Jaká bezpečnostní pravidla byste měli dodržovat při odstraňování elektrických poruch sami?

Elektrická zásuvka nefunguje — řešení problémů

Ne všechny opravy elektrického vedení vyžadují volání od předáka. Pokud se zásuvka rozpadne, může ji obnovit osoba se znalostí struktury elektrických obvodů.

Pokud narazíte na problém, měli byste jej okamžitě opravit.

Možné příčiny poruchy

Chcete-li zahájit opravu, musíte postupovat podle následujícího algoritmu:

V jedné místnosti je světlo, ale zásuvka nefunguje

Nejběžnějším problémem je, když se rozsvítí světla v místnosti a zásuvky nefungují. V tomto případě je napětí v ostatních místnostech napájeno. Možné důvody nefunkčnosti:

 • překročení přípustného zatížení;
 • zlomení části kabelu.

Je nutné zkontrolovat elektrické vodiče ve štítech, pracovní části napájecích bodů. Pokud se kabel zlomí nebo se zlomí, je přivolán elektrikář, protože může být zapotřebí nové zapojení.

Jedna zásuvka nefunguje a zbytek pracuje v jedné místnosti

Pokud jeden napájecí bod nefunguje, může být příčinou uvolněný kontakt nebo roztavená izolace.

Pokud je při vizuální kontrole kryt roztaven a zásuvka nefunguje, je trolejový vodič spálen. Při demontáži zařízení je viditelná spálená oblast.

Problém může být v samotném vodiči, pak musíte zkontrolovat kabel, zkontrolovat stav jádra a izolace.

Pokud dojde k opakovanému přehřátí, jádro je pravděpodobně zničeno, takže budete muset vyměnit vadný kus.

Dojde-li k poškození izolace, na holé místo se umístí izolační páska nebo elektrická páska. Ztmavené kontakty jsou pečlivě očištěny brusným papírem.

Další příčinou poruchy je zkrat (SC). Zkrat je určen jednoduše — chybí uzavřená část vodiče a vnitřní část je pokryta olejovým povlakem. V takovém případě nelze zásuvku opravit — pouze vyměnit za novou.

Zásuvka v kuchyni poblíž sporáku nebo digestoře přestala fungovat

Co dělat, když se zásuvka sama porouchá, ale je tam napětí

K opravě budete potřebovat:

 • šroubováky;
 • ostrý nůž;
 • izolační páska;
 • kleště;
 • multimetr.

Co jsou airbagy?

Bezpečnostní taška — je to prvek pasivní bezpečnosti vozidla, jehož cílem je chránit život a zdraví řidiče (nebo spolujezdce) v případě vážné dopravní nehody.

Airbagy, i když se jim říká polštáře, mají jen málo společného s postelí stejného jména. Snad jejich jedinou podobností je, že oba by měli být měkcí.

Existuje několik typů airbagů:

 • Čelní — před autem.
 • Postranní — na boku vozidla.
 • Rolety — přes boční okna vozidla.
 • Koleno — kolem nohou řidiče nebo spolujezdce.

Během každodenní jízdy se airbagy nijak neprojevují. Jsou sklopeny a skryty prvky obložení interiéru.

Kolik airbagů je v moderních automobilech?

V roce 2020 bude jen několik starších modelů automobilů, které nemají vůbec žádné polštáře. Každý rok je jich stále méně.

Počet polštářů 1 2 3 4 Pět 6 7 8 devět deset
Čelní airbag řidiče + + + + + + + + + +
Airbag spolujezdce vpředu + + + + + + + + +
Přední boční airbagy (2) + + + + + + +
Žaluzie (2) + + + + +
Řidičské koleno + + + + +
Zadní boční polštáře (2) + + +
Kolenní ochrana předního spolujezdce +

Většina moderních automobilů má 2 až 7 airbagů. 8, 9 a 10 polštářů najdete pouze na několika modelech automobilů.

Přední boční airbagy

Boční polštáře méně časté než čelní. Jsou instalovány na dražších automobilech nebo v pokročilejších úrovních výbavy.

Přední boční airbagy jsou určeny k ochraně ramen, boků a pánve při bočním nárazu vozidla. Obvykle jsou instalovány na straně předních sedadel (na straně dveří automobilu).

U vozidel s bočními airbagy je třeba dodržovat další pravidla pro přepravu zboží. Silně vyčnívající předměty by neměly být ukládány do kapes dveří. V případě nehody mohou narušit funkci polštáře a poškodit osobu.

