Letní altánová improvizace

Nejjednodušší obdélníkový trn

Hlavními prvky obdélníkových trnů jsou 4 sloupy a střecha. Montáž těchto konstrukcí se provádí různými způsoby:

Zelený altán

Klasickými příklady takových altánů jsou struktury, jako jsou pergoly a berso. Pergoly se vyznačují plochým přesahem; v horní části bersa je klenutá klenba.

Následující rostliny obvykle slouží jako zelený živý kryt:

 • divoké hrozny;
 • zimolez zimolez;
 • klematis;
 • poskok;
 • popínavé růže;
 • vistárie;
 • Baldzhuan Highlander.

Rozmanitost vzorů

Když už mluvíme o rozdílech mezi jedním designem a druhým, okamžitě se objeví myšlenka na materiál výroby. A skutečně je. Existuje mnoho materiálů, ze kterých můžete stavět pohodlné letní altány. Tady jsou některé z nich:

 • dřevo;
 • kámen;
 • kov;
 • polykarbonát;
 • plastové lahve.

Pokud jde o designové prvky, moderní altány jsou:

Živé popínavé rostliny lze nazvat ideální dekorací pro stavby tohoto typu. Postupem času porostou a vytvoří krásný živý plot. Někteří majitelé je také zdobí látkou a vytvářejí barevný orientální styl.

Vlastnosti funkčního

Tento faktor nejčastěji ovlivňuje výběr konkrétního altánu. Opravdu, pokud potřebujete místo, kde čas od času uspořádáte shromáždění, můžete se omezit na malou kůlnu nebo klasickou budovu.

Existuje další možnost implementace myšlenky letního altánu na grilování. Například uděláte klasickou konstrukci, poblíž které postavíte malou plochu s baldachýnem, kde bude umístěna trouba.

Neomezujte se na stacionární trny. Můžete si vyrobit prefabrikovanou rámovou konstrukci, kterou stačí zakrýt markýzou. Bude to bohaté, pohodlné a všestranné.

Návrh budoucího altánu

Zde je návod, jak můžete implementovat některé stylistické směry:

To jsou jen některé z možností, které lze implementovat při stavbě letních altánů v zemi. Zde vstupuje do hry vaše představivost a preference. Totéž platí pro dekor uvnitř.

Zahradní altány s grilováním: kresby, fotografie, videa. Typy pecí pro lehké pavilony

Než začnete navrhovat altán, musíte se přesně rozhodnout o typu kamen: zda to bude jen pánev nebo celý komplex s umyvadlem, deskou, dřevěnou krabicí a dalšími prvky. Pro instalaci do altánů se používají následující typy konstrukcí:

Dobré vědět:  Podlahy v domě skřípaly: co dělat?

 • grilovací pec — svým designem velmi podobná grilovací peci. Zde se k vaření používá rošt, který usnadňuje proces vaření, ale jeho údržba je pracnější;
 • přenosný gril je praktické zařízení vyrobené z kovu. Zařízení je odolné proti korozi, je robustní a odolné a nevyžaduje zvláštní péči. Lze jej zakoupit hotový a instalovaný v altánu. Pokud neplánujete přemístit gril na jiné místo, můžete jej zdědit a trvale používat. Oheň se zapaluje uvnitř krabice a můžete vařit jak na jehle, tak na roštu;

Různé možnosti altánů se sporákem

 • skládací konstrukce jsou relativně levné mobilní produkty, které lze rozebrat a složit do krabice. Hlavní nevýhodou je použití levného kovu při jejich výrobě, který se rychle deformuje vlivem vysoké teploty;

Užitečná rada! Digestoř je možné instalovat na přenosné grily nebo grily připevněním ke stropu přímo nad kamna.

