Krbová konstrukce; styly a nápady na design | Green-Pages.info

Styly

Různé styly interiéru nemohly ovlivnit konstrukci topných zařízení. Nejběžnější styly krbů v domácnostech a bytech lze rozdělit do tří skupin: klasický, venkovský a moderní.

K baroknímu stylu patří nejluxusnější modely s bohatými řezbami a zlacením. Klasický design je rozpoznáván přísnou symetrií kompozice, vyjma baroka, kde mohou být přítomny asymetrické detaily a modernost s předurčením pro přirozené křivky.

Druhy elektrických krbů podle umístění v interiéru

Místo instalace krbu v interiéru závisí na oblasti obývacího pokoje, umístění vchodu, velikosti a směru okenních otvorů a stylu výzdoby interiéru.

Elektrické krby ve stylizovaných obývacích pokojích

V ruské verzi venkovského stylu je rohový nebo zapuštěný krb zdoben hladkými malovanými dlaždicemi.

Při výběru krbu pro konkrétní interiér je třeba vzít v úvahu tvar, velikost a styl okolního nábytku.

Barva portálu a dekorativní rámování by měly kontrastovat s dekorací na zdi a měly by být kombinovány s dekoračními prvky obývacího pokoje.

Krby v interiéru

Kvůli krutému klimatu v Rusku bohatí lidé vždy instalovali krby ve svých domovech. Byly považovány za luxusní a prestižní položku.

Krby se dnes staly obzvláště populární. Toto konstrukční řešení vypadá velmi stylově, je krásné, originální, nenáročné. Oheň nás přiblíží k přírodě, umožňuje vám dýchat v životodárné síle ohně, dobíjet se pozitivní energií.

Druhy krbů v interiéru

Podle umístění jsou krby rozděleny do čtyř hlavních typů — ostrov, zeď, roh a vestavěné.

Při výběru krbu věnujte pozornost snadnému použití. Krb musí být úsporný z hlediska spotřeby paliva. Režim spalování musí být regulován.

Mějte na paměti, že je těžké vytvořit podmínky pro dobrý průvan v otevřeném krbu. U krbů s uzavřeným krbem není takový problém. Oheň za sklem vypadá v každé místnosti velmi krásně a sofistikovaně, zatímco riziko požáru je sníženo na nulu.

1 Klasický styl

Provedení: BarlowBarlow Design

Nábytek by měl být masivní, s textilním nebo koženým čalouněním. Je to žádoucí ze dřeva, ale bude to vyžadovat velký rozpočet, můžete si vybrat něco dostupnějšího z umělého materiálu.

3 podkroví

Loftový styl se vyznačuje výjimečnými osobnostmi, poněkud asketiky, milovníky svobody a prostoru. V tomto směru lze zdůraznit individuální rysy majitele, protože charakteristická nedbalost ve stylu umožňuje potulovat fantazii.

Přestože podkroví obvykle vyžaduje prostor, dnes je vytvořeno také v městských bytech. Je žádoucí, aby místnost nebyla nejmenší a měla dostatečně vysoký strop. Dvoupodlažní apartmány v nových budovách jsou často vyzdobeny ve stylu podkroví.

Design: AMR Design

DFC R3 kruh

5 Minimalismus

Říká se, že minimalismus v interiéru by měl odpovídat stavu mysli. Je vhodný pro ty, kteří jsou v souladu se sebou a kteří nepotřebují vnější atributy, ale pouze ticho, mír a pořádek.

Design: Stavitelé NorthWall

7 Ecostyle

Ekologický design v interiéru se objevil jako pokračování ekologického myšlení ve všech vyspělých zemích. Čistý a svěží vzduch, příroda — to je to, co v metropoli chybí.

Fotografie: Kuchyně od Wedgewood

Hlavní věc není přehánět to stromem. V opačném případě můžete z bytu udělat dřevěnou krabici.

Kamenné obložení, keramika, sklo kromě dřeva bude vypadat dobře. Používejte také přírodní textilie.

9 Současný styl

Design: Sims Luxury Builders

A ještě jedna vlastnost je moderování v dekorech. Moderní styl není charakterizován množstvím polštářů, přikrývek, ubrousků na stolech, záclon, obrazů nebo fotografií.

11 Eklekticismus

Eklekticismus dokonale vyhovuje temperamentu moderních kreativních lidí, kteří mají dobrý vkus. Chtěl bych se zaměřit na poslední bod. Míchání různých stylů ve stejné místnosti není snadné, takže bez hlavní složky to bude ošklivé.

Zde je několik tajemství, jak úspěšně kombinovat různé styly a vytvořit luxusní eklektický interiér.

Vyberte si světlou barvu stěn, jako je bílá nebo béžová. Usnadní se tak kombinace různých barev nábytku a doplňků.

