Jaké jsou šatny v domě nebo bytě?

Velikost šatny

Nejmenší šatny: 1,5 x 2,5 ma 2 x 2 m

Kde dělat

I v malých bytech se vyskytuje „apendicitida“, kterou nelze běžně používat. Je to na takovém místě, že si můžete udělat šatnu.

Další populární možností je spíž. V tomto případě je vše obecně jednoduché. Odstraníte všechny nepotřebné věci, vyměníte dveře a namontujete příslušnou výplň: regály, regály, koše, police.

Šatní místnost ze skříně

Rohová šatna

Pokud se plocha ukáže jako příliš malá, je možné ji trochu zvětšit, takže stěna nebude rovnoměrná, ale s mírně prodlouženým středem. Plocha místnosti se od toho výrazně nezmenší, ale věcí se vejde mnohem víc.

Způsob, jak mírně zvětšit plochu

Vyrábějí je také na lodžii — neprůhledností části zasklení nebo stavbou zdi. Pouze zde se neobejdete bez izolace — v zimě je nepříjemné oblékat si studené věci.

Šatna na konci balkonu nebo lodžie

Druhá možnost je vhodná pro široké lodžie. V nich mohou být umístěny regály podél dlouhé zdi.

Pouzdro na balkon

Na chodbě nebo v chodbě je také oplocen roh nebo zánět slepého střeva, pokud to dispozice umožňuje. Tady se může každý rozhodnout pouze na místě: existuje pro to místo nebo ne.

Sádrokartonová příčka pro šatnu

Přepážka může být také vyrobena z laminované dřevotřískové desky nebo desky OSB, MDF. Toto je volba pro ty, kteří nemají rádi pohrávání si s tmelem. Musíte si však vybrat takovou laminaci, která se bez problémů vejde do interiéru.

Uspořádání: plnící a skladovací systémy

Pokud je plocha omezená, nemá smysl vyrábět v šatně nábytek ze dřeva, MDF nebo dřevotřísky. Odebírají cenné centimetry oblasti a dokonce narušují pohyb vzduchu. Další nevýhoda: předělat něco je problematické.

Nábytek „standardního“ typu zabírá příliš mnoho místa

Pohodlný modulární systém

Na obou stranách jsou obdélníkové sloupky s drážkami. V těchto drážkách je ke sponám připevněno potřebné příslušenství.

Jiný typ stojanů a jiný upevňovací systém

Vezměte prosím na vědomí, že existují různé police a zásuvky — vyrobené ze dřeva nebo dřevěných materiálů, kovové — pochromované nebo lakované. Mohou být zasouvatelné, mohou být položeny na sebe nebo na police.

Zařízení pro šatní skříň z kulaté nábytkové trubky

Zařízení pro umisťování oděvů

Jednou z možností vyplnění šatny je držák na sukně nebo kalhoty

Toto zařízení lze nahradit jednodušším, ale mnohem levnějším — závěsem s příčkami umístěnými pod sebou. Není to tak pohodlné, ale umožňuje vám stejně dobře uspořádat oblečení.

Rozpočet věšáky na kalhoty a sukně

K dispozici je zatahovací design pro kravaty, pouze ten je zpravidla orientován jiným způsobem a prodlužuje se do délky, i když ne každý má rád tento systém, ale spíše složený do zásuvek na chuť.

Zařízení pro kravaty

Existuje několik způsobů, jak umístit závěsy. Nejjednodušší jsou trubky, ekonomičtější (z hlediska využití prostoru, ale ne z hlediska peněz) — výsuvné konzoly podobné kravatě.

Výsuvné držáky na ramínka na šaty

Nábytkový sběrač — pro lehké (podle hmotnosti) oblečení

Systémy pro skladování obuvi

S uskladněním obuvi jsou často problémy: pro některé jsou to desítky párů, takže je na čase, aby si zajistily samostatné šatny. Ale mezi standardní sadou vybavení jsou některé zajímavé pro skladování obuvi.

Začněme se zatahovacím systémem. Je v IKEA. Kolíky s patkovými moduly namontovanými na pohyblivém rámu. Pohodlné, kompaktní.

Výsuvný systém obuvi

Existují mini komody, které nezabírají téměř místo, ale jsou zavěšeny na stěnách, existují závěsné organizéry, které lze snadno umístit na vodorovnou trubku.

