Kancelář na balkoně (58 fotografií): jak vytvořit pracoviště a stůl na lodžii, nápady pro zóny | Green-Pages.info

Co vybavit balkon nebo lodžii

Co ti brání v uspořádání balkonu? Koneckonců, uvolníte dalších 5-6 metrů volného prostoru. Mnozí si ani neuvědomují, jaké výhody může mít balkon! Vše samozřejmě záleží na jeho velikosti a tvaru.

Plánování pracovního prostoru

Pro jednodušší možnosti, jako je „dlouhé auto“, najdete návrhy balkonů na internetu — dnes existuje mnoho připravených plánů, které si uživatelé navzájem sdílejí.

Pokud je balkon velký, bude plánování pracovního prostoru snadné

V tomto případě je místnost využívána na principu oddělení a je racionální instalovat skříň nebo stojan do její koncové části pro uložení potřebných věcí.

Výběr nábytku je zajímavým krokem. Ve skutečnosti se dekorace balkonové kanceláře neliší od obvyklých. Interiér obsahuje takové základní prvky jako:

 • počítač nebo psací stůl;
 • skříňka;
 • nosič;
 • police;
 • skříňky se zásuvkami.

Dekor stěny je důležitým faktorem při přestavbě balkonu

Izolujeme lodžii

Organizace pracoviště na balkóně

Izolujeme stěny a strop

Izolujeme podlahu

Mini kancelář na balkoně

Zahříváme lodžii

Navíc se považuje za plus, že nevysuší kyslík. Dnešní trh nabízí mnoho možností s možností instalace podlahového vybavení a dokonce is možností montáže na strop, což vám umožňuje neusazovat prostor.

Dokončení balkonové skříňky

Ještě před konečným návrhem stěn a stropů promýšlejte a zajistěte zapojení pro elektrické dráty, protože potřebujete zásuvky a umělé osvětlení.

Rozložení nápady

Design: Olga Surková

Design: Olga Surková

Design: Victoria Zubareva

Design: Victoria Zubareva

Protože je prostor izolován, dekorace, nábytek, světlo a výzdoba mohou být vybrány odlišně od místnosti v sousedství, ale v duchu stylu domu nebo bytu.

Design: Maria Danelia

Design: Maria Danelia

Mini kabinet je částečně připojen k sousední místnosti.

Design: Marion Studio

Design: Marion Studio

Tato možnost je zvláště vhodná pro děti: takže na místě balkonu nebo lodžie bude mít student samostatné studijní a koníčky, kde bude psychologicky naladěn na „závažnost“. Samotný pokoj je určen pro hry a relaxaci.

Je lepší zvolit povrchovou úpravu pracovního prostoru stejně jako v místnosti a nábytek, světlo a výzdoba — překrývající se s interiérem místnosti, takže i přes jasné vymezení prostoru vypadá pevný prostor a jedna oblast harmonicky pokračuje s ostatními.

Provedení: Tatiana Bezverkhaya

Provedení: Tatiana Bezverkhaya

Design: Marion Studio

Design: Marion Studio

Mini skříňka je plně připojena k sousední místnosti.

Design: Varvara Shabelnikova

Design: Varvara Shabelnikova

Design: Victoria Lazareva

Design: Victoria Lazareva

Mnoho plusy a malé mínus

V krásném klasickém interiéru, mistrovsky vytvořené domácí atmosféře, nebudete okamžitě vědět, že na fotografii je kancelář na balkoně

Zvažte výhody mimořádné myšlenky:

 • rozšíření užitečného prostoru;
 • použití přirozeného světla;
 • vynikající větrání — čerstvý vzduch z ulice;
 • vhodné pracovní podmínky.

Každá položka vyžaduje další dekódování.

Osobní pracovní plocha — schopnost vyzdobit místnost ve vašem oblíbeném stylu

Někdy se musíte schovat za zatemňovací závěsy nebo rolety před nadměrným slunečním světlem.

