Která dlaždice je nejlepší pro podlahu v kuchyni

Pravidla a pokyny pro výběr dlaždic

Cena dobré dlaždice nemůže být nižší než 15 $. na metr čtvereční. Dnes má téměř každá kolekce dlaždic možnosti pro světlé a tmavé provedení s dekorativními prvky (okraje, reliéfní vložky atd.).

Je lepší odmítnout použití hranic v malých místnostech. To zkomplikuje správný výběr instalatérských prací a estetické vnímání celé opravy.

Tvar a barva

Velkoformátové dlaždice mohou vytvořit pocit extra prostoru. Dokonale zapadne do interiéru každé místnosti: obývacího pokoje, koupelny, chodby, kuchyně, chodby, lodžie a dokonce i ložnice.

Obrovská velikost dlaždic umožňuje radikálně upravit vzhled místnosti a transformovat tak prostor kolem. Chcete-li dosáhnout ještě většího efektu, můžete jej umístit úhlopříčně.

Různé moderní podlahové dlaždice

Parkety nebo dlaždice, což je lepší

Samonivelační podlaha je poměrně specifický výrobek a ne každému se bude líbit. Pokud jde o výběr dlaždic, je to ideální krytina pro mnoho prostor. Dokonce i v ložnicích, kde by se zdálo, že pro ně není místo, mohou dlaždice vypadat dobře, zejména kolekce napodobující strukturu přírodního dřeva.

Keramické dlaždice, napodobující strukturu pravého dřeva, vytvářejí dojem lidské jednoty s okolní přírodou

Keramické dlaždice pro byty

Není žádným tajemstvím, že výběr keramických dlaždic je v neposlední řadě ovlivněn typem místnosti v bytě nebo obytném domě, ve kterém bude použita. Na tomto základě můžete provést následující klasifikaci:

 1. Mokré oblasti (koupelna, WC)
 2. Kuchyně
 3. Obývací pokoje a ložnice
 4. Chodby a chodby

Je pravda, že výběr podlahových dlaždic pro dokončení podlahy by měl zohledňovat požadavky na materiál v závislosti na účelu místnosti. Pokud se jedná například o chodbu, jaký druh podlahových dlaždic byste si měli vybrat?

Na chodbě a chodbě dlažba

Hala se liší od ostatních prostor ve vysokém provozu. Jedná se o místo hromadění nečistot a písku, které domácnosti přenášejí na podrážkách z ulice. Na chodbě by podlahové dlaždice měly být dostatečně silné, aby nedošlo k poškození hmotností osoby.

Zatížení podlahy při vstupu do bytu je jedním z nejvýznamnějších. Čím více nečistot na chodidlech bot, tím rychleji ztratí podlahová krytina v chodbě svůj vzhled. Proto je tak důležité při vstupu, zejména za vlhkého počasí, chodidla důkladně vysušit.

Jaké technické vlastnosti a výkonnostní charakteristiky by měly mít dlaždice zakoupené pro pokládku na podlahu v chodbě? Samozřejmě v první řadě je to:

 • odolnost proti vlhkosti;
 • odolnost vůči abrazivům;
 • odolnost vůči intenzivnímu fyzickému namáhání pouliční obuví domácností a hostů.

Podlahové dlaždice mohou vizuálně zvětšit malou chodbu. K tomu se doporučuje použít světlé dlaždice s hladkým povrchem. Tmavé dlaždice, zejména malé, naopak místnost zmenší.

Aby byla chodba prostornější, můžete na podlahu položit světle hnědé, modré nebo šedé dlaždice. Nedoporučuje se používat černou barvu, protože na ní budou jasně viditelné třísky a škrábance.

Keramické reliéfní dlaždice na podlaze, položené přímo před východem, pomohou dát místnosti větší objem. To se stane nejen zajímavou konstrukční technikou, ale také bezpečnostním opatřením — místo poblíž prahu nebude kluzké.

