Jak vytvořit interiér pro chodbu vyzdobenou v klasickém stylu | Green-Pages.info

Charakteristické rysy stylu

Klasický design předpokládá v dekoraci přítomnost pouze vysoce kvalitních materiálů:

 • drahý nábytek;
 • zrcátka;
 • kované předměty;
 • elegantní šperky.

Foto: podlahové vázy v interiéru chodby zdůrazní klasický styl

Osvětlení místnosti

Foto: možnost kvalifikovaného umístění nástěnných lamp

Role zrcadel v designu haly

Příklady výzdoby chodby s ozdobnými prvky, jako jsou zrcadla, hodiny pláště, podlahové vázy atd., Jsou zobrazeny na fotografii.

Klasika nikdy nebude zastaralá a bude relevantní po mnoho let, správný klasický interiér není jen drahou radostí, ale také investicí do budoucnosti.

Barevná řešení

Výběr odstínů pro chodbu by se měl přistupovat odpovědně a měl by ukazovat umělecký vkus a moderování. Na malé ploše je vhodné použít maximálně 2-3 barvy: jedna je hlavní, zbývající jsou pro kontrasty a malé detaily.

Malá chodba v bílém

Malá chodba v béžové

Mnoho lidí miluje mléčné tóny pro svou praktičnost. Béžové povrchové úpravy a nábytek vypadají skvěle v každém stylu. Je to velmi lehká, ale zároveň teplá domácí barva. Nejlepší sousedství pro něj je tmavě hnědé, krémové, ne jasně zelené.

Malá chodba v šedých tónech

Neutrální a diskrétní šedá je nejlepším řešením pro lakonický design. Leštěná ocel, zrcadla a správné osvětlení zajistí, že monochromatické prostředí bude živější, zatímco stříkající bílá odstraní pochmurnost.

Malá chodba v pastelových barvách

Levandule, světle modrá, světle růžová, máta a citronová barva vytvářejí sladkou a nenápadnou atmosféru. Jsou nepostradatelné ve stylu Provence, i když jednotlivě je lze použít i v jiných směrech.

Nábytek a jeho umístění

Nevhodný nábytek je hlavním problémem na malých chodbách. To znamená, že nastal čas vyhodit staré objemné skříně z chodby a nahradit je moderními kompaktními úložnými systémy.

Malá čtvercová chodba

Další možností je umístění rohových skříní se zaoblenými dveřmi v rozích a zbytek místa pro police s nízkými botami.

Úzká (pravoúhlá) malá chodba

V úzké chodbě stojí za to co nejlépe využít prostor poblíž a nad předními dveřmi. Úzké úložné systémy by měly být umístěny po stranách a nad nimi stylový mezipatro.

Namísto objemného zrcadla s obrubníkem je lepší ho prostě pověsit na zeď a koupě skříně se zrcadlovými dveřmi můžete vidět v plném růstu.

U obuvi se doporučuje zakoupit speciální stojan na boty se skládacími policemi, ve kterém bude každý pár umístěn ne vodorovně, ale pod úhlem.

Malá chodba nestandardního tvaru

V soukromých domech a dvoupodlažních apartmánech jsou často po schodech uspořádána ramínka, aby se ušetřil prostor. Nestandardní tvar chodby je někdy výsledkem přestavby nebo to byla původní myšlenka architekta.

V každém případě, pro neobvyklé místnosti je lepší objednat nábytek podle jednotlivých měření a výkresů — pak se každá skříňka ideálně vejde do výklenku, který je pro ni určen.

Návrh malé chodby v Chruščově

Pokud tato možnost není možná, stačí efektivněji využívat volné místo, které je obvykle ponecháno bez dozoru — prostor nad předními dveřmi, rohy a prostorný mezipatro pro skladování sezónních předmětů nebude zasahovat do stropu.

Další zajímavou možností je uspořádat výklenek ve zdi a namontovat úložný systém přímo tam. Hlavní věc je, že se nejedná o nosnou podporu, ale o vnitřní přepážku, jejíž zničení nepoškodí dům.

Jaký nábytek musí být na chodbě?

Seznam položek, které by měly být na chodbě:

 • Skříňka,
 • Stojany na boty, čepice, deštníky atd.,
 • Seat (mini židle, pouf a podobně),
 • Zrcadlo,
 • Závěs.
Dobré vědět:  Románský styl v interiéru: prvky a základní prvky | Green-Pages.info

To vše můžete vidět na fotografii nábytku pro chodbu.

