Kojenecká kolébka — dětská kolébka | Green-Pages.info

Vlastnosti použití kolébek pro novorozence

Houpací křesla pro novorozence jsou často prezentována ve formě nastavitelných židlí nebo malých dětských postýlek, které poskytují dítěti pohodlí a pohodlí. Multifunkční modely slouží jako hlavní místo pro spaní dítěte.

Výhody použití

Houpací křesla pro děti splňují mnoho pozitivních kritérií:

 • úplná bezpečnost dítěte díky promyšlenému uspořádání nábytku;
 • maximální komfort dosažený ortopedickou základnou;
 • změna tvaru postele díky nastavitelným prvkům;
 • mobilita.

Houpací křeslo s malým obývacím prostorem zabírá minimální prostor, vzhledem ke stacionárním postýlkám.

nevýhody

Mezi nevýhody houpacího křesla pro kojence patří krátká životnost (do 6-12 měsíců) a vysoká cena nábytku. Průměrná cena klasických modelů je 4 000 rublů, elektronických — 25 000 rublů.

Vlastnosti rámů dětské kolébky

Postýlky

Pozastaveno

Modely s pevnou základnou (dřevo nebo proutí) mají zavěšenou strukturu. Houpací síť je připevněna ke stropu a houpá se ve všech směrech.

Koše

Mnoho rodičů bude milovat odnímatelné modely kolébek. Místo pro spaní lze snadno vyjmout z rámu a vytvořit pro dítě přenosnou kolébku. Výsledné koše lze pohodlně nosit v rukou při chůzi, cestování, návštěvě kliniky.

Transformátor

Model lze snadno převést na houpačku, dětskou sedačku, lehátko. Prodloužené tolerance hmotnosti umožňují používat transformátory až po dobu 1 roku.

Recenze nejlepších modelů

Tato kategorie zahrnuje populární kolébky pro novorozence, oceněné kladnými hodnoceními ortopedů a uživatelů, díky ideální kombinaci ceny, kvality a funkčnosti.

Možnost rozpočtu «Moje dítě»

Komfortní varianta Chicco Next2Me

Carrycot Chicco Next2Me

Prémiová varianta 4moms MamaRoo 4.0

Kam instalovat houpací křeslo v dětském pokoji

Správné umístění dětského kočárku je založeno na následujících nuancích:

Baby kočárek v interiéru

Správné umístění dětské kolébky pro kolébky také znamená dobrou viditelnost a kvalitní osvětlení. Dítě vyroste inteligentně a uvážlivě, pokud nejbližší nábytek nezabrání dítěti v pohledu a analýze prostředí.

Jetem sen

Dnes mnoho výrobců nabízí dětským matkám houpací židle a kolébky pro děti, ale jedním z předních míst je Jetem sen. Lůžka a houpací židle od tohoto dodavatele jsou vždy vysoce kvalitní a shromáždili mnoho pozitivních recenzí.

Materiály, z nichž jsou vyráběny sny Jetem, jsou velmi kvalitní. Mezi výhody kolébek snů Jetem patří následující vlastnosti:

Dětská kolébka snů Jetem vydrží dlouho díky své vysoké kvalitě. Pokud existuje volba, je lepší dát přednost kolébkám snů Jetem.

Vlastnosti kolébek

Košík je postýlka, která může hladce houpat dítě jako matky. Dítě se v ní bude cítit dobře, rychle se uklidní a usne a matka si bude moci trochu odpočinout. Na rozdíl od klasické postýlky nezabírá bassinet v místnosti příliš mnoho místa.

Kolébku můžete používat od prvních dnů života vašeho dítěte.

Nyní je na trhu velmi široký sortiment rockerů:

nevýhody

Zatímco kolébky mají mnoho výhod, mají řadu nevýhod.

Mezi hlavní patří:

Kritéria výběru

Výběr kolébky pro dítě je velmi zásadní okamžik.

Na co si dát pozor při výběru dětské kolébky:

Doporučení pro správné použití houpačky

Aby houpačka přinesla radost dětem a rodičům, musíte dodržovat základní pravidla.

Bezpečnostní opatření během provozu:

Houpací kolébka video

Ve videu vidíte podrobněji, jak vyrobit visací kolébku pro kutily.

Kolébka pro novorozence: co to je

Na trhu existuje velké množství různých modelů, které lze podmíněně rozdělit:

 • elektronický;
 • elektrický;
 • mechanický.

