Kombinace kuchyně s balkonem — nápady na design a pravidla sanace | Green-Pages.info

Stručně o důležitém — definujeme hranice toho, co je povoleno

Kombinace kuchyně s lodžií může být:

  1. Částečně, když jsou okna a dveře demontovány a zbývající oddíl je používán jako stolní rámový rám.

  1. Kompletní, když jsou stěny oddělující 2 prostory zcela odstraněny a vytvoří se jedna místnost.

  • Pokud okno pouze odeberete, nebudete muset vydávat povolení, ale při prodeji bytu budete muset okno a dveře vrátit na původní místo
  • Pokud je celá zeď kompletně demontována, bude vyžadováno schválení nového uspořádání v příslušných úřadech;

„Legalizace“ demolice přepážky mezi balkonem a kuchyní je vážným tématem a vyžaduje podrobnější zveřejnění v samostatném článku. Nyní pojďme mluvit o tom, jak vytěžit maximum z dalších metrů.

Loggia spojená s kuchyní musí splňovat následující pravidla:

Stručně o hlavní

Kuchyň lze kombinovat s lodžií jedním z následujících způsobů:

  • Částečně — přepážka se používá jako stolní nebo spodní rám, okna a dveře jsou odstraněny.
  • Zcela — vytvoří se jedna místnost, stěny se odstraní.

Územní plánování, osvětlení a závěsy

Po provedených pracích na kombinaci musíte provést výzdobu a vnitřní uspořádání. V tomto případě musíte dodržovat rady návrhářů:

Dekorace hranice mezi kuchyní a balkonem

Zde je několik běžných způsobů, jak toho dosáhnout:

Pokud je bývalá lodžie nebo balkon dostatečně velký, lze zde kromě již existujících funkčních oblastí — pracovní plocha, jídelna nebo rekreační oblast — umístit také zimní zahradu nebo pracovnu.

Záclony a prostorové zónování

Při navrhování kuchyně v kombinaci s balkonem přikládají záclony a závěsy velký význam. Obvykle zvažují záclony do kuchyně s balkonovými dveřmi, jejichž design může být prezentován v různých verzích, pokud kombinace pokojů není plánována.

Ale pomocí záclon můžete také zdůraznit hranici mezi kuchyní a lodžií nebo balkonem, pokud jsou kombinovány.

Několik tipů pro výběr záclon:

S roletami a roletami je spojena nuance: bez ohledu na to, jaké jsou barvy, vypadají příliš formálně. Proto je možné na ně připojit světelný závěs.

Video

Toto krátké video vám pomůže při výběru řešení interiéru.

Vlastnosti kuchyňského designu s lodžií

Pro zdůraznění objemu kuchyně zvětšeného o lodžii je vhodné použít stejné povrchové materiály, stejnou barvu a strukturu.

Pro rodiny s dětmi je lepší vzít kulaté a oválné stoly, aby děti nebyly zraněny ostrými hranami. Ještě lepší a úspornější z hlediska prostoru je přeměna okenních parapetů v kuchyni na pracovní desky.

Jako alternativu k tradičnímu jídelnímu stolu si můžete také při pohledu z okna zakoupit čítač barů s plnou šířkou a pít kávu každé ráno.

Dobré vědět:  Interiér kuchyně 9 m2; tajemství úspěšného designu na fotografii | Green-Pages.info

Aby kuchyně s lodžií opravdu vypadala celá, je velmi důležité nejen rozebrat přepážku mezi nimi, ale také dokonale vyrovnat parapet oddělující hranice těchto dvou místností.

Chcete-li vizuálně zvětšit oblast, můžete do designu kuchyně v kombinaci s lodžií zahrnout lepení fotografických tapet s velkým obrázkem. Pokud to bude krajina, můžete ji porazit zdobením rohů umělým kamenem.

Laminátové podlahy budou vypadat velmi útulně a elegantně v kuchyni v kombinaci s lodžií. Zvláště aristokratické a vhodné v jakémkoli interiéru vypadají laminátové desky, stylizované jako tmavé dřevo.

Interiér malé kuchyně vypadá velmi působivě s lesklými povrchy — stěny, stropy, nábytek … To vytváří zajímavou hru oslnění během dne a naplňuje místnost potřebným světlem.

