Malování stěn v kuchyni (46 fotografií): umělecká malba ve stylu Provence v interiéru vlastními rukama | Green-Pages.info

Provence styl kuchyně dekorace: co dělat se stěnami, podlahou a stropem?

Můžete vyzdobit stěny, strop a dokončit podlahu ve stylu Provence vlastními rukama. Nebudete potřebovat speciální znalosti, protože nebudete dělat umělecké malby, ale budete určitě schopni přijít na to, jak aplikovat omítku a lepidlo.

Nejprve se rozhodneme, jak vyzdobit zdi. Existuje několik jednoduchých možností.

Tapeta se vzorem pro zdivo, dřevěné panely jsou perfektní. Na fotografii můžete také vidět tapetu se svislým nebo vodorovným pruhem.

Dále musíte dokončit strop a podlahu vlastními rukama. Nejjednodušší řešení stropu je bílá omítka. Nechte jakékoli nerovnosti a drsnost, abyste zdůraznili přítomnost stylu.

Pokud jde o podlahu, výběr neošetřených dřevěných prken je ideálním řešením. Klasickým designem je použití sněhobílého stromu, který si zachoval svou přirozenou strukturu.

Graffiti

Pomocí tohoto druhu nástěnné dekorace osoba používající graffiti:

 • zdůrazňuje individualitu jeho domova;
 • vizuálně zvětší místnost;
 • kompenzuje nedostatek nábytku díky jasným prvkům;
 • opravuje nedokonalosti místnosti.

Existuje několik způsobů, jak navrhnout tuto techniku. Můžete udělat následující:

Abstrakce a obraz prostoru jsou vhodné pro tento typ techniky.

Nástěnné štětce

Významnou roli hraje také kvalita štětce. Výraznější linie se získají štětcem veverky nebo poníka.

Pro některé obrazy lze použít také šablony, tužky, spreje a fixy.

Pokud byla dodržena všechna pravidla, konečný výsledek vás příjemně překvapí

Všechny materiály musí být vysoce kvalitní

Kvalita výkresu závisí také na štětcích, kterými maří

Vlastnosti stěn v bytě

Nástěnná malba v bytě by měla být v souladu s vzhledem místnosti a vkusem majitelů.

Před upřednostňováním jednoho nebo druhého typu malby na vnitřních stěnách domu se musíte rozhodnout o obecném stylu místnosti.

V čínském a japonském stylu jsou obrázky pávů a dalších ptáků v designu vítány. Pokud není dostatek místa, můžete je nakreslit na oddíl, který odděluje místo na spaní od obývacího pokoje, a během dne je vyčistit.

Pop-art se vyznačuje použitím geometrických čar a jasných odstínů: bílé, červené, černé, modré. Šedá se používá jako pozadí pro barevné plakáty.

Pro milovníky pláží je vhodné vyzdobit jednu zeď v místnosti zobrazující pobřeží moře nebo s egyptskými pyramidami, cestovateli — zobrazovat tropy nebo kresby s neobvyklými indickými motivy.

Pro obdivovatele minimalismu a skandinávského stylu jsou vhodné černobílé obrazy béžových barev různé nasycení.

Díky dostatečné velikosti chodby a chodby a neochotě zaplnit uličky nábytkem si majitelé našli cestu ven v malované přepážce. Pro malé chodby je vhodný nástěnný panel v jednoduchém rámu vyrobeném pomocí 3D techniky.

Koupelna

Otravné monochromatické dlaždice v koupelně a na toaletě lze aktualizovat malováním stěn vlastníma rukama. Pro tohle:

Pokud to prostor dovolí, lze v dolní části koupelny vytvořit 3D výkres.

Malování stěn v domě je skutečným prvkem výzdoby, dává individualitě místnosti, upravuje velikost a ukazuje chuť majitele.

Kresba přitahuje pozornost hostů, zvyšuje hrdost umělce v jeho práci

Je pravda, že existuje plný smysl pro realitu vrstveného řeziva, hřebíků a motýlů?