Před instalací oken s dvojitým zasklením předurčte pracoviště, promyslete umístění a způsob otevírání dveří

Při správném přístupu k uspořádání prostor se studie na balkonu neliší od obvyklých

Jak si vyrobit pracoviště na balkóně

Na balkoně je nutné začít organizovat osobní účet s izolací na stěně. I přes to, že balkon je zasklený, nebude to stačit, zejména pro zimní období.

Stěny jsou izolovány různými materiály. Jednou z praktických a rozpočtových možností izolace lodžie je penofol. Má tepelné izolační vlastnosti, které nejsou v žádném případě méně kvalitní než pěna.

Izolace balkonu s penofolem

Tento materiál nevysychá ani nedegraduje. Jeho tloušťka není větší než 4 mm ve srovnání s pěnovými deskami (jsou mnohem silnější).

Před zateplením balkonu je nutné stěny natřít. Štěrbiny a mezery pod deskami mohou vést k růstu plísní nebo plísní.

Těsnicí materiál je určen k ošetření těžko přístupných míst.

Před izolací jsou stěny balkonu opatřeny základním nátěrem

Po instalaci se na povrch nanese tenká vrstva. Tapeta je nejlepší zvolit odolnost proti vlhkosti. To je velmi důležitá podmínka. Jinak nelze zabránit opakovaným opravám.

Po dokončení základní přípravy stěn na izolaci můžete přistoupit na podlahu. Je skvělé, když vám finanční příležitosti dovolí udělat teplou podlahu na lodžii. Alternativní možností je koberec.

Koberec — alternativa k teplé podlaze

Hlavní věc je, že podlaha je rovná, bez trhlin a děr. Pokud existují, musí být odstraněny a opraveny.

Je nepraktické pokrýt podlahu na balkóně linolea, protože pod vrstvou se může tvořit houba.

Nevýhodou laminátové podlahy je to, že je náchylná ke změnám teploty a vlhkosti. Kromě toho nebude fungovat, aby se pohyboval kolem laminátu bez šumu, klepání a chrastění.

Je třeba si uvědomit, že malá místnost potřebuje denní větrání, aby se zabránilo stagnaci vzduchu. V zimě bude po těchto postupech na vašem osobním účtu na balkoně příliš čerstvý.

Pracoviště na balkóně musí být denně větráno

Elektrický ohřívač pomůže ohřát pracovní prostor. Ale pokud to materiální možnosti dovolí, můžete vytáhnout ústřední topení do lodžie.

Výhody a nevýhody uspořádání kanceláře na balkoně

Lodžie nebo balkon pomůže realizovat sen člověka o osobním účtu. Jeho plocha vám umožní vybavit malou místnost, ve které můžete záměrně a plodně pracovat, na samotě od všech.

Výhody tohoto řešení jsou následující:

Má smysl posílit další osvětlení — nástěnné svítidlo, lustr nebo stojací lampu.

Balkonová příprava

Balkon je součástí betonové desky, která vyčnívá z fasády a je bezpečně ukotvena v nosné zdi. Na okrajích desky je nainstalován plot ve formě pevné nízké zdi nebo mříže.

Poté se doporučuje provést měření a sestavit plán umístění věcí. Umístění oken závisí na tom, protože otevřené křídla by neměly bránit v pracovním prostoru ani se opírat o nábytek a sklo musí být někdy umyté.

Video

Z prezentovaného videa se naučíte, jak zasklovat, izolovat a dokončit balkon.

Zde se naučíte, jak vést elektřinu na balkon.

Děj představuje verzi původního počítačového stolu, který lze volně umístit na jakýkoli balkon.