Poznámka. Přední boční airbagy budou v roce 2020 instalovány jak na domácí (Lada Vesta), tak na levné zahraniční modely (Renault Logan, Datsun On-do).

Kolenní airbagy

Kolenní airbagy určené k ochraně kolen řidiče nebo spolujezdce při čelním (předním) nárazu.

Polštář řidiče je umístěn pod sloupkem řízení ve spodní části palubní desky.

Airbag spolujezdce také poskytuje ochranu před čelním nárazem, ale je umístěn před sedadlem spolujezdce.

Pamatujte, že pokud máte kolenní airbag, musíte pečlivě zvážit nastavení sedadla řidiče. Nohy řidiče by měly být nejméně 10 centimetrů od spodní části panelu.

Poznámka. Kolenní airbag řidiče se v roce 2020 vyskytuje u mnoha vozů třídy C s průměrnou cenou (Volkswagen Golf, Suzuki SX4).

Kolenní chránič pro cestující do roku 2020 lze nalézt pouze u drahých SUV (Toyota LC200).

Jak najdu airbagy v autě?

Zobrazí se airbagy ve vozidle odznaky airbagu. Tyto odznaky mohou být buď vyraženy na plast, nebo vytištěny na speciální textilní štítky.

Výše jsme již diskutovali, kde jsou umístěny polštáře každého typu. Přední, kolenní, zadní boční hlavové airbagy a hlavové airbagy jsou obvykle označeny na plastovém čalounění, přední boční airbagy jsou označeny na textilních štítcích na boku sedadel.

Nedoporučuji otevírat nebo demontovat vnitřní obložení poblíž airbagů bez odpojení baterie. Pokus o demontáž airbagu pod napětím může způsobit jeho nafouknutí. To zase může vést k vážnému zranění.

Dobré vědět:  Na co se používají keramické dlaždice?

Lze do vozu instalovat další airbagy?

Řidiči mají někdy otázku ohledně instalace dalších airbagů ve vozidle.

Například při nákupu automobilu nebylo dost peněz na další polštáře. O několik let později se objevily peníze a řidič chtěl zlepšit bezpečnost vozidla.

Teoreticky lze v praxi instalovat další polštáře — je to ekonomicky nepraktické. A málokdo se této práce ujme.

Je levnější koupit si podobné auto s dalšími polštáři, než se pokoušet „strčit“ do svého vozu polštáře, senzory a nové řídicí jednotky.

Budeme to tedy předpokládat do auta nemůžete instalovat další polštáře.

Co lze opravit bez plynářů?

Existuje několik hlavních příčin poruch. Jedná se o nesprávný provoz plynového zařízení, přítomnost nepřijatelného mikroklimatu v kotelně, předčasnou údržbu všech systémů nebo komponenty nízké kvality.

Při opravě se ujistěte, že dodržujete bezpečnostní opatření a důsledně dodržujete pokyny. Nejprve by se uživatel měl rozhodnout, které části plynového kotle lze opravit a které nelze opravit samostatně.

Při konstrukci typického plynového kotle existují tři hlavní prvky:

 • Uzavřený / otevřený plynový hořák;
 • Specifické bezpečnostní bloky;
 • Systém výměny tepla skládající se z jednoho nebo dvou interních zařízení, jejichž počet je určen počtem obsluhovaných obvodů.

Vlastník plynového zařízení, který se snaží prodloužit jeho životnost, však může samostatně vyrábět:

Ještě jednou vás varujeme, že všechny činnosti, pro které je nutné demontovat plášť z kotle, musí provést zástupce servisu plynu.

Pokud však pro vás záruka není důležitá, můžete to udělat sami:

Základní poruchy a jejich odstranění

Plynový kotel se nezapne

Někdy při pokusu o zapnutí kotle zjistíte, že zařízení jednoduše odmítá fungovat. Nejprve byste se měli ujistit, že je zařízení připojeno k elektrické síti. Poté musíte zkontrolovat, zda je ve výdejním automatu zapnutý spínač.

Běžným problémem elektronických desek je navlhnutí. Je lepší je vysušit běžným domácím vysoušečem vlasů a poté je nechat několik dní, dokud se vlhkost nakonec neodpaří.

Je třeba zkontrolovat elektrické zapojení a správné zapojení a zapojení. Musíte se ujistit, že zde nejsou žádné obnažené vodiče, zkraty.