Zařízeno podle velikosti pokoje

Důležité! Před zakoupením nábytku je třeba vypracovat plán chodby, zapsat do něj všechny nuance, kam umístíte nábytek, jeho rozměry atd.

Funkce klasického stylu

Na rozdíl od jiných místností mají chodby různé architektonické prvky a nestandardní tvary. Vzhledem k nedostatku oken v budově bude zapotřebí dalších zdrojů osvětlení a pokud možno světelného tónu při výzdobě stěn.

Nábytek by měl mít jasné tvary a linie, ale zároveň by měl být zdoben řezbami, sloupy a dalšími ozdobnými detaily. U chodby s vysokým stropem si můžete vyzvednout modely s vyřezávanými zakřivenými nohami.

Při zdobení chodby v klasickém stylu se předpokládá, že:

 • drahý dřevěný nábytek;
 • kované předměty;
 • velká zrcátka v vyřezávaných rámech;
 • štukování;
 • vynikající příslušenství (s moderováním).

Dokonce i v malé Chruščovské chodbě, s minimem nábytku, můžete vybavit nádherný klasický interiér ekonomické třídy.

Výhody klasiky

Klasický styl je univerzální. Jedná se o ideální uspořádání jak pro vstupní halu městského bytu, tak pro velkou halu venkovského domu. Hlavní věcí při výběru nábytku je zohlednit jeho harmonickou kombinaci s výzdobou stěn a podlah.

Hlavními výhodami jsou nenápadnost a aristokracie. Zdokonalený interiér vás rozveselí a nikdy se nenudí, protože chodba bude vždy vypadat chytře, módně a stylově.

Barevné spektrum

Barevné schéma hraje důležitou roli při návrhu chodby. Nábytek je vybírán v uklidňujících barvách, které jsou co nejblíže k přírodním.

Preferovány jsou následující barvy:

 • béžový;
 • bílý;
 • písek;
 • prádlo;
 • wenge;
 • přírodní dřevina.

Nedoporučuje se umístit světlý nábytek na pozadí stěn stejných odstínů — bude to vypadat docela matně.

Materiál pro výrobu nábytku v klasickém stylu

Dřevěný

K výrobě dřevěných kusů nábytku se používají celá pole z tvrdého dřeva: dub, ořech nebo buk. Takový nábytek má řadu výhod.

 • trvanlivost;
 • estetika;
 • síla;
 • šetrnost k životnímu prostředí.

Stále však existují malé nevýhody.

 • vysoká cena;
 • pečlivější péče;
 • velká váha.

Kromě toho je dřevo snadno poškrábáno, hoří v ohni a netoleruje zvýšenou vlhkost.

Skříňový nábytek vyrobený z dřevotřísky se používá k vytvoření jedinečného skříňového nábytku. Tento materiál má také klady i zápory.

 • neomezený výběr textur;
 • odolnost proti vlhkosti,
 • přijatelné náklady;
 • síla;
 • spolehlivost.

Dřevotřísková deska má velmi málo nevýhod.

 • uvolňování škodlivých látek do ovzduší;
 • delaminace na okrajích;
 • nemožnost výroby vyřezávaných prvků.

Hlavním kritériem pro výběr materiálu je šetrnost k životnímu prostředí. Důležitými faktory jsou dispozice prostor, vkusové preference a finanční situace kupujícího.

Video

Video ukazuje nejvýhodnější možnosti vybavení chodby.

Materiály, povrchové úpravy a barvy

Vstupní hala v klasickém stylu vám umožňuje vybrat si různé materiály pro dekorace:

Měl by být hodně světla, zejména při navrhování chodby. Svítidla, lampy a lustr dokonale zvládnou výměnu přirozeného osvětlení.

Fotografie z malé chodby v klasickém stylu

Techniky navrhování malých chodeb

V této části se zaměříme na to, jak vyzdobit malou chodbu v klasickém stylu, protože většina z nich to má ráda. Nejdůležitějším cílem je moudře využívat každý volný centimetr prostoru.

Fotografie krásných návrhů chodeb v klasickém stylu

Přírodní květiny Starožitný zrcadlový kabinet Obrazy na stěnách Panely s podvozkovými napínáky Stropní osvětlení
Předměty umění Světlé odstíny Židle místo lavice Vzorované podlahy Soukromý dům

Dobré vědět:  Biedermeier v interiéru | Green-Pages.info

Koneckonců, klasici stojí nad časem a rozmary proměnlivé a větrné módy se to vůbec netýkají.