Úložné systémy pro obuv v šatně

Dobré vědět:  Typy pisoárových sifonů a tipy pro jejich výběr

Jedná se o mini komody na zeď

Obecně existuje mnoho zajímavých nápadů na obuv, které vám umožní umístit je kompaktně a zároveň pohodlně. Některé jsou v galerii mlhy.

Úsporný úložný prostor na boty — síťovina s háčky a policemi

Úprava — hákový štít

Stojany na boty

Pokud k prvnímu připevníte kola, získáte vynikající výsuvný systém. Cena za takové vybavení je mnohem nižší než za podobné vybavení, které se však prodává za nábytek.

Zonální rozměry šatny

Při plánování šatny pro dům jsou zpočátku vypracovány náčrty, ve kterých je zaznamenán design, výplň konstrukce a údaje, jako je výška a šířka.

Každá šatna obsahuje 3 zóny:

 • Dolní;
 • Průměrný;
 • Horní.

Výška stojanu na boty by neměla překročit 45 cm, protože tato vzdálenost je dostatečná pro umístění bot i s nejvyššími botami.

Praktická velikost šatny

Optimální velikost šatny v domě se počítá individuálně.

Toto zohledňuje:

Rozměry se počítají ze skic a výkresů.

Kromě toho bere v úvahu:

 • Výška místnosti;
 • Šířka místnosti;
 • Hloubka místnosti.

Skříň se skládá z mnoha oddílů, polic a také záleží na tom, jak jsou umístěny.

Měření by měla provádět co nejpřesněji a nejlépe odborník, pokud bude výroba prováděna v továrně.

Tvary a velikosti šatny v domě

Šatny mají obvykle mnoho různých tvarů.

A to:

 1. Ve tvaru písmene G;
 2. Ve tvaru písmene P;
 3. Paralelní.

Optimálním tvarem je šatna ve tvaru písmene L. Takto jsou skříně instalovány v místnosti tak, aby bylo dostatek světla, zejména pokud je přirozené.

Za minimální plochu takového prostoru se považují 3 m 2.

Máte-li přesnou představu o tom, jak by měla vypadat budoucí šatna, a o tom, co v ní bude uloženo, můžete vytvořit šatní skříň tak funkční a promyšlenou, že tento úkol maximálně splní.

Není to design, na kterém záleží (úžasný, hm?). Hlasovat srdcem tedy není nejchytřejší rozhodnutí

Buďte praktičtí
Páni, krásu podlahy si rychle přestanete všímat. Ale nepohodlí v provozu bude nervózní po mnoho let. Proto si musíte vybrat, co vám bude osobně vyhovovat — každý má své vlastní zvyky.

Zvažte účel místnosti
Je zřejmé, že koberec nemá na chodbě místo; nevytápěné dlaždice na podlaze v ložnici jsou stěží chytrým řešením. A podlaha, jako na fotografii, je sotva vhodná pro absolutně všechny pokoje v bytě.

V sérii článků o Houzz je podrobně popsáno, které patro je lepší zvolit pro různé místnosti bytu — tím se nebudu zabývat. Řeknu vám, jak zvolit správnou barvu podlahy.

Jasné barvy — modrá, zelená, oranžová, fialová a další — nastaví hravou náladu. Možná hledáte právě takový designový efekt?

Dejte si pozor na otevřené kyselé odstíny: blednou. Ideální je zvolit buď světlé odstíny se šedým podtónem, nebo bohaté, husté, hluboké. Světlé jsou nejen sbírky koberců, ale také samonivelační podlahy (na obrázku) a marmoleum (další fotografie).

Bílá podlaha funguje skvěle na severní straně bytu, když je málo přirozeného slunce a místnost vypadá šedě.

A bílá podlaha je dokonalým základem pro luxusní, živé koberce a účinně zdůrazňuje vzor a barvu koberce.

Důležité: Nedoporučoval bych vybrat nábytek a podlahu přesně tak, aby odpovídaly — měly by se lišit alespoň o několik odstínů. Jinak interiér vypadá velmi monotónně.

Naopak, bereme desky označené „vybrat“, když je požadován vizuálně jednotný prostor. Nebo neutrální pozadí pro „barevné“ nastavení.

2. Porcelánové kameniny bez podlahového topení. Tyhle věci jsou opravdu velmi chladné. Taková zima, že po ní nelze chodit bez pantoflí, zvláště v zimě. Po instalaci není možné přidat „teplou podlahu“.

