Kachlová kamna pro kutily: schéma domácího vařiče s krbem pro letní sídlo a garáže | Green-Pages.info

Jak vyrobit potbelly sporák: zařízení a obvody

Výběr konstrukce pece závisí na materiálu použitém jako palivo. Každý uživatel sám určuje míru jeho dostupnosti a ekonomické proveditelnosti.

Je to hořlavý materiál, který má různé teploty a spalovací vzorce, které diktují zásady vytváření různých modifikací zařízení.

Kamna na odpadní olej

Za tímto účelem je oheň zapálen hadrem namočeným do benzínu nebo petroleje. Při zahřátí se palivo rozdělí na jednodušší hořlavé látky. Proces spalování pyrolýzy se dále podporuje.

Podrobný popis práce

Výroba potbelly na odpadní olej se provádí v následujícím pořadí:

Konstrukce válcového dvouobjemového kotle během těžby zajišťuje vysokou teplotu a úplné spalování paliva. Namísto válcových lze použít pravoúhlé kamery.

Jak funguje trouba

Potrubí s otvory umístěnými v první komoře slouží jako sekundární komora pro dodatečné spalování — dochází v ní k rozkladu paliva pyrolýzou, které se odpařuje v důsledku zahřívání v první komoře.

Další válcová nádoba je vybavena vnitřní přepážkou pro snížení rychlosti během pohybu produktů spalování, čímž se zvyšuje oxidační stav sloučenin dusíku. Zároveň slouží jako infračervený i konvekční ohřívač.

Těžba se nejčastěji používá jako palivo v kamenných kamenech v garáži. Ze všech topných zařízení je to jedno z nejnebezpečnějších.

Pokud se někdo rozhodne porušit pravidla požární bezpečnosti a vyrobit si sporák sám, je lepší pro kotelnu vyčlenit samostatnou místnost nebo ji oplonit cihlovou zdí.

Na našich stránkách jsou další materiály pro výrobu kamen s použitím odpadního oleje:

Sporák na pevné palivo

Palivové dříví, cihly, uhlí jsou stále nejdostupnějším a nejúspornějším palivovým materiálem. Jeho použití je nejméně bezpečné, a proto je nejsnadnější vyrobit kamna provozující takové palivo.

Existuje mnoho možností pro různé modifikace buržoazie provedené vašimi vlastními rukama. Podívejme se na nejčastější modely.

Sporák z válce a hlavně

Starý tlustý plynový válec bude pracovat se všemi palivy, včetně uhlí. Jednoduchý design se vypořádá s úkolem rychle zahřát místnost, ale jakmile se zastaví přívod paliva, rychle se ochladí.

Domácí válcová pec je kompaktní, má elegantní vzhled. Takový potbelly kamna se používá pro letní chaty, dočasné chaty, garáže.

V dalším článku jsme prozkoumali podrobný popis postupu výroby domácího komínu pro sporák.

Jako základ pro další konstrukci ohřívače vody lze použít také vařič z plynové láhve, jak se také nazývá „Titan“. K tomu je na horní části sporáku instalován kontejner z nerezové oceli, kterým prochází komínová trubka.

Voda v kotli na dřevo se rychle zahřívá a používá se malé palivové dříví — v létě stačí jedna záložka v malém ohništi.

Kovová nádoba se stěnami o tloušťce nejméně 3 mm je také vhodná pro vařiče s bičem. Otevřená horní část nádoby je uzavřena plechem a svařena.

Ve víku nebo stěně pro komín je vyříznuta díra. Jeho průměr by měl být nejméně 100 — 150 mm. Vrchol v takovém hrnci s horkým kamenem se zahřeje natolik, že bude možné vařit jídlo a ohřát vodu.

Na našich webových stránkách jsou také podrobnější pokyny s diagramy a výkresy pro výrobu potbelly kamen z plynové láhve.