Pěkné a příjemné malé věci

Pro naplnění kuchyně „životem“ je důležité používat ozdobné prvky a doplňky. Například na lodžii můžete vybavit malou zimní zahradu. Květiny dodají kuchyni útulnost a pohodlí.

Atmosféru lodžie mohou doplnit police s kuchařskými knížkami a tématickými figurkami, stejně jako vázy s čerstvými květinami nebo topiary.

Také na lodžii můžete nainstalovat umělý zdroj vody nebo malé akvárium s rybami (pokud to oblast umožňuje). Další — uspořádat malý obývací prostor — dát klec s křečci, morčaty nebo kanárky.

Ať je interiér kuchyně s lodžií jakýkoli, měl by vypadat holistický, plný a harmonický. Měla by dávat radost a ne zdůvodňovat odhalení myšlenky „proměnit“ dvě místnosti do jedné.

V posledních několika letech se návrhy kuchyní kombinované s lodžií staly velmi důležitými. Designéři po celém světě je aktivně používají k vytváření zajímavých a neobvyklých možností nejen pro katalogy, ale také pro domácí použití.

Kombinace kuchyně s lodžií je skvělou příležitostí k ztělesnění všech nápadů, jejichž cílem je dosažení maximálního komfortu, útulnosti, volného prostoru a zároveň zůstat v trendu interiéru.

Nápady do kuchyně v kombinaci s lodžií

Jak můžete porazit prostor kuchyně v kombinaci s lodžií? Nabízíme vám následující populární nápady:

  1. Navrhněte nápady s jídelním koutem na lodžii

Toto je nejoblíbenější způsob využití balkonu mezi lidmi. Umožní prostornější pracovní prostor kuchyně přesunutím jídelny do lodžie. Níže uvedená fotografie ukazuje příklad designu obývacího pokoje v kuchyni a lodžie.

A zde je další obývací pokoj s kuchyní spojený s balkonem s panoramatickým zasklením:

  1. Myšlenky designu čítačů barů

Na izolovaném balkonu můžete uspořádat jídelní kout ve formě barového pultu. Kromě toho můžete jako podrámec čítače sloupců použít oddíl, na kterém bývalo okno. Příklady takové obnovy jsou uvedeny níže na fotografii.

Dobré vědět:  Jak si vybrat ten správný obraz do kuchyně: důležité body | Green-Pages.info

Tento oddíl však lze převést na tabulku určenou nejen pro snídani a občerstvení, ale také pro skladování.

Barový pult

Interiér malého prostoru

TV zóna

Moderní design kuchyně v kombinaci s obývacím pokojem může být doplněn funkční TV částí. Do interiéru obývacího pokoje v kombinaci s kuchyní v bytě nebo venkovském domě se úspěšně vejde oddíl s vestavěnou obrazovkou a zvukovým systémem.

Knihovna

Klasickou kuchyň v kombinaci s obývacím pokojem lze doplnit zajímavými a nečekanými prvky. Vysoká police s knihami dodá místnosti zvláštní styl a zdůrazní jemnou chuť a preference majitelů domu.

Knihovna může fyzicky rozdělit prostor jako na výše uvedené fotografii.

Příklad tradičního obývacího pokoje v kuchyni

Rozložení

Kuchyň s ostrovem v kombinaci s obývacím pokojem je vhodná pro prostorné pokoje s velkou plochou. Volně stojící nábytková konstrukce může působit jako pracovní plocha nebo jídelní stůl a zónovat prostor.

Na poznámku: Potřebný prostor lze získat kombinací kuchyně a obývacího pokoje s kombinovaným balkonem.

Funkční a estetický interiér: co je třeba při navrhování zvážit?

Návrh kuchyně s balkonem musí splňovat požadavky majitelů. Jedná se hlavně o vzhled a praktičnost.

Racionální využití části zdi mezi balkonem a kuchyní.

Aby byla funkční a estetická, je třeba vzít v úvahu následující body.

Bude to dobrá alternativa k suterénu, dílně nebo zimní zahradě.

