Malířské stěny: vyberte barvu (30 fotografií) | Green-Pages.info

Pojďme udělat design

Dnešní interiéry jsou různobarevné, ale bílé stěny mají některé výhody. Slouží jako nádherné pozadí pro obrazy, ozdobné ozdoby, závěsy, pokojové rostliny.

Tady jsou některé z nich:

 • barva chodby by neměla být světlejší než stěny v obývacím pokoji a ložnici;
 • v sousedních místnostech by měly být odstíny stěn v harmonii a neměly by vytvářet nesoulad.

Například chodba namalovaná v barvě „káva s mlékem“ může sousedit s obývacím pokojem, který má světle béžovou, bílou nebo opálovou barvu. V hale může být barva teplá nebo bílá nebo se může skládat z vícebarevných fragmentů barvy.

Kuchyňské stěny mohou být světlé, ale neměli byste si vybrat nepříjemné tóny. Červené, růžové a jasně oranžové barvy nejsou vhodné. Dobrým řešením může být světle zelená nebo olivová nebo žlutá, dokonce i terakota.

«Oficiální» a «domácí» barevné rozsahy

Šedá vypadá v obývacím pokoji matně, ale její kombinace s bílou a čokoládovou barvou může být velkolepá a elegantní. Vizuální efekt závisí na tom, jaký odstín šedé si vyberete.

Červené nebo oranžové barvy se doporučují pro použití v kuchyni nebo jídelně, ale mějte na paměti, že vzory s příliš horkými barvami mohou stimulovat vzrušení a zvýšit chuť k jídlu.

Výběr řešení stylu

Pro barokní styl se malování zpravidla nepoužívá: vhodnější jsou stěny s dekorativní tapetou. Nástěnná malba odpovídá stylům jako minimalismus, hi-tech, země.

Folklór a country styly naznačují barvy, které napodobují přírodní materiály: dřevo nebo kámen. Tato stylová řešení jsou vhodná v kuchyni.

Výběr správného

Rada: Při výběru obrazů pro jednu místnost se pokuste mít něco, co je spojí, může to být barva, téma, detaily, velikost. Díky tomu bude expozice vypadat harmoničtěji.

V prodeji je velký výběr obrazů a při výběru malby z této odrůdy nesmíme zapomenout, že každý z nich nese svou vlastní energii — když je na svém místě, vytvoří určitou atmosféru.

Chcete-li zvolit správný obraz, musíte znát tajemství správné volby:

Zdobíme stěny našeho domu malbami

Prázdné zdi v domě jsou monotónní a nudné. S trochou kreativní představivosti ozdobíme interiér našeho domu, zkuste jej učinit stylovým, atraktivním a módní. Stěny můžete vyzdobit různými obrazy v obývacím pokoji, ložnici a kuchyni.

S pomocí videa v tomto článku se podívejme na některé možnosti.

Chodba je charakteristickým znakem našeho domova

Vstupní hala u vás doma je první místnost, která vás nebo vaše hosty potká ve zdech domu. Vybavení a dekorace jsou samozřejmě důležité, ale dekorační předměty nejsou o nic méně významné.

Dnes budeme věnovat pozornost obrazům, které jsou vybírány podle vkusu jejich majitele, a také podle velikosti, barvy, spiknutí, stylu, designu.

Dobrá volba pro chodbu:

 • Stálý život;
 • Krajina;
 • Obrázky lidí;
 • Rodinné záběry

Tip: Na chodbu byste neměli umisťovat abstrakci: zde to nebude vhodné.

Pojďme se podívat na možnosti na fotografii:

Malování design v interiéru obývacího pokoje

Tip: Je lepší umisťovat obrazy na zdi s klidným monochromatickým pozadím. Jas rozptyluje pozornost a odvádí pozornost od obrázků. Také nepřivezte obrázky domů z domu, kde došlo k katastrofě.

Z chodby jdeme do obývacího pokoje. Obrazy v interiéru této místnosti samozřejmě hrají důležitou roli. S jejich pomocí dáváme našemu domovu zvláštní kouzlo, doplňujeme a zdůrazňujeme atmosféru našeho domova.

Čas od času můžete měnit obrázky nebo jejich umístění, a tak můžeme změnit vzhled našeho domova alespoň denně.

Kromě obvyklých malebných obrazů může být obývací pokoj vyzdoben:

 • Různé plakáty;
 • Plakáty
 • Fresky
 • Fotografie
 • Panel

Ložnice potřebuje zvláštní pozornost

Tip: plátna a plakáty s výhledem na vodní prvek jsou považovány za nepříznivé obrazy pro ložnici, je lepší takové obrazy odmítnout.

