázi musíte vybrat místo pro instalaci, vytvořit náčrt a vypočítat požadované množství materiálu.

Výběr umístění

Je třeba mít na paměti, že by neměla zasahovat do průchodu, nepořádek v místnosti a vizuálně zmenšovat prostor.

Prostory před dveřmi, prostory poblíž velkých skříní a topných těles jsou neúspěšné. Vše ostatní závisí na uspořádání vašeho bytu a vašich preferencích.

Výběr sádrokartonu

Kreslení výkresu

Skica je základní fází práce. Proto je třeba s ním zacházet velmi opatrně. Všechna měření musí být co nejpřesnější a nejsrozumitelnější. Tímto způsobem se můžete v budoucnu vyhnout chybám.

Výběr správných nástrojů

K vytvoření produktu sami v bytě potřebujete několik nástrojů:

Dekor krbového portálu

Opláštění není dokončeno. Můžete vytvořit takový design, který zaujme všechny vaše hosty a potěší oko po dlouhou dobu.

Krásná záře se dá dosáhnout obložením portálu zrcadlovými panely. Uvnitř můžete přes celou oblast krabice přeskočit LED pásek, který se krásně projeví v zrcadlech. Lze tam také umístit několik svíček.

Rostliny, suché větvičky, kužely a svíčky jsou také vhodné jako dekor. Vytvoří zvláštní pohodlí a slavnostní atmosféru. Na horní výklenek můžete umístit rámečky s fotografiemi, figurkami nebo vázami se zajímavými ornamenty.

Na stěnu sousedící s jednotkou můžete umístit TV s plochou obrazovkou nebo obrázek. V malé místnosti nad ním můžete umístit zrcadlo, které prostor vizuálně rozšíří.

Dekorační zařízení

Ale co plamen? Bez něj není krb krbem. Příznivý účinek uvažování o tančících jazycích ohně je v nás geneticky inherentní od pravěku. Oheň v jeskyni znamenal pohodu a bezpečnost kmene.

Ale nemůžete zapálit oheň v městském bytě. Moderní hasiči nerozumí primitivní psychologii. Chcete vyrobit chmurnou figurínu nebo koupit hotový plast? Dejte svíčky do ohniště? To je všechno špatně.

S pomocí elektronického fotorámečku lze vzhled «krbu» vašeho bytu měnit každý den v závislosti na vaší náladě. A díky jednoduchým manipulacím se krb obecně může stát akváriem.

Cena elektronického fotorámečku je do značné míry dána kapacitou paměti a sadou servisních funkcí. Ale nepotřebujeme je do krbu! Potřebujeme pouze ukázat jeden animovaný obrázek: tančící plameny.

Rada: namísto elektronického fotorámečku, kolem kterého jsou postaveny skutečné „domácí“ krby, si můžete koupit hotový rozpočet krb a přidat jej s vážnějším rámečkem.

A přesto je pro mnohé nejpřijatelnější volbou pro zdobení krbové výklenku umístění svíček do ní, takže neodpisujte „živý“ oheň.

Portál

Není v tomto případě lepší vytvořit si krbový portál pro sádrokartony sami? Ze stejné sádrokartony?

Základní etapy práce (Pro zvětšení — klikněte)

Dekorativní sádrokartonové krby vyrobené popsaným způsobem vypadají zcela přirozeně. Na obrázku můžete vidět, jak a co se získá při tomto způsobu stavby krbu.

Rada: Pokud si objednáte, nebo si uděláte, také krbový rošt z kovu, „autentický efekt“ krbu se mnohokrát zvýší.

Falešný krb není možné postavit pouze rukama. Je možné jej postavit tak, aby zcela napodoboval ten pravý. Kromě potřeby nákupu paliva a nebezpečí požáru.

DIY materiály a nástroje pro vytvoření falešného sádrokartonového krbu

Z materiálů pro vytvoření krbu budete potřebovat:

Ve většině případů má každý pán veškeré příslušenství pro práci doma, zbývá jen koupit chybějící prvky.

Chcete-li vytvořit falešný krb, musíte vytvořit náčrt budoucí struktury. Poté mistři doporučují vypracovat hotový náčrtek na pěnovém modelu plné velikosti a teprve poté začít pracovat se sádrokartonem.