Jak se od sebe liší? A kterému dávat přednost? Vše záleží na vašich očekáváních a finančních možnostech.

Názor rodičů: „Chaise longue se pro nás stalo skutečnou spásou: dítě je šťastné a já mohu dělat domácí práce tím, že vedle něj položím houpací křeslo. Ano, a taková židle je levná! “ — píše Anna, matka šestiměsíční Dima.

Rodiče říkají: „Vybrali jsme si elektrické houpací křeslo. Moje dcera je potěšena: klepe na hračky rukama a snaží se tančit podle rytmu hudby! » — říká Margarita, matka pětiměsíční Dashy.

A konečně nejdražší a technicky vyspělá židle jsou elektronická. Co v nich není:

Znalecký posudek: „Manžel se nebojí být s dítětem sám: zapne pro dítě režim pohybové nemoci a při zaznamenávání ukolébavky své matky syn rychle usne,“ říká Alena, matka sedmiměsíční Denisové.

Vlastnosti a výhody elektronických dětských postýlek

Ve srovnání s klasickou kolébkou má elektrická novorozená kolébka následující výhody:

Jedinou nevýhodou elektronické kolébky je její vysoká cena ve srovnání s tradičním modelem.

Dokonce ani nejlepší technologie nemůže úplně nahradit ruce matky, takže by dítě nemělo být neustále v kolébce bez rodičovského dohledu. Optimální doba pro nepřetržitý odpočinek v houpacím křesle není více než 2-4 hodiny.

Režimy pohybové nemoci elektronických kolébek a funkčnost

Elektrické kolébkové křeslo pro novorozence má širokou funkčnost. Nejprve je nutné vyhodnotit dostupné režimy otáčení. Jejich počet se zpravidla liší od tří do osmi.

Nejoblíbenější jsou:

Existují další doplňkové režimy, které pomohou nejen ulehčit dítěti, ale také ho pobaví: například „auto“ nebo „nervózní táta“.

Při nákupu elektronické kolébky vyzkoušejte všechny režimy — některé z nich mohou být příliš hlučné, což zabrání zaspání vašeho dítěte.

Houpací křesla najdete s vibračním režimem, je však třeba si uvědomit, že vibrační pohyby se od houpacích pohybů velmi liší a děti je mohou vnímat různými způsoby: některé zklidňují, jiné mohou být velmi děsivé.

Některé modely mají kromě standardní funkce nemocného s pohybem i jiné možnosti:

Náklady na konkrétní model elektrické kolébky pro kojence zpravidla přímo závisí na jeho funkčnosti. Proto je vhodné při nákupu předem rozhodnout, za jaké možnosti jste ochotni přeplatit a které jsou zbytečné.

Zařízení a rozměry postele

Je důležité, aby místo pro spaní bylo pro dítě co nejpříjemnější a nejpohodlnější.

Standardní velikost dětské postýlky je:

 • šířka — od 70 do 90 cm;
 • délka — od 30 do 50 cm.

Pro ochranu drobků před jasným světlem je v horní části čelní desky kukla s kupolí, kterou lze v požadované poloze otevřít a upevnit.

Základna postýlky musí být vyrobena z bezpečného materiálu. V elektronických modelech je to ecoplastic.

Pokud máte pochybnosti o kvalitě plastu nebo má štiplavý chemický zápach, požádejte prodávajícího o bezpečnostní certifikát. Pokud chybí, je nejlepší nákup odmítnout.

Fotografie elektronických kolébek pro novorozence

Elektrická houpací postel je pohodlným místem pro novorozence ve všech ohledech. Přestože je jeho nákup velmi vážným odpadem, široká funkčnost takového designu plně odůvodňuje jeho náklady.

Odrůdy a uspořádání mechanismů

Rozlišují se následující typy vzorů.

Rám a držáky kolébky jsou zpravidla vyrobeny z hliníku. Tento materiál kombinuje sílu a lehkost. Postel je zakončena různými měkkými materiály.

Možnosti napájení pro elektronický bassinet

Protože je kolébka elektronická, je moc důležitá. Lze jej vyrobit následovně:

 • z baterie;
 • z baterií;
 • z elektrické sítě uvnitř bytu.

Modely baterií jsou všestrannější. Nevýhody zahrnují potřebu pravidelného dobíjení baterie.

Některé modely fungují na běžných bateriích, toto řešení je pohodlné, ale ne ekonomicky zdůvodněné. Budete muset pravidelně nakupovat baterie.