Plátna s krásnými rámy vypadají v ložnici velmi organicky. Práce s veselými tématy, s květinami, ptáky, motýly vypadají krásně. Obrázek na hlavě postele nese náboj emocí.

Nechte to být vaší požadovanou budoucností. Buďte kreativní a dostanete jedinečný dekor, který odráží vaše osobní preference.

Stěna ložnice může být zdobena:

 • Dva plakáty, které tvoří zápletku;
 • Několik maleb s jediným tématem;
 • Skupina několika obrazů s jedním tématem;
 • Modulární panely;

Návrh interiéru kuchyně

Tip: Nad lištou nebo stolem, dekor vypadá dobře, visí těsně pod úrovní očí, ale nepřekračujte to, kresba se může rychle zašpinit.

Jak si vybrat ten správný obraz

Aby se plátno organicky přizpůsobilo životnímu prostředí, musí být dodrženy určité podmínky a nuance.

Výběrová pravidla pro domácí interiéry:

Nyní obchody nabízejí velký sortiment obrazů pro interiér pro každý vkus a pro každý styl.

Výběr obrazů pro různé místnosti

Než si koupíte obraz nebo ho začnete vyrábět vlastníma rukama, musíte pečlivě přemýšlet o tom, ve které místnosti bude viset. Samotné vybavení místnosti, její funkční účel vám řekne, které plátno bude zde nejvhodnější.

Obývací pokoj

Obývací pokoj je určen pro společnou relaxaci, přijímání hostů a rodinné oslavy. Proto by kresba v jejím interiéru měla vypadat harmonicky.

Obrazy lze do obývacího pokoje umístit několika způsoby:

Můžete vyzdobit stěnu obývacího pokoje modulárními obrazy, vyzvednout koláž několika pláten souvisejících s barvami nebo motivy. Mladí lidé často používají černobílé obrazy pro interiéry, portréty svých oblíbených herců a zpěváků.

Kuchyně

V kuchyni vypadají obrazy zeleniny a ovoce, krásná jídla, zátiší a květinové motivy originální. V této místnosti jsou často umístěny i miniatury.

Kuchyně je více vystavena znečištění ve formě sazí a mastnoty než jiné místnosti. Proto platí pravidlo nevyslovené — drahé produkty zde nezastavujte, protože se stávají nepoužitelnými mnohem častěji. Je vhodné je umístit pod sklo, aby nedošlo ke kontaminaci.

Ložnice

Ložnice je určena pro relaxaci a odpočinek. Světlé plakáty, obrovské plátna narušují spánek a dráždí nervový systém.

Proto při umisťování obrazů do ložnice je třeba dodržovat určité podmínky:

 • vhodné jsou matné, pastelové barvy;
 • spiknutí by mělo být klidné a mírové;
 • je vhodnější použít plátna střední velikosti.

Možnosti pro krásné obrazy do interiéru

V současné době jsou obrazy vyráběny ze široké škály materiálů. Každý druh má své vlastní vlastnosti a vlastnosti. Podívejme se na ně podrobněji.

Basreliéf

Plakáty

Rámečky, bageta

Velké plátna

Černobílé nebo světlé

Zářivé obrazy oživují strohé vzory v neutrálních tónech. Je důležité, aby při nastavení místnosti barva nábytku nebo dekorativních prvků odpovídala hlavní barvě jasného plátna. Tento design vypadá harmonicky a kompletně.

Z hádanek

Je důležité si předem promyslet, který rámec je pro obrázek vhodný:

Kůže

S pasparty

Pop-art styl

Pop-art je moderní městský styl, který obsahuje portréty slavných zpěváků a herců, nejrůznější předměty — nápoje, vysoce inzerované produkty a mnoho dalšího a těší se úspěchu v komerčním světě.

Vlastnosti stylu pop art:

Mapy světa

Lidé, kteří mají sklon cestovat, znát tajemství vesmíru, raději používají mapy světa jako umělecká plátna ve svém interiéru.

Možnosti umístění obrazů mapy v interiéru:

Vyšívané nebo textilie

Mnoho lidí zdobí své byty textilními plachtami, které vytvářejí vlastníma rukama. Chcete-li to provést, musíte vzít kus látky s vaším oblíbeným vzorem a natáhnout ji přes dřevěnou základnu. Tkanina je připevněna k základně malými knoflíky nebo knoflíky.

Podsvícený

Panel

Panel je dekorativní prvek, který lze vyrobit z vlastních rukou z různých materiálů.