Tato fotografie ukazuje napodobení zničeného zdiva. Tady je hrad a příroda, obloha a papoušek na vinici. To vše v reliéfním zděném obkladu ve spojení s tlumeným zeleným, oranžovým, bílým vytváří panoramatický obraz.

Příprava stěny pro malování interiéru

To je důležitý bod v počáteční fázi výzdoby zdi. Pokud je příprava povrchu provedena správně a v dobré kvalitě, je zaručena trvanlivost a trvanlivost obrazu. Pokud dojde v této fázi opravy k chybám, obrázek může brzy:

 • crack;
 • odloupněte tmel a rozpadněte se;
 • změnit barvu

Kvalitu zaručuje hostující umělec. Pokud však dodržujete pořadí kroků a neodchylujete se od pokynů, můžete se s obtížným úkolem samostatně vypořádat. Nástroje potřebné pro dokončení:

 • Kbelík;
 • kartáče a válečky;
 • kovové špachtle různých velikostí;
 • vrtat;
 • smirkový papír;
 • železný kartáč;
 • úroveň budovy.

Budete také potřebovat omítku, různé možnosti pro konečnou úpravu tmelu, akrylátový základní nátěr s hlubokou penetrací.

Všechny chyby, které se v této fázi udělají, se mohou objevit během malování, takže je nutné pečlivě připravit prostor na rozvrh.

Dobré vědět:  Biedermeier v interiéru | Green-Pages.info

Šablona malování

Stěny můžete ozdobit malováním vzorníku. Dokonce i začátečník zvládne tento typ aplikace kompozice. Vše, co potřebujete, je kvalitní šablona. Podrobná hlavní třída:

Malý ornament může procházet celým obvodem místnosti, a proto je vhodné použít celkový na jedné stěně, aby nedošlo k přetížení. Pro milovníky minimalismu je vhodná černobílá černobílá kresba.

Designéři vám doporučují jít snadnou cestou. Chcete-li získat ozdobný motiv, je jednodušší použít například decoupage techniku ​​při zdobení letní rezidence. Výkres může být veden po obvodu stropu a potažen nepromokavým lakem.

Provence styl ložnice

Hlavní zaměření ložnice je na posteli, což je její ohnisko. Dřevěné modely přírodních světlých barev nebo teplých odstínů bílé, zdobené řezbami, harmonicky zapadající do interiéru francouzského zázemí

Dobrou volbou je také kovaný model s jednoduchými, hladce zakřivenými liniemi. Koberec u postele udržuje vaše bosé nohy v teple.

Lehký baldachýn, který vytváří pocit vzdušnosti, a krajkové povlečení zdobené ruční výšivkou dokonale zprostředkují romantismus Provence.

Nábytek v provensálské ložnici kromě postele obvykle obsahuje dřevěné nebo kované měkké křesla a židle, proutěný ratan, bankety, noční stolky s tenkými nohami, starožitný toaletní stolek, komodu nebo skříň.

Dekorační polštáře, koberečky, přehozy na postel a všechny ostatní druhy textilu zjemňují interiér a přinášejí pohodlí, které je v této místnosti tak nutné. Čalounění čalouněného nábytku, vyrobené z přírodní drsné textilie nebo kašmíru.

Záclony se všemi druhy ozdůbek, ozdob a volánů chrání před slunečním zářením a zdobí okno. Barevná paleta záclon, tapet, čalounění nábytku, ložního prádla a dalších dekorativních prvků musí být zcela nebo částečně identická.

Ve francouzské ložnici se často nachází krb. Přirozený nebo umělý krbu bezpochyby dodá útulnost, pomůže zmírnit stres a odvrátí pozornost od rušivých myšlenek.

Nástěnná dekorace v dětském pokoji: rozhodování o barvě

Silný účinek barev na lidskou psychiku je znám již dlouhou dobu. Proto by se při zdobení místnosti mělo k této otázce přistupovat obzvláště vážně, přičemž by se měla opírat o vlastnosti a preference dětí.

Každá barva svým způsobem může ovlivnit dítě:

Nervový systém vzrušují červené a oranžové stěny. Proto se nedoporučuje zdobit školku v takových barvách. Dítě se nebude moci úplně odpočívat a relaxovat.