Pokládka podlahové krytiny musí být provedena pomocí nástrojů odpovídajících třídě použitých dlaždic. Nepřesnosti v procesu pokládání dlaždic nejsou přípustné, jinak bude nutné ji znovu provést.

Kuchyňské obklady

Keramické dlaždice se samozřejmě stávají ideálním řešením pro kuchyň, snadno se instalují, snadno se čistí a kromě toho nejsou tak drahé jako jiné materiály, zejména pokud vezmete v úvahu jejich trvanlivost a odolnost proti poškození.

Imitace dřevěných dlaždic

Koupelna a WC

Každý nový den majitelů bytů zde začíná a končí, proto je obzvláště důležité v těchto pokojích vytvořit útulnost a dobrou náladu, aby čistota a krása potěšily oko.

Dokonalá kombinace keramických dlaždic s celkovým designem interiéru

Obývací pokoj a ložnice

Pokud je potřeba ohřát chladnou keramickou podlahu, zaslouží si zaslouženou pozornost systém podlahového vytápění, který vás zahřeje na chladné zimní večery.

Keramický

Jiným způsobem se tato dlaždice nazývá kachlová. Tato podlahová krytina je obzvláště oblíbená, protože tento produkt lze zakoupit v naprosto jakékoli cenové kategorii. Výběr je poměrně rozsáhlý, stejně jako výhody:

Dobré vědět:  Obnova a zachování krásy a lesku linolea

Mezi nevýhody patří špatná zvuková izolace a také skutečnost, že materiál je poměrně studený a kluzký. To vše lze samozřejmě eliminovat pomocí zvukově izolačního materiálu a systému «teplé podlahy», ale instalace v tomto případě bude ještě dražší.

Křemenný vinyl

Křemenná vinylová dlaždice je materiál skládající se z několika vrstev a zahrnuje pozitivní vlastnosti linolea a obkladů.

Křemenné vinylové dlaždice:

Taková podlahová krytina pro kuchyň bude možná nejlepší volbou, protože tento materiál je teplý a můžete se vyhnout dalším výdajům na „teplou podlahu“.

Stojí za to seznámit se s dalšími pozitivními vlastnostmi tohoto materiálu:

Podlaha z této dlaždice je teplá a můžete po ní chodit bosí. Kromě toho je příjemný na dotek a má zvukově izolační vlastnosti.

Stojí za to vědět, že v současné době je vysoce kvalitní křemen-vinylové dlaždice poměrně obtížné najít. Často existuje materiál špatné kvality, který je vyroben v rozporu s technologií, což samozřejmě vede ke ztrátě jeho pozitivních vlastností.

Rozměry

Podlahové dlaždice se obvykle dodávají v různých velikostech. Kachlová a porcelánová kamenina může být často viděna ve formě čtverce se stranami 10 * 10, 20 * 20, 30 * 30. Nejčastěji se však používají dlaždice se stranami 30 * 30 a 50 * 50.

Kritéria výběru pro podlahové dlaždice

Než si koupíte tuto nebo tu podlahovou krytinu, měli byste si pečlivě přečíst její technické parametry. Jinak si můžete zakoupit materiál, který dlouho nevydrží.

Na co byste měli věnovat pozornost především:

Před nákupem podlahových dlaždic by bylo dobré seznámit se s certifikáty kvality produktu.

Kamenina

Tato dlaždice je poměrně drahá, proto je mezi populací méně populární. Zároveň má významné výhody:

Tato dlaždice má širokou škálu textur. Podle technologie výroby lze porcelánové kameniny rozdělit do několika typů: strukturální, saténové, glazované, lapované, matné nebo leštěné.

Porcelánové kameniny jsou poměrně těžké a před pokládkou mají zároveň určitou křehkost. Tyto indikátory znesnadňují přepravu tohoto povlaku, protože existuje možnost poškození materiálu.

Mnoho odborníků si všímá i poměrně problematické instalace tohoto materiálu, protože porcelánové kameniny je poměrně obtížné řezat a zpracovávat hrany. Bude velmi obtížné vyrovnat se s instalací takové podlahové krytiny.

