Jaké jsou mixéry

Sekce

 • Svými vlastními rukama
 • Vše o akrylu
 • Smíšený
 • Další možnosti

Obsah:

 1. Jakému materiálu dávat přednost
 2. Klasifikace podle konstrukčních prvků
 3. Typ montáže. Jaké jsou mixéry
 4. Který mixér si vybrat

Klasifikace podle konstrukčních prvků

V závislosti na konstrukci se směšovače dělí na:

  Dvouventilový

Jednopákové

Kaskádové

Termostatický

Bezkontaktní

O nás

Internetový obchod komplektant.ru představuje vodovodní instalace ruského výrobce Domani-Spa.

Prodej kvalitních sprchových kabin, baterií a akrylátových van s instalací. V sortimentu katalogu si můžete za rozpočtovou cenu zakoupit vše pro renovaci nebo nové vybavení koupelny.

Jaké jsou mixéry a jak je vybrat?

Co jsou mixéry

Schéma směšovacího zařízení se dvěma ventily.

Faucety přicházejí v různých tvarech, designech, kvalitě, barvě, funkčnosti a materiálu, ze kterého jsou vyrobeny.

Nejprve se všechny liší velikostí. Pro sprchu je tedy vhodná kompaktnější verze, která nemusí mít spínač „vana-sprcha“ a voda okamžitě teče do sprchového setu.

Koupelnové baterie jsou dodávány s nízkým výtokem, otočné a pevné. Obvykle mají 3-4 vývody a ruční sprchu s možností nastavení výšky držáku sprchy. Existují modely s elektronickým řídicím systémem.

Směšovač s perlátorem a kulovým kloubem, který umožňuje změnit směr proudu, je vhodný pro bidet, což výrazně zjednodušuje jeho práci.

Faucety jsou vyrobeny z různých materiálů, ale nejčastější jsou mosaz a chrom. Existují také smíšené modely.

Kryty na mosazná tělesa, rukojeti faucetu a sprchové hlavice jsou obvykle vyrobeny z plastu.

Kromě obvyklých modelů jsou v prodeji exkluzivní modely zdobené zlatem nebo jinými drahými kovy. Najdete hotové modely z chromu a žuly. Mezi designérskými pracemi jsou modely s dřevěným nebo mramorovým povrchem.

Instalace směšovače

V závislosti na místě instalace se rozlišují následující typy směšovačů:

Nejlepší je koupit směšovač ve specializovaném obchodě, pak bude sloužit dlouho a spolehlivě.

Pákové vanové a umyvadlové baterie

Pákové mixéry jsou mixéry, ve kterých je páka aretována pouze ve dvou polohách. Ukazuje se, že tento design je levnější a spolehlivější, v takovém mixéru prostě není „co pokazit.

Odrůdy pákových mixérů

Mixéry jsou k dispozici s jednoduchými a dvojitými trojúhelníkovými rameny. Spotřebiče se 2 ventily (kohoutky) jsou určeny pro samostatný přívod teplé a kohoutkové vody. Toto je volba lidí, kteří milují retro-elegantní design interiéru.

Tento kuchyňský faucet je modernější možností. Má pouze jeden knoflík, kterým otočíte vodorovně a svisle, můžete zvolit optimální teplotu a tlak vody.

Používají se snadněji a většina kupujících je preferuje. Liší se také svou ekonomickou spotřebou vody. Kuchyňské baterie se dvěma rameny se nastavují déle, což v konečném důsledku zvyšuje náklady na vodu.

Dobré vědět:  Vertikální postel pro jahody: pravidla pro vytváření a zasazování tajemství

Také nedávno se objevily speciální kombinované tříkanálové kuchyňské faucety. Tato novinka na instalatérském trhu plní dvě funkce najednou: obyčejný přívod vody a přívod filtrované vody.

Trojitý kuchyňský faucet, stejně jako předchozí verze, má jeden kohoutek připojený k čisticímu systému pro získání pitné vody.

Mezi různými možnostmi dodávky vody v těchto zařízeních můžete přepínat pomocí speciální páky.

Tato verze zařízení se neuvěřitelně snadno používá, protože eliminuje potřebu instalovat další kohoutek pro přívod čisté vody, což znamená, že šetří místo na kuchyňském dřezu.

Tato svítidla jsou stejně robustní jako jednoduché pákové jednotky a lze je přizpůsobit tak, aby vyhovovala jakémukoli stylu.

