Kterou podlahu je lepší udělat v kuchyni: výhody a nevýhody nátěrů

Požadavky na kuchyňský kout

Podlahy v kuchyni musí splňovat následující požadavky:

V úvahu se berou i další faktory: cena, protiskluznost, struktura.

Podlahový potěr a izolace

Výroba trvanlivé a krásné podlahy v kuchyni často vyžaduje spoustu práce navíc. Mezi hlavní patří zarovnání a izolace.

Podlahy jsou vyrovnány betonovým potěrem, méně často polymerním. Doporučuje se kombinovat nivelaci s izolací, protože oba procesy se provádějí ve stejné fázi dokončovacích prací.

Betonocementový potěr schne nejméně 28 dní. To je hlavní nevýhoda tohoto řešení.

Metody tepelné a zvukové izolace

Tepelnou a zvukovou izolaci v bytě můžete provést několika způsoby pomocí následujících materiálů:

Izolace z pěnového polyethylenu — účinnost je nízká

Dřevěná podlaha na kládách s pokládkou izolace

3. Třetím způsobem je podlaha ze suchého potěru. Tento typ tepelné a zvukové izolace bude dobře plnit úkoly, které jsou mu přiřazeny. Snadno se instaluje a dokonale chrání místnost před hlukem a chladem.

Suchý potěr — dostatečně rychlý a efektivní

4. Příjemné a lehké materiály — ekologická vlna vyrobená na bázi celulózy a plastu pohlcujícího hluk sestávajícího z expandovaného polystyrenu, pryže a akrylových přísad — byla nedávno považována za málo známou, ale velmi účinnou metodu izolace.

Malé kompozitní koule — shumoplast

Video: zvuková a tepelná izolace pomocí shumoplastu

Vynikající izolace a zvuková izolace — extrudovaná polystyrenová pěna

Na podlaze kuchyňská dlažba

Pokud jde o podlahové dlaždice pro kuchyň, máme opravdu na mysli porcelánové kameniny. Vizuálně nerozeznatelné, ale rozdíly jsou významné. Porcelánové kameniny jsou mnohem těžší a silnější. Dále budu mít na paměti přesně to.

Na podlahu vždy používejte porcelánové kameniny.

Hlavní skutečnou nevýhodou je cena. Pokud nejsou omezeny finance, můžete vždy udělat správný potěr a zvolit rozumné porcelánové kameniny, které odstraní další možné nevýhody.

Podle fotografie na internetu nelze vybrat dlaždice do kuchyně.

Ďábel je v detailech a obrázky s obecným designem nic neudělají. Již splnění prvního zjevného bodu o podlaze podstatně zlepší interiér kuchyně:

Porovnání podle fotografie: zdánlivě stejný typ dlaždice, ale malá velikost a jednou bílá spárovací hmota, velký formát a šedá:

Nyní víte, co hledat na fotografii kuchyňských podlah.

Pokud se nechcete obtěžovat výběrem injektážní malty pro dlaždice na podlaze, použijte tmavě šedou injektážní maltu, v kuchyni je vždy dobrá.

Obecně platí, že dlaždice jsou základní volbou pro podlahu v kuchyni, ale nejsou samy na podstavci.

Laminát v kuchyni: který z nich si vybrat, klady a zápory

Moderní laminátové podlahy jsou mnohem silnější a praktičtější, než si lidé myslí. Sdílí první prostor s dlaždicemi a je položen na kuchyňské podlaze v milionech bytů.

Pokud by laminátová podlaha pravidelně nafoukla a způsobovala problémy v kuchyni, internet by byl zaplaven recenzemi. Ty jednotlivé jsou chybou a neopatrným přístupem.

V kuchyni bych laminátové podlahy nepoužíval, protože vím, že je to flákač. Pokud jste si jisti — mnozí to používají a je s nimi vše v pořádku, hlavní je nevyplňovat to.

Při výběru laminátu pro podlahu v kuchyni věnujte pozornost její struktuře. Pravidlo je stejné jako u dlaždic — textura by měla být kontrastní a nerovnoměrná, takže nečistoty budou méně nápadné.