Vhodné pro toto:

 • slané těsto;
 • tlačítka;
 • korálky;
 • oblečení;
 • papír;
 • plastický;
 • dřevo.

Panely mohou být vytvořeny celou rodinou: společně s dětmi přijďte s jakým materiálem, detaily a barvami použít. Dokončené dílo pak nejen ozdobí interiér, ale také přinese příjemné vzpomínky.

Gobelín

Tapiserie — tkané obrazy, koberce, ruční přehozy z hedvábí nebo vlněných nití. Nejprve se vyrobí oddělené části plátna a poté sešijí dohromady.

Tapiserie se už dlouho používají k dekoraci domů. Originální ozdoba, exkluzivní vzor na tkanině radikálně mění vzhled místnosti. Pomocí tapiserie můžete vytvořit útulnost a přidat další barevný přízvuk k designu místnosti.

Video o výběru obrazů

Ve videu poskytují profesionální architektoničtí návrháři rady ohledně správného umístění obrazů.

Současné styly

Stávající způsoby zdobení obývacího pokoje v moderním stylu, jako na fotografii, možná budou muset dodržovat takové pokyny jako hi-tech, techno, moderní, umělecká výzdoba, podkroví, minimalismus, vintage a kýč.

Každý směr má svou vlastní účelnost, hlavně každý prvek by měl vykonávat svou práci co nejvíce, mělo by být vhodné a jednoduché podívat se do celkového designu.

Interiér obývacího pokoje v moderním stylu, foto

Skandinávský interiér

Při vytváření tohoto stylu je třeba mít na paměti, že v něm není bohatství a nádhera, takže obývací pokoj bude vypadat v teple a útulně. Interiér používá jednoduché prvky, žádná domýšlivost, zároveň se však zachovávají tóny modernosti.

Jednoduchý dekor se zaměřuje na vytvoření obývacího pokoje pohodlí bez ozdůbek.

Moderní modulární systémy do obývacího pokoje: fotografie a užitečné informace o vlastnostech a funkcích nábytku. Modulární systémy jsou vhodné pro byt s jakýmkoli uspořádáním, přičemž zabírají minimální prostor.

A v tomto článku si můžete prohlédnout ukázky a fotografie moderních nástěnných skluzavek v obývacím pokoji.

Při zdobení ve skandinávském stylu se používá barevné schéma světla. Stěny by měly být v pastelových barvách, při výběru nábytku byste měli dávat přednost přírodním materiálům, ideálně dřevu. Malé akcenty lze provést v tmavých barvách.

Osvětlení použité v interiéru musí být umělé pomocí matného matného skla.

Interiér moderního obývacího pokoje v bytě, foto

Věnujte pozornost použitým materiálům: jsou všechny musí být přirozené. To platí nejen pro nábytek, ale také čalounění, přehozy na postel, podlahu. Všechno by mělo vypadat přirozeně, to je hlavní princip tohoto stylu.

Průmyslový styl

Interiér moderního obývacího pokoje, foto

V tomto případě mohou stěny v místnosti prostě chybět, prostor lze rozdělit do zón pomocí kontrastních barev a osvětlení. Můžete také použít skleněné oddíly.

Interiér obývacího pokoje: fotografie v moderním stylu v soukromém domě

Minimalistický pokoj

Hlavní kombinace v tomto stylu designu je kombinace jednoduchosti a použití minimálního počtu věcí.

Interiér obývacího pokoje 12 m2: fotografie v moderním stylu

Při aranžování nábytku v obývacím pokoji netlačte prostor různými židlemi a skříněmi. Nábytek by měl být omezen na minimum.

Židle mohou mít pouze obyčejný tvar a stojí za to zvážit situaci, aby nábytek mohl plnit několik funkcí nebo mít vlastnosti transformátoru.

Obývací pokoj v kýčovém stylu

Obývací pokoje vytvořené v tomto stylu často vypadají trochu drsně, ale zároveň světlé, šťavnaté a neobvyklé.

Při použití stylu kýče je třeba zvážit hlavní pravidlo spojením několika stylů do jednoho celku. Může to být honosné prvky klasiky a jemné drobnosti ze skandinávského stylu.

Zde můžete bezpečně kombinovat různé barvy a tvary. Nábytek může být trochu hranatý, ale kulaté poufy mohou být v místnosti.

Všechny prvky použité v interiéru musí být kombinovány neobvyklým způsobem, aby vzbudily zájem o sebe. Mohou to být obrazy i ručně vyráběné výrobky.