Vlastnosti potbelly kamna na piliny

Doporučujeme, abyste se seznámili s informacemi o tom, jak vyrobit brikety pilin z doutníků.

Základem pece může být kovový sud s otevřenou horní částí (pokud je nádoba utěsněna, pak je horní část odříznuta) nebo trubka o průměru 300 až 600 mm.

Poté se z plechu o tloušťce tří nebo více milimetrů vyřízne kovový kruh, který by měl být menší než vnitřní průměr válce. Uprostřed je vyříznuta díra o průměru 100 mm pro kužel pro pěchování pilin.

Obrobek je přivařen ke stranám hlavně. Pomocí tohoto kruhu se oplodí popelník — v něm se pomocí hoblin nebo třísek provede zapálení. Výška nádoby na popel by měla být 100-200 mm.

Pod svařovaným kruhem je vyříznuto okno, které bude sloužit jako dmychadlo. Závěsy jsou přivařeny k vyříznutému kusu kovu, čímž se vytvoří dveře pro stejnou díru.

Ve víku nádoby je proveden vývod do komína. Víko by mělo pevně sedět na sporáku a mělo by být vyrobeno z poměrně silné fólie, jinak rychle vyhoří.

Závěry a užitečné video na toto téma

Jak maximalizovat potenciál potbelly kamen na použitý motorový olej:

Vylepšená kamna z plynové láhve se sekundárním přídavným spalováním:

Konstrukce a pravidla pro používání dlouhodobě hořícího sporáku Bubafonya:

Při přípravě domácího sporáku by se na opatření nemělo zapomenout. Jeho konstrukce by měla poskytovat maximální ochranu proti šíření ohně.

Zanedbání pravidel požární bezpečnosti může hrát krutý vtip s těmi, kteří chtějí ušetřit peníze na nákup průmyslového modelu.

Už více než rok používáte domácí potbelly kamna? Povězte nám, jaké schéma jste použili a co bylo nejtěžší při sestavování kamen.

Možná jste vylepšili svůj potbelly kamna jedním ze způsobů diskutovaných v tomto článku? Podělte se o své zkušenosti a fotografie z domácího sporáku v komentářích k tomuto článku — vaše úspěchy inspirují ostatní uživatele k experimentování.

Materiály a nářadí

Hlavní fáze výroby potbelly kamna


Svařování krabic

4. Aby se předešlo chybám, skříňka trouby se nejprve řeší svařováním na několika místech a teprve poté, co se zkontrolují její vodorovné a svislé svary, se svařují.

Důležité! Všechna připojení v krytu jsou pečlivě svařena; zkontrolovat švy pro těsnost můžete klouby potřít křídou nebo petrolejem.

Rada. Je lepší vyrobit rošt ze 2-3 odnímatelných částí. V opačném případě bude při výměně spáleného roštu obtížné jej dostat z topeniště.

7. Rošt je svařen z tlustých ocelových tyčí nebo pásů o šířce 30 mm. Upevňují se na 2 výztužná žebra — tyče o průměru 20 mm. Protože mříže v průběhu času vyhoří, je lepší takový rošt vyjmout.


Výroba roštu


Schéma průchodu plynů v nejjednodušší troubě a troubě s reflektorem

9. Poté je horní část krabice svařena a poté v ní vyříznuta potrubí.


Potrubní otvor


Svařování dveří

Důležité! Při upevňování dveří přizpůsobit je tělu co nejpevněji; za tímto účelem jsou narovnány (vyrovnány) a očištěny smirkovým kolem. Klínové západky, které zavírají dveře, přiléhají k tělu co nejpevněji.


Tlumič kouře

Pravidla pro bezpečnou instalaci kovové trouby

Důležité! Pracovní trouba vyžaduje dohled. Neměli byste být daleko od místnosti, kde je kamna vytápěna.