Po přípravě nástroje a materiálů je nezbytné provést měření budoucího falešného krbu a můžete začít provádět stavební práce.

Zdobení falešných krbů

Rozsah fantazie pro zdobení dekorativních krbů je opravdu nekonečný. Lze je udržovat v různých stylech interiéru, zdobených stovkami druhů materiálů, uvnitř ohniště lze umístit originální náhražky živého ohně.

Zde jsou jen některé z dekorativních možností krbů:

Jako novoroční výzdobu můžete do falešného krbu vložit blikající elektrickou věnec vánočního stromu jako náhradu za živý plamen.

Zdobíme portál falešného krbu

Falešný krb v antickém stylu. Portál je zakončen polyuretanovým lisováním.

Nyní v prodeji můžete vidět velký sortiment tohoto materiálu — sloupy, římsy, pilastry, rozety s hladkou a reliéfní texturou.

Dalším typem povrchové úpravy je imitace zdiva. Může to být cihlová dlažba nebo tapetování „jako cihla“.

Krb vypadá skvěle, jehož povrch kombinuje kámen a dřevo. Pevná struktura, a to i masivní, zaujme místo v úctyhodném obývacím pokoji.

Dalším dekorativním prvkem může být skleněná zástěna pokrývající „krbovou vložku“. Přidejte do kompozice příslušenství ve formě krbové sestavy a ohniště a váš falešný krb bude co nejblíže skutečnému zdroji tepla a ohně.

Rohový krb ze sádrokartonu, zdobený umělým kamenem — dekorace interiéru v moderním stylu.

Krby mohou být namontovány na zeď, vestavěné a ostrovní. Zde vidíme vestavěný bio krb. Stěna je potažena dekorativním umělým kamenem.

Ale takový neobvyklý tvar high-tech krbu vás může inspirovat k vytvoření individuálního designu.

Pro krbové zařízení si můžete zakoupit hotový portál z přírodního nebo umělého kamene. Na fotografii je bílý mramorový portál.

Zajímavé využití falešného krbu jako úložiště pro knihy a dokumenty. Stárnoucí, jako by opotřebovaný povrch portálu je prvkem vintage stylu.

Často je postaven imitace krbu, který v místnosti vytváří akcent. Bílý portál na pozadí světlé zdi nebo naopak — světlý prvek na světlém pozadí upoutá pozornost, stane se středem celkové kompozice.

Zdobené svíčky a atributy Vánoc a Nového roku, falešný krb učiní dovolenou zvláštní, naplní dům vřelostí a očekáváním pohádky.

Stojan napodobující krb. Ve spodní části jsou svíčky, na horní polici krásné ozdoby a zarámovaná rodinná fotografie.

„Krbová kamna“ plná skutečného dřeva je zajímavým designovým nálezem, který bezpochyby ozdobí interiér obývacího pokoje.

Falešný krb z desek naskládaných na sebe. „Fasádu“ fasády je možné dosáhnout pomocí všech druhů impregnací na dřevo. Ekologický a velmi pěkný design je odvážné a mimořádné řešení.

Středem kompozice je imitace krbu v dětském pokoji ve formě stojanu na hračky. V průběhu času můžete zavěsit zrcadlo přes římsu, stojan se promění v toaletní stolek pro starší dívku.

A tento krb je vyroben z kartonu. Nevěříš mi? Ale je to tak. Použití nestandardních materiálů se v posledních letech stalo módním trendem v designu interiéru.

Co dát dovnitř

Bez ohledu na to, jak krásný je krbový krb, bez ohně nebo alespoň jeho napodobení, má nedokončený vzhled. Existuje několik možností:

Elektrický krb — jednoduchý, ale drahý

Vložte svíčky dovnitř. Takové krby se nazývají také svícny. Když děláte portál pro takový zdroj ohně, to může být mělké — 15-20 cm — to je více než dost.

Svíčka krb je rozhodně dekorativní. Žádné funkční zatížení

Biokrb lze umístit do vyrobeného portálu

 • Udělejte něco jako oheň z červených, teplých bílých a žlutých LED žárovek.
 • Umělý sádrokartonový krb

  Výpočet proporcí a přípravné práce

  Kresba ozdobného krbu s rozměry

  Rám

  Pokud se chystáte vytvořit portál pro svíčky, mohou být rozměry ještě menší. Jeden z výkresů krbu svíčky na následujícím výkresu.