Řada modelů plynových kotlů, které umožňují zobrazení chybového kódu na palubní desce, se nezapne a nevydá chybový kód současně. Tento problém se často projeví, když je přerušen obvod teplotního čidla instalovaného v místnosti nebo venku.

Problémy s filtrem a čerpadlem

Může dojít k poruše kotle v důsledku zaneseného filtru studené vody. Chcete-li jej vyčistit, musíte vypnout přívod vody a vytáhnout sítko filtru. Opláchněte jej pod tekoucí vodou nebo jej vyměňte za nový.

Pokud se v čerpadle nahromadil vzduch, je nutné mírně otevřít výstup vzduchu a počkat, až přebytečný vzduch vyjde. Výstup vzduchu je uzavřen těsným uzávěrem. Proces uvolňování vzduchu je doprovázen charakteristickým zvukem.

Postup čištění tepelného výměníku

Všechny elektrické sestavy a součásti, čerpadlo a ovládací zařízení musí být pevně zakryty plastovou fólií, aby se na ně náhodně nedostala voda. Otevřením kohoutku nebo ventilu plynového kotle musíte z něj vypustit zbývající vodu.

Dále musíte demontovat blok hořáku s rozdělovačem, odstranit ventilátor ze sedadla a odpojit upevňovací prvky, které jej připevňují ke spalovací komoře. Poté je zpětné potrubí odpojeno od výměníku tepla.

Výměník tepla se doporučuje čistit každý jeden a půl nebo dva roky.

Řešení problému špatné trakce

Modely s uzavřenou spalovací komorou jsou vybaveny koaxiálními komíny, které mají následující nevýhody. V chladném zimním období kapky vody z vnějšího potrubí padají do vnitřního potrubí a tam voda zamrzá a mění se na rampouch.

Je třeba poznamenat, že akumulace sazí v plynovém kotli je poměrně vzácná. Spalovací plyn příliš nespaluje. Proto výrobce obvykle doporučuje čistit komín každé dva nebo tři roky.

Čištění komína se provádí následujícím způsobem. Je nutné vypnout kotel, vypnout přívod plynu a vody a počkat, až vychladne. Odstraňte vnější ochranu kotle a odpojte od ní kouřovod. Čištění lze provádět mechanicky nebo chemicky.

Střídavým spouštěním a zvedáním mechanismu se čistí stěny potrubí. Saze padají dolů a je třeba je z vnitřku komínu protřepat, odstranit nebo vysát.

Komín můžete také vyčistit výkonným vysavačem speciálně navrženým pro podobné postupy. Takové zařízení má kapsy pro nasávání odpadu. A hadice je dostatečně dlouhá, aby vyčistila celý komín.

Ve zvláštních případech stojí za to zavolat komináře, který má vakuovou jednotku určenou k čištění komínů. Toto drahé zařízení zcela vyčistí komín od znečištění, aniž by došlo k poškození systému.

Pokud problém slabé trakce nevyřešíte včas, můžete čelit řadě negativních důsledků:

 • Vniknutí oxidu uhelnatého do místnosti a poškození zdraví obyvatel;
 • Hromadění sazí zvyšuje riziko požáru;
 • V důsledku usazování uhlíku na stěnách kotle se zvyšují tepelné ztráty a spotřeba plynu.

Možné problémy naznačují, že je nutné pravidelně preventivně čistit plynový spotřebič.

Výměna součástí a eliminace netěsností

Pokud v důsledku kontroly zjistíte, že je vodovodní potrubí poškozeno, musíte jej vyměnit sami nebo zavolat instalatéra.

Dobré vědět:  Letní obyvatelé a majitelé svých domovů mohou obdržet neočekávanou pokutu

Požadavky na ochranu práce před zahájením práce

Věci, které musíte udělat, než začnete

Koučování

Před nástupem do funkce a zahájením práce absolvuje každý zaměstnanec několik typů briefingů:

 • úvodní;
 • primární na pracovišti;
 • opakováno;
 • cílová;
 • neplánovaný.

Úvodní školení provádí technik bezpečnosti práce při přípravě podkladů pro zaměstnání. Účelem akce je seznámit se se zvláštnostmi práce v podniku.

Důležité! Povolení k práci na zařízeních a elektrických instalacích je bez úvodního poučení zakázáno.