Klady a zápory dřevěné podlahy

Podlaha kuchyně vyrobená z ekologicky šetrného materiálu — přírodního dřeva, má luxusní vzhled. Dokáže se stát ideálním doplňkem každého interiéru, dát domovu jedinečný charakter, dát domácnosti zvláštní pohodlí a teplo.

p, blockquote 4,0,0,0,0 ->

p, blockquote 5,0,0,0,0 ->

p, blockquote 6,0,0,0,0 ->

Dřevěné podlahy lze pokládat v jakékoli výšce od základny, v případě potřeby lze krytinu nastavit do libovolného úhlu sklonu, což vytváří další designové příležitosti.

p, blockquote 7,0,0,0,0 ->

Mezi nedostatky patří:

p, blockquote 9,0,0,0,0 ->

Dlažba

Jak položit podlahy v kuchyni poblíž sporáku a dřezu, protože jsou vystaveny nejintenzivnějším vnějším vlivům? Vynikajícím řešením je použití dlaždic, které se liší od ostatních materiálů, v následujících výhodách:

Důrazně nedoporučujeme pokládat glazované dlaždice na podlahu kuchyně, protože po mokrém čištění jsou kluzké, což může způsobit pády, modřiny, napětí a zranění.

Ideální tloušťka takového povlaku je 10–12 milimetrů.

Dobré vědět:  Typy podpěrných sloupků pro plot

p, blockquote 15,0,0,0,0 ->

p, blockquote 16,0,0,0,0 ->

Mezi nevýhody obkladů patří jeho „chlad“, tento problém se řeší uspořádáním pod keramické podlahové topení.

p, blockquote 17,0,0,0,0 ->

Estetické možnosti podlahových dlaždic

Správně vybrané dlaždice, úhledně položené na základně podlahy, jsou schopny příznivě zdůraznit stylistické rysy místnosti, eliminovat nedostatky a pomoci oživit ty nejodvážnější designové nápady.

p, blockquote 18,0,0,0,0 ->

Uveďme některé nuance výběru povlaku pro dekorativní vlastnosti, vlastnosti jeho instalace:

p, blockquote 20,0,0,0,0 ->

Moderní verzí designu povlaku na podlaze v kuchyni je kombinace desky s jinými dekorativními materiály. V tomto případě je pracovní plocha pokryta keramikou, zbytek prostoru je pokryt několika typy dřevěných krytin nebo laminátu.

p, blockquote 21,0,0,0,0 ->

Linoleum

p, blockquote 28,0,0,0,0 ->

Linoleum se příznivě srovnává s konkurencí:

p, blockquote 29,0,0,0,0 ->

  • odolnost proti opotřebení;
  • hygiena;
  • snadnost stylingu;
  • široký výběr barev;
  • nízké náklady.

p, blockquote 30,0,0,0,0 ->

Uspořádání takové kuchyňské podlahy je k dispozici všem. Materiál se snadno udržuje, snadno se čistí od nečistot — syntetický povlak je odolný proti oděru a vodě.

p, blockquote 31,0,0,0,0 ->

Upřednostňováním segmentu střední ceny se nemůžete bát poškození povrchu v důsledku pádu těžkých, ostrých předmětů nebo vystavení horkým tukům.

p, blockquote 32,0,0,0,0 ->

V tomto případě je lepší zabránit hromadění kaluží na povrchu, rozlitou kapalinu je nutné otřít do sucha měkkým hadříkem, aby nedošlo k deformaci materiálu.

p, blockquote 33,0,0,0,0 ->

Mezi výhody linolea patří schopnost napodobovat téměř jakýkoli přírodní materiál. Taková podlaha může mít podobu přírodního dřeva, mramoru, žuly, korku, dubových parket nebo keramické desky.

p, blockquote 34,0,0,0,0 ->

Samonivelační kuchyňské podlahy

p, blockquote 45,0,0,0,0 ->

Povlak má také některé nevýhody:

