Jak vytvořit další pokoj z balkonu?

Jaké jsou výhody a nevýhody takové restrukturalizace?

Hlavní výhodou přestavby je rozšíření bytu, který v mnoha starých domech tolik chybí.

Přestavba z balkonu na pokoj je skutečnou svobodou pro představivost designéra. V tomto prostoru je možné realizovat obrovské množství nápadů. Mezi nejoblíbenější nápady patří:

Závěr

Doufáme tedy, že nyní pochopíte, jak rychle a úspěšně proměnit balkon v útulný pokoj. Experimentování je vždy dobré. Vyzkoušejte to, znovu postavte a brzy získejte svůj vysněný pokoj. Hodně štěstí!

Jak vytvořit pokoj pro dítě z balkonu

Pro mateřskou školu je důležité zvolit dokončovací materiály šetrné k životnímu prostředí, protože dítě bude muset v této místnosti trávit hodně času.

Je žádoucí, aby byl design veselý a barevný v teplých bohatých barvách. To dodá školce pohodlí a světlo. Dítěti může být umožněno podílet se na výběru tapety nebo jiných povrchových úprav, aby si mohl sám vyzvednout obrázky svých oblíbených pohádkových postav.

Pracovní zóna

Budete potřebovat pohodlný a funkční nábytek s lakonickým designem:

 • police na dokumenty, knihy (podrobněji „police na lodžii“);
 • počítačový stůl;
 • anatomicky tvarované křeslo.

Výhodou této verze kanceláře je, že jedna stěna místnosti je okno, takže pracovní prostor je během dne dobře osvětlený. Pro pohodlnou práci v létě by měly být k dispozici závěsy nebo rolety. Vytvoří pohodlný částečný odstín.

Pro cvičení ve tmě je nutné dodávat elektřinu a instalovat lampy. Osvětlení lodžie by mělo být dostatečně jasné, ale měkké.

Sportovní koutek na balkoně

Jako topení můžete použít konvektor nebo systém «teplé podlahy» na balkoně.

Cihla nebo dekorativní omítka na lodžii vypadá zajímavě, ale dokončení balkonu plastovými panely je nežádoucí, protože nejsou odolné proti mechanickému poškození. Před instalací masivního cvičebního stroje nebo běžeckého trenažéru je nutné posoudit stav balkonové desky. Mělo by to provádět odborník.

Dobré vědět:  Jak si vybrat lepicí pistoli

Všechno začíná okny

Jednou z kritických počátečních fází je zasklení balkonu. Vnitřní klima závisí na výběru vzorů. K nalezení nejvhodnějšího řešení je nutné určit účel budoucí místnosti.

Pokud se jedná o prostor pro celoroční využití, je nutné instalovat tepelně účinná okna s dvojitým zasklením. Přítomnost vzduchových komor mezi skly výrazně snižuje tepelné ztráty.

Vzhledem k tomu, že samotné skleněné konstrukce jsou nejzranitelnějším místem pro pronikání chladu, závisí na jejich výběru zajištění pohodlného podnebí.

Pro sezónní použití může být místnost zasklena «studenými» rámečky, ale pak plnohodnotná místnost na lodžii nebo balkonu jednoduše nebude fungovat, protože nikdo nechce pracovat, studovat nebo relaxovat v chladu.

Možnosti designu a dokončení

Volba designu a dokončovacích řešení je velmi osobní otázkou, protože vše závisí na vkusu a preferencích. Svou roli bude hrát také účel místnosti — ať už to bude rekreační oblast na balkóně nebo školka, kancelář nebo dokonce ložnice.


Ložnice nebo pracovna

Návrh závisí na osobních preferencích, světovém směru a dostupnosti prostoru pro další stavby:

 • Ať už chcete vytvořit intimní prostředí nebo jen relaxační místnost;
 • V kolik se sem dostanou sluneční paprsky;
 • Existuje dostatek prostoru pro šatní skříň nebo pracovní prostor.

Odpovědí na několik otázek najdete nejlepší řešení pro uspořádání další místnosti.Поможем РєСѓРїРёС‚С

PP ° RєR ° R¶RoS, Rμ SѓSЃR «SѓRіSѓ» P «RѕRμRЅRЅS

Jak vytvořit další místnost z lodžie

Není nadarmo dlouho známým výrazem, všichni byli zkaženi bytovou otázkou z „Mistra a Margarity“ M. Bulgakova, která je dnes velmi relevantní.