  • Zdobením kuchyně a balkonové zdi, která sousedí s místností, z podobných materiálů nebo ve stejném stylu, získáte zajímavý efekt. Prostor se zvětší a bude vypadat harmonicky a kompletně.
  • Správná volba záclon. Rolety vyrobené z omyvatelné textilie budou stačit. Upevněte je přímo nad dveře a okno, které se otevírají na balkon.

Složení bude vypadat stylově, díky čemuž bude interiér elegantní.

Otvor může být uspořádán různými způsoby. K tomu je vhodný barový pult. Dekorace, jako oblouk nebo poloklen, vytvoří design kuchyně v kombinaci s originálním balkonem.

Tuto možnost se vám může líbit, protože barový pult lze použít také jako malý jídelní stůl.

Místo k odpočinku

Pokud je omezený prostor, udělá křeslo a konferenční stolek.

Pokud jde o design interiéru, styly jako orientální, čínské a japonské jsou vhodné. Místnost učiní neobvyklým. Můžete ji doplnit klasickou i moderní kuchyní.

Po obdržení dalších metrů čtverečních na úkor balkonu si můžete zakoupit konferenční stolek s křesly a zařídit si místo k relaxaci na balkoně!

Dobré vědět:  Výzdoba kuchyně - 12 super nápadů | Green-Pages.info

Pití čaje venku je dvakrát tak chutné.

Úložný prostor na balkoně

Umístění základních předmětů v malém bytě není snadné. V takovém bydlení není dostatek místa pro skladovací prostory, kde se skladují věci a pracovní příslušenství. Balkon pomůže při řešení tohoto problému.

Jsou zde umístěny police, skříňky a další nábytek, ve kterém jsou uloženy drobnosti.

Regály se používají pro skladování zeleniny, ovoce, konzervačních a různých nástrojů.

Originální designová řešení

Můžete vybavit otvor jako barový pult, jídelní nábytek.

Existuje další možnost kombinace. Pracoviště je vyvedeno do lodžie. Tam jsou také potřebné komunikace.

Pokud jsou balkon a kuchyň kombinovány, pak první z nich je nutně izolován. K tomu použijte vhodné materiály pro stěny, podlahy. Balkón je zateplený a prosklený. Je vybavena teplá podlaha nebo je vybrána topná baterie.

Je to realistické, hlavní věcí je získání povolení od příslušných orgánů.

Možnosti designu lodžie

Design ložnice v kombinaci s lodžií je vzrušující zážitek. Abychom si však po dokončení všech dokončovacích prací mohli užít pohodlí a pohodu na lodžii, je důležité vzít v úvahu určité nuance.

Pokud jste obdrželi povolení kombinovat balkon a ložnici, můžete začít přemýšlet o vzhledu balkonu a vybírat materiály pro práci.

Před provedením jakýchkoli aktivních kroků ke změně vzhledu doporučujeme odborníkům věnovat zvláštní pozornost výběru stylu interiéru balkonového prostoru.

V závislosti na cíli vlastníka městského bytu, který začíná kombinovat ložnici a balkon, můžete tento prostor navrhnout různými způsoby.

Oblouk dokonale zapadá do klasického stylu, je vhodný pro high-tech, moderní. Neobvyklý oblouk mezi ložnicí a jeho pokračováním na balkóně lze snadno vytvořit pomocí barového pultu, pracovní desky nebo knihovny.

Fáze přeměny balkonu na pohodlnou ložnici

Ložnice spojená s balkonem přináší nejen majiteli radost, ale také způsobuje vážné problémy.

Například v případě chladu, průvanu, vlhkosti bude nutné provést izolaci v kombinovaném prostoru, položit teplou podlahu, pěnu a zahušťovat okna.

Ložnice s lodžií, pro kterou je vybrán design, může být izolována minerální vlnou, jinými tepelně izolačními materiály.

Aby byl zrekonstruovaný pokoj pohodlný a pohodlný, je docela možné vybavit teplou podlahu nejen v prostoru lodžie, ale také v místnosti samotné.

K dosažení požadovaného výsledku, získání pohodlné a teplé místnosti je žádoucí, aby veškerou práci prováděli skuteční profesionálové.

Závěr

Odkaz na hlavní příspěvek
Adblock
detector