DIY podlahy

p, blockquote 70,0,0,0,0 ->

Jeho plnění se provádí následovně:

p, blockquote 72,0,0,0,0 ->

p, blockquote 73,0,0,0,0 ->

Na vyčištěný podklad se snadno nanáší samonivelační tekutá podlaha, která se sama vyrovná a do jednoho týdne ztvrdne. Ve výsledku se vytvoří monolitická, v ideálním případě rovnoměrná vrstva, na kterou lze položit jakýkoli povlak.

p, blockquote 74,0,0,0,0 ->

p, blockquote 75,0,0,0,0 ->

p, blockquote 76,0,0,0,0 ->

Doporučení od profesionálů

Když se rozhodli vybavit kuchyňskou podlahu novým nátěrem, mnoho lidí se zajímá, kterému materiálu dát přednost, aby byl spolehlivý, odolný, praktický a plnil estetickou roli?

p, blockquote 81,0,0,0,0 ->

p, blockquote 82,0,0,0,0 ->

Při instalaci podlahového vytápění musíte zvolit vrstvu s vysokou úrovní tepelné vodivosti.

p, blockquote 83,0,0,0,0 ->

p, blockquote 84,0,0,0,0 ->

p, blockquote 85,0,0,0,0 ->

Kombinace různých materiálů na podlaze, které budou pokládány na jednom či druhém místě, je také vhodná pro kuchyň. Je lepší zakrýt povrch zástěry nad varnou deskou a dřezem keramickými obklady, jídelní část — laminátem, parketami.

p, blockquote 86,0,0,0,0 ->

Při výběru je třeba vzít v úvahu faktory:

Jaké podlahy jsou tam a které jsou nejpraktičtější?

Z nejpopulárnějších a nejdostupnějších nátěrů dnes můžeme zdůraznit:

K dispozici jsou samozřejmě také korkové podlahy a jsou zde i kamenné podlahy, ale to už není tak populární, protože cena „kousne“. Proto je nebudeme zahrnovat do naší recenze, je lepší o nich mluvit samostatně, s přihlédnutím ke všem nuancím.

Ze všeho výše uvedeného můžeme říci, že nejpraktičtější podlahy jsou z dlaždic a samonivelačních.

Dlaždice má ale jednu velkou nevýhodu — je studená. Samonivelační podlahy jsou poměrně drahé. Ale to vše podrobněji zvážíme v samostatných blocích, přičemž vezmeme v úvahu výhody i nevýhody.

Dobré vědět:  Výroba kovaných bran vlastníma rukama

Pokud si přejete, můžete si vyrobit i kombinovanou podlahu, to platí zejména pro kuchyně spojené s obývacím pokojem. Díky přechodu textur je možné místnost úspěšně zonovat.

Laminát v kuchyni

Dobrá věc na laminátu je, že jeho instalace je poměrně jednoduchá a není třeba za tímto účelem zapojovat odborníky. Také se o to stačí jen starat, je celkem odolný, na dotek působí hřejivě a výběr barev a textur je více než obrovský.

Obecně je laminátová podlaha velmi dobrou volbou pro kuchyň, pokud si ji koupíte, s přihlédnutím k vlastnostem odolnosti proti opotřebení a nevybere nejlevnější variantu.

Třída pro komerční prostory samozřejmě není vždy nutná, ale zvýšená odolnost proti vlhkosti a odolnost proti třískám neublíží. Mimochodem, nedávno jsme psali o tom, co je lepší pro kuchyň: laminát nebo parkety, určitě si přečtěte.

Vezměte v úvahu, že kuchyň je kuchyň. Může vám z rukou vypadnout nůž, těžká pánev, mlýnek na maso … Cokoliv. A pak bude jednoduše nemožné obnovit podlahu.

Nezapomeňte také, že kuchyň je taková místnost, kde je neustále stříkána voda. A laminát se mu moc nelíbí a kapky musíte neustále otírat, abyste povrch uchovali co nejdéle.

