Jak vyrobit dřevěnou truhlu, která bude užitečná i pro vnoučata | Green-Pages.info

Trocha historie

Během své dlouhé historie se hrudník mnohokrát změnil a již v 17. století byly k němu připojeny nohy a byly nainstalovány buňky jako prototyp moderní komody.

Hrudník s nohama.

Nejprve přemýšlíme nad designem

Nabízím vám podrobné pokyny, abyste získali nejen hrudník, ale jedinečný kus nábytku. Chcete si vyrobit polodlouhý hrudník? Zapněte svou fantazii a jděte!

Nejprve musíte určit umístění a nakreslit hrubý obrázek na kus papíru. Rozměry musí být zváženy předem s ohledem na tloušťku dřeva.

Vytváření semi-starožitné hrudi

Jak si vyrobit starožitný hrudník? A na tuto otázku lze odpovědět. Existuje několik triků, o kterých jsem psal dříve o stárnutí dřeva.

Chcete-li dát vzhled «starožitné» by měly být vyzbrojeny matný, polomatný nebo craquelure lak. Při aplikaci na dřevěný povrch bude pokryta sítí malých prasklin napodobujících starý strom.

Let fantazie — dekorace

Jednoduchou dřevěnou krabici přeměníme na originální dekorativní prvek. Prvním krokem je zbavit se nedostatků, obrusit povrch. Je důležité chodit po kutě struktury a zaoblovat hrany.

Nyní musí být hrudník potažen speciálním lakem, aby mu dodal starožitný vzhled. Když je suchý, bude pokryt malými trhlinami. Abychom zdůraznili přirozenou strukturu dřeva, nanášíme transparentní vrchní vrstvu a tónovací barvy dodají barvu.

Chcete-li vytvořit originální design, můžete vytisknout obrázek na tiskárně a použít papír jako šablonu pro vytvoření jedinečného designu.

Chcete-li zabránit tomu, aby hrudník vypadal osaměle, musíte přidat několik dalších ozdobných prvků stejného stylu.

Krásná prsa na podlaze je připravena a bude sloužit jako zajímavý dekorační prvek a kontejner pro ukládání různých věcí.

DIY hrudník dělat video

Děkuji za pozornost, drazí přátelé, a brzy se uvidíme! Andrey Noak byl s tebou!

Jak udělat hrudník z papíru a lepenky

Kartonovou hruď si můžete vyrobit z vlastních rukou pomocí složitých nebo jednodušších návrhů. Hlavní věc je dělat vše co nejdůkladněji. Existuje několik způsobů, jak vyrobit takový produkt, z nichž každý má své vlastní charakteristické rysy.

Fázovaná sestava pirátské hrudi

V každém případě je pirátská truhla sestavena podle stejného algoritmu. Princip montáže je následující:

 1. Nejprve se připraví základna.
 2. Pak se vytvoří víko určitého tvaru.
 3. Dále je kryt připevněn k základně.
 4. Celý povrch je vyzdoben.

V tomto případě lze použít jiné schéma lepenkové hrudi:

Pokud budete postupovat podle přesných pokynů, nebude problém s výrobou pirátské hrudi.

Někdy můžete přidat papouška k pirátskému plavidlu: návod, jak ho vytvořit zde.

Řemesla a možnosti mistrovských tříd

Hrudník Minecraftu

Hrudník Minecraft se nejlépe vyrábí pomocí hotové šablony, kterou je třeba lepit podle schématu.

Toto rozložení zobrazuje nejen montážní linky, ale také podrobnosti pro lepení. Zde jsou představena všechna řemesla MineCraft.

Origami

Můžete to udělat sami pomocí techniky origami. Chcete-li to provést, musíte připravit 2 listy papíru A4 nebo lepenky jakékoli barvy, protože v budoucnu bude dekorace probíhat v pirátském stylu.

Algoritmus krok za krokem pro vytvoření hrudníku technikou origami:

1. Pomocí tužky a pravítka rozdělte list papíru na 3 stejné části a vytvořte malé okraje.

2. Ohněte list podél levých značek. Pak se znovu ohněte přesně na polovinu. Rozbalte obrobek. Složte horní a dolní rohy na obou stranách a přitlačte je k ose.

3. Složte stranu (1/3 původního dělení listu) na polovinu. Přeložte všechny 4 rohy sestavy tak, aby odpovídaly hranám.

4. Zaostřete na okraje složených rohů a složte horní a dolní proužky obrobku.

5. Sklopte horní rohy a zabalte je dovnitř podél záhybů, které byly vytvořeny dříve. Prostě ohněte spodní rohy. V této fázi znovu projděte záhyby a vytvořte jasný obrys krabice.

6. Poté složte boční proužky a začněte vytvářet tvar hrudníku. Podél úhlopříček, které zůstaly po vytvoření horních a dolních rohů, sestavte části jejich ohnutím dovnitř.