Instalace kamna na cihlovou základnu

Klady a zápory domácí potbelly kamna pro garáž

Ve většině možností je kamna kovová skříň vybavená komínem. Vnitřní prostor je rozdělen na dvě části: topeniště a dmychadlo.

Výhody domácích produktů jsou:

Nevýhodou vytápění kamen je potřeba komínu

Pěnový sporák je považován za nebezpečný požár. V garáži je mnoho hořlavých materiálů.

Keramická kamna má primitivní ovládací mechanismus spalování tím, že částečně zavře komínovou klapku a dvířka ventilátoru. Pevné palivo hoří rychle a často musí být hozeno do ohniště.

Co si vyrobit v garáži s bujnou pecí?

Hlavním materiálem pro sporák je kov. Žádné jiné není uvedeno. Můžete uspořádat cihlovou strukturu, ale bude to vypadat spíš jako kamna, nikoli kamna.

Kov se používá k výrobě potbelly kamen

Kov je však také tahový koncept. Lze použít ocelový plech o tloušťce 3-4 mm. Řezá se na fragmenty bruskou, svařovanou ve tvaru obdélníkové struktury.

Pokud je doma starý kovový sud nebo prázdný plynový válec, jedná se o hotový případ. Je nutné proříznout okna pro dmychadlo a topeniště, nainstalovat roštové mříže.

Je vhodné najít litinové dveře z dalších materiálů. U dmychadla jde o menší a pro ohniště — větší. Pokud neexistují žádné litinové dveře, jsou také vyřezány z ocelového plechu, upevněné obyčejnými dveřními závěsy.

Je lepší najít litinové mříže. V nejhorším případě je vhodné vyztužení o tloušťce 18-20 mm. Pokud tento materiál není k dispozici, použijte kovovou desku o minimální tloušťce 10 mm. Štěrbiny jsou na něm řezané.

Jak správně nainstalovat kamna v garáži

V rohu garáže naproti vstupním dveřím je umístěna kamenná kamna

Výhody a nevýhody hrnčířské pece

Sporák je poměrně běžný typ topného zařízení. Oceňuje se pro řadu pozitivních aspektů:

Se všemi pozitivními vlastnostmi potbelly kamen, jako každé zařízení, má některé nevýhody:

Model č. 1 — kamna na odpadní olej

Materiály

K vytvoření takové varianty jsou nutné následující typy materiálů:

 1. plech, několik kusů, tloušťka 5 mm. Vyrobíme všechny podrobnosti, polotovary z nich.
 2. Potrubí pro některé konstrukční prvky.
 3. Komínové potrubí.

Proces vytváření

Na níže uvedeném výkresu kamen jsou uvedeny všechny potřebné detaily s uvedením jejich rozměrů.

Takže veškerou práci na vytvoření potbellyho kamna využívajícího těžbu jako suroviny rozdělíme na postupné kroky:

Princip fungování

Práce tohoto typu kamen s kamenem lze popsat takto: nalít použitý olej do spodního kontejneru krkem. Poté pomocí štípačky nebo papíru zapálte palivo otvorem. Jakmile se olej v nádrži vznítí, uzavřete otvor posuvným víkem.

Proč není možné uhasit vroucí olej, tuk, parafín vodou. Pokud k testování používáte sporák, musí být k dispozici hasicí přístroj a písek.

Model č. 3 — plynový sporák z plynové láhve

Plynový válec má téměř dokonalý, hotový tvar pro strukturu pece. Kamna-potbelly kamna z válce je vhodný pro vytápění garáže a venkovského domu.

Zvažte, jak můžete sestavit pec z válce:

Závěr

Pokud ale nemáte dostatečné dovednosti, můžete si vždy koupit kamna. Na místním fóru ve vaší oblasti je vždy řemeslník s hotovými výrobky nebo připraven k výrobě trouby na míru.