TVŮJ TAH…
Co je podle vás nejlepší podlahová krytina do bytu? Řekněte nám, co vás vedlo výběr podlahy pro váš domov. Jsou věci, které po renovaci litujete? Nebo naopak, na co jsi hrdý?

Dobré vědět:  Ochranné zástěry: vlastnosti a použití

Jak převést spíž na šatnu vlastními rukama?

Malý prostor vám umožní mít po ruce ležérní oblečení. A budete se muset vzdát sezónního oblečení a obuvi.

Individuální přístup k vytvoření rohové skříně

Při organizování šatny dodržujte požadovaný akční plán.
 1. Vyčistěte spíž od všeho . Tato část bytu by měla být úplně prázdná.
 2. V případě potřeby upravte stěny . Je vhodné je sladit — pak zde bude možné instalovat vestavěný nábytek.
 3. Dále vyrovnejte podlahu a položte krytinu . Pokud je šatna alespoň trochu prostorná, bude možné se v ní změnit, a to je lepší provést na dobré podlaze.
 4. Řešit strop . Nezáleží na tom, co se stane nahoře: tapety, barvy, sklopné konstrukce. Hlavní věc je, že strop poskytuje dobré osvětlení.

Hotový výklenek bude sloužit jako malá skříň v ložnici

A nyní stojí za zvážení, jak přímo vybavit šatnu. Jsou zde také možnosti.

Malá, ale stále šatna

Nika je jednou z nejlepších možností pro vytvoření šatny

Bývalá komora se promění v pohodlnou a pohodlnou šatnu

Vlastnosti opravy chodby v domě nebo bytě

Je nutné se rozhodnout, jak chcete vidět budoucí chodbu. Stavební trh je velmi velký. Zamyslete se nad barvami, styly a materiály, ze kterých bude renovace provedena. Je důležité si uvědomit, že tato místnost by měla vyjadřovat celkovou náladu bytu.

Nedoporučuje se používat koberce na podlahu, protože zde se koncentruje špína z ulice. Je lepší použít běžný laminát, který se snadno čistí a je odolný vůči vnějším vlivům.

Strop může být vyroben z běžné omítky nebo jako zavěšený nebo napínací strop. Vše záleží na představivosti a rozpočtu.

Kumulativní modely

Mnoho dalších modelů obsahuje teploměr pro pohodlné ovládání teploty vody a termostat pro udržování nastavené teploty. Požadovaná teplota se nastavuje otočením knoflíku termostatu do určité polohy.

Konstrukce akumulačního ohřívače vody

Zásobníkový ohřívač vody vždy obsahuje určité množství vody. Ohřívá se pomocí elektrických ohřívačů. Jsou dvou typů:

Princip činnosti

Vnitřní struktura kotle

Existují velmi jednoduché elektrické ohřívače vody, ve kterých není termostat. Zapínají / vypínají se páčkovým přepínačem — ručně. Jak jste pochopili, v tomto případě existuje možnost, že se ohřívač vody vaří a selže (pokud jej zapomenete vypnout).

Z jakých materiálů jsou nádrže vyrobeny a vlastnosti jejich údržby

Zásobník ohřívače vody z nerezové oceli vypadá takto

Jak si vybrat a který je lepší

Z různých modelů se snadno ztratíte

Který ohřívač vody je lepší: okamžitý nebo akumulační

Pro stálé a pravidelné používání jsou zásobní ohřívače vody ekonomičtější a pohodlnější. Moderní modely „udržují“ teplotu déle než jeden den, takže spotřeba elektřiny zde bude spíše menší než vyšší.

Velkoobjemové ohřívače vody

Funkce zde mohou být následující:

 • udržování nastavené teploty;
 • automatické vypnutí po zahřátí;
 • přítomnost akumulátoru a čerpadla pro vytváření tlaku;
 • indikátory stavu.

Zařízení objemového ohřívače vody

Velkoobjemové ohřívače vody jsou prvotně ruským vynálezem a všichni výrobci jsou ruští. Existují podobné elektrické ohřívače vody následujících značek:

 • Úspěch;
 • Alvin Evbeau;
 • Vodnář;
 • Elbet;
 • Mister Heath Summer rezident;
 • Příběh.

Zařízení fungují na síti 220 V, jejich výkon je přibližně 1-2 kW, cena je od 20 do 100 USD — v závislosti na funkčnosti a materiálu nádrže. Který je nejlepší ohřívač vody v této kategorii? Nerezová ocel s tlakem, ale to jsou jen ty nejdražší modely.