 • instalace plynového grilu — na vaření se používá teplo z kamene;
 • Kuřácké grilovací zařízení — určené pro grilování a kouření masa;

Grilovací pec na altán, vyrobená z cihel

 • pec-kotel — poskytuje otvor v troubě pro spuštění kotle do krbu. Umožňuje vám vařit různé pokrmy: pilaf, shurpa i dušené maso;
 • pánev — na vaření na tuhá paliva;
 • krbová kamna — k instalaci takového zařízení se obvykle uchýlí, když plánují v zimě postavit uzavřený altán. Ať už se jedná o krb na ohniště nebo krb na grilování — rozhodnete se.

Související článek:

Altán: jednoduchý a krásný, fotografie původních pavilonů. Materiály pro pavilon. Polykarbonátové altány. Jak nejlépe uspořádat a vyzdobit altán. Přezkum cen altánků na klíč.

Typy základů pro altány s grilováním

Při stavbě altánů vybavených krbovými kamny, pánevmi nebo grilovacími kamny je zajištěn spolehlivý základ. To je záruka pevnosti postavené konstrukce. Pro tyto struktury se používá několik typů základů:

Dobré vědět:  Diy vertikální květinový záhon: nádherné nápady pro zahradu letní chaty

Schéma založení pásu

Užitečná rada! Při konstrukci základů desek se doporučuje použít výztuž. K tomu se používají výztužné pruty různých profilů.

 • základová lišta pásu. Pokud bude vámi zvolená konstrukce postavena z cihel nebo přírodního kamene, bude nejvhodnější mělký pásový základ. Za tímto účelem je po obvodu konstrukce vytvořen příkop hluboký až půl metru. Na dně je položen pískový polštář a zhutněn. Pomocí bednicího zařízení se 30 cm nad zem vylije základ. Základ je předem vyztužený;

Stanový pavilon na zahradě

 • hromady šroubů. Poměrně vzácný typ základů používaných pro altány. To je způsobeno skutečností, že pro jeho zařízení je vyžadována speciální technika. Pokud jsou však ve fázi vztyčení pilotového základu pro hlavní dům již známy rozměry altánu a místo jeho instalace, je vhodné neprodleně provést takový základ pro tuto konstrukci;
 • znuděný základ. Konstrukce takového základu nevyžaduje nákup drahých hromád. Technologie zařízení spočívá ve vrtání studní a jejich plnění betonem. Jako bednění se používají trubky různých průměrů nebo střešní lepenka stočená do trubky;

Příklad základu desky

 • monolitická základová deska. U takového základu se nejprve sestaví bednění, poté rám z výztuže a po celé ploše se zalije betonem. Výhodou takového základu je nejen schopnost odolat poměrně velkým trnům, ale také skutečnost, že desku lze použít jako podlahu. Doporučuje se uspořádat takový základ v oblastech s problémovými půdami.

Stavíme altán s grilem vlastníma rukama. Fotografie jednotlivých budov

Umístění dřevěného pavilonu umožňuje rekreantům obdivovat krajinu

Konstrukce ohniště

Objednávky a sekce zděného grilování

Když je stavba grilu dokončena, vybaví komín a umístí cihly do kruhu. Zevnitř je komín pokryt kovem, což výrazně zjednodušuje údržbu. Na samém vrcholu komína je kovová čepička, která chrání pánev před srážením.

Dobré vědět:  Jak skrýt potrubí v koupelně: jednoduché způsoby

Podlahové zařízení

3D projekt rámu altánu ze dřeva

Dlažební desky se používají jako podlaha v altánu

Pokud má altán těžkou konstrukci, můžete podlahu vyrobit z betonu, který se nalije na zem, nebo z dlažebních desek.

Stěny altánu

Instalace střechy

Dále pokračují k opláštění, které může být uspořádáno z desek nebo překližkových desek. Na místě, kde bude umístěna komínová trubka, je vytvořen otvor a samotná trubka na tomto místě je pokryta azbestovou lepenkou.

Pavilon s grilem ve dvoře soukromého domu

Konstrukce altánů s grilem vyžaduje zvláštní pozornost, přísné dodržování konstrukčních požadavků a dodržování všech požárních předpisů. Pokud je to možné, vyhledejte kvalifikovanou pomoc od odborníků.

Odkaz na hlavní příspěvek
Adblock
detector