Polyvinylchlorid (PVC)

Tato podlaha se objevila relativně nedávno, ale již si získala sympatie mnoha majitelů domů. Materiály používané při výrobě PVC dlaždic jsou téměř totožné s materiály používanými při výrobě linolea.

PVC dlaždice jsou rozděleny do 2 typů:

Hlavní výhody křemenných vinylových dlaždic:

V tuto chvíli je na trhu poměrně široká nabídka této podlahové krytiny. Můžete si vybrat barvu téměř pro každý kuchyňský interiér. K dispozici jsou dlaždice napodobující dřevo, mramor atd.

Produkty se také liší způsobem instalace. Dlaždice si můžete koupit na lepicí bázi nebo se systémem trní-drážka.

Existují také nevýhody dlaždic z PVC. Zejména nemá ráda vystavení přímému slunečnímu záření. Když je dlaždice vystavena, ztratí svůj vzhled, otupí a vybledne.

Než začnete pokládat tento dokončovací materiál, musí být základna pečlivě vyrovnána, jinak by se dlaždice mohla odlepit.

Design

Tmavé dlaždice můžete také použít k dokončení podlahy v kuchyni, pouze by se mělo kombinovat se světlými barvami. Toto řešení je vhodné pro téměř jakýkoli interiér.

Funkční vlastnosti

Každý, kdo se již v počáteční fázi rozhodl vytvořit krásnou a pohodlnou kuchyň, se snaží přijít na to, který obklad zvolit do kuchyně.

Koneckonců pro tuto místnost nepochybně neexistuje dokonalejší obložení stěn a podlah. Dobrá dlaždice má především vysoké výkonové charakteristiky a musí být stabilní:

 • v horkém a vlhkém prostředí (pára);
 • oděru;
 • znečištění;
 • účinkům detergentů;
 • pronikání vlhkosti.

Důležité! Je zcela zřejmé, že v kuchyni vždy něco vaří, vaří a stříkne, a proto jsou stěny pokryty vrstvou tuku. Tento faktor je třeba vzít v úvahu při výběru dlaždice — v pracovní oblasti musí mít nutně ochrannou vrstvu smaltu.

Je také třeba si uvědomit, že tento dokončovací materiál musí mít určitý stupeň odolnosti proti nárazům a odolnosti vůči jiným druhům mechanického namáhání.

Dobré vědět:  Jak a s čím jsou různé stavební materiály vrtány

Tipy od profesionálů

Důležité! Pokud přesně víte, kterou dlaždici potřebujete, můžete si jako místo nákupu vybrat specializovaný online obchod.

Požadavky na podlahu v kuchyni

Podlahové dlaždice v kuchyni musí splňovat řadu požadavků:

Styly kuchyně a podlahy

Než si vyberete podlahové dlaždice pro kuchyň, musíte se seznámit s projektem designu místnosti. Je třeba vzít v úvahu styl místnosti a barevné schéma interiéru. Teprve poté začnou nakupovat materiály.

Nejčastěji se při zdobení kuchyně používají následující styly:

Další kvalitativní charakteristiky

Abyste mohli vybrat správnou dlaždici pro podlahu v kuchyni, musíte vědět další ukazatele kvality:

Znalost výběru dlaždic pro podlahu v kuchyni vám pomůže udělat správnou volbu a vytvořit vysoce kvalitní povlak.

Kamenina

Tato dlaždice je poměrně drahá, proto je mezi populací méně populární. Zároveň má významné výhody:

Tato dlaždice má širokou škálu textur. Podle technologie výroby lze porcelánové kameniny rozdělit do několika typů: strukturální, saténové, glazované, lapované, matné nebo leštěné.

Porcelánové kameniny jsou poměrně těžké a před pokládkou mají zároveň určitou křehkost. Tyto indikátory znesnadňují přepravu tohoto povlaku, protože existuje možnost poškození materiálu.