# 2. Výběr místa pro šatnu

Abychom našli místo pro malou šatnu, analyzujeme všechny zóny a rohy bytu. Potenciální a nejúspěšnější místa pro šatnu jsou:

Č. 4. Výběr uspořádání šatny

Uspořádáním šatny se rozumí to, jak v ní budou umístěny úložné prostory. To do značné míry závisí na ploše místnosti, její geometrii a osobních preferencích majitele.

Podle typu uspořádání jsou šatny:

Č. 6. Zařízení a nábytek pro malou šatnu

Ze všeho, co bylo řečeno, může vyvstat otázka: ano kde sehnat nábytek? Existuje několik možností:

 • nejjednodušší — zvolte hotovou výplň do šatny v obchodě. Je důležité, aby vše sedělo, bylo dostatek místa pro věci a všechny prvky byly pohodlně umístěny. K tomu potřebujete vytvořit designový projekt. Můžete si koupit různé kusy nábytku samostatně, jen pak potřebujete pečlivější výpočet a dobrý vkus. V šatně můžete kombinovat regály, komody, police atd .;
 • modulární nábytek — vylepšená verze předchozí metody. Všechny prvky takové sady mají stejný styl, dobře se kombinují a mohou tvořit desítky různých variací — stačí je umístit do nejvhodnějšího pořadí pro sebe;
 • výroba šatního systému objednat — ideální způsob, protože vám umožňuje vytvořit pro vás nejmyšlenější a nejpohodlnější úložný systém, který zohlední zvláštnosti šatníku.

V profesionálním prostředí všichni skladovací systémy jsou rozděleny do dvou hlavních typů:

Standardní šatna takové prvky obsahuje:

Prostor šatny lze zhruba rozdělit na tři zóny:

Č. 8. Osvětlení a větrání

Šatna je obvykle místnost bez oken, takže o běžném osvětlení a větrání není pochyb.

Při organizování osvětlovací systémy stojí za zvážení následujících pravidel:

Při nedostatečném větrání se v šatně rychle objeví zatuchlý zápach a hromadění přebytečné vlhkosti povede ke vzniku plísní a plísní. Větrání v šatně lze zajistit následujícími způsoby:

Pokud jsou použity jako záclonové dveře, není nutné zajistit další větrání.

Kde je vhodné místo dveří použít žaluzie?

V bytě se žaluzie používají na místech, kde je třeba rozdělit několik zón:

Co by měla být šatna v malém bytě? (+ možnosti fotografií)

Bez ohledu na prostor, který má být přeměněn na šatnu, je třeba dodržovat několik pravidel:

 1. Musíte vybrat slepou (rohovou) část místnosti. Otevřený šatník, do kterého lze vstoupit z různých stran, není pro malý byt tou nejlepší volbou.
 2. Za úplnou šatnu lze považovat šatnu, ve které lze věci samostatně pověsit a složit.
 3. Stojí za to postarat se o ventilaci. V takovém případě musí být místnost suchá.
 4. Je dobré, když má šatna zrcadlo a místo na převlékání.

Funkční a kompaktní nábytek v úzkém prostoru

Někdy je pro pohodlné uspořádání zapotřebí pár polic a bar.

Odborníci tvrdí, že dva metry čtvereční jsou dostatečné pro plnou šatnu se standardní výškou stropu. Proto pro něj můžete vybrat roh kterékoli z místností a je docela možné vybavit takovou samostatnou místnost i na chodbě.

Na poznámku! První patro postele, stejně jako část lodžie nebo balkonu, se může stát šatnou. Ale častěji než ne, je staromódní spíž vybavena moderní šatnou.

Věšák je nejjednodušší způsob, jak uspořádat místnost pro věci

Snažte se neukládat nepotřebné předměty, abyste se mohli volně pohybovat

Otevřený šatník — skříň

Vnitřní organizace a design šatny

Pokud vycházíme ze skutečnosti, že malá šatna ve spíži je obyčejná, i když malá místnost, ale se specifickým úkolem, pak je nejlepší zde vytvořit podlahy, jejichž výška se bude shodovat s celkovou výškou v bytě.

Rada! Na strop není třeba umisťovat lustry: pro úsporu místa i elektřiny jsou docela vhodné reflektory s úspornými žárovkami.

Harmonický design šatní stěny v černých tónech

Další úložný prostor v ložnici

Odkaz na hlavní příspěvek
Adblock
detector