Typy míchaček: prefabrikované a lité

Bez ohledu na typ konstrukce může mít dvojitá nebo jednopáková konstrukce jakýkoli design, jehož výběr je založen na vkusu kupujícího a stylu interiéru.

Krok 2. Volba typu ovládání

Existují následující typy kuchyňských faucetů:

Kuchyňský faucet s dvojitým úchopem

 • Jednopákové — jejich výhodou je pohodlnější ovládání jedním úchopem. To znamená, že k úpravě průtoku a teploty vody potřebujete pouze jednu ruku, prst nebo … loket. To je často užitečné během vaření. Páka jednopákových směšovačů může být umístěna nahoře (nízký výtok) nebo do strany (vysoký výtok).

 • S termostatem — na trhu jsou také elektronické směšovače s termostatem. Ovládají se pomocí speciálního senzoru instalovaného v tělese samotného mixéru nebo v tělese dřezu. Pokud k tomu přiložíte ruku, vylije se voda s teplotou, kterou jste nastavili předem. Výhody elektronického mixéru jsou zřejmé — díky termostatu využívá vodu hospodárněji. Nevýhody: Vysoké náklady a potřeba několikrát přiložit ruku k termostatu, aby se voda dostala do velkého hrnce.

Krok 4. Určete optimální výšku a typ hubice

Hodně záleží na hubici, například zda můžete naplnit velké hrnce vodou a zda bude stříkat po celé podlaze a deskách. Může být vysoká nebo nízká. Optimální výška výtoku závisí na hloubce dřezu.

Vysoký výtok je vhodný pro mísy s hloubkou 200-205 mm. Pokud je hloubka vaší mísy 171-195 mm, je pro takový dřez vhodný mixér s vysokým nebo nízkým výtokem.

 • Mimochodem, o mixéru pro dvousekční dřez — musí mít nutně otočný výtok, který vám umožní vypustit a nasměrovat proud vody do jedné nebo druhé mísy. A pro běžný kuchyňský dřez bude široký úhel otočení výtoku jen plus.

Důraz na detail

Promluvme si o detailech mixérů. Vezměte si například hubici nebo „hubici“ mixéru. Může být otočný nebo neotočný, dlouhý a zakřivený nebo krátký a rovný.

Dobré vědět:  Jaké materiály jsou vhodné pro opláštění vnitřních stěn domu postaveného ze dřeva

Faucet používaný pro umyvadla a vany je zcela běžný.

Směšovač s vysoce zakřiveným výtokem — perfektní řešení pro kuchyňské dřezy

Vadný mixér okamžitě vraťte

Nesnažte se získat příliš komplikované mixéry. Čím více má všechny druhy výčnělků, spojů a hran, tím obtížnější je čištění. Pokud je povrch mixéru pochromován, lze jej snadno poškodit abrazivy, pamatujte na to.

Chrliče — které jsou nejvhodnější pro kuchyňské baterie

V závislosti na umístění nad umyvadlem existují:

Tento problém jsme se pokusili vyřešit vývojem několika možností pro výtoky s proměnnou geometrií. Nejoblíbenější jsou teleskopické.

Skládají se z několika trubek, které drží pohromadě propustnými spoji. Jejich hlavní nevýhodou je nespolehlivost designu, velké množství závěsů a těsnění. Čím více spojení, tím je pravděpodobnější, že se někde vytvoří únik.

Další typ je zasouvatelný. Připomínají sprchovou rukojeť v koupelně. Ohebná hadice do hloubky 1-1,5 m je ukryta uvnitř ozdobného krátkého kohoutku.

Faucet s flexibilním flexibilním výtokem na elastickém držáku může být rozpočtovou, ale kvalitní volbou.

Jsou velmi funkční a spolehlivé, ale jejich design nebude vyhovovat každému interiéru kuchyně.

Druhy a typy upevnění kuchyňských faucetů

Většina kuchyňských baterií je instalována buď na dřezu, nebo na desce. Upevnění lze provést pomocí upevňovací matice nebo jednoho nebo dvou čepů s kudrnatými polovičními podložkami.

Míchačky jeřábové nápravy mají kleštinu pro upevnění — dělenou objímku se závitem. Na to je našroubována matice, která připevňuje mixér k povrchu.

Páková baterie má závitové otvory (jeden nebo dva) ve spodní části těla. Do nich jsou našroubovány závrtné šrouby, poté je podložka přitlačená k podlaze přitahována maticí.