Tento typ školení provádí přímý nadřízený. Například na železnici instruuje tým průvodců vedoucí vlaku, v mateřské škole pro podřízené vyšší učitel.

Příprava pracoviště

Příprava pracoviště je řada technických opatření k vyloučení dopadu škodlivých a nebezpečných výrobních faktorů, které ohrožují život a zdraví.

Příprava pracoviště závisí na povaze vykonávané práce. To znamená, že během každodenního provozu zařízení tuto funkci vykonává přímý vykonavatel a při organizaci činností vedle — dodavatel.

Pracoviště musí být vybaveno požadovanými OOPP, signálem, ochrannými značkami, ploty, hasicími prostředky a soupravou první pomoci. Zajišťují bezpečnost při plnění pracovních povinností.

Pracoviště v laboratoři vyžaduje speciální přípravu: zkontrolujte provozuschopnost zařízení, funkčnost digestoře, neporušenost nádobí, připravte OOP, zkontrolujte uzemnění zařízení.

Příprava nástroje

Základní pravidla pro přípravu nástroje:

Poznámka! V závislosti na typu nástroje jsou na jeho přípravu k použití kladeny různé požadavky.

Brusné a CBN nástroje:

Poznámka! Činnosti technika, elektrikáře, montéra, sběrače atd. Jsou spojeny s prací složitých a nebezpečných nástrojů. Abyste se vyhnuli pracovním úrazům, měli byste pečlivě sledovat přípravu svého pracoviště.

Elektrikář. Bezpečnostní opatření během opravy.

Elektřina se stala součástí moderního života. Nyní je těžké si představit, jak se bez ní lidé před asi 200 lety dokázali.

Práce s elektrickými spotřebiči je velmi nebezpečná. Nedodržení bezpečnostních pravidel může vést k úrazu elektrickým proudem. V takovém případě může elektrický proud infikovat celé tělo nebo způsobit zranění.

Pokud je postiženo celé tělo, u člověka dojde k šoku, může dojít k paralýze srdce nebo dýchání a nejsou pozorovány žádné popáleniny. Úraz elektrickým proudem má vliv na vnější části těla, popáleniny, metalizaci kůže a elektrické příznaky.

Aby nedošlo k úrazu elektrickým proudem, doporučuje se dodržovat tyto pokyny:

pro práci pod napětím nebo v podmínkách, kde není jasná situace, je nejlepší použít ochranné dielektrické rukavice — jedná se o gumové rukavice zvláštního složení vyrobené bezešvou technologií (obr. 1)

Postava: 1 Dielektrické rukavice

Postava: 2 Kovové spony

Postava: 3 Izolační páska

Postava: 4 Plastové svorky

Postava: Pět Ploché a křížové šroubováky

Postava: 6 Nástroj s izolovanými rukojeťmi

Bezpečnostní pravidla

Drobné opravy zásuvky, vypínače nebo kabelu můžete provést sami. K tomu nejsou nutné žádné speciální znalosti a dovednosti. V tomto případě je třeba si pamatovat základní pravidlo: před zahájením opravy je bezpodmínečně nutné vypnout elektřinu.

Existují dva typy úrazu elektrickým proudem:

Při poskytování pomoci oběti pamatujte na svou vlastní bezpečnost. Oblečení by mělo být suché, je lepší dát si pod nohy suchou desku a na ruce nosit gumové rukavice. Jinak bude potřebovat pomoc sám záchranář.

Pokud člověk ztratil vědomí v důsledku úrazu elektrickým proudem, musí si udělat umělé dýchání, které v některých případech pomáhá srdci znovu pracovat

Elektrický proud lze charakterizovat následujícími parametry:

 • síla proudu (měřeno v ampérech — A);
 • frekvence (měřeno v hertzích — Hz);
 • napětí (měřeno ve voltech — V).

  Nejnebezpečnějším pro lidské tělo je dopad střídavého proudu s frekvencí 50-60 Hz. Zvyšování frekvence proudu způsobuje rozsáhlé popáleniny, ale naštěstí nevede k úrazu elektrickým proudem.

  Faktory jako únava, zvýšené pocení kůže, intoxikace, nervový šok atd., Drasticky snižují odolnost lidského těla proti elektrickému proudu.

