Jak vytvořit rám pro zrcadlo vlastními rukama | Green-Pages.info

Co musíte udělat pro zrcadlo

Nejprve potřebujete nápad, jak vytvořit rámeček. V závislosti na tom je vybrán materiál pro práci. Zrcadlo samotné je také nutné, protože rám bude muset být upraven podle jeho tvaru a velikosti.

K vytvoření rámu potřebujete nápad, materiál a samotné zrcadlo.

Kromě myšlenky a materiálů musíte znát také požadavky na zrcadlové rámování, které se liší v závislosti na místnosti a místě, kde bude:

Rám by měl zapadat do interiéru místnosti, harmonicky kombinovaný s designovým stylem.

Jak vytvořit rám pro zrcadlo vlastními rukama

Proces vytváření libovolného snímku začíná projektem. Nejprve vytvořte skicu. Pomůže vám vizuálně posoudit, zda je takový rám vhodný pro zrcadlo. Po vyřešení všech nuancí vypočítají, kolik materiálu je potřeba, jaké nástroje jsou potřebné pro práci.

Jak vyrobit dřevěný zrcadlový rám

Dřevěné rámy se snáze vyrábějí pod obdélníkovým zrcadlem

Je lepší sestavit dřevěný rám obdélníkového tvaru. Obrobky se řežou na požadovanou délku, provedou se řezy a vysadí se na dřevěné lepidlo. Spoje vyztužte samořeznými šrouby, ale zakryjte víčka. Hotový produkt se podrobí mletí a konečnému zpracování.

Jak zarámovat oválné zrcadlo

Zrcadlo je přilepeno horkou pistolí na překližkovou základnu

Obvod strany bude působit jako rám. Lano, korálky, skořápky jsou lepeny pro dekoraci. Staré šperky, všechny malé drobnosti udělají.

Jak vyrobit vyřezávaný zrcadlový rám

Řezbářství je složité umění. Vyžaduje to dovednost a sadu vhodných nástrojů. Každý pán vyrábí vyřezávané rámy svým vlastním způsobem. Jako nápad můžete vytvořit mistrovskou třídu při vytváření prefabrikované struktury:

Jak vytvořit rám pro zrcadlo z bagety

Výhodou bagety jako materiálu rámu je přítomnost vzoru. Získáte pěkný rám, ale pouze obdélníkový.

Obdélníkový rám je vyroben z bagety

DIY podlahový zrcadlový rám

Velké zrcadlo bude vyžadovat robustní rám. Je lepší ho vyrobit ze dřeva. Ke zpracování řeziva budete potřebovat router, letadlo, brusku.

DIY osvětlený zrcadlový rám

Proces vytváření podsvíceného rámu:

Po zapnutí napájení se z bočního průhledného rámu zrcadlového skla objeví jasné osvětlení.

DIY omítky rám pro zrcadlo

Existují dvě možnosti pro vytvoření hrany. V prvním případě může být rám odlit ze sádry. Bude však obtížné najít tvar, který má správnou velikost, aby odpovídal stávajícímu zrcadlovému sklu.

Jednodílný omítkový rám se nalije do speciální formy

Jak vytvořit rám pro zrcadlo z platbands

Rámy dveří mají hotový hotový povrch. S nimi není nutná žádná další akce. Platbové pásy se jednoduše oříznou tak, aby se vešly do stran pravoúhlého zrcadla. Rám je vytvořen přesně stejným způsobem jako u obyčejného stromu.

Platbband můžete ukotvit rovnoměrně nebo řezat v úhlu 45o

Pokud jsou pláty vyrobeny z MDF nebo plastu, je lepší je lepit. Je možné položit na zadní stranu v každém rohu horní čtverec a upevnit jej samořeznými šrouby.

Jak vytvořit rám pro zrcadlo ze soklu

Podle materiálu pro výrobu soklů jsou dřevěné, plastové, pěna. V místě aplikace — podlaha a strop. Každá z nich bude sloužit jako dobrý materiál pro rám.

Vzory soklové desky zvýrazněné zlatou barvou vypadají nádherně na bílém pozadí

DIY kovaný zrcadlový rám

Kované rámy lze vyrobit nezávisle na jednotlivých prvcích

Nejprve je dno svařováno z profilu nebo rohu. Na něm jsou umístěny existující kovací prvky. Podobně jsou fixovány svařováním. Kovový rám je ošetřen antikorozním základním nátěrem natřeným ze stříkací láhve.

DIY polyuretanový zrcadlový rám

K dekoraci rámu se používají akrylové barvy.

Je optimální ozdobit rámeček alespoň dvěma barevnými odstíny: obecným pozadím a zvýrazněním vzoru. Jiskry stříbrné a zlaté barvy dodají originalitu. Konečná vrstva je transparentní lak.

Jak vyrobit kartonový rám pro zrcadlo

Kartonový rám můžete ozdobit cereáliemi

Hotový rám je natřen, nalepen tapetou nebo lepicí fólií. Výzdoba s obilovinami vypadá krásně. Přední povrch rámu je namazán lepidlem, posypaným zrny různých barev, například hořčicí a pohankou.