Použijte stejné ozdoby. Například barva čalounění a záclon. To spojí subjekty a vytvoří harmoničtější obrázek.

Vyberte si jeden jiný kus, který bude mít jiný styl: například židle pro jídelnu nebo lustr.

Kombinujte objekty do tvaru. Usnadní se tím kombinace různých stylů.

Obyčejný a dekorativní krb v interiéru: typy a funkce

Uvnitř i těch urbánních návrhů se probouzí snaha o přirozenost, dokonce i primitivnost. Krby se přizpůsobily drsným podmínkám moderního designu a organicky do něj vstoupily jako estetický prvek, který ohřívá nejen tělo, ale i duši.

Rada! Krb shromažďuje lidi kolem sebe pro společnost, rodinnou zábavu a dokonce i pro grilování.

Krby se liší designem i materiálem výroby.

Krby pro letní chaty: krby na dřevo a topení krbem

Důležité! Nezapomeňte na místo, kde budete skladovat palivové dříví pro krb, lopaty a pokers, stejně jako ohnivzdorné sklo pro krb.

Krb v domě je horké kakao, pohodlné křeslo, objem poezie, praskání hořících polen a tančících světel — není to sen?

Krb na dřevo v designu Provence ve stylu ložnice

Interiér krásného fúzního stylu obývacího pokoje

Krb na dřevo zapadá dokonale do moderního interiéru

Moderní design útulného obývacího pokoje

Kutilství: falešný krb, umělý krb a imitace krbu

Falešné krby

Krby pro byt: sádrokartonový krb

Do obývacího pokoje bude ozdoben do-it-yourself portál (vyrobený ze sádrokartonu, obkladových cihel atd.). Umístěte do něj palivové dříví shromážděné pyramidou, velké svíčky nebo fotografie vašich blízkých — a uvidíte, že díky tomuto krbu se budete cítit teplejší než ten skutečný.

Falešný krb v designu školky

Stylová koupelna s krásným krbem

Falešný krb zdobený svíčkami učiní váš pokoj neodolatelným

Krb, který plní pouze dekorativní funkci v interiéru boho stylu

Ecostyle v designu obývacího pokoje

Rada! Chcete-li vizuálně vytvořit hloubku, použijte vnitřní výzdobu portálu v tmavších barvách a připojte zrcadlový povrch k zadní stěně. Při zapálení svíčky vytvoří odražené světlo požadovaný efekt hloubky.

Rohový krb

Rohové krby jsou oblíbenou ozdobnou ozdobou v různých stylech, od baroka až po secesi. Rohový krb je často nejčastější cestou ven z malé místnosti.

Rohový krb v podkroví obývacího pokoje

Boho styl v designu světlý obývací pokoj

Stylový moderní obývací pokoj venkovského domu

Krb dodá interiéru útulnost

Klasika v interiéru je vždy relevantní

Krb umístěný na vnější stěně uvolní část tepla do okolí

Stylový interiér obývacího pokoje nepřestane potěšit vás a vaše hosty

Uprostřed obývacího pokoje se nachází ostrovní krb. Z hlediska přenosu tepla je to samozřejmě nejvýhodnější varianta, ale praktičnost takového řešení závisí na kompaktnosti samotného krbu a velikosti místnosti.

Ostrovní krb dokonale zapadá do moderního interiéru

Krásný obývací pokoj v retro stylu

Ostrovní krb v podkroví obývacího pokoje

Vestavěné krby jsou umístěny uvnitř výklenků nebo sloupů, což šetří místo v malém obývacím pokoji.

Vestavěné krby vypadají velmi pěkně

Sférický vestavěný krb v interiéru ložnice

Krb vestavěný do příčky v interiéru ateliéru

Firebox jako prvek interiéru interiéru obývacího pokoje soukromého domu

Krbová dekorace a cihlové krby

Fúzní interiér s etnickými prvky

Plynový krb zabudovaný do přepážky mezi jídelnou a obývacím pokojem

Krby: fotografie a galerie

Krb zklidňuje, zlepšuje auru místnosti, dodává teplo a pocit útulnosti

Večer se zvukem praskajícího ohně v krbu je velmi romantický

Krb je stylový, krásný a také cenově dostupný

Výběr krbu pro váš interiér

Při výběru krbu je povinným pravidlem, že tento interiér musí být bezpečný! Proto ji musíte odkapávat ne na trzích, ale do renomovaných obchodů, v nichž je kvalita dodávaného zboží pečlivě sledována.

Důležitou otázkou je, jak budete ohřívat krb, jaký druh paliva bude nejziskovější. Ideální možností je samozřejmě palivové dříví.

Tento moderní krb bude vypadat dobře v moderním kamenném domě. V tomto stylu se používají různé typy povrchů, harmonicky se kombinující: drsné, hladké a leštěné textury.