Podívejte se na fotografii čalouněného nábytku do obývacího pokoje v moderním stylu: je obtížné si představit útulný obývací pokoj v moderním stylu nebo podkroví bez útulné pohovky, pohovek a křesel, že?

Přečtěte si o záclonách do obývacího pokoje zde: podrobně — všechna tajemství výběru tkanin, harmonické odstíny a fotografie nejlepších možností pro záclony.

Fotografie a ceny rohového čalouněného nábytku do obývacího pokoje naleznete na adrese: https://prostilno.ru/mebel/myagkaya-dlya-gostinoj.html

Špičkový interiér

Tento styl se vyznačuje použití modulárního nábytku, kovové prvky.

Na co se zaměřit, než si koupíte potahové látky na pohovky

S velkým výběrem potahových látek na pohovky byste se měli řídit nejen svými vlastními představami o vysoce kvalitní a krásné látce, ale také vzít v úvahu řadu důležitých kritérií:

Při výběru potahové látky pro pohovky byste měli dodržovat tato pravidla:

Pravá kůže

Kožená textilie pro čalounění pohovky je jiná:

 • snadná péče;
 • vnější přitažlivost;
 • kombinace s jakýmkoli interiérem;

Při použití jako čalouněná textilie na pohovky má přírodní kůže své nevýhody:

 • je obtížné zvolit správný odstín;
 • není vždy možné najít správné oblékání látky;
 • vysoká cena;
 • v přítomnosti zvířat tkáň rychle utrpí drápy a zuby.

Rohože

Rohož je nejvíce šetrná k životnímu prostředí hrubá tkanina z lnu nebo bavlny, podobná pytlovině. Perfektně se hodí do interiérů Scandi a Eco. Existují však také možnosti s příměsí akrylu a polyesteru, které mu přidávají sílu.

Výhody jsou zřejmé: nemačkají se, jsou příjemné na dotek a jsou velmi trvanlivé. Jeden „ale“: rohož se může stát předmětem touhy po domácích mazlíčcích, zejména pro kočky, kterým nevadí ostření drápů na něm.

Žakár a termojacquard

Tkanina se vzory aplikovanými na povrch. Doporučuje se pro čalounění nábytku v obývacím pokoji.

 • Dobré výsledky výzkumu týkající se síly a odolnosti vůči slunečnímu záření.
 • Široký výběr dostupných barev a neobvyklých vzorů.

Les

Lesní pokrývka

K čištění tohoto materiálu použijte vlhkou houbu nebo hadr, navíc je přípustná pouze suchá povrchová úprava. V případě vážného znečištění je dovoleno používat mýdlovou vodu a hadřík.

Gobelín

Je to přírodní materiál s přídavkem syntetických nití. Procento bavlny v ní je poměrně velké. Krásná, odolná tkanina odolná proti opotřebení, kterou budete vy i vaše děti milovat. Není vhodné kupovat takovou pohovku pro rodinu s domácími mazlíčky.

Ať už si pro čalounění pohovky vyberete jakoukoli látku, dobře si prostudujte pravidla péče o ni. Nejsou nijak složité, ale budou sloužit vašemu nábytku po mnoho let.

Boucle

Eko kůže


Tento druh tkaniny je velmi podobný přírodní kůži a není nižší než její ekologická šetrnost.

Povrchová struktura připomíná přírodní kůži jak ve vzhledu, tak v hmatových pocitech. Jediným významným rozdílem je cena. Eko-kůže je několikanásobně levnější než přírodní kůže.

Mikrovlákno (umělé nebo nábytkové semiš)

Moderní analog přírodního semiše. Textilie, zavedená v roce 1976 v Japonsku, má nízký vlasový povrch a strukturu složenou z mnoha mikro pórů. Díky mikropórům má tkanina vysokou pevnost a funkční vlastnosti.

Mikrovlákno je zpravidla potaženo teflonovou impregnací, aby vytvořilo ochranný film na povrchu textilie, což mu dává dobré vlastnosti, pokud jde o odolnost proti oděru a namáhání.

Mikrovlákno je ideální pro pohovky s těžkými břemeny — v obývacím pokoji nebo dětských pokojích

Který nábytek je pro čalounění pohovky lepší a praktičtější

Toto jsou základní pravidla a tipy, na kterých je čalounění pohovky nejodolnější a nejpraktičtější a které je nejlepší pro každodenní použití. Požadované vlastnosti lze zkontrolovat u konzultanta nebo si vyžádat informace od výrobce.