Ideální volbou pro dívčí pokoj budou světlé barvy: béžová, krémová, světle růžová. Díky tomu bude místnost opravdu útulná a příjemná.

Obrazy pro školku na zdi: zvolte barvu

K dekoraci místnosti nelze použít sloučeniny na bázi alkydů. Takové barvy uvolňují toxické látky, které mohou u dítěte vyvolat závažné alergické reakce.

Nástěnná malba v mateřské škole: rysy designu instituce

Situace ve školce výrazně ovlivňuje touhu dítěte navštěvovat. Pokud má tedy dítě rád výzdobu v zařízení, půjde tam s potěšením a zájmem.

Stěny v mateřské škole jsou vymalovány s ohledem na některé vlastnosti:

Malované stěny ve školce by neměly být tmavě zelené nebo modré. Také byste se měli vyhnout použití bílé a černé. Monochromatické nudné místnosti rychle porodily děti: staly se letargickými a vrtošivými.

Pokud není možné plnohodnotný obraz, měla by být školka vyzdobena obyčejnými řemesly v podobě hvězd, květin a různých tvarů. Nebo implementovat jakékoli jiné nápady. Světlé nástěnné prvky učiní místnost zajímavou a atraktivní pro batolata.

Mramorovaná tapeta

INMYROOM rada: Tapeta je samozřejmě pohodlnější a známý dokončovací materiál. Pokud však chcete toto řešení zopakovat a vyzdobit zeď neobvyklým a originálním způsobem, doporučujeme vám věnovat pozornost dekorativním vrstvám Plasma 3D od Loggia.

Plazmové 3D lze aplikovat v různých formách a texturách pomocí různých metod nanášení: mramor, přírodní dřevo, plazová kůže, travertin a mnoho dalších.
Například se nám opravdu líbí Craclè efekt.

Plazmové 3D má více než 5 000 odstínů, takže rozhodně nebude problém s „dostatem“ do barvy kuchyňské zástěry, jako v předchozím příkladu.
Kromě toho na rozdíl od tapety je povlak velmi odolný, neznečistí se, neroztrhne a snadno se čistí pomocí jakéhokoli čisticího prostředku.

A Plasma 3D lze aplikovat na jakýkoli povrch a přímo na povrchové úpravy — dřevo, laminát, keramické dlaždice, kov nebo tapetu.

Dobré vědět:  Co je to lambrequin: textil v moderním interiéru | Green-Pages.info

Příklady plazmových 3D efektů:

Krokodýlí kožní efekt

Snake Skin Effect

Břidlice v ložnici

Například v ložnici byla ve výzdobě zdi použita přírodní tmavě šedá břidlice. A doplnili jej textilem, žlutým kovem a texturou dřeva.

3D beton

Součástí tohoto interiéru je brutální 3D zeď za postelí. Povrch je pokryt mikrobetonem a vyčnívající panely jsou osvětleny.

Barvy na malování stěn v interiéru

Při výběru barev pro obraz na stěně je důležité dát přednost kvalitním a certifikovaným značkám, protože konečný výsledek do značné míry závisí na nich. Existuje několik typů barev.

Akrylové — mají řadu výhod: snadno se mísí, mají širokou škálu barev, rychle schnou, nemají výrazný zápach a jsou trvanlivé.

Olej — méně populární než akrylové, protože jsou méně trvanlivé, méně snadno mísitelné a obtížnější s nimi pracovat.

Tempera — na bázi vosku a oleje. Z tohoto důvodu může být překrytím několika vrstev výsledkem trojrozměrný obraz.

Pro konkrétní účely si můžete vybrat tu správnou barvu

Měli byste si vybrat barvu od důvěryhodných výrobců.

Malířské stěny v interiéru: různé způsoby provádění

Stejně jako jakékoli jiné umění se vyvíjí nástěnná malba, objevují se nové techniky kreslení kreseb. Nejoblíbenější techniky lakování interiérů jsou uvedeny v tabulce níže.