  V průběhu práce je kontakt mezi plynovody a chráněn

  Postava: 7 Instalace zásuvky v místnosti s vysokou vlhkostí

  INSTRUKCE
  o ochraně práce
  pro elektrikáře

  1. Obecné požadavky na ochranu práce

  1.1. Jako elektrikář pro opravy a údržbu elektrických zařízení (dále jen elektrikář) mohou pracovat:

  Při opravách a údržbě elektrických zařízení s napětím do 1000 V musí mít elektrikář elektrickou bezpečnostní skupinu minimálně III a nad 1000 V — minimálně IV.

  1.2. Elektrikář musí:

  1.3. Pokud je detekován požár nebo požár, musíte:

 • okamžitě informovat hasiče, vedoucího organizace;
 • odpojte zařízení od napětí v oblasti požáru nebo zapálení;
 • zahájit hašení požáru dostupnými hasicími prostředky.

  1.4. Během práce musí elektrikář splňovat následující požadavky:

  1.6. Nebezpečné a škodlivé výrobní faktory jsou:

  1.7. V souladu s normami pro vydávání kombinéz a dalších osobních ochranných prostředků je vydán elektrikář:

  Zaměstnavatel je povinen vyměnit nebo opravit kombinézy, bezpečnostní obuv a jiné osobní ochranné prostředky, které se staly nepoužitelnými před uplynutím stanovené doby nošení z důvodů mimo kontrolu zaměstnance.

  1.8. V případě úrazu nebo nepohodlí je nutné zastavit práci, informovat vedoucího práce a kontaktovat lékařskou instituci.

  1.9. Za nedodržení tohoto pokynu jsou pachatelé odpovědni v souladu s právními předpisy Ruské federace.

  2. Bezpečnostní požadavky před zahájením práce

  2.1. Před zahájením práce si musí zaměstnanec obléknout provozuschopnou kombinézu, zkontrolovat funkčnost osobních ochranných prostředků.

  Dobré vědět:  Jak si vybrat spolehlivá okna s dvojitým zasklením?

  2.2. Zajistěte přítomnost a integritu zemnicích vodičů skříní opravovaných elektrických instalací.

  2.3. Odpojte napětí z části elektrického obvodu, elektrické instalace, která podléhá údržbě nebo opravě, a na odpojovací zařízení zavěste výstražný štítek „Nezapínejte — lidé pracují“.

  2.4. Před zahájením práce musí servisní technik zkontrolovat:

  2.5. Všechny zjištěné poruchy a porušení by se měly odrážet v protokolu směn a hlásit okamžitému nadřízenému.

  2.6. Podle záznamů v deníku se seznamte s řádem správy a stavem zařízení. Oznamte výsledky přijetí směny svému přímému nadřízenému.

  2.7. Je zakázáno provádět jakékoli opravy zařízení bez vědomí osob provádějících údržbu zařízení.

  2.8. Při přípravě pracoviště s úlevou od stresu je nutné provést následující technická opatření:

  2.2. Zkontrolujte přítomnost klíčů od elektrických panelů, ovládacích panelů, provozní dokumentace.

  2.3. Zkontrolujte provozuschopnost nástrojů, zařízení, kolektivních a individuálních ochranných prostředků.

  2.4. K přenášení nástroje se používá speciální taška nebo přenosná krabička. Nenoste nástroj v kapsách.

  2.5. Zajistěte, aby bylo pracoviště dostatečně osvětlené a aby na opravovaném zařízení nebylo elektrické napětí.

  2.6. Výkon prací se zvýšeným nebezpečím se provádí podle povolení-povolení po absolvování cíleného briefingu.

  2.7. Odstraňte neoprávněné osoby z pracovního prostoru a uvolněte pracoviště od cizích materiálů a jiných předmětů, pracovní prostor chráňte a namontujte bezpečnostní značky.

  2.9. Pro spolupráci více osob by měl být jmenován vedoucí pracovník, aby byla zajištěna konzistence a bezpečnost.

  3. Bezpečnostní požadavky při výkonu práce

  3.1. Když si všimnete porušení bezpečnostních požadavků jiným zaměstnancem, nezůstávejte lhostejní, ale varujte pracovníka před nebezpečím.

  3.2. Nedovolte osobám, které se neúčastní oprav, vstoupit na pracoviště, nenechte se rozptylovat rozhovory, pamatujte na nebezpečí úrazu elektrickým proudem.

  3.3. Pokud se na elektrickém zařízení vyskytne několik poruch, odstraňte je podle priority nebo podle pokynů vedoucího, pokud to neznamená nebezpečí úrazu elektrickým proudem nebo poškození zařízení.