V domě z kulatiny nebo baru bude ekologicky vypadat krb ve venkovském stylu. Opláštění z přírodního kamene poslouží jako vynikající doplněk stylu příměstského života.

Klasické krby jsou vhodné pro téměř jakýkoli interiér. Mramorová úprava může být různých barev, je bílá, hnědá, smaragdová. Nebo si můžete uměle stárnout kámen nebo ho přiblížit co nejblíže jeho přirozenému vzhledu.

Anglické krby mají malý krb. Jejich elegantní, strohý vzhled je ideální pro pracovnu nebo obývací pokoj. Díky nim se z místnosti odstraní přebytečná vlhkost, zahřeje se.

Řecké krby jsou otevřené ze všech stran. Vypadají krásně v nádherně vyzdobeném pokoji.

Pro výrobu high-tech krbů se používají moderní žáruvzdorné materiály — sklo, plast, ocel. Jak bude vypadat takový krb, závisí zcela na fantazii designéra. Vaším úkolem je vybrat model, který se perfektně hodí do vašeho interiéru.

Dalším typem krbu jsou elektrické krby. Simulují skutečný oheň a jsou nejbezpečnější. Elektrické krby mají vysokou účinnost, nevyžadují zvláštní instalaci a lze je použít ve všech typech prostor.

Dnes si můžete koupit krb s otevřeným ohněm. Někteří návrháři skrývají oheň za sklem. Obě možnosti budou vypadat krásně.

Je třeba mít na paměti, že otevřené krby na dřevo nejsou příliš účinné. Uzavřené krby jsou bezpečnější. Ohniště je uzavřeno tepelně odolnými skleněnými dveřmi. Tyto krby mají vyšší odvod tepla.

Instalace krbu

Při instalaci krbu a při instalaci je nutné dodržovat všechny stávající stavební předpisy a pravidla pro provádění potrubí a pecí. Nedodržení těchto norem může mít velmi závažné důsledky.

Je nutné zakoupit kvalitní komín s hladkými stěnami. Instalace musí být svěřena odborníkům. Velmi důležitým požadavkem, který je třeba přísně dodržovat, je pravidelné čištění komína.

Kde je krb nainstalován?

V prostoru krbu by neměl být žádný průvan. Stěna, ke které je krb připojen, musí být vyrobena z ohnivzdorných materiálů. Podlaha pod krbem musí být pevná, protože instalovaný krb je těžký.

Pamatujte na důležitá pravidla pro instalaci a provozování krbu a přinese vám mnoho pozitivních emocí!

Pravidla interiéru v klasickém stylu:

  1. Přírodní materiály pro dekorace a dekorace
  2. Podlahová krytina vyrobená z drahého dřeva: kusová, intarzovaná nebo umělecká parketa, masivní nebo inženýrská deska
  3. Kamenné obklady: Upřednostňujeme mramorové obklady, vyrobené v souladu s výrobními tradicemi
  4. Pokud se stanete hrdým majitelem originálních stropních lišt, zkuste si je nechat. Pro nízké stropy jednoduše ozdobte stěny římsy (nejlépe sádrovou)
  5. Pro nástěnnou výzdobu zvolte barvu s matným povrchem, dekorativní omítku nebo tapetu s nenápadnými vzory. Hadřík nebo hedvábí, například.

Centrum kompozice a symetrie

V klasickém interiéru je kompozice postavena na ohniskových bodech. Může to být krb, jídelní stůl, elegantní pohovka nebo starožitný prádelník. Nábytek je umístěn kolem středu, dekorační předměty nebo nástěnné lampy jsou umístěny symetricky.

Klasický styl proporcionality ve všem. Pokud tedy vizuálně rozdělíte místnost na dvě části od středu kompozice, objekty se navzájem zrcadlí — párovaná křesla, lustry, vázy.

Nábytek jako umělecké dílo

Klasický interiér v ložnici

Při výběru textilních prvků dekorů a interiérů dávejte přednost vysoce kvalitním a texturovaným textiliím, rozhodněte se pro plynulé hedvábí nebo sametové měkké na dotek v jednom barevném schématu.

Vytvořte dva světelné scénáře — lustr jako hlavní světelný zdroj a nástěnnou lampu nebo stolní lampu jako místní.

Dekorace skříně

Atmosféra v klasické kanceláři je pohodlná a vhodná k plnému ponoření do pracovního procesu, v kanceláři byly vyřešeny otázky „války a míru“ a byly podepsány důležité dokumenty.

Jaká je to studie bez masivního pracovního stolu, koženého čalouněného nábytku a knihoven po celé zdi.