  Přibližné rozměry svíčky krbu

  Nejprve nakreslete hlavní čáry portálu na zeď. Poté na nich upevníme výchozí profil rozřezaný na kousky (v řezu to vypadá jako písmeno „P“ bez polic po stranách).

  Profily na zdi označují rozměry portálu

  V posledním tahu je rám smontován pro malé pódium před „krbem“ ozdobného krbu. Pokud bude provedeno dříve, bude pro práci nevhodné.

  Funkce práce s sádrovou deskou

  Při vytváření oblouků často vyvstávají otázky. Pro získání zaoblené linie jsou boční stěny profilu ořezány každých 5 až 6 cm, přičemž «zadní» část je neporušená. V této podobě se snadno ohýbá. Během instalace je každý „okvětní lístek“ připojen k příčce (na obou stranách).

  Jak vytvořit zaoblenou čáru z profilu

  Zaoblené čáry na sádrokartonu lze vyříznout pomocí skládačky, pokud existuje, nebo omítky lze odlomit na malé kousky, a pak lze okraj vyrovnat nožem (omítka je dobře broušená).

  Jak opravit

  Rám pro zvýšený krb je opláštěn sádrokartonem

  Dokončení

  Poté, co je portál pro umělý krb pokrytý sádrokartonem, můžete začít dokončovat. Můžete jej nanášet a malovat, můžete jej obkládat cihlovými nebo kamennými dlaždicemi, další možností je umělý obkladový kámen.

  Na sádrokartonu je vhodnější nalepit plášť na tekuté nehty nebo speciální lepidlo na vybraný materiál. Je důležité pouze to, že lze použít se sádrokartonem.

  Dekorační krb pro domácí kutily

  Švy mezi dlaždicemi jsou utěsněny spárovací hmotou. Často se vybírá v tmavě šedé barvě podobné řešení. Pak portál vypadá jako skutečný z dálky.

  Jak vidíte, výroba dekorativního krbu vlastními rukama není příliš obtížná. Obzvláště pro ty, kteří mají alespoň malé zkušenosti se sádrokartony. Pro složitější verzi se štukovým litím vyrobeným „na místě“ viz video.

  Přípravné činnosti

  Pomocí sádrokartonu a kovových profilů lze vytvořit téměř jakýkoli tvar. Proto se dekorativní dekorativní sádrokartonový krb stane jednoduchým a relevantním řešením, pokud chcete zvýraznit interiér místnosti, hlavní přízvuk.

  Podrobný návod pro stavbu krbu sádrokartonů vlastními rukama je následující:

  • Přípravné práce, nákup nástrojů a materiálů.
  • Sestavení konstrukce z kovového profilu a sádrokartonu.
  • Provádění dokončovacích prací a vytváření hotového vzhledu.

  • pro plastové panely — montáž;
  • pro tapety — tapety;
  • pro keramické dlaždice — suchá směs i spárovací hmota pro spáry.

  Množství materiálu se počítá na základě rozměrů a konstrukce sádrokartonového krbu. Správně nakreslený výkres vám pomůže spočítat, kolik musíte postavit krb vlastníma rukama ze sádrokartonu.

  Kromě toho byste se měli ujistit, že máte normální nástroj pro práci na vašich rukou. Co potřebuješ:

  Přemýšlejte o tom, jakou práci musíte udělat, abyste vyrobili domácí krb, a v souladu s tímto plánem vyberte ten správný nástroj.

  Dokončovací práce

  Sádrokartonový krb je připraven, je čas začít nejzajímavější část, vyzdobit budovu. Vnější vzhled místnosti vám pomůže vybrat styl dekorace, se zaměřením na její design, můžete snadno vybrat vhodné materiály a vyzdobit svůj falešný krb.

  Mezi nejčastější možnosti patří:

  V závěrečné fázi byste se měli zabývat topeništěm, které lze provést:

  Doufáme, že nyní rozumíte tomu, jak si sami sami vyrobíte krb na sádrokartony, nyní si představujete všechny fáze práce a jste připraveni je hned začít provádět.

