Kombinace barev v interiéru: 70 nejlepších nápadů | Green-Pages.info

Dopad barev v interiéru na člověka

Tabulka barevných kombinací v interiéru

2) Související odstíny. Blízké tóny se nacházejí v sousedství ve čtvrtině barevného kola. Příklady jsou modrá, fialová, růžová; žlutá, oranžová, červená; modrá, zelená, žlutá.

3) Kontrastní barvy. Zde je harmonie postavena na protikladech — v barevném kolečku jsou odstíny přísně proti sobě a jejich odlišnost vytváří dynamický a nápadný pár.

4) Kombinace příbuzného kontrastu. V tomto případě jsou odstíny kombinovány kvůli přidání nějaké třetí barvy v nich. Například ve světle zelené a oranžové je žlutá, která je spojuje, a tento trojúhelník vypadá skvěle spolu.

Bílý

Kombinuje se s barvami: všechny pastelové a čisté světlé barvy, černá, šedá, zlatá; s teplým je lepší používat krém, se studeným — sněhově bílým.

Nesouhlasí s barvami: ne (lze kombinovat se všemi).

Vliv barvy: vytváří pocit čistoty, prostornosti a denního světla. Lesklá bílá místnost se může cítit příliš sterilní a může se podobat laboratoři.

Vhodné pro: interiér koupelny, ložnice, hala.

Jaké barvy to odpovídá

Dobře se kombinuje se studenými a teplými odstíny, což může přinést zcela odlišné výsledky. Chladné a světlé tóny způsobí, že místnost bude prostornější, zatímco tmavé tóny zajistí domácí atmosféru.

Barevné kombinace:

Nezapomeňte na správné umístění akcentů. Například zeď, kde je pohovka umístěna, může být vyrobena v olivovém tónu.

Jako emocionální odstíny můžete použít:

  • safír a smaragd;
  • tyrkysová a modrá;
  • koňak a vínová;
  • fialová a levandule;
  • bohatá žlutá a oranžová;
  • indigo a lilek plus zředěný bílou.

Jak zvolit správné osvětlení

Při vytváření interiéru oliv je důležité správně kombinovat barvy. V případě potíží a finančních příležitostí je vhodné pozvat návrháře k vytvoření dokonalého interiéru.

Několik tipů pro použití tohoto odstínu:

Doporučuje se použít kombinované osvětlení k osvětlení všech rohů místnosti:

Video

S pomocí videa si můžete vybrat zajímavé barevné kombinace v interiéru.

Jak vybrat „vaši barvu“?

Po celý život si každý vytváří svůj vlastní postoj k barevné paletě. Volba může být ovlivněna osobnostními rysy, individuálními zkušenostmi, myšlenkovými asociacemi, náladou a dokonce i zdravím.

Jak si vybrat barvu krásného obývacího pokoje

Jednoduchý design, jak by se mohlo zdát, je monochromní. Ve skutečnosti je to však obtížné. Přesto to nebude čistě jedna barva, ale shromážděné nejsprávnější varianty jejích odstínů. Zároveň však nelze chladné vždy kombinovat s teplými atd.

Polychromovaná verze je především dvě barvy v interiéru. Nejběžnější případ, ale ne nejjednodušší a nejúspěšnější. Stále však budou tři barvy ve výzdobě zdi úspěšnější. Ale se správným použitím a kombinací.

Dobré vědět:  Projekt designu bytu: 55 nápadů na fotografie pro originální interiér | Green-Pages.info

Nové barevné nápady v obývacím pokoji: zelená a její variace

Barevná paleta zelené je pravděpodobně mnohem více možností, než si myslíte. Zelený pokoj bude bohatý a zářivý. Nezapomeňte, že zelená je jarní barva, i když odstíny mohou mít velmi odlišné nálady.

Varianty zelené + další barvy v obývacím pokoji:

Z nejpopulárnějších odstínů zelené lze dnes mátou zvlášť rozlišit. Hořčice nezaostává a její kombinace s bohatou béžovou. Zelená barva má dobrý účinek na nervovou soustavu, je obtížné ji unavit, pokud to není příliš barevné kombinace.

Obývací pokoj v tmavých barvách

Díky tmavým odstínům bude obývací pokoj vypadat luxusnější a bohatší. To je atmosféra tajemství, odloučení a dokonce intimity, jako nepolapitelný zázrak. Ale to není jen černá, je to také módní barva «tmavá čokoláda» a hnědá a bohatá vínová.