Práce se provádí speciálními barvami na suché omítce s vápnem v jejím složení. Po zaschnutí kresby se zakryje speciálním vápníkovým filmem.

Podstatou metody je nanesení několika vrstev vícebarevné omítky na zeď. Poté je na něm potřebný vzor poškrábán. Tato technika vyžaduje vysokou kvalifikaci výkonného umělce.

Výsledkem je trojrozměrný obraz s několika kontrastními barvami.

Práce se provádí v několika fázích:

Vytvoření objemové kresby ze sádry nebo sádry.

Natírání zaschlé vrstvy barevnými barvami.

Podstata metody je podobná práci ve stylu fresek. Rozdíl je v tom, že omítka musí zcela vyschnout, ale před aplikací obrázku musí být navlhčena vodou.

Aplikace akrylových barev

Volba základny pro výkres není nijak omezena. Výsledek závisí na dovednosti autora a může ztělesňovat jakékoli nápady na design.

Práce se provádí pomocí speciálních plechovek na stříkání barvy.

Dokončené mistrovské dílo připomíná malbu v retro stylu. Zde se používá jedna barva a všechny její gradace.

Pro konkrétní účely použijte vlastní metodu kreslení

Existuje mnoho metod kreslení

Vyberte si umělce

Dnes existuje mnoho odborníků, kteří jsou připraveni malovat v interiéru, v oddělené místnosti s jakoukoli, dokonce i neuvěřitelnou technikou.

 • planární malba;
 • reliéfní malba;
 • 3D kresba na zdi.

Výběr vzoru

Umělecká nástěnná malba v interiéru je snadná.

Je důležité vybrat téma výkresu pro konkrétní místnost:

Kam umístit výkres

Je lepší, když je zeď se vzorem dobře osvětlená. Pokud je to možné, měla by to být plocha naproti oknu.

Pokud bude kresba umístěna na vzdálené, špatně osvětlené zdi, můžete pod strop položit pásek LED. Nebo — zavěste malou lampu na zeď.

Malování v interiéru

Nástěnná malba v bytě je ústřední kompozicí v interiéru. A pro úspěšnou realizaci myšlenky je velmi důležité zvolit ten správný graf, osvětlení a barevnou paletu.

Umělecká nástěnná malba pomůže vytvořit nějaké iluze v interiéru místnosti:

Ve všem je potřeba opatření, takže umělecká malba by neměla být sama o sobě cílem. Je to jen způsob, jak vytvořit útulnou, intimní atmosféru vašeho domova, nikoli příležitost uspořádat zničení muzeálních exponátů.

Výběr barvy pro malování

Olej

Tempera

Barva obsahuje vosk a olej. V obraze můžete vytvořit několik barevných vrstev, které obrazu dodají objem. Před nanesením každé nové vrstvy nechte předchozí vrstvu zaschnout.

Akryl

Technika lakování

Umělecká malba stěn v bytě je dodnes představována různými technikami. Nejpopulárnější způsoby vytváření uměleckých děl jsou uvedeny níže.

Airbrushing

Umělecká díla se provádějí pomocí speciálních rozprašovačů. Také v uměleckých salónech si můžete koupit airbrushes a kreslit pomocí stříkání. Přechody z barvy na barvu budou měkké a hladké.

Freska

Speciální nátěr se nanáší na mokrou omítku, která obsahuje vápno. Po zaschnutí se práce pokryje speciálním vápníkovým filmem.

Dobré vědět:  Dub dubový: barevné prvky a použití v interiéru | Green-Pages.info

Fluorescenční barvy

Objemový

Basreliéfy vypadají velmi stylově. Lze je provést nanesením omítky nebo omítky pomocí paletového nože, šablony nebo běžné stříkačky. Nakonec je práce malovaná barvami.

Šablony

Tento obraz může být jak plochý, tak objemový. Pro práci si můžete zakoupit hotové šablony nebo si je sami vyrobit.

Malování akrylovými barvami

Jednoduchý a plodný materiál pro vytváření jakýchkoli kreseb a řešení tvůrčích problémů. Široká škála barev umožňuje vytvářet zajímavá díla a ztělesňovat jakékoli myšlenky autora.