Praktická kancelář na lodžii

Abyste se mohli správně rozhodnout, prostudujte si vlastnosti klasických a moderních tepelných izolátorů nabízených výrobci:

 1. Čím nižší je součinitel tepelné vodivosti, tím lepší bude materiál udržovat teplý vzduch v místnosti. Polyuretanová pěna má velmi nízkou tepelnou vodivost.
 2. Materiál s dobrými hydroizolačními vlastnostmi nezmočí a nebojí se vlhkosti. Minerální vlna, když zvlhne, ztrácí své tepelně vodivé vlastnosti a stává se těžkou. To dodá balkónové konstrukci větší váhu.
 3. Tepelně stabilní materiály zabrání požáru. Polystyren má vysoké hořlavé vlastnosti.
 4. Ušetřete cenné centimetry, zvolte izolaci s malým objemem. Penofol je jedním z nejtenčích moderních izolačních materiálů.
 5. Snadná instalace bude zajištěna rolemi a blokovými deskami. Takovou instalaci lze provést samostatně bez zvláštních dovedností.
 6. Vyberte si ekologické a bezpečné přípravky, které neobsahují toxické a škodlivé látky.

Vezměte prosím na vědomí, že topný systém může vyžadovat další údržbu během provozu a měsíční fakturační náklady.

Položili jsme počítač na balkon

Příprava prostoru

Balkón musí být zasklen a izolován. Okna by měla být vybavena sítí proti komárům, takže můžete zapnout světla v pozdních večerních hodinách a nestát se chutný návnadou pro komáry a další hmyz.

Rovněž je nutné předem předvídat umístění zásuvek, aby se později nemusel prostor vrhat prodlužovacími kabely. Zakládání zásuvek přímo závisí na poloze stolu a počtu zamýšlených elektrických spotřebičů v místnosti.

Kancelář bez internetu je nemožná. Proto zkontrolujte, jak dobře internet „zasahuje“ do této vzdálené místnosti. Možná budete muset změnit umístění routeru.

Klimatizace vám zpříjemní váš pracovní den v žáru.

Jak zařídit pracoviště

Jako dokončovací materiály lze použít:

 • sádrokarton (následované tapetováním)
 • podšívka
 • plastové panely
 • MDF panely

Balkónová kancelář: klady a zápory

Na poznámku! Není vůbec nutné přeměnit balkon na kancelářské prostory: například, jako na fotografii, můžete na balkóně vytvořit manikúrní místnost.

Přestože balkon nebyl původně určen pro pracovní účely, vybavení kanceláře na jeho území má řadu výhod:

 • Vzhledem k přítomnosti několika oken (často vysokých a širokých) bude kancelář ve dne dobře osvětlena. To bude mít pozitivní dopad na vaši vizi i na vaši morálku a ovlivní vaši produktivitu.
 • Také bude mnohem pohodlnější ventilovat takovou místnost. To znamená, že váš mozek bude fungovat lépe, protože můžete tělu poskytnout kyslík bez problémů.
 • Vzhledem k částečné nebo úplné izolaci oblasti balkonu a lodžie, můžete abstrakt ze světa kolem sebe a trávit čas sám se sebou, plně se soustředit na práci.
 • Pokud se postaráte o správnou povrchovou úpravu, balkon vás ochrání před nadměrným hlukem, který je během pracovního procesu často rušivý.
 • Vybavením kancelářské skříňky na balkoně ušetříte místo v bytě pro další důležité účely.

Pokud se rozhodnete transformovat balkon na studii, pak buďte připraveni se cítit a nějaké nevýhody takového nápadu.

No, samozřejmě, nedostatek volného místa může také ovlivnit vaši produktivitu, proto doporučujeme předem naplánovat všechny podrobnosti a zvolit nejvhodnější způsob uspořádání prostoru.

Jak proměnit nevybavený balkon na studii

Výcvik

Zasklení

Několik tipů, které vám pomohou při výběru skleněné konstrukce:

Vezměte prosím na vědomí, že křídla mohou být sklopná, skládací, posuvná, stejně jako u kombinovaného způsobu otevírání. Vyberte ty, které jsou pohodlnější k použití, a plánujte instalaci pohyblivých rámů nikoli před pracoviště, ale o něco dále.

Výsledkem zasklení je vytvoření plnohodnotného obytného prostoru, oddělené od ulice bezpečnou stěnou ze skla a plastu / hliníku.