Mnoho odborníků si všímá i poměrně problematické instalace tohoto materiálu, protože porcelánové kameniny je poměrně obtížné řezat a zpracovávat hrany. Bude velmi obtížné vyrovnat se s instalací takové podlahové krytiny.

Polyvinylchlorid (PVC)

Tato podlaha se objevila relativně nedávno, ale již si získala sympatie mnoha majitelů domů. Materiály používané při výrobě PVC dlaždic jsou téměř totožné s materiály používanými při výrobě linolea.

PVC dlaždice jsou rozděleny do 2 typů:

Hlavní výhody křemenných vinylových dlaždic:

V tuto chvíli je na trhu poměrně široká nabídka této podlahové krytiny. Můžete si vybrat barvu téměř pro každý kuchyňský interiér. K dispozici jsou dlaždice napodobující dřevo, mramor atd.

Produkty se také liší způsobem instalace. Dlaždice si můžete koupit na lepicí bázi nebo se systémem trní-drážka.

Existují také nevýhody dlaždic z PVC. Zejména nemá ráda vystavení přímému slunečnímu záření. Když je dlaždice vystavena, ztratí svůj vzhled, otupí a vybledne.

Než začnete pokládat tento dokončovací materiál, musí být základna pečlivě vyrovnána, jinak by se dlaždice mohla odlepit.

Design

Tmavé dlaždice můžete také použít k dokončení podlahy v kuchyni, pouze by se mělo kombinovat se světlými barvami. Toto řešení je vhodné pro téměř jakýkoli interiér.

Proč potřebujete zástěru v kuchyni?

Je vyroben z různých materiálů: laminát, MDF desky, plast, kov, kámen, sklo. Návrháři nabízejí extravagantní možnosti — zátky na víno nebo stará zrcadla. Nejpraktičtějším a nejžádanějším materiálem jsou ale obkladové dlaždice.

Kuchyně s backsplash z dlaždic zůstává stylová díky neustálému rozšiřování sortimentu produktů a jeho kompletní obnově každých 6 měsíců. Kupující přitahuje nejen skutečnost, že je dekorativní a nevyžaduje složitou údržbu, ale také jeho vlastnosti:

 • přirozenost;
 • trvanlivost;
 • požární bezpečnost;
 • síla.

Dobře zvolená dlaždice backsplash pomůže vytvořit v kuchyni jakýkoli styl, od retro až po high-tech.

Velikosti a formáty

Chcete-li vybrat zástěru do kuchyně, musíte se orientovat ve velikosti dlaždic. Malé dlaždice (od 2,5×2,5 do 10×10 cm) jsou vhodné pro malou plochu, stejně jako mozaikové dlaždice, ze kterých můžete pomocí fantazie vytvořit jedinečné kompozice.

Velký si vyberou ti, kteří nemají rádi velké množství spojovacích švů nad stoly. Je výhodné použít obdélníkovou dlaždici o rozměrech 33,3×60 cm, která se lepí svisle v 1 řadě, nebo 20×30 cm ve 2 řadách.

Původní šestihranný tvar dlaždic byl dříve určen pouze pro podlahu. Může mít pevnou pastelovou nebo sytou barvu, napodobovat texturu kamene nebo dřeva.

Dobré vědět:  Infračervený ohřívač je nejúčinnější možností ohřevu

Je lepší, když jsou zástěra a kuchyňská podlaha vyrobeny ze stejného typu materiálů.

Možnosti stylingu

Je jich mnoho. A pro všechny jsou vhodné dlaždice dané velikosti a tvaru. Před nákupem dlaždice je nutné zvolit způsob pokládky, protože na tom závisí spotřeba materiálu.

Tvary, velikosti a struktura dlaždic

Nejčastěji se do kuchyně umisťuje čtvercová dlaždice o rozměrech 30 x 30 cm, používá se také několik druhů dlaždic různých textur a velikostí.

Dlaždice (z čehokoli je vyrobena) je mnohokrát silnější než mnoho jiných materiálů pro zdobení stěn a podlah.