  3.5. Demontujte a namontujte elektrická zařízení na pracovní stoly, stojany, pracovní stoly a zajistěte jejich stabilní polohu.

  3.6. Používejte klíče podle velikosti matic nebo šroubů, nepoužívejte rozpěrky mezi klíčem a maticí, nezakládejte klíče pomocí trubek a jiných předmětů.

  3.7. Vytlačování a vtlačování dílů se provádí pomocí speciálních stahováků, lisů a jiných zařízení, která zajišťují bezpečnost při provádění těchto prací.

  3.8. Upevněte obrobek ke zpracování ve svěráku nebo jiném zařízení. Při stříhání, ražení a jiných pracích, při kterých mohou odlétávat částice materiálu, používejte ochranné brýle nebo masku.

  3.9. Svařování a pájení je třeba provádět v ochranných brýlích se zapnutou ventilací.

  3.10. Před zkouškou elektrického zařízení po opravě musí být bezpečně upevněno, uzemněno (neutralizováno) a rotující a pohyblivé části musí být zakryty ploty.

  3.11. Provádějte kola a kontrolujte elektrická zařízení po schválené trase, přičemž dávejte pozor na správné provozní režimy, stav a provozuschopnost automatizačního zařízení.

  3.12. Skříně, ovládací panely musí být bezpečně uzavřeny. Výsledky kontroly jsou zaznamenány do provozního deníku.

  3.13. Před spuštěním dočasně odpojeného zařízení zkontrolujte a ujistěte se, že je připraveno přijímat napětí, a varujte obslužný personál o nadcházejícím zapnutí.

  3.14. Během práce neustále udržujte pořádek na pracovišti, zabraňte jeho přeplnění a přeplnění cizími předměty.

  3.15. Při výměně živých pojistek:

  • odpojte zátěž;
  • nasaďte si ochranné brýle a dielektrické rukavice, postavte se na dielektrickou podložku;
  • Pojistky vyjměte kleštěmi nebo speciálním stahovákem.

  3.16. Použití nekalibrovaných pojistkových vložek není povoleno. Vložky musí přesně odpovídat typu pojistky, který udává jmenovitý proud vložky.

  3.17. Při opravách elektrického osvětlovacího zařízení musí být oblast, kde se provádějí práce, bez napětí. Při výměně žárovek, zářivek nebo rtuťových výbojek za nízký a vysoký tlak noste ochranné brýle.

  3.18. Při práci s ethylalkoholem k čištění pracovní plochy pamatujte na to, že ethylalkohol je otrava!

  3.19. Při čištění pracovního povrchu benzínem noste další gumové rukavice a nezapomeňte, že benzín je výbušný a toxický.

  3.20. Po dokončení práce s benzínem musíte:

 • vypusťte zbývající benzín do kovové nádoby s hermeticky uzavřenou zátkou;
 • otřete paletu a nástroj do sucha;
 • umyjte si ruce a obličej teplou vodou a mýdlem.

  3.21. Čištění lamp od prachu by mělo být prováděno: v kancelářích (třídách) — nejméně dvakrát ročně.

  4. Bezpečnostní požadavky na konci práce

  4.1. Odpojte (odpojte) elektrická zařízení, elektrické nářadí od elektrické sítě.

  4.2. Odstraňte nástroje, zařízení a ochranné prostředky na určeném místě.

  4.3. Uklidněte pracoviště. Umístěte nářadí a ochranné prostředky do úložné skříně. Odstraňte výstražné značky a ochranné kryty. Odpadky, úlomky drátů, hadic apod. Zlikvidujte v nádobách na odpad.

  4.4. Uklidněte kombinézu, odstraňte prach a nečistoty.

  4.5. Sdělte všechny poznámky a závady odhalené během pracovního dne přímému nadřízenému.

  5. Bezpečnostní požadavky v nouzových situacích

  4.1. V případě nehody nebo mimořádné události přijměte opatření k prevenci a eliminaci nebezpečí.

  4.3. V případě požáru je nutné informovat vedoucího (správu), hasiče a zahájit hašení požáru hasicími prostředky.

  4.4. Při provádění nouzových prací by měla být ve všech případech přijata veškerá technická opatření k zajištění bezpečnosti práce.

 • Odkaz na hlavní příspěvek
  Adblock
  detector