Keramické dlaždice

Dlaždice jsou nejpraktičtější možností kuchyně všech dob. To je jak trvanlivost, tak i levná cena (je-li požadována) a snadná údržba (přečtěte si podrobný přehled výhod dlaždicové podlahy v kuchyni).

Ale jak jsme psali výše, v zimě je velmi chladno.

Pokud se tedy vaše kuchyně neohřívá dobře, přemýšlejte třikrát, než se usadíte na sporáku. Nejen, že je sám o sobě chladný, ale také snižuje celkový stupeň místnosti. Ne moc, ale přesto.

Pokud vás však chlad neobtěžuje nebo jste připraveni izolovat podlahu ve fázi pokládání potěru, můžete tuto možnost zvážit.

Je často nemožné najít náhradu za prasklý fragment, protože móda se rychle mění, sortiment také v obchodech, takže to berte v úvahu při nákupu stavebních materiálů. Několik dalších dlaždic si nechte na později.

Je těžké říci, která dlaždice je lepší. Přirozeně by to nemělo být na stěny, ale na podlahu.

Pokud vám denně v kuchyni neprobíhá stádo nosorožců, můžete si vybrat nejběžnější, ne nejodolnější. Například drahé porcelánové kameniny rozhodně nejsou potřeba; je vhodnější pro venkovní terasy.

Samonivelační podlahy

Samonivelační podlaha je dobrá volba. Není třeba žádný potěr, protože má vlastnost samonivelace na povrchu (více se dozvíte v článku „Mám v kuchyni vyrábět samonivelační podlahy?“)

Péče o něj je naprosto minimální, taková podlaha je dobře vyčištěna. Také se nebojí vlhkosti, nebojí se nárazů a škrábanců, ale zároveň jej nelze nazvat velmi tvrdým na dotek.

Samonivelační podlaha není studená, proto je chůze po ní mnohem příjemnější než po dlaždicích.

Dalším velkým plusem těchto podlah je možnost zvolit velmi nestandardní barvy. Zde si můžete myslet na cokoli chcete. Ačkoli obrázek volumetrického akvária s rybami, s plným 3D efektem.

Ale samonivelační podlahy jsou stále novinkou, a proto jejich cena není nejvěrnější.

Dovednost zakladače je zde také velmi důležitá. Někteří lidé to mohou dělat velmi nedbale a podlaha bude vypadat nerovnoměrně. A vzhledem k tomu, že je hlavně lesklý, pak bude každá tečka a bublina viditelná na slunci.

Než se tedy rozhodnete pro samonivelační podlahu, podívejte se na pány a podívejte se na fotografie jejich práce a také si přečtěte recenze o této společnosti.

Náš článek skončil a doufáme, že jste se trochu rozhodli, která podlaha je lepší udělat v kuchyni. Přejeme ti všechno nejlepší!

Rozdíl mezi laminátem odolným proti vlhkosti a voděodolným

  1. Odolný proti vlhkosti;
  2. Voděodolný.

Vodotěsná struktura nátěru

Závěrečná doporučení pro výběr

Stručně řečeno, můžeme říci, že laminát pro kuchyň musí splňovat následující vlastnosti:

  1. Být odolný proti vlhkosti;
  2. Vyhovuje vysoké třídě pevnosti;
  3. Mají podklad, aby nevydával nepříjemné zvuky.
Dobré vědět:  Faucet kapající v kuchyni: oprava DIY

Při výběru je třeba mít na paměti, že povlak by neměl být kluzký, ale také neměl mít reliéfní strukturu, protože je poměrně obtížné ho umýt.

Doporučení pro péči a použití

V kuchyni se s laminátovými podlahami musí zacházet celkem opatrně, ale opatrně. V takovém případě musíte vzít v úvahu několik tipů:

Vážený čtenáři, podělte se o svůj názor na článek v komentářích nebo nám sdělte své zkušenosti s touto podlahou.

Volba nátěrového materiálu pro kuchyňskou podlahu

Dokončovací materiál musí splňovat požadavky na praktičnost a estetiku. V kuchyni je první faktor mnohem důležitější. Vzhledem k tomu, že existuje poměrně málo parametrů, ve skutečnosti jsou vybrány ty nejdůležitější a se zaměřením na ně vyberou povrch.