Výrobci směšovačů

 • Němečtí výrobci: Grohe, SIEMENS ag, ​​Viega, Kaldewei, Dornbracht.
 • Vyrobeno v Itálii: Jacuzzi, Roca, Bonomini, Duka, Rifra.
 • Vyrobeno ve Francii — Jacob Delafon,
 • Švédsko — Alfa Laval.

JEDNOPÁKOVÝ MÍCHAČ

Dodává se s kazetami různých výšek a průměrů.

Nejoblíbenější velikosti kazet:

— 25 mm, výkon až 12 litrů za minutu.

— 35 mm, výkon až 22 litrů za minutu.

— 40 mm, výkon až 25 litrů za minutu.

Průměr kartuše přímo závisí na tom, jak rychle vanu naplníte a jakým tlakem se osprchujete.

SNÍMAČ SNÍMAČŮ

Rozebrali jsme mixéry podle principu jejich fungování, nyní pojďme analyzovat klasifikaci mixerů podle principu jejich zamýšleného použití.

KUCHYNSKÝ FAUCET

Určeno pro kuchyňské dřezy. Kuchyňské faucety se dělí na výrobky s vysokým a nízkým výtokem.

Dobré vědět:  Použití písku v betonu a cementových maltách

Kuchyňské baterie jsou dodávány s výsuvnými výtoky.

Existuje také typ moderních kuchyňských faucetů, které lze připojit k systému filtrace a čištění vodovodní vody a dodávat čištěnou vodu. Tento typ mixéru má dva ovládací knoflíky:

1. Pravá rukojeť — odpovídá za dodávku pravidelné vody z vodovodu.

2. Levá rukojeť — funguje jako ventil (otevírá a zavírá čištěnou vodu přiváděnou ze směšovače).

Je třeba poznamenat, že v tomto mixéru se běžná a čištěná voda nikdy nemísí, protože prochází výlevkou v různých kanálech.

Je třeba věnovat pozornost konfiguraci kuchyňského faucetu. Sada obsahuje:

— Flexibilní oční linky, velikosti od 20 do 40 cm.

— Sada pro připevnění dřezu.

Umyvadlový faucet

Jednoduchý, konstruktivní vzhled. Hlavním kritériem pro rozlišení tohoto typu mixéru, kromě designu, je jeho velikost a délka výtoku.

Malé umyvadlové baterie jsou vhodné pro malá umyvadla. Proto jsou umyvadlové baterie s větší výškou a délkou výtoku určeny pro velká umyvadla.

BIDETOVÝ MÍCHAČ

Je velmi podobný designu jako umyvadlová baterie. Rozdíl mezi specializovaným směšovačem je v tom, že má volně se otáčející provzdušňovač, který může směrovat tok vody v požadovaném směru.

Musíme také zvážit problémy spojené se všemi mixéry, bez ohledu na princip fungování a typ jejich zamýšleného použití.

— Materiály, ze kterých jsou vyrobeny.

ZÁRUČNÍ PODMÍNKY

Záruka výrobce je, že produkt bude fungovat po určitou dobu bez poruch, za určitých podmínek skladování, provozních a instalačních pravidel.

Výrobce se zavazuje odstranit závady továrny, ke kterým došlo během záruční doby, nebo výrobek kompletně vyměnit.

Rozhodnutí o výměně výrobku nebo o odstranění závad je prováděno servisním střediskem. Záruka se nevztahuje na vady zakoupené nebo na vady vzniklé v důsledku nesprávného použití a instalace produktů.

Zvažte standardní požadavky na provoz a instalaci produktu:

1. Přípojka teplé vody vlevo.

2. Rozdíl v tlakovém rozdílu mezi teplou a studenou vodou by neměl překročit 10%.

3. Teplota horké vody nepřesahuje 65 stupňů.

4. Přítomnost mechanického čisticího filtru a velikosti ok nepřesahující 100 mikronů.

5. Nepoužívejte čisticí prostředky obsahující zásady, kyseliny, aceton a brusiva.

Zdálo by se, co je tak těžké? Otočil kohoutek jedním směrem — voda teče, otočila se zpět — nejde. Ukázalo se, že ne všechno je tak jednoduché. Nyní známe mechanismus práce mixérů zevnitř, a proto chápeme, jak nám toto úžasné zařízení usnadňuje život.

Odkaz na hlavní příspěvek
Adblock
detector