Základní pravidla pro kombinování barev s jinými barvami v interiéru

Je lepší vybrat kontrastní odstíny se zaměřením na barevné kolečko barevné kombinace

Hlavní pilíře jsou následující:

Příklad krásného použití v interiéru pastelových teplých barev

Stylové barevné kombinace a jejich vliv na lidskou náladu

Definování tónů je součástí každého stylu, a proto při použití určitého směru stylu v designu je třeba vzít v úvahu korespondence uvedené v tabulce:

Dodržování těchto závislostí vám nedovolí provést hrubou chybu v procesu.

Při použití modře v interiéru stojí za to se postarat o jasné akcenty, jinak můžete získat „studenou“ místnost

Nezapomeňte také na účinky určitých barev:

Kombinace barev v interiéru: stůl, základní pravidla a pokyny

Tyto tabulky mohou být prezentovány ve formě velké sady barev, mezi nimiž je zaznamenán stupeň kompatibility. Díky nezávisle kombinovaným dvěma odstínům je již jasné, zda je stojí za to je použít, nebo zda musíte přemýšlet o správnějším výběru.

Princip kombinace barevných schémat, který pomůže vytvořit harmonicky vyzdobenou místnost

Některé tabulky vlevo obsahují hlavní odstín základny svisle. Dále existuje několik barevných rozsahů: možné odstíny stejné barvy, možné odstíny jiných barev a několik kontrastních odstínů.

Příklady kombinací tabulek

Příklad základních barevných schémat kombinace a kombinace odstínů

Díky takovým jednoduchým hotovým kombinačním stolům bude výsledek výzdoby interiéru každé místnosti velmi dobrý, a to i bez další pomoci speciálně vyškolených designérů.

Barevná kombinace s jinými barvami v interiéru obývacího pokoje

Tmavě modrá představuje klid a vyrovnanost, proto by měla být použita v obývacím pokoji, ale s opatrností, protože nadbytek modré může způsobit, že místnost bude ponurá a tmavá.

Užitečné rady! Červené tóny se zlatem dodají pocit oslavy, zelené a olivové — touha po intelektuálních hrách a čtení. Kombinace barev fialové a například šedé vytvoří určité akcenty a oživí přátelská setkání.

Ale ne vždy lze centrální místnost domu nebo bytu použít pouze k zamýšlenému účelu. Velmi často také kombinuje funkce ložnice.

Dobré vědět:  Co je to lambrequin: textil v moderním interiéru | Green-Pages.info

Lehkost obývacího pokoje může být dána kombinací světle modré a béžové barvy.

Fotografie kombinací tapety ve dvou barvách v obývacím pokoji jasně ukazují možnost zónování místnosti pro zvýšení její funkčnosti. A zároveň mu dává zvláštní dotek. Krásně vybrané tóny s touto technikou vytvoří interiér originální.

Rysy olivové barvy tapety

Pokud při výběru tapety padla volba na olivu, stojí za to se lépe seznámit s vlastnostmi palety. Vzhledem k určitým bodům můžete extrahovat všechny pozitivní aspekty lepení takových tapet:

Paletu olivových tónů však nepodceňujte. Dokonale se hodí do moderních stylů, díky čemuž je interiér vizuálně útulnější, klidnější a harmoničtější. Podívejte se na fotografii níže:

Ale pokud potřebujete atmosféru, která pomáhá soustředit se, soustředit se na práci, pak si můžete vybrat design oliv, ale jeho tmavší, «vážné» barvy pro design kanceláře. Interiér se ukáže být působivý a stav:

Zde samozřejmě stojí za zvážení materiál tapety, protože papírový produkt bude v každém případě méně odolný proti opotřebení než vinyl nebo netkaný.

Kontrastní kombinace

Pro tandem jsou však vhodné nejen klidné barvy.

Olivová tapeta a červené doplňky vytvářejí stylový design, teplý na podzim, ale bez bohatství a extravagance.

Pro tento design jsou tlumené červené perfektní — vínová, brusinka, brusinka. Silný a bohatý, dokáže zdůraznit hloubku olivové barvy.