Diy dlaždice rám pro zrcadlo

Druhy stropních soklů

Existuje několik druhů ozdobných stropních vlysů, z nichž můžete snadno vytvořit rám pro zrcadlo. V první řadě se lišty liší materiálem výroby:

Polyuretanové lišty lze použít pro rámování kulatých a oválných zrcadel.

 • PVC profil je nejdostupnějším a nejrozmanitějším materiálem ve tvaru a struktuře. Začínající mistr úspěšně zvládne práci na tvorbě a opravě rámu pro zrcadlo jakékoli velikosti ze soklu vlastními rukama. Rámy vyrobené z vlysů napodobujících přírodní kámen nebo elitní dřevo budou vynikající ozdobou zrcadla a doplní interiér.
 • Dřevěný podstavec je jedním z nejpopulárnějších materiálů pro výrobu rámu, ale práce se dřevem vyžaduje zkušenosti a jisté znalosti. Ne všechny druhy dřeva jsou stejně snadno viditelné, zpracovatelné, malovatelné, takže je lepší objednat dřevěný rám v dílně.

 • Kovové lišty jsou ideálním materiálem pro dokončování zrcadel v moderním nebo minimalistickém stylu, ale jsou poměrně těžký a těžko se s nimi pracuje, zejména pro neprofesionály.

Výrobní instrukce

Rám zrcadla je o něco snazší vyrobit než pro fotografii, výšivku nebo obraz nakreslený na papíře, protože nemusíte vytvářet základnu.

Popis úlohy krok za krokem:

Rada. Nezačínejte s velkými, těžkými zrcátky, které pro bezpečné připevnění ke zdi vyžadují další struktury. Je lepší vložit do rámu malé kosmetické zrcátko.

Rám pro zrcadlo je možné zahájit ze stropního soklu střední a velké velikosti až po zvládnutí technologie upevnění konstrukčních prvků a počet vyrobených předmětů poroste v kvalitu.

Jak a z čeho vytvořit rám pro zrcadlo

Zrcadlo s malovaným «rámem» — jemné a elegantní

Rada! K vytvoření rámu jsou vhodné zbytky stavebních nebo dokončovacích materiálů — sádrokarton, obklady, soklové lišty, kolejnice.

Rám do koupelnového zrcátka je vyroben z velkých dřevěných pilin

Jednoduché a kreativní — vícebarevný papírový rám

Zrcadlo v nádherném rámu je jasným vrcholem interiéru

Dřevěné kolíčky se používají k výrobě zrcadlového rámu

Mozaikový rám

Zrcadlo je připevněno k základně, může to být listina z překližky nebo dřevotřísky. Základna by měla být větší než rovina zrcadla. K vyčnívající části dřevěné základny budou lepidlem a lepicí pistolí připevněny mozaikové prvky.

Zrcadlový proces vytváření mozaiky

Rám zrcadla je obložený mozaikami — elegantní a stylový

Mozaika je vyrobena z kousků zrcadla — půvabná a jemná

Zrcadlo v modrém mozaikovém rámu

Zrcadlo «slunce»

Následující materiály a nástroje jsou potřebné k vytvoření zrcadla ve formě „slunce“:

 • zrcadlo o průměru 30-35cm
 • asi 200 tenkých tyčí, 20-30 cm dlouhých
 • překližka kruh
 • tavná pistole
 • lepidlo
 • maskovací páska
 • nástřikový primer
 • smirek
 • lak nebo sprej

Lepte prkna nebo bloky v sekcích po 6, vytvořte kruh. Chcete-li vytvořit dojem slunečních paprsků, střídejte dlouhé a krátké, silné a tenké desky. Paprsky by měly mít stejnou šířku.

Zrcadlo s vitráží

Pro pop art jsou vhodné moderní, vitráže a další styly, skleněné kameny, kamínky, korálky, mince, korálky, knoflíky, kousky, textilie, pytlovina, cereálie, kávová zrna atd. Zásobte se na oblázky, písek, hvězdice, mušle a řasy.

Vlastnosti produktu

 • Vaše představivost není ničím omezena. Můžete si vyrobit lakonický rám ze světlého dřeva ve skandinávském stylu, nechat se inspirovat nápady viděnými ve filmech, nebo vzdát se požadavkům dítěte a zavěsit do školky zrcadlo zdobené růžovými flitry, jako v domečku Barbie.
 • Nemusíte se starat o bezpečnost produktu, protože si sami vyberete materiál a ozdobíte se. Od samého začátku kontrolujete výrobní proces a budete si jisti, že nebyly použity žádné toxické látky nebo například malé ostré části, které by mohly spadnout a poranit děti / domácí zvířata.
 • Platíte pouze za materiál, čímž ušetříte značnou částku za služby projektanta a pracovníků.
 • Vaše zrcadlo bude originální a jediné svého druhu, nikoli dopravník z továrny.