DIY malba akrylovými barvami

Není vždy možné pozvat profesionálního umělce. Ale pokud existuje touha a trochu zkušeností s kresbou, pak si můžete vytvořit malebnou kompozici zdi vlastními rukama. Můžete také použít speciální šablony.

Potřebné nástroje a materiály:

 • akrylové barvy;
 • umělecké štětce různých velikostí;
 • nádrž na vodu;
 • stavební válec (na pokrytí velké plochy);
 • jednoduchá tužka;
 • pravítko;
 • šablony.

Vyberte si příběh, který vyhovuje vašemu stylu. Začátečník v malbě se může rozhodnout pro jednoduché květinové nebo architektonické kompozice. Výkres lze přenést na zeď pomocí techniky kreslení buněk.

Pokud malováte zeď akryly, lakování není nutné.

Co nakreslit na zdi v místnosti: výběr složení

Když se rozhodnete malovat místnost, prvním krokem je rozhodnutí o složení, které bude umístěno na zdi. V této věci se musíte spolehnout na věk dítěte, pohlaví a osobní preference (pokud již nějaké byly vyjádřeny).

Při zdobení školky je třeba dodržovat několik pravidel:

Jak malovat zeď v místnosti: od klasického malování po břidlici

Moderní stavební trh nabízí rozmanitý výběr barev pro zdobení místnosti, takže výběr požadovaného odstínu není obtížný. Kromě obvyklých maleb však existují i ​​jiné možnosti, jak vyzdobit stěny v místnosti.

Mezi metody návrhu patří:

Je třeba poznamenat, že tyto možnosti dokončení jsou vhodné pro jakoukoli místnost. A obarvení tapety osloví i dospělého: jsou zde potahy s krásnými složitými vzory, které mohou ozdobit každou ložnici.

DIY nástěnná malba: mistrovská třída pro začátečníky

Můžete ozdobit školku, aniž byste věděli, jak kreslit. V této obtížné záležitosti pomohou speciální šablony. Díky takovým nástrojům může i začátečník při práci s barvami vytvořit opravdové mistrovské dílo z místnosti.

Šablona má dvě funkce:

 • Pomáhá nakreslit náčrt budoucího obrazu;
 • Slouží jako nástroj pro přesné malování hotového obrazu.

Šablona malba se skládá z několika fází. Nejprve označte umístění nástroje tužkou. Potom šablonu zajistěte páskou.

Barva se nanáší ve dvou vrstvách, díky čemuž je vzhled elegantnější. Kruhová technika se aplikuje štětcem. Kreslíme malé detaily tenkým nástrojem, nezapomínáme odstranit přebytečnou barvu houbou.

Po dokončení práce by měl výkres schnout do 24 hodin. Obraz pak může být potažen lakem, díky němuž bude vodoodpudivý.

Výkresy pro školku: zdobení stropu

Při zdobení místnosti je třeba mít na paměti, že malované stěny by se měly překrývat s obrazem na stropě. Pouze v tomto případě bude interiér vypadat originální a harmonický.

Zásobujeme potřebné materiály

• vyrovnání povrchu sádrokartonem nebo omítkou;
• počáteční tmel;
• dokončovací tmel;
• zbarvení tónu pozadí.

Sádra nebo sádrokarton, stejně jako všechny typy tmelů, by měly být opatřeny základním nátěrem, jinak by se na zdi mohly objevit praskliny. Je lepší koupit základní nátěr a barvu od stejného výrobce. Pak můžete přistoupit přímo k malování.

Nábytkové a nástěnné malby: jak kombinovat?

Malování na zeď jako dekorativní prvek přitahuje velkou pozornost: alespoň kvůli své velikosti, maximálně, kvůli své jasnosti a originalitě. Proto má smysl považovat obraz za kompoziční střed interiéru a vybrat pro něj nábytek.

Nejlepší volbou je vybrat zeď pro malování, která nebude mít vůbec nábytek. Zobrazí se celý výkres.

Odkaz na hlavní příspěvek
Adblock
detector