Teplé odstíny vytvářejí stejnou atmosféru, eliminují nadměrnou závažnost a formálnost. Bílé, hnědé, béžové akcenty pomohou doplnit obrázek a dodávají designu nápad zdobený vzhled:

Světlá kombinace olivové a žlutooranžové tapety je vhodná do interiérů ve stylu romantismu a Provence. V tomto případě olivově zbarvená tapeta mírně sníží dynamiku slunečných, příliš horkých odstínů.

Olivová barva v interiéru — kombinace s jinými barvami, foto.

Olivová barva v interiéru — kombinace s jinými barvami, foto.

Olivový a hnědý v interiéru

Kombinace oliv a béžové

Kombinace oliv s jinými zelení

Olivová barva v interiéru s bílou

Jak kombinovat růžové a olivové barvy?

Olivová barva, foto:

Olivová kuchyně:

Olivová barva tapety:

Ložnice v olivové barvě:

Obývací pokoj olivový:

Pokud si nejste jisti, že si můžete vybrat optimální kombinaci jiných barev s olivami, je lepší takový interiér odmítnout a zvážit veselejší odstíny zelené.

Dobré vědět:  Barvy a materiály v interiéru: výběr a kombinace | Green-Pages.info

Olivová barva v interiéru

Jaké barvy jsou „přátelské“ s olivami?

Kombinace oliv a tmavě hnědé je žádoucí pro místnosti s velkými okny směřujícími ke slunné straně. Olivová barva v kombinaci s hnědou bude vypadat obzvláště dobře v interiéru obývacího pokoje.

Pokud je místnost stále tmavá, umístěte více lamp, zvažte stropní osvětlení. Ale světlo by mělo být neutrální. Žluté tlapy situaci jen zhoršují.

Použití olivové barvy v interiéru

Olivová barva v interiéru kuchyně udrží teplo léta. Lze jej kombinovat se žlutou a světle šedou. Bílá je nad konkurencí.

Barva oliv dokonale zmírňuje stres, deprese ztrácí půdu. Pomáhá budovat sebevědomí. Proto bude olivová barva v interiéru ložnice velmi užitečná.

Olivové závěsy v interiéru

Lila barva vštípí klid a relaxaci, ale aby do vašeho interiéru přidala kapku radosti, měla by být správně kombinována s jinými barvami a odstíny. Článek vám řekne o správném použití fialové barvy v interiéru.

Oranžová barva dodá vašemu interiéru pohodlí a teplo. Neměl by však být nadměrný, zdůraznit oranžovou a úspěšně ji kombinovat. Tento článek vám řekne více.

Broskvová barva přinese do vašeho pokoje kousek tepla, pohodlí a klidu. Je ideální pro ty, kteří ocení něžnost, romantiku a neutralitu v interiéru. Tento článek vám řekne vše o použití broskvové barvy.

Modré odstíny jsou vhodné pro design interiéru každé místnosti, obtíž spočívá ve správné kombinaci s jinými tóny. Článek vám podrobně řekne o modré barvě v interiéru.

Dopad barev v interiéru na člověka

Tabulka barevných kombinací v interiéru

2) Související odstíny. Blízké tóny se nacházejí v sousedství ve čtvrtině barevného kola. Příklady jsou modrá, fialová, růžová; žlutá, oranžová, červená; modrá, zelená, žlutá.

3) Kontrastní barvy. Zde je harmonie postavena na protikladech — v barevném kolečku jsou odstíny přísně proti sobě a jejich odlišnost vytváří dynamický a nápadný pár.

4) Kombinace příbuzného kontrastu. V tomto případě jsou odstíny kombinovány kvůli přidání nějaké třetí barvy v nich. Například ve světle zelené a oranžové je žlutá, která je spojuje, a tento trojúhelník vypadá skvěle spolu.

Bílý

Kombinuje se s barvami: všechny pastelové a čisté světlé barvy, černá, šedá, zlatá; s teplým je lepší používat krém, se studeným — sněhově bílým.

Nesouhlasí s barvami: ne (lze kombinovat se všemi).

Vliv barvy: vytváří pocit čistoty, prostornosti a denního světla. Lesklá bílá místnost se může cítit příliš sterilní a může se podobat laboratoři.

Vhodné pro: interiér koupelny, ložnice, hala.

Odkaz na hlavní příspěvek
Adblock
detector