Potbelly kamna pro práci off — jednoduché a levné

To je přesně možnost, která není příliš vhodná pro použití v místnostech, kde lidé žijí. Vysvětlení je jednoduché — při spalování olej vyzařuje specifický zápach, i když je uspořádán dobrý výfuk.

Náčrt aktivní zóny pece pracující na těžbě ropy

Vyžaduje plech k řemeslu tloušťka 4 — 5 mm, ze kterého budou vyříznuty všechny potřebné části. Také potřebujete potrubí pro výrobu některých prvků kamen a komínu.

V uvedeném diagramu jsou jasně viditelné všechny velikosti dílů, které je třeba připravit.

Rozměrový výkres

Zde je, co byste měli dostat

Kamna na sporák ze špatného plynového válce

Plynový válec je téměř připraven pro dobrý sporák.

Potbelly kamna ze špatného válce

Plynový sporák z plynové láhve je ideální jak pro garáž, tak pro místnost v venkovském domě.

Zkušenost, jak si vyrobit potbelly vařič z vlastních rukou z válce s vertikálním uspořádáním, sdílí na videu jeden z domácích řemeslníků:

Video lekce o stavbě potbelly kamna z plynové láhve

Výhody a nevýhody používání kamen pro vytápění

Potbelly kamna se vyznačují celým seznamem pozitivních vlastností:

 • používání produktu můžete nejen zahřát velkou místnost, ale také vařit jídlo;
 • 30 minut stačí na zahřátí prostoru;
 • v jakémkoli rohu zařízení je umístěn jakýkoli roh rovnoměrně zahřátý;
 • hospodárné využití materiálu k podpalování, na rozdíl od vytápění místnosti elektřinou (palivem se používá dříví, uhlí, odpad);
 • můžete to udělat ze šrotu;
 • zařízení je snadno ovladatelné;
 • instalace nevyžaduje velké materiálové náklady.

Ale stejně jako jakékoli jiné zařízení existují i ​​negativní stránky:

 • je nutné zamyslet se nad komínovým systémem;
 • k udržení čistoty je nutné pravidelné čištění všech částí, včetně komínu;
 • kovový vařič se rychle ochladzuje, takže se špatně udržuje teplo.

Zařízení má několik nevýhod. Při správné instalaci nebude těžké udržovat troubu v dobrém stavu.

Požadované materiály a nářadí

Pro výrobu ohřívače jsou užitečné následující nástroje:

 • Bulharský;
 • svářečka;
 • perlík;
 • smirkový papír;
 • dláto;
 • centimetrová páska, značka;
 • děrovačka.

K výrobě potbelly se často používají materiály po ruce. Může to být prázdná plechovka s plynem, kovová hlaveň nebo plechovka s mlékem. Jednoduchou možností je rozložení zařízení z cihel.

DIY krok za krokem pokyny pro výrobu

Tradiční kamna se skládají ze železné nádoby s dveřmi a kouřovodu, který je veden mimo místnost. Všechny odrůdy mohou být vyrobeny z dostupného materiálu, ale základní prvky budou stejné.

Klasická cihla

Na základně musí být instalována cihlová kamna:

Je důležité zajistit přívod čerstvého vzduchu do místnosti, což je nezbytné pro lepší spalování paliva v kamen.

Cihlová kamna je trvanlivá, nevyžaduje opravu, rychle se zahřívá a dlouho nevychladne. Teplo z kamen je rozloženo rovnoměrně a místnost se dlouho neochladí.

Z mléčné plechovky

Pokud budete postupovat podle pokynů uvedených v pokynech, nebude obtížné připravit troubu z plechovky od mléka:

Hotová kamna jsou umístěna na připraveném místě a pokryta žáruvzdornými cihlami, které chrání před ohněm a zvyšují přenos tepla.

Z plynové láhve

V přípravné fázi se provede přibližný nákres produktu s určením rozměrů součástí:

Pro zvýšení odolnosti může být na povrch válce nanesena vrstva směsi odolné vůči teplu.