  Závěrem je třeba poznamenat, že pro konstrukci rámu lze použít nejen kovový profil, ale je vhodný i dřevěný trám. Následující hlavní třída vám pomůže zjistit, jak se to dělá.

  Sádrokartonové obklady a možnosti povrchové úpravy

  Upevnění dílů k profilu se provádí pomocí černých tvrzených samořezných šroubů. Klobouky je lepší mírně prohloubit, aby v budoucnu mohly být tmely pro dosažení estetické přitažlivosti.

  Po sestavení struktury musíte zpracovat všechny spoje a body připojení. Zvláštní pozornost věnujte rohům — doporučujeme je zesílit maskovací sítí. Je lepší vyrovnat povrch budoucího falešného krbu ze sádrokartonu vlastními rukama pomocí tmelu.

  Zůstane pouze konstrukční část práce a již neexistuje pevný rámec. Pro výzdobu můžete použít dlaždice, umělý kámen, štuk. Falešné krby zdobené imitací zdiva vypadají v interiéru krásně.

  Pokud se má do ohniště umístit svíčka nebo dekorativní napodobenina krbu, může být zadní stěna zrcadlena. Reflexe vytvoří realističtější efekt. Na fotografii můžete vidět příklady falešných sádrokartonových krbů.

  Zdobíme portál falešného krbu

  Falešný krb v antickém stylu. Portál je zakončen polyuretanovým lisováním.

  Nyní v prodeji můžete vidět velký sortiment tohoto materiálu — sloupy, římsy, pilastry, rozety s hladkou a reliéfní texturou.

  Dalším typem povrchové úpravy je imitace zdiva. Může to být cihlová dlažba nebo tapetování „jako cihla“.

  Krb vypadá skvěle, jehož povrch kombinuje kámen a dřevo. Pevná struktura, a to i masivní, zaujme místo v úctyhodném obývacím pokoji.

  Dalším dekorativním prvkem může být skleněná zástěna pokrývající „krbovou vložku“. Přidejte do kompozice příslušenství ve formě krbové sestavy a ohniště a váš falešný krb bude co nejblíže skutečnému zdroji tepla a ohně.

  Rohový krb ze sádrokartonu, zdobený umělým kamenem — dekorace interiéru v moderním stylu.

  Krby mohou být namontovány na zeď, vestavěné a ostrovní. Zde vidíme vestavěný bio krb. Stěna je potažena dekorativním umělým kamenem.

  Ale takový neobvyklý tvar high-tech krbu vás může inspirovat k vytvoření individuálního designu.

  Pro krbové zařízení si můžete zakoupit hotový portál z přírodního nebo umělého kamene. Na fotografii je bílý mramorový portál.

  Zajímavé využití falešného krbu jako úložiště pro knihy a dokumenty. Stárnoucí, jako by opotřebovaný povrch portálu je prvkem vintage stylu.

  Často je postaven imitace krbu, který v místnosti vytváří akcent. Bílý portál na pozadí světlé zdi nebo naopak — světlý prvek na světlém pozadí upoutá pozornost, stane se středem celkové kompozice.

  Zdobené svíčky a atributy Vánoc a Nového roku, falešný krb učiní dovolenou zvláštní, naplní dům vřelostí a očekáváním pohádky.

  Stojan napodobující krb. Ve spodní části jsou svíčky, na horní polici krásné ozdoby a zarámovaná rodinná fotografie.

  „Krbová kamna“ plná skutečného dřeva je zajímavým designovým nálezem, který bezpochyby ozdobí interiér obývacího pokoje.

  Falešný krb z desek naskládaných na sebe. „Fasádu“ fasády je možné dosáhnout pomocí všech druhů impregnací na dřevo. Ekologický a velmi pěkný design je odvážné a mimořádné řešení.

  Středem kompozice je imitace krbu v dětském pokoji ve formě stojanu na hračky. V průběhu času můžete zavěsit zrcadlo přes římsu, stojan se promění v toaletní stolek pro starší dívku.

  A tento krb je vyroben z kartonu. Nevěříš mi? Ale je to tak. Použití nestandardních materiálů se v posledních letech stalo módním trendem v designu interiéru.

  Odkaz na hlavní příspěvek
  Adblock
  detector