Pokud se to dlaždici nebude líbit za pár let, pak bude její změna mnohem problematičtější a dražší než například opětovné lepení tapety.

Která dlaždice je nejlepší pro podlahu v kuchyni

Stěnové dlaždice by nikdy neměly být kladeny na podlahu, protože jsou křehké — mohou prasknout a ztratit svůj vzhled. Podlaha na obalu je opatřena ikonou nohy, musíte si ji pouze dokoupit.

Dlaždice může být kontrastní, může být ve stejné barvě jako nábytek v kuchyni, může být stejné barvy, ale o několik odstínů tmavší nebo světlejší — vše záleží pouze na vašem vkusu.

Zvláštní pozornost je třeba věnovat kombinaci desek s dlaždicemi.

Vysoce kvalitní dlaždice na obalu jsou nepochybně označeny koeficientem tření. Mělo by to být asi 0,8-1, tento typ je docela vhodný pro kuchyň.

Vzhledem k tomu, že dlaždice není levným potěšením, je docela možné ji kombinovat v interiéru kuchyně s jinými materiály pro zdobení stěn.

Materiál musí mít vysokou pevnost a odolnost proti opotřebení třetí třídy.

Pracovní plocha (zástěra) je zpravidla zdobena dlaždicemi, aby se snadno čistila, a zbytek prostoru jinými materiály.

Značka AA jasně ukazuje, že se povlak nebojí silných detergentů, protože je vysoce odolný vůči chemikáliím. Tyto dlaždice mají ochrannou vrstvu a snadno se čistí.

Kuchyňská zástěra, která se nachází přímo nad pracovním prostorem, spadá přesně do středu stěn. Proto může být jasný a neobvyklý.

Je lepší dokončit podlahu kuchyně matnými dlaždicemi, protože jakékoli škrábance a oděrky na ní jsou méně patrné. Horní vrstva je však porézní, drsná a náchylná k rychlé kontaminaci. Nadměrná reliéfní struktura nebude v kuchyni fungovat.

Pro podlahu musíte vybrat silnou dlaždici, protože bude mít velkou váhu.

Zónování a kombinování

Kuchyň můžete rozdělit na zóny pomocí nábytku, osvětlení a podlah. To je výhodné, protože nezabírá volné místo a umožňuje oddělit pracovní prostor od odpočívadla.

Tato povrchová úprava půjde dobře s domácími spotřebiči a leskem svítidel.

Například je lepší pokládat dlaždice na pracovní plochu, protože se nejčastěji špiní. Místo pro jídlo a odpočinek může být zdobeno parketovou deskou. Design materiálů by měl být ve stejné barevné škále, různých odstínech.

Bílé dlaždice jsou vhodné pro ty, kteří hlasují proti experimentům v interiéru kuchyně, považují tento pokoj za symbol tradice domova.

Vlastnosti pokoje

Při rozhodování o tom, jak zvolit dlaždice v kuchyni, zejména na podlaze, je důležité vzít v úvahu specifika místnosti.

Existuje několik definujících funkcí:

Vzhledem k tomu, že povrchy v kuchyni jsou neustále v kontaktu s vodou, je důležité zvolit pro podlahu materiál, který ji nepropustí a neklouzá.

Na základě těchto faktorů je zřejmé, že podlahová dlaždice musí být odolná, odolná a musí mít vhodný vnější povlak. Nejlepší možností by byly dlaždice třídy 3 a vyšší.

Při výběru keramiky pro kuchyni je třeba vzít v úvahu vlastnosti místnosti

Specifičnost stylu a barvy

Možnosti interiérového designu kuchyně

Další vlastnosti

Kromě výše uvedeného je pro výběr správných dlaždic pro podlahu důležité vzít v úvahu další ukazatele, především:

Při výběru dlaždice zvažte její pevnost a trvanlivost

Každý z výše uvedených faktorů pečlivě projděte. To vám umožní výhodně porazit interiér místnosti a současně splnit požadavky na kvalitu povrchu.

Odkaz na hlavní příspěvek
Adblock
detector