Na poznámku! Velká plocha zasklení bude potřebovat záclony, které ji ochrání před přímým slunečním světlem a zvědavými očima sousedů.

Osvětlení

Oteplování

Aby myšlenka proměnit balkon na studii nezklamala, izolovala všechny povrchy — podlahu, strop, stěny. Podívejme se na jednu z cest.

Akční plán:

Po zvolení metody izolace je důležité sledovat technologii a používat kvalitní materiály, protože po dokončení je obtížné se přiblížit vrstvám izolace.

Topení

Možnosti vytápění, které lze legálně implementovat:

 • infračervené topení;
 • elektrický konvektor;
 • teplá podlaha.

Zařízení a systémy fungují při připojení k elektřině, a proto nejsou vyžadována povolení a schválení od vládních agentur.

Pokud je místnost malá a izolace je vysoce kvalitní, pak pro plné vytápění postačí běžný elektrický ohřívač. Výkonné spotřebiče jsou efektivní, ale účty za elektřinu se zvýší.

Dokončení

Jaký druh podlahy použít:

 • laminát;
 • koberce;
 • desky;
 • linoleum;
 • dlaždice.

Na poznámku! Při uspořádání kanceláře na malém balkonu nezapomeňte na nedostatek volného místa — vyberte pouze ty stavební a dokončovací materiály, které vám umožní ušetřit užitečné centimetry.

Nábytek do kanceláře na lodžii

Pro studium lodžie je vhodná minimální sada nábytku:

 • psací nebo počítačový stůl;
 • tvrdá židle nebo židle na kolečkách;
 • stojany;
 • police na zdi;
 • noční stolek.

Na poznámku! Chcete-li ušetřit místo, omezte se na pracovní desku, pohodlnou židli a několik polic. Tyto položky poskytnou dobré pracovní prostředí bez „stravování“ volného místa.

Psací (počítačová) tabulka

Strana, ze které by umělé nebo přirozené světlo mělo dopadnout na povrch stolu, závisí na tom, s jakou rukou osoba píše: vpravo nebo vlevo.

Pokud jde o materiál, může to být cokoli. Stoly jsou vyrobeny z:

Poznámka! Pokud chcete balkon využívat nejen jako kancelář, ale i pro jiné účely, můžete si vyrobit skládací stolní desku. V případě potřeby ji můžete rozvinout a zbytek času nezabere prostor.

Kancelářská židle

Pro kancelář je vhodné také křeslo s měkkým, poloměkkým a tvrdým sedákem.. V každém případě je vybaven plynovým výtahem — mechanismem, který upravuje výšku sedadla. Je lepší vybrat produkt s anatomicky nastavitelným opěradlem.

Vhodné pro čalounění:

 • přírodní nebo umělá kůže;
 • ekologická kůže;
 • mřížka;
 • textil.

Police / stojany na knihy

Zásuvky na papíry a tiskoviny

Police pro kancelářské vybavení

Jak proměnit nevybavený balkon na studii

Krok 1: zasklení

Několik tipů, které vám pomohou při výběru skleněné konstrukce:

Vezměte prosím na vědomí, že dveře mohou být otočné, sklopné, posuvné a také kombinovaným způsobem otevírání. Vyberte ty, které jsou pohodlnější k použití, a plánujte instalaci pohyblivých rámů nikoli před pracoviště, ale o něco dále.

Výsledkem zasklení je vytvoření plnohodnotného obytného prostoru odděleného od ulice spolehlivou stěnou ze skla a plastu / hliníku.

Krok 2: osvětlení

Práce s elektřinou vyžaduje určité znalosti, takže pokud si nejste jistí svými schopnostmi, najměte si elektrikáře. Zkrat způsobený nesprávným vedením kabelu nebo neopatrným připojením zařízení představuje nebezpečí požáru.