Tipy pro výběr pro každou místnost

Při výběru čalounění je velmi důležité pochopit, ve které místnosti bude pohovka. Modely, které vydrží deset let v kanceláři, pravděpodobně nebudou trvat tak dlouho v kuchyni.

Jak vypočítat požadované množství látky pro čalounění pohovky

Případy, ve kterých je lepší koupit tkaninu s marží:

Současné styly

Stávající způsoby zdobení obývacího pokoje v moderním stylu, jako na fotografii, možná budou muset dodržovat takové pokyny jako hi-tech, techno, moderní, umělecká výzdoba, podkroví, minimalismus, vintage a kýč.

Každý směr má svou vlastní účelnost, hlavně každý prvek by měl vykonávat svou práci co nejvíce, mělo by být vhodné a jednoduché podívat se do celkového designu.

Interiér obývacího pokoje v moderním stylu, foto

Skandinávský interiér

Při vytváření tohoto stylu je třeba mít na paměti, že v něm není bohatství a nádhera, takže obývací pokoj bude vypadat v teple a útulně. Interiér používá jednoduché prvky, žádná domýšlivost, zároveň se však zachovávají tóny modernosti.

Jednoduchý dekor se zaměřuje na vytvoření obývacího pokoje pohodlí bez ozdůbek.

Moderní modulární systémy do obývacího pokoje: fotografie a užitečné informace o vlastnostech a funkcích nábytku. Modulární systémy jsou vhodné pro byt s jakýmkoli uspořádáním, přičemž zabírají minimální prostor.

A v tomto článku si můžete prohlédnout ukázky a fotografie moderních nástěnných skluzavek v obývacím pokoji.

Při zdobení ve skandinávském stylu se používá barevné schéma světla. Stěny by měly být v pastelových barvách, při výběru nábytku byste měli dávat přednost přírodním materiálům, ideálně dřevu. Malé akcenty lze provést v tmavých barvách.

Osvětlení použité v interiéru by mělo být umělé pomocí matného matného skla.

Interiér moderního obývacího pokoje v bytě, foto

Věnujte pozornost použitým materiálům: jsou všechny musí být přirozené. To platí nejen pro nábytek, ale také čalounění, přehozy na postel, podlahu. Všechno by mělo vypadat přirozeně, to je hlavní princip tohoto stylu.

Průmyslový styl

Interiér moderního obývacího pokoje, foto

V tomto případě mohou stěny v místnosti prostě chybět, prostor lze rozdělit do zón pomocí kontrastních barev a osvětlení. Můžete také použít skleněné oddíly.

Interiér obývacího pokoje: fotografie v moderním stylu v soukromém domě

Minimalistický pokoj

Hlavní kombinace v tomto stylu designu je kombinace jednoduchosti a použití minimálního počtu věcí.

Interiér obývacího pokoje 12 m2: fotografie v moderním stylu

Při aranžování nábytku v obývacím pokoji netlačte prostor různými židlemi a skříněmi. Nábytek by měl být omezen na minimum.

Židle mohou mít pouze obyčejný tvar a stojí za to zvážit situaci, aby nábytek mohl plnit několik funkcí nebo mít vlastnosti transformátoru.

Obývací pokoj v kýčovém stylu

Obývací pokoje vytvořené v tomto stylu často vypadají trochu drsně, ale zároveň světlé, šťavnaté a neobvyklé.

Při použití stylu kýče je třeba zvážit hlavní pravidlo spojením několika stylů do jednoho celku. Může to být honosné prvky klasiky a jemné drobnosti ze skandinávského stylu.

Zde můžete bezpečně kombinovat různé barvy a tvary. Nábytek může být trochu hranatý, ale kulaté poufy mohou být v místnosti.

Všechny prvky použité v interiéru musí být kombinovány neobvyklým způsobem, aby vzbudily zájem o sebe. Mohou to být obrazy i ručně vyráběné výrobky.

Podívejte se na fotografii čalouněného nábytku do obývacího pokoje v moderním stylu: je obtížné si představit útulný obývací pokoj v moderním stylu nebo podkroví bez útulné pohovky, pohovek a křesel, že?

Přečtěte si o záclonách do obývacího pokoje zde: podrobně — všechna tajemství výběru tkanin, harmonické odstíny a fotografie nejlepších možností pro záclony.

Fotografie a ceny rohového čalouněného nábytku do obývacího pokoje naleznete na adrese: https://prostilno.ru/mebel/myagkaya-dlya-gostinoj.html

Špičkový interiér

Tento styl se vyznačuje použití modulárního nábytku, kovové prvky.

Odkaz na hlavní příspěvek
Adblock
detector