Způsoby, jak zlepšit přenos tepla a účinnost pece

Chcete-li zvýšit účinnost topného zařízení, musíte zvětšit tepelně vodivou plochu. Za tímto účelem je instalován tepelný výměník. Struktura je umístěna tam, kde teplo pochází nejvíce.

Všechny druhy kladů a záporů

To je to, co přitahuje takovou troubu:

Ale samozřejmě existují i ​​negativní vlastnosti, se kterými se nemůžete obejít, a to jsou:

 • Díky ohřevu jednotky je možný požár, takže se musíte o požární ochranu postarat.
 • Vysoká spotřeba pevného paliva — doporučeno pouze pro rychlé vytápění.

Co je dnes

Rozměry můžete nahradit sami

Pokud je v garáži silný plech (3 mm nebo více), můžete začít řezat. Dimenze však můžete nahradit sami, nebo použít následující:

Plech může být řezán na tyto rozměry

Tato možnost je poněkud komplikovanější.

Toto video vám umožní sami si vyrobit sporák

Název paliva Spalování ve vzduchu, ⁰C Oheň v peci, ⁰C
Řezivo 250-300 300-400
Rašelina 350-450 550-600
Uhlí a všechny kameny 350-450 550-600
Antracit 700-800 700-800

Tabulka zapalování paliva v přírodních podmínkách

Takový bičík je vyroben z plynové láhve.

Plynový válec, natrávený pro sporák

Videoklip potbelly kamna z válce

Cihlový

Pytlovina z cihel

Metody montáže kamenných kamen

Na horním obrázku vidíte, jak je kamna připevněna, i když se tento proces neliší od jakéhokoli jiného zdiva. Tloušťka švu mezi cihlami by zde měla být 8-10 mm, spojení se provádí zakřiveným drátem, to je vše.

Cihlová trouba v garáži za jeden den za 15 USD

Jaké materiály a nástroje budou potřeba

Bez svařovacího stroje se neobejdete

Výhody a nevýhody

Potbelly kamna, stejně jako jakékoli zařízení, nejen vytápěcí, má své vlastní nesporné výhody, ale také stejné nevýhody.

Pozitivní vlastnosti zahrnují:

Nevýhody kamen s kamenem jsou způsobeny jeho výhodami:

 1. Vyžaduje se účinné větrání vytápěné místnosti.
 2. Konstrukce jednotky nezajišťuje akumulaci tepla, proto, jakmile se zastaví průtok paliva, kamna se okamžitě ochladí.
 3. Vysoká spotřeba paliva.

Pokyny pro výrobu potbelly kamen pro těžbu

Jak vyrobit potbelly kamna v garáži? Bezpečná garážová pec je snem mnoha majitelů automobilů, ale kamna pro kutily do garáže pro vlastní potřebu není možnost. Potřebujete originální řešení, jak si vyrobit potbelly kamen s vlastními rukama pro garáž.

Auto navrhlo řešení. V každém vozidle se olej pravidelně mění. Použitý olej musí být nějak zlikvidován. Proč nesvítí kamna?

Schéma výroby takového zařízení je poměrně jednoduchá:

K přípravě pecí pro vlastní potřebu v garáži budete potřebovat:

Po celé délce trubky se vyrábějí otvory o průměru 9 mm v množství nejméně 50 ks. Potrubí spojující nádrže je vyrobeno z tepelně odolného kovu a je umístěno nad horní nádrží.

Komín by měl být od 4 m, s ohledem na specifika garáže.

Musíte vařit potbelly sporák podle určitého schématu.

Použití takového provedení má mnoho výhod, ale všechny jsou zrušeny nedostatečnou požární bezpečností takového zařízení pro garáž.

Ale bambusová kamna pro vaše vlastní ruce vyžadují minimální materiálové a časové náklady, díky čemuž je potřeba používat.

Odkaz na hlavní příspěvek
Adblock
detector