Krok 3: izolace

Aby myšlenka proměnit balkon na studii nezklamala, izolovala všechny povrchy — podlahy, strop, stěny. Podívejme se na jednu z cest.

Po zvolení metody izolace je důležité sledovat technologii a používat vysoce kvalitní materiály, protože po dokončení je obtížné se přiblížit vrstvám izolace.

Krok 4: zahřívání

Zvažte možnosti vytápění, které lze legálně implementovat:

 • infračervené topení;
 • elektrický konvektor;
 • teplá podlaha.

Zařízení a systémy fungují, když jsou připojeny k elektřině, a proto nejsou vyžadována povolení a schválení od státních agentur.

Pokud je místnost malá a izolace je vysoce kvalitní, pak stačí pro plné vytápění běžný elektrický ohřívač. Výkonné spotřebiče jsou efektivní, ale účty za elektřinu se zvýší.

Krok 5: dokončení

Jaký druh podlahy bych měl použít? Existuje také úplná svoboda jednání:

 • laminát;
 • koberce;
 • desky;
 • linoleum;
 • dlaždice.

Ale mějte na paměti, že koberec je „teplý“ typ podlahy a dlaždice nebo linoleum jsou „studené“. Pokud nosit pantofle, je nejlepší držet se teplé možnosti. Dřevo bude také fungovat, protože dřevo obvykle „udržuje“ pokojovou teplotu.

Při uspořádání kanceláře na malém balkonu nezapomeňte na nedostatek volného místa — vyberte pouze ty stavební a dokončovací materiály, které vám umožní ušetřit užitečné centimetry.

Nábytek do kanceláře na lodžii

Pro studium lodžie je vhodná minimální sada nábytku:

 • psací nebo počítačový stůl;
 • tvrdá židle nebo židle na kolečkách;
 • stojany;
 • police na zdi;
 • noční stolek.

Chcete-li ušetřit místo, omezte se na pracovní desku, pohodlnou židli a několik polic. Tyto položky poskytnou dobré pracovní prostředí bez „stravování“ volného místa.

Psací (počítačová) tabulka

U leváků by mělo světlo dopadat vpravo, u praváků vlevo.

Pokud jde o materiál, může to být cokoli. Stoly jsou vyráběny z:

Kancelářská židle

Pro kancelář je vhodné také křeslo s měkkým, poloměkkým a tvrdým sedákem. V každém případě je vybaven plynovým výtahem — mechanismem, který upravuje výšku sedadla. Je lepší vybrat produkt s anatomicky nastavitelným opěradlem. Vhodné pro čalounictví:

 • přírodní nebo umělá kůže;
 • ekologická kůže;
 • mřížka;
 • textil.

Police / stojany na knihy

Zásuvky na papíry a tiskoviny

Police pro kancelářské vybavení

Příklady úspěšného návrhu skříně na balkoně

Výběr fotografií designu a možností umístění nábytku.Oprava balkonu nebo lodžie k vytvoření pracoviště

Plastové zasklení je v současné době nejoblíbenější.

Plastové panely — ekonomická a praktická varianta pro interiérové ​​dekorace balkonů a lodžií

Nejvhodnějším podlahovým materiálem je dřevěná krytina, na kterou lze po antiseptickém ošetření položit linoleum nebo koberec.

Interiér pracoviště na balkoně

Nejprve musíte pracovní prostor vybavit instalací počítačového stolu a židle. Dobře se zde hodí také police, multifunkční skříňky a police.

Skříňka na balkoně je moderní a módní řešení!

Pokud bylo rozhodnuto uspořádat knihovnu na balkóně, pak lze na druhou stěnu instalovat knihovnu, pohodlné měkké křeslo a další police pro knihy na boční stěně.

Malý skleník jako zelený prostor, který je místem k relaxaci, bude vynikajícím závěrem k uspořádání balkonu. V závislosti na oblasti místnosti lze do tohoto sektoru umístit květináče, květináče, lavičku nebo proutěné křeslo.

Odkaz na hlavní příspěvek
Adblock
detector