Barevné spektrum

Chodba v anglickém stylu s viktoriánským věšákem

Příslušenství

Obrázky dokonale doplňují chodbu v anglickém stylu

Stojí za to mluvit o zrcadle zvlášť — oválná zrcátka se používají v anglickém stylu. S objemnými, vyřezávanými rámy, často zdobenými zlaceným, starožitným. Nejobvyklejším řezbářským motivem jsou listy aconite.

Oválná zrcadla dodávají chodbě propracovanost

Je však třeba si uvědomit, že nadměrné nadšení pro podrobnosti promění prvotní anglický styl ve skladiště malých předmětů. Hlavní věc je dodržovat smysl pro proporce. Ale pokud se vám podaří najít rovnováhu, budete odměněni úplným a úplným obrazem útulné atmosféry.

Klasický interiér chodby v anglickém stylu

Dekorace místnosti

Koncept povrchové úpravy je tak rozsáhlý, že stojí za to podrobně zvážit každý typ zvlášť.

Rovněž stojí za pozornost věnovat se použití lišt, rozvržení vypadá elegantně, štukování, lišty — malované stejnou barvou se stěnami a stropem. Odstínuje takový design, nábytek kontrastní barevné palety.

Příklad: na pozadí běžné tmavé čokolády, bílý viktoriánský nábytek nebo naopak světlé stěny, slouží jako pozadí pro starožitný nábytek, klasický, mahagonový nebo dubový.

Dlaždice Metlakh vypadají dobře na podlaze v chodbě. Široká škála barev dostupných na trhu dlaždic umožňuje rozvrhnout mozaikové koberce. Což je kombinováno s omezeným designem stěn.

Parkety nebo dubové lamináty vypadají elegantně. Je to klasický nádech, dodává kouzlo a podporuje celý design chodby.

Důležité! Pokud jsou stěny nebo nábytek světlé, měla by být podlaha mírně ztlumená. Pokud je však neutrální stupnice, můžete podlahu uspořádat jasným způsobem.

Strop

Dekorace stropu je při použití anglického stylu v designu různorodá. Omítky a barvy, dubové obložení ve stylu raného klasicismu. Štukové formování, řezba, zlacení viktoriánského stylu.

To vše se organicky vejde do moderní reality městského bytu, venkovského domu. Je možná jednoduchá malba, ale v tomto případě nezapomeňte porazit strop římsou.

Je také možné zařídit strop s kesony, z dubových panelů, lišt, sádrokartonu, štukových lišt. Caissons zvedá nízký strop, čímž přidává tolik potřebný prostor do chodby.

Návrh chodby v bytě

Návrháři rozlišují chodbu a chodbu. První je jakási tepna domu, dlouhá místnost, která obsahuje dveře do sousedních místností. Druhá je samostatná místnost za předními dveřmi. V bytech je jejich účel často kombinován, rozdíly jsou ztraceny.

Dekorace chodby v bytě: doporučení pro oblast místnosti

Návrh interiéru je ovlivněn plochou místnosti a jejím geometrickým tvarem. Nabízíme několik nápadů pro různé typy chodeb.

Úzký a dlouhý

Podlouhlá místnost v apartmánech je navržena tak, aby pojala všechny dveře ze sousedních místností. Takovou chodbu je nevhodné: podél zdí musí být instalován masivní vertikální nábytek, průchody zůstávají úzké.

Nabízíme několik způsobů, jak vybavit dlouhé chodby:

Pokud potřebujete skříň v úzké a dlouhé chodbě, vyberte prostor s lesklými posuvnými dveřmi. Není dostatek místa pro houpající se odrůdy.

Pokud místnost končí v slepé uličce, nepokládejte na zadní stěnu zrcadlo. Místnost ještě prohloubí a zúží, skryje volné místo. Je lepší jej ozdobit fotografickou tapetou s perspektivou pro vizuální rozšíření místnosti.

Vyberte si kontrastní nábytek pro výzdobu stěn, tím se vizuálně rozšíří chodba.
Zdroj: https://avatars.mds.yandex.net

Náměstí

Čtverec je dobrý tvar místnosti s dostatečnou šířkou a délkou. Pokud to oblast umožňuje, lze předsíň přeměnit na předsíň: učinit z ní rekreační oblast nebo místo setkání pro hosty.