Další vybavení

Všechny elektronické kolébky mají další zařízení, která mladým rodičům usnadňují život. Zvažte hlavní typy takových zařízení:

 • závěsné hračky;
 • stoly pro vzdělávací hračky;
 • krabice na plenky a jiné drobnosti;
 • přebalovací stoly (skládací);
 • připevnění k posteli.

Všechny výše uvedené jsou doplňkovou volbou a nejsou součástí všech modelů.

Nákup kvalitní elektronické houpací postýlky výrazně usnadní péči o děti. Tento nábytek ocení zejména rodiče s několika dětmi. Přítomnost dalších možností značně rozšíří možnosti používání těchto postýlek.

DIY kolébka: populární modely

Mezi mnoha typy moderních modelů dětských pánví pro novorozence jsou zvláště populární:

Kolébka je obvykle vyrobena z materiálů šetrných k životnímu prostředí, mezi něž patří oblíbené dřevo. Ale mnoho společností také nabízí ratan nebo vinnou révu. Tato kolébka je nejen odolná, ale také lehká.

Odborná rada

Zkušení odborníci doporučují při výrobě kolébky pro kojence vlastníma rukama vzít v úvahu následující nuance:

Díky takové ruční kolébce bude spánek vašeho dítěte zdravý, silný a klidný.

Odrůdy lehátek

Mechanické

Nově houpací křesla s mechanickými pružinami jsou velmi oblíbená. Mají cenově dostupnou cenovku, kterou si mohou rodiny všech příjmů dovolit. Průměrná cena za takové zařízení je 3500–4000 ruských rublů.

Modely mají různé barvy, jsou vybaveny bezpečnostními pásy, můžete na běžce zavěsit různé hračky a pravidelně je měnit. Houpačka pojme až 9 kg. Mají také dvě pozice: pro hraní nakloněné, vzpřímené pro spaní.

Důležité! Když dítě přeroste chaise longue, může být prodáno prostřednictvím online portálu.

Elektronický

Elektrická lehátka pro kojence mají širokou všestrannost. Na trhu existují různé možnosti a modely. Jejich ceny se pohybují od 7 500 do 20 000 ruských rublů. Elektronický mechanismus umožňuje houpat děti bez rodičovského zásahu.

Červený lehátko s kapucí

Kritéria pro výběr lehátek pro domácnost

Lehátka pro novorozence jsou vybírána podle určitých kritérií. Rodiče se snaží koupit nejvhodnější variantu pro své dítě. Hlavní věc je, že dítě je v něm pohodlné, pohodlné a bezpečné.

Mechanismy kvality

Mechanismus elektronického pohybu nemoci je výhodnější, ale cena za taková lehátka je mnohem vyšší. Toto zařízení je nezbytné pro dítě během prvních několika měsíců. Později se dítě v něm znudí, protože na světě existuje tolik zajímavých věcí.

Rozměry

Další funkce

Mnoho modelů je vybaveno dalšími funkcemi. Ne všichni budou rodiče často používat. Nejlepší je přemýšlet o případech použití před nákupem. Funkce:

Před zakoupením lehátka jsou zváženy všechny klady a zápory modelu. Rovněž je třeba vzít v úvahu účel a trvání použití.

Důležité! V zásadě používají rodiče funkci pohybové nemoci, hudební moduly a skládací mechanismus.

Materiál kolébky

Užitečné příslušenství

Lůžka pro děti mohou být vybavena řadou doplňků:

 • běžci s barevnými hračkami;
 • stůl pro krmení dětí;
 • oboustranný nepromokavý potah;
 • ortopedická matrace.

Tyto úpravy přispívají ke zdravému vývoji dítěte.

Tipy pro montáž lehátek pro kutily

Houpací křeslo pro krmení

Vlastnosti a výhody dětské houpačky

Výrobci houpaček berou v úvahu potřeby dítěte a snaží se je učinit co nejužitečnější.

Tato akvizice má několik výhod:

Další funkce

Houpačka pro novorozence v závislosti na cenové kategorii může být doplněna speciálními funkcemi:

Jak používat?

Přes různé konfigurace existují obecná bezpečnostní pravidla pro jakýkoli výkyv:

Video o houpačce pro novorozence

Jak si vybrat houpačku pro novorozence:

Odkaz na hlavní příspěvek
Adblock
detector