7. Sestavte obrobek vtlačením výsledných ohýbaných částí do rohových kapes.

8. Při vytváření druhé části hrudníku musíte nejprve zopakovat první 3 body z výše uvedeného algoritmu sestavení, ale v poslední fázi musí být obrobek otočen na druhé straně a rohy musí být složeny podél části jednoho ohybu.

9. Otočte obrobek zpět do původní polohy a ohněte pásek k linii shodné s okrajem rohu. Opakujte také shora.

10. Je nutné vypracovat všechny řádky. Poté uvolněte obrobek a vraťte se k pásu, kde byly vytvořeny trojúhelníky. Vytvořte další dva trojúhelníky, ale na druhé straně proužku.

11. Složte část podél středového ohybu tak, aby trojúhelníky ležely na sobě. Poté obrobek otočte a znovu proveďte všechny záhyby. Ohněte strany do středu svislé čáry.

12. Otočte obrobek znovu a vytvořte kapsu podél linií ohybu, která se stane základem krabice.

Posledním krokem bude sestavení obou částí. Je třeba rozložit první část a umístit volnou část druhé části do horní kapsy, dokud se nezastaví.

Upevněte všechny části pomocí hranatých kusů do kapes druhého kusu.

V této fázi je kompletování základny hrudníku kompletní.

Posledním krokem bude vložení podkladu papírem nebo látkou požadované barvy.

Aplikace pro děti

Papírové řemeslo lze vyrobit technikou aplikace. Stačí založit krabici se sklopným víkem jako základ. Není nutná žádná manipulace se základnou.

Musíte přilepit tělo barevným nebo bílým papírem, můžete malovat kvašem a počkat, až uschne. Poté připravte papírové části pro vložení připraveného povrchu — klíčové dírky, sponky a podobné věci v pirátském stylu.

Kromě toho mohou být k podkladu přilepeny prvky z jiných materiálů — plastové kameny, nálepky, dřevo.

Velká truhla z krabice

1. Na stranách stran kratší délky použijte kompas k vytvoření půlkruhů. Dále, pomocí úředního nože, odřízněte horní část.

2. Kromě toho musí být zvýšena výška krytu. Za tímto účelem se doporučuje odříznout proužky (šířka části je stanovena jednotlivě) lepenky na spodní straně horní části krabice.

4. Polotovar víka musí být připevněn k krabici. K tomu je vhodné použít dekorativní markýzy. Pokud žádné neexistují, můžete použít kousky koženky nebo látky.

5. Musíte odříznout půlkruhy, aby vytvořily víko ze základny krabice, a přilepte je k horní části pomocí pásky nebo látkové lepicí pásky.

Algoritmus pro vytvoření hrudníku z kartonové krabice lze vidět podrobněji na následující fotografii:

Posledním krokem bude zdobení hotové základny.

Možnost hrudníku se čtvercovým víkem z krabice

Pokud máte krabici s jednostranným víkem, můžete vytvořit truhlu s jedinečnými tvary. Pro výrobu můžete použít následující hlavní třídu:

Designové nápady

Existuje mnoho způsobů, jak ozdobit pirátskou hruď. K tomu lze použít širokou škálu prvků souvisejících s mořským tématem. Několik příkladů designu:

S vaším dítětem můžete vyzkoušet složité a zcela základní příklady designu.

Řezací šablony

Nejjednodušší způsob je použít pro vyříznutí základny hotovou šablonu. Díly jsou následně sestaveny a slepeny podle schématu. Existuje mnoho modelů, které lze vyrobit podle hotové skici:

 • Příklad hotové šablony pro montáž z lepenkové krabice.
 • Krabice, která musí být nejprve vytištěna a použita jako dárkové balení.
 • Model elegantní hrudi s pohodlným zipem.

Výhody hrudníku z krabice

Hrudník mimo krabici má řadu výhod:

 • je to nejen krásné, ale také užitečné;
 • bude dokonale hrát roli originálního daru (včetně tematického daru, může to být svatební dar vytvořený pro konkrétní datum nebo událost, aby odpovídal zálibám adresáta daru);
 • vynikající řemeslo pro výrobu společně s dětmi (dnes již nejde o běžný domácí předmět, ale o historický nebo báječný předmět, myšlenka jeho vytvoření je skvělá pro rozvoj dětské fantazie, společné tvořivosti v hravé formě a zároveň pro rozvoj jemných motorických dovedností);
 • je snadné to udělat sami;
 • materiály pro výrobu jsou poměrně levné — pro vytvoření nejjednodušší truhly z krabice najdete vše, co potřebujete doma;
 • provádí se na relativně krátkou dobu (ve srovnání s jinými ručně vyráběnými).

Rozhodli jste se vyrobit svou první hruď? Pokračujte, začněte hledáním materiálů a nástrojů pro danou práci.

Krok za krokem popis procesu

Zvažte dvě možnosti pro lepenkovou hruď: jednodušší a složitější pirátskou hruď.

Varianta 1, montáž základny:

Základna nejjednodušší hrudi je připravena.