Mýty o klasickém interiéru

Mýtus č. 1 — Klasika znamená honosnost

Interiér v klasickém stylu může být ve skutečnosti lakonický, klidný, přísný. Pouze několik dekoračních prvků zdůrazňuje prestiž a vysokou životní úroveň majitele bytu.

Mýtus číslo 2 — Klasický interiér je vhodný pouze na velké ploše

Mýtus č. 3 — Klasický interiér si vybírají lidé ve zralém a starším věku

Různé styly interiéru obývacího pokoje

  • Moderní styl interiéru dává přednost přesnosti a lakonicismu. Proto jsou v něm velmi ostré obdélníky a úhlové čáry a dokonalé kruhy. Tato pravidla se používají zejména v případě nábytku: věrní fanoušci trendu častěji používají geometricky lakonický interiér, zahrnuje prvky jako: rovná pohovka a jídelní stůl. Obecně přijímané zásady jsou minimalismus a přísnost, které vás nebudou nutit k obětování pohodlí a funkčnosti.

Obývací pokoj krásně harmonizuje s bíle natřenými cihlovými stěnami (Design by Allison Burke)

Krásná výzdoba dokonale zdobí interiér obývacího pokoje (provedení skvělého designéra Joela Dessaules Design)

Teplý efekt bílého světla v kombinaci s živými tóny

Moderní design kombinovaného obývacího pokoje a kuchyně

High-tech styl v interiéru obývacího pokoje bez excesů a dekorací

Správně vybranými barvami bude obývací pokoj co nejpohodlnější

Osvětlení obývacího pokoje

Jak všichni víme, dobré osvětlení je klíčem k pozitivním pocitům a emocím. Nestačí tedy vytvořit obývací pokoj s elegantním designem, musíte interiéru dát stav lehkosti, pohodlí a relaxace.

Dobré osvětlení je nejdůležitější součástí designu interiéru obývacího pokoje

Obývací pokoj ve skandinávském stylu (Fotografie od David Butler)

Vynikající přístup na terasu z obývacího pokoje (Design by Temza)

Velký bílý lustr v obývacím pokoji dodá interiéru luxus a okázalost.

Meze dokonalosti designu nezná hranice

Krb v obývacím pokoji luxus nebo nutnost

Pokud chcete vytvořit moderní design v obývacím pokoji, pak by skromnost měla zmizet v pozadí, bude vás to jen obtěžovat. Koneckonců, toto je váš pokoj a pouze vy se můžete rozhodnout, jak jej transformovat.

Krb v interiéru obývacího pokoje

Krb v moderním interiéru obývacího pokoje

Zdobení stropu pod stromem vytvoří zvláštní atmosféru soukromí a harmonie venkovského domu a vnitřní dekorace stěn imitací dřeva pomůže dokončit začatý obraz až do konce.

Obývací pokoj v podkroví dokonale doplněný nádherným krbem

Imitace dřeva na stropě v interiéru obývacího pokoje

Krb je přesně to místo, ve kterém se chcete večer shromáždit se svou rodinou pro příjemnou a vřelou upřímnou konverzaci.

Bez ohledu na design a velikost vašeho obývacího pokoje bude vždy vhodný a oceněný. Krb dodá interiéru atmosféru tepla a pohodlí.

Super moderní design obývacího pokoje s křišťálovým lustrem

Při zdobení obývacího pokoje designéři často používají podlahovou podlahu jako samonivelační podlahu. Interiéru dává zvláštní přitažlivost, lesk a eleganci a obrovský výběr materiálů vám umožní implementovat i ta nestandardní řešení.

Samonivelační podlaha v interiéru obývacího pokoje

Moderní design obývacího pokoje v černé a bílé

Světlý interiér obývacího pokoje v moderním stylu

Obkladový materiál

Nebojte se experimentovat, vyberte design, který nejlépe vyhovuje vašemu vnitřnímu světu.

Moderní pokoj v teplých barvách

Obývací pokoj v moderním stylu

Bílý styl obývacího pokoje naplněné slunečním světlem

V interiéru používejte zrcátka a sklo, výsledkem bude hloubka a vizuální zvětšení prostoru. Koneckonců musíte souhlasit s tím, že nikdy není dostatek volného místa.

Správný výběr textilu je také důležitý, pokud chcete dokonalý interiér obývacího pokoje v moderním stylu.

Světlé dřevo a nábytek v interiéru obývacího pokoje v perfektní kombinaci s textilem

Krásná dekorace obývacího pokoje v jasných barvách

Okno na podlahu v moderním obývacím pokoji

Krb v interiéru

Výběr nejlepších interiérů obývacího pokoje v moderním designu

Podívejte se na výběr nejlepších návrhů obývacího pokoje, jejichž design a dekorace interiéru by vás neměly nechat lhostejnými. Hodně štěstí s opravou!


Odkaz na hlavní příspěvek
Adblock
detector