Je možné brousit parkety bez prachu

Co je škrábání parket?

  • Mechanická úprava vnějšího povrchu povlaku — odstranění vrchní vrstvy pomocí brusiva (méně často — hoblování);
  • Obnova nátěru — výměna matric, soklů, obnova tmelu;
  • Úprava nátěru — tónování, lakování.

Kolik stojí škrábání?

Náklady na škrábání podlahy v Moskvě zjistíte z následující tabulky:

Minimální hodnota objednávky je 15 000 rublů. Poskytujeme systém slev v závislosti na objemu práce.

Můžete si objednat škrábání na jednom z tarifů. Použijte náš online objednávkový formulář zde a získejte slevu 5%.

Jaké způsoby škrábání parket se používají nyní

Moderní metody opravy parket se velmi liší od výše popsaných. Především kvalita restaurování parket a vybavení použitého při opravách podlah.

Ve skutečnosti takový koncept jako „škrábání parket“ nyní není zcela správný. To je způsobeno skutečností, že podlahy se nyní necyklují, ale jsou broušeny brusným papírem pomocí speciálních brusek. Proto by bylo správnější nazývat tento proces — leštění parket.

  • v jakých mikroklimatických podmínkách je parketová podlaha
  • ve kterých místnostech
  • jaké je zatížení na parketové podlaze
  • zda jsou parkety správně udržovány.

Výhody nových technologií broušení parket

Použití upravených brusek vám umožní neztrácet čas čištěním. Nové modely zařízení se také vyznačují zvýšenou produktivitou. Broušení 25 m 2 parket nebude trvat déle než jednu směnu.

S kvalitou broušení jsou na tom lépe. Riziko výmolů při používání nových brusek je minimalizováno.

Jak správně brousit parkety je podrobněji uvedeno ve videu.

Jak si vybrat parketový lak

Laky na parkety se klasifikují podle stupně lesku a trvanlivosti.

Haze závisí na množství pasivního plniva ve složení laku. Změnou poměru se vyrábějí lesklé, polomatné a matné laky. Ale toto plnivo se usazuje na dně, takže je lak před aplikací důkladně promíchán.

Dobré vědět:  Interiér garáže by měl být pohodlný a atraktivní

Trvanlivost laku se vybírá na základě funkčnosti místnosti, ve které jsou položeny parkety. Pro domácnost jsou vhodné laky s nízkou nebo střední odolností, pro více přeplněná místa se volí se zvýšenou odolností proti oděru.

Bezprašné broušení parket

Bruska samozřejmě nebude schopna během provozu úplně sbírat prach, ale stále se většina z nich usazuje v lapačích prachu. To znamená, že jsou ideální pro restaurování starých parket v již hotových místnostech.

Zařízení na broušení parket

Dříve byly staré parkety leštěny ručně, ale je to poměrně pracný a časově náročný proces, takže stojí za to použít speciální vybavení. Proces se skládá z několika fází, z nichž každá vyžaduje konkrétní zařízení:

Bubnový stroj. Je navržen k vyrovnání podlahy a je potřebný k odstranění znatelných a hlubokých povrchových deformací.

Rovinné brusky. Taková zařízení jsou jednokotoučová a tříkotoučová a jsou určena k přípravě povrchu před tónováním nebo lakováním. Tyto nástavce se používají pro dokončovací broušení.

„Boot“. Tyto brusky jsou určeny pro práci na těžko přístupných místech, kde není možné podlahu dokončit pomocí velkých zařízení.

Průmyslový vysavač. Takové zařízení je nezbytné k odstranění všech malých částeček zbývajících po mletí. Až po odstranění prachu můžete začít nanášet lak.

Místo zařízení pro broušení rohů je docela vhodná bruska se speciálním nástavcem. Měli byste také zásobit několik rolí různých druhů brusného papíru:

  • P40, určený pro hrubé zpracování,
  • P80 používaný pro broušení.

Hlavní fáze renovace podlahy

Broušení probíhá v několika fázích:

Pokud jsou všechny popsané činnosti prováděny pečlivě a profesionálně, může být nutná opakovaná obnova podlahy až po 10 nebo 15 letech.

Aplikace laku

Jak se provádí škrábání?

Rozsah prací a postup jejich provedení se stanoví individuálně podle stavu nátěru a požadavků zákazníka. Obecně se škrábání parketové desky (cena této služby je k dispozici v Moskvě) redukuje na provedení několika operací:

Dobré vědět:  Hmoždinky pro tepelnou izolaci: jak zafixovat izolaci

Typ tmelu, barva laku a dalších materiálů jsou vybírány v souladu s vlastnostmi nátěru, barvou desky a požadavky zákazníka. V každém případě se snažíme dosáhnout nejlepšího výsledku bez dalších nákladů.

Jak se ve středověku leštily parkety

Typ brusek na parkety

K provedení kvalitních parketových prací musí mistr profesionálně zvládnout dovednosti práce se strojem, které se v průběhu let osvědčily.

Proč brousit parkety?

Praxe ukazuje, že dobře udržované dřevěné podlahy, spíše než koberce, linoleum nebo laminátové podlahy, jsou častěji poptávkou realitních kanceláří a majitelů.

Odkaz na hlavní příspěvek
Adblock
detector