DŮLEŽITÉ. Existuje ještě jednodušší možnost — vzít hotovou kartonovou krabici a samostatně pro ni vytvořit hrudní víko výše uvedeným způsobem.

Varianta 2, základna pro pirátskou hruď:

Nyní máme rám z pirátské hrudi. Jak to udělat z pirátů?

Jak se zdobí

Výzdoba první verze hrudníku z krabice je vybrána podle její hlavní barvy a stylu. To může být:

Ve stejných intervalech vkládáme do „kovaných“ proužků brady — imitaci nehtů. Pak lepíme proužky na obou stranách přes víko a víko do krabičky. Proužky lepidla přilepte tak, aby se jejich okraje shodovaly s pruhy na víku.

Obě truhly něco jasně chybí, že? Samozřejmě, hrad!

Nejjednodušší způsob je koupit dekorativní zámek pro scrapbooking — jejich cena je levná. Pro první verzi může být zámek vyroben z lepenky nebo cokoli — a nemusí být nutně ve tvaru zámku, v závislosti na stylu.

Z čeho lze vyrobit truhly

Podobný dekorační prvek lze vyrobit z různých materiálů:

Pokud se pro výrobu řemesel používá dřevo, je borovice perfektní. Tento druh dřeva však může při zvlhčení nabobtnat a zakrýt se drobnými prasklinami.

Můžete také použít olše. Takový materiál samozřejmě není příliš odolný, ale díky své světlé barvě a měkké struktuře může snadno nahradit drahé druhy tropických stromů.

Užitečné tipy

Při výběru modelu hrudníku, který chcete vyrobit vlastními rukama, musíte věnovat pozornost možnosti, která bude dokonale ladit s interiérem domu.

Domácí dekorativní truhly jsou obvykle umístěny v ložnici, obývacím pokoji a dětském pokoji.

V ložnici je možné produkt instalovat vedle postele a dát do něj povlečení, ručníky, přikrývku s polštáři nebo šperky.

V rekreační oblasti lze strukturu využít jako konferenční stolek, na který můžete dát vázu s květinami, dát knihu nebo noviny.

Kromě toho může být takový dekorativní prvek umístěn v koupelně a v něm mohou být uloženy sklenice smetany, šampony, kosmetiky a mnohem více.

Jak si vyrobit ozdobnou lepenkovou truhlu vlastními rukama

Takovou hruď lze snadno vyrobit z nejobvyklejšího boxu požadované velikosti. K vytvoření lepenkové truhly vlastními silami budete potřebovat:

1) lepenková krabice;

2) řádný vládce;

4) administrativní nůž;

6) ozdobit hotový produkt — různé ozdobné ozdoby.

Peníze hrudníku

K práci potřebujeme následující materiály:

— lepenkové krabice správné velikosti;

— kancelářský nebo kapesní nůž;

— pro dekorace — různé materiály a doplňky.

Chcete-li začít vyrábět produkt, musíte si pro hrudník vytvořit vzor a uložit si ještě jednu krabičku navíc.

Stávající box musí být roztažen tak, aby dno mělo obdélníkový tvar a přední a zadní stěny byly vysoké.

Z druhé lepenkové krabice je nutné vyříznout boční stěny, které odpovídají šířce spodní části hrudníku. Musíte vyrobit 2 takové polotovary. Zakroužkujte vrchy bočních stěn.

Nyní můžete začít s montáží. Všechny spoje jsou spojeny lepicí páskou, víko je přeloženo do požadovaného tvaru a také upevněno stejnou lepicí páskou. Boční stěny musí být připevněny k hrudi a pečlivě zajištěny.

Možnosti designu

— střední kartonová krabice;

— papírenské lepidlo, PVA nebo lepicí pistole;

— ozdobné prvky — obrázky, oblázky, korálky, stuhy, mušle;

— barevný papír pro výzdobu interiéru a exteriéru.

Hlavní věcí je mít na paměti, že kvalita lepidla přímo závisí na tom, jak pevně dekorační prvky, finální papír udrží, a co je nejdůležitější, zda se hrudník během slavnostní události nevytrhne.

Přímo k výrobě naší slavnostní truhly se doporučuje připravit půdu předem, a to vypracovat schémata nebo vzory, které lze vyrobit z obrovské lepenkové krabice.

Zadní část hrudníku by měla být vyšší než přední strana. V této situaci se délka rovná součtu šířky a výšky přední strany krabice. Spodní výčnělek by měl být asi sedmdesát milimetrů se štěrbinou na vrcholu celého vzoru, aby dno nevypadlo.

Potřebný slot pro peněžní obálky by měl být vytvořen přímo na vzoru, protože po dokončení hrudníku bude řezání díry trochu problematické.

Hotové svatební peněženky

Pro svatební obřad není nutné vyrábět hrudník sami. V moderním světě najdete nejoriginálnější modely ve specializovaných salónech. To samozřejmě bude stát mnohem víc, ale ušetří to spoustu času.

Ссылка на основную публикацию