Proto, pokud existuje příležitost, můžete zvýšit plochu svého bytu pomocí balkonu nebo lodžie. Samozřejmě, pokud existuje lodžie, pak je otázka přeměny na další místnost mnohem jednodušší než otočení balkonu.

Dobré vědět:  Má smysl kupovat elektrický krb

V současných bytech nebude vytvoření další místnosti z lodžie obtížné a snadné. Může to být nádherná pracovna nebo jídelna, zimní zahrada nebo dětský koutek pro hry a relaxaci.

Moderní technologie vám umožňují vytvořit lodžii podle vašeho vkusu, maximálně zachovat jejich oblast a někdy ji rozšiřovat a měnit — například připojením k místnosti.

Dále byste měli věnovat pozornost utěsnění lodžie. Na balkon by neměla pronikat žádná vlhkost ani vzduch. Po utěsnění je nutné přistoupit k izolaci. Toto je nejdůležitější fáze práce. Pro dobrý výsledek musíte zvolit kvalitní materiály.

Návrh vnitřní výzdoby lodžie musí být předem promyšlen a splněn podle vašich přání.

Po dokončení všech prací budete mít k dispozici teplou a útulnou další místnost na lodžii, kde bude pohodlí kdykoli během roku. A pokud přidáte nábytek, pak tam bude docela možné žít.

Je třeba také poznamenat, že pokud váš nápad na přepracování lodžie nebo balkónu nepřesáhl sousedy, kteří již takovou přestavbu provedli, znamená to, že služba údržby 100% odmítne.

Na základě výše uvedeného je možné učinit verdikt, že v případě přestavby domu nebo lodžie se musíte ujistit, že sousedé přestavbu neprovedli dříve.

A také se na plánu dohodněte s odborníkem servisní služby, který opravný plán opraví, doplní balíček o dokumenty potvrzující vlastnictví bytu, poté jej předloží ke zvážení a počká na odpověď.

V opačném případě, pokud není splněno výše uvedené, pak byt nelze prodat a v případě ověření bude vypsána podstatná pokuta, která bude nucena vrátit přepážku soudem, což je plné ztráty peněz, úsilí a času.

Uspořádání místnosti na teplém balkonu

Po dokončení opravy můžete začít uspořádat místnost na teplém balkonu. Zde je několik zajímavých nápadů:

 • Skříň,
 • Místo k odpočinku,
 • Ložnice,
 • Večeře zóna,
 • Hrací místnost,
 • Tělocvična,
 • Šatník.
Dobré vědět:  Jaké jsou šatny v domě nebo bytě?

Všechny jsou podrobně popsány na webu v příslušných článcích. A tady je jen několik zajímavých fotografií.

Skříň

V bytech často není místo na odchod do důchodu a práci. To platí zejména pro ty lidi, kteří pracují z domova. A pak vytvoření kanceláře na teplém balkonu dává tuto příležitost.

Pamatujte, že otvor uvolněný z okna lze prakticky použít pro police nebo další desku stolu.

Místo k odpočinku

Relaxační oblast může být nejen s pohovkou, ale také s útulným křeslem a krásnými lampami.

Útulné pohovky

Pokud je výsledný prostor malý, pak umístěním pohovky nebo malého gauče získáte úžasné místo k odpočinku u okna.

Šatník

Ložnice na lodžii

Pokud je lodžie umístěna na jižní straně, může být povrch tmavší, což vizuálně sníží osvětlení.

Na lodžii je vhodné použít minimum nábytku: skládací pohovka na balkoně s úložným boxem, skládací stůl na balkoně a několik polic na knihy. Do koncové části lze zabudovat komodu nebo skříň.

Nevýhody tohoto rozložení:

 1. Významné náklady na okna s dvojitým zasklením, tepelnou izolaci a vytápění.
 2. Volání odborníka k posouzení maximálního zatížení balkonové desky. Získání povolení k přestavbě areálu.

Pro domácnosti, které jsou zvyklé sušit prádlo na balkóně, kouřit nebo konzervovat, může být rozhodnutí udělat si místo na spaní z lodžie nepříjemné. V takovém případě budete muset hledat kompromis nebo opustit svůj nápad ve prospěch blízkých.

Večeře zóna

Někdy je na izolovaný balkon vyvedena lednička a další velké vybavení, které zabírá hodně místa.

Odkaz na hlavní příspěvek
Adblock
detector