Dobré vědět:  Interiér 2020: aktuální v designu bytů a domů | Green-Pages.info

Pro čtvercové pokoje nabízíme následující doporučení:

Do čtvercové chodby si můžete dát pohovku, křesla, konferenční stolek, polici.

Malý

Pokud je chodba malá a tmavá, musíte si vybrat světlé odstíny pro stěny, strop a podlahu. Nainstalujte některá stropní a nástěnná světla, abyste kompenzovali nedostatek denního světla.

Pro malou chodbu nabízíme následující doporučení:

Malá chodba by měla zůstat funkčním vstupním prostorem. V něm jsou uloženy svrchní oděvy a boty, které se před odchodem zalíbí. Vyhněte se zbytečnému nábytku, abyste se vyhnuli skrytí prostoru.

Fotografie z chodby v bytě: populární styly designu

Návrh chodby v bytě může být proveden v určitém stylu interiéru. Doporučujeme zvolit koncept, který se hodí do ostatních místností. Bydlení bude tedy vyzdobeno jediným ideologickým směrem.

Záměrně ležérní podkroví je vhodné pro velké chodby s vysokými stropy. Tento styl interiéru vychází z myšlenek svobody, prostoru, objemu. Chodbu ve stylu podkroví můžete vyzdobit následujícím způsobem:

Vyberte si svítidla a reflektory, stínítka by měla být vyrobena z kovu nebo dřeva.

High-tech

High-tech styl je poctou věku vývoje špičkových technologií. Je vhodný pro zdobení obývacího pokoje, ložnice, školky, chodby. Tento směr je vhodný pro malé chodby: má minimum dekorativních detailů, vestavěný kompaktní nábytek a maximum světla.

Krásnou high-tech chodbu můžete vyzdobit následujícím způsobem:

V hi-tech by mělo být hodně světla. Namontujte reflektory, stropní lustry.

Provence

Jemné a jemné Provence zprostředkuje estetiku rustikální Francie s levandulovými poli, horami, středomořskými plážemi. Styl interiéru poskytuje zvláštní domácí atmosféru s klidem a pohodlím. Konstrukce se vyznačuje následujícími vlastnostmi:

Jako dekoraci na zdi můžete použít benátskou omítku s efektem craquelure. Uměle stárnuté detaily jsou v souladu s vnitřním prostředím.

Provensálská chodba, design v bytě, který jsme zkoumali, vypadá harmonicky v místnosti s jakoukoli oblastí. Pastelové odstíny vizuálně zvětšují místnost, zatímco květinové tisky vytvářejí akcenty.

Klasický styl

Klasicismus je charakteristický následujícími rysy:

Pokud je dostatek místa, vyplňte sloupce a půl sloupce.

Základ klasického stylu

Stěny by měly být ploché a hladké. Tapeta nebo barva se používá jako dokončovací materiál. Klasické tapety vypadají velmi elegantně v interiérech. Strukturované povrchové úpravy nejsou výjimkou.

V klasicismu vypadají čisté geometrické tvary elegantně. Tato funkce se používá při výběru dekorativních panelů, zásuvek a dalších prvků.

Světlý interiér v klasickém stylu dělá místnost elegantnější. Akcenty jsou zvýrazněny zlatou barvou.

Neměli byste šetřit na nákup dokončovacích materiálů a nábytku. Na tom bude záviset design místnosti. Krásné interiéry v anglickém stylu jsou vytvořeny pouze z kvalitních materiálů a předmětů.

Vybavení klasické ložnice

Zvláštní pozornost je věnována svítidlům. Hlavním prvkem je lustr. Velký lustr s původními přívěsky je vynikající ozdobou klasicismu. Zbytek svítidel musí být s ním optimálně kombinován.

Dekorace skříně

Čalouněný nábytek by měl být také vyroben z přírodních materiálů. Jako výplň se používá dolů nebo holofiber. Při výběru materiálu čalounění byste měli upřednostnit klasické možnosti — pás a klec.

K dekoraci se používají přírodní materiály, které mají mnoho výhod, jako je trvanlivost, šetrnost k životnímu prostředí a přirozenost. Pokoj je zařízen v anglickém stylu jako parlament, kde sedí pánové.

Odkaz na hlavní příspěvek
Adblock
detector