Keramické dlaždice

Do kuchyně berou keramické a porcelánové dlaždice. Oba materiály jsou vyrobeny z hlíny podobnou technologií. Ve druhém případě se však získá silnější a odolnější podšívka.

Vyrábí se obrovské množství druhů keramiky. Kritéria pro výběr podlahových dlaždic do kuchyně:

Keramické vlastnosti jsou ovlivněny výrobním postupem.

Majolikové dlaždice, monoporosa, bicottura nejsou vhodné do kuchyně. Jsou velmi dekorativní, ale křehké a rychleji se opotřebovávají.

Laminát

Základem kompozitní dokončovací desky je vrstva dřevovláknitého materiálu. Zespodu je chráněn stabilizační vrstvou, shora je deska pokryta dekorativním papírem a ochrannou fólií, která materiálu dodává odolnost proti vodě.

Druhá kvalita je jedním z hlavních parametrů pro výběr laminátu. Existuje několik jeho tříd:

Laminát odolný vůči vlhkosti odolává přímému kontaktu s vodou a kondenzaci. Neabsorbuje tuky, ale není příliš odolný vůči barvivům. Materiál lze umýt vodou, tekutými a práškovými produkty. Abrazivní sloučeniny nejsou povoleny.

Laminátová podlaha zůstává na dotek teplá, a to i v chladném prostředí.

Linoleum

Linoleum je poměrně měkké a pružné. Mírně se odrazí pod nohou, což snižuje namáhání kloubů. Pokládání materiálu je extrémně jednoduché.

Dřevěná podlaha

Místo běžných desek někdy používají malé dřevěné matrice — parkety nebo hotové vzorované moduly, aby na podlaze vytvořili vzor nebo komplexní obraz. To je velmi krásné.

Samonivelační podlaha

Betonový potěr v techno, půdním, dokonce i moderním interiéru je docela vhodnou volbou pro kuchyň. Betonová podlaha se nebojí postříkání chemikáliemi z domácnosti, páry nebo mastnoty. Není kluzký ani příliš chladný na dotek, protože tepelná vodivost betonu je nižší než u keramických dlaždic.

Betonová podlaha může být docela atraktivní. K základní hmotě jsou přidány barevné kameny a barevné pigmenty. Hotový nátěr je ošetřen kyselinovým barvením: tento povrch napodobuje přírodní kámen.

Samonivelační podlaha je velmi tvrdá: při pádu šálku nebo talíře se rozpadne na malé úlomky.

DIY instalační funkce

Pokládka podlah závisí na zvoleném materiálu. Obecné schéma:

Keramické dlaždice

Podle výsledků hlasování na našem webu by si 31% respondentů vybralo přesně podlahové dlaždice pro pokládku do kuchyně. Linoleum by bylo vybráno o 24% a porcelánové kameniny o 22%. Laminát a korek jsou méně populární s 15%, respektive 6% hlasů.

K dispozici jsou levné levné jednobarevné varianty dlaždic i drahé, které napodobují jiné materiály — mramor, žula, cenné dřevo nebo dokonce onyx.

Podlahové dlaždice v kuchyni se vybírají podle následujících parametrů:

Mezi nevýhody patří skutečnost, že mnozí považují keramiku a dlaždice za „studené“ materiály; tento problém je však vyřešen instalací systému podlahového vytápění.

Dřevěná podlaha

Dřevěná podlaha v kuchyni není příliš častá, ale původní verze nátěru, zejména pokud zapadá do celkového designu bytu. Dřevěná podlaha v kuchyni může být dvou typů:

Samonivelační podlaha

Jak můžete vidět, která podlaha je v kuchyni lepší, není to nejtěžší otázka, stačí znát hlavní rysy každého z materiálů. Na fotografii níže se můžete podívat na zajímavé podlahy v interiéru kuchyně.

Odkaz na hlavní příspěvek
Adblock
detector