Druhy stropních soklů

Existuje několik druhů ozdobných stropních vlysů, z nichž můžete snadno vytvořit rám pro zrcadlo. V první řadě se lišty liší materiálem výroby:

Polyuretanové lišty lze použít pro rámování kulatých a oválných zrcadel.

 • PVC profil je nejdostupnějším a nejrozmanitějším materiálem tvaru a textury. Začínající mistr úspěšně zvládne práci na tvorbě a opravě rámu pro zrcadlo jakékoli velikosti ze soklu vlastními rukama. Rámy vyrobené z vlysů napodobujících přírodní kámen nebo elitní dřevo budou vynikající ozdobou zrcadla a doplní interiér.
 • Dřevěný podstavec je jedním z nejpopulárnějších materiálů pro výrobu rámu, ale práce se dřevem vyžaduje zkušenosti a jisté znalosti. Ne všechny druhy dřeva lze snadno řezat, zpracovávat a malovat, takže je lepší objednat dřevěný rám v dílně.

 • Kovové lišty jsou ideálním materiálem pro dokončování zrcadel v moderním nebo minimalistickém stylu, ale jsou poměrně těžký a těžko se s nimi pracuje, zejména pro neprofesionály.

Výrobní instrukce

Rám zrcadla je o něco snazší vyrobit než pro fotografii, výšivku nebo obraz nakreslený na papíře, protože nemusíte vytvářet základnu.

Popis úlohy krok za krokem:

Rada. Nezačínejte s velkými, těžkými zrcátky, které pro bezpečné připevnění ke zdi vyžadují další struktury. Je lepší vložit do rámu malé kosmetické zrcátko.

Rám pro zrcadlo je možné zahájit ze stropního soklu střední a velké velikosti až po zvládnutí technologie upevnění konstrukčních prvků a počet vyrobených předmětů poroste v kvalitu.

Co může být dekor?

Výzdoba je věcí fantazie a fantazie. Neexistují absolutně žádná pravidla, takže upusťte všechny stereotypy a pravidla a poslouchejte své srdce. Dekorační prvky lze připojit jak k základně, tak ik samotnému zrcadlu.

Rámy z kuchyňských výrobků a domácích potřeb

Dekorace produktu

Jako materiál pro rám se používají různé kuchyňské výrobky: těstoviny, kávová zrna, hrášek, fazole, čočka nebo cereálie.

Sprejová barva se používá k vytvoření originální výzdoby. Chcete-li to provést, nejprve zakryjte povrch zrcadla látkou nebo maskovací páskou a stříkejte barvu.

Okouzlující rámeček pro kutily je připraven, další kuchyňské výrobky nebo jejich směsi se používají stejným způsobem.

Domácí potřeby pro výzdobu

Rozmanitost použitých domácích potřeb je neomezená, osobní fantazie vám řekne, které z nich lze použít k vytvoření jedinečných produktů.

Výzdoba zrcadla s použitím korálků, polnic a skleněných oblázků vypadá rafinovaně a působivě.

K opravě takových materiálů potřebujete bezbarvé akváriové silikonové lepidlo, které spolehlivě fixuje prvky na povrchu zrcadla a nezkazí jejich průhlednou strukturu.

Jednorázové nádobí

Vyzdobený rám pro zrcátko s použitím vlastních rukou pomocí jednorázových lžiček může vypadat jako jemná a půvabná chryzantéma.

Rukojeti lžíce jsou pečlivě odříznuty a od krajní řady je tvar pevně přilepen s výslednými okvětními lístky a vytváří květ.

Vnější řada by měla překrývat tvar tak, aby jeho okraje nebyly viditelné. Malování jednoho nebo různých odstínů vytváří barevné schéma výsledného chryzantému, které bude kombinováno s celkovou dekorací.

Materiály a nástroje pro práci:

 • Pečená polymerní hlína
 • tekutý plast — gel
 • pracovní plocha: skleněné nebo keramické dlaždice s rovným hladkým povrchem
 • nůž nebo skalpel
 • dětský prášek nebo mastkový prášek
 • střapec
 • malé zrcadlo
 • lepidlo
 • páska
 • lepenka
 • přírodní skořápky
 • zlatá akrylová barva

Jak vyrobit krásné zrcadlo vlastními rukama


Nyní můžete začít malovat rámeček. Vyberte si barvu barvy podle vašich preferencí. Tip: vzdejte se rovnoměrného rozložení barvy, nechejte stopy štětce. V tomto případě můžete dosáhnout vintage efektu.

Musíme počkat, až barva zaschne. Poté lehce otřete povrch fotorámečku brusným papírem. Tip: Důkladnější vymazání míst, pro která je zrcadlo často nasazeno, takový manévr pomůže rámu dodat starožitný efekt.

Teď můžeš DIY vinobraní zrcadlo a ozdobte si interiér ložnice nebo koupelny.

Odkaz na hlavní příspěvek
Adblock
detector