Mobilní dům: co to je, jak si ho vyrobit sami

Koupací rybník pro kutily.

Řekneme vám postup vytváření rybníka krok za krokem a vy si můžete udělat zahradní jezírko vlastními rukama — postavením chladné oázy uprostřed tepla přímo na vaší letní chatě, kde s každým lehkým nádechem svěžího vánku zmizí naše každodenní starosti.

Zahradní jezírko je živý organismus.

Rybník pro kutily vyrobený z filmu.

Hlavní otázkou při vytváření rybníka je, jak zajistit jeho vodotěsnost. Existuje několik typů hydroizolací rybníků — fólie, hliněný hrad, beton a instalace v tuhé formě.

Instalace tuhé formy je jednoduchý a odolný způsob, ale obvykle se vyrábějí v malých velikostech do 3,5 metrů čtverečních. metrů. Jejich životnost je 10-50 let.

Hydroizolace s betonem je nejdražší, navíc k ochraně před mrazem vyžaduje další ošetření mrazuvzdorným prostředkem a tekutým sklem.

Vyrobení rybníka vlastními rukama. Pobřežní dekorace.

Péče o rybník.

Tichý splash vody je nejkouzelnější melodií horkého léta, voda nás okouzlí, přitahuje a svádí hravou hrou světla, průhledné hloubky a osvěžujícího chladu. Rybník pro kutily dodá vašemu dači zvláštní kouzlo.

VYLEPŠENÍ PLOCHÉHO ŘEZAČE FOKIN

Populární univerzální zahradní nářadí Fokin je plochá řezačka, která je opravdu velmi pohodlná. S tímto nástrojem je snadné a pohodlné provádět mnoho (až 20) různých operací. Je současně schopen vykonávat funkce motyky, lopaty, kosy a hrábě.

Fokinova plochá fréza je určena pro kultivaci půdy, funkčně se jedná o půdní nástroj, se kterým se může srovnávat několik dalších podobných nástrojů.

Ale pro ty, kteří nestačí na 20 operací popsaných v pokynech k ploché fréze Fokin, se navrhuje upravit tvar velké čepele ploché frézy.

VYLEPŠENÝ PLOCHÝ ŘEZÁK S RUČAMI

Nástěnné police

Je použit celý systém a nejvíce „mrtvý“ prostor — úhel

Jak a co připojit

Není nadarmo začínat spojovacími prostředky. Konstrukce nástěnné police do značné míry závisí na typu připevnění. Nebo možná naopak. Záleží na tom, z čeho tančit …

Tradiční panty

Tradiční police závěsy

Spojovací materiál pro skleněné police

Snadno se s ním vyrobí skleněné police na zeď: koupíte držák, ve skleněné dílně si objednáte kousky skla se zpracovanými hranami požadované velikosti a tvaru (nebo si je sami oříznete, pokud můžete). Samotná sestava zůstává:

Dobré vědět:  Jaké přírodní kameny jsou vhodné pro vytváření zahradních kompozic

Skleněná police na zeď

Existují i ​​jiné formy podobných spojovacích prostředků. Na fotografii níže je několik z nich.

Některé možnosti montáže pro skleněné (nejen) police

Ozdobné držáky

Dalším typem přílohy jsou závorky. Jsou spolehlivé, některé jsou dekorativní a natolik, že samy o sobě jsou ozdobou.

Konzoly na nástěnné police

Zapuštěná montáž — nepodporované police

A nejúžasnější zařízení pro zapuštěnou montáž. Umožňuje skrýt upevňovací prvky. Na konci je vyříznuto sedlo pro čep a tělo držáku a police se na něj jednoduše nasadí.

Zapuštěné police

Jak vidíte, i jednoduchá deska nebo sklenice na těchto držácích je už dobrá. Stále však existuje moře všech druhů nápadů.

Pozastaveno

Ne příliš početný, ale originální typ. Nejdůležitější je, že se to dá udělat snadno: pár prken, čtyři lana nebo dva pásy a můžete se pustit do práce.

Police a police v kuchyni

Není těžké vyrobit takový posuvný policový regál na kolečkách pro různé sklenice. Vše, co potřebujete, máte po ruce a nezasahuje

Police kresby

Jediná věc, která by mohla být nejasná, je, jak shromáždit některé uzly. Vysvětlíme to v jednom diagramu, zbytek sestavy je podobný. Všechna připojení jsou provedena v rozích. Aby byl design spolehlivý, police jsou vyříznuty neporušené a jsou k nim připojeny propojky v rozích.

Všechna tato spojení jsou provedena v rozích

Rohy jsou instalovány zespodu, dva pro každé připojení vpravo a vlevo. Jsou vyrobeny z kovu nebo plastu. Pokud je plánováno značné zatížení, položte kov, pokud jsou police dekorativní, můžete použít nábytek z plastu.

Některé typy rohů

Nyní si můžete své oblíbené police na zeď vyrobit vlastními rukama (a také podlahovými).

Jak vyrobit mobilní dům ze starého přívěsu

Náklady na přívěs-přívěs mohou dosáhnout 500 tisíc rublů. Slušná částka. Pokud však existuje příležitost koupit přívěs ojetého vozu, můžete si z toho udělat obytný automobil sami.

K realizaci nápadu budete potřebovat:

  • překližka;
  • prvky vyrobené ze dřeva (mluvíme o podšívce, lamelách a prutech);
  • ojetý přívěs s robustním podvozkem;
  • soubor potřebných nástrojů;
  • kování vyrobené ve stejném stylu;
  • kovový profil (potřebný pro střechu).

Měli byste dostat mobilní dům, v jehož zadní části je 2-stupňová postel (nejlépe po celé šířce konstrukce).

Dobré vědět:  DIY jahodové postele: jak vyrobit + krásné nápady na design

Krok 1. Demontujte přívěs. Důkladně očistěte podvozek a poté jej natřete speciální antikorozní barvou. Vezměte borovicová prkna a postavte z nich rámy. Pijte rekvizity na správných místech.

Krok 2. Postavte rám lamel s průřezem 2 x 2 cm v každém z rohů, nainstalujte dubovou lištu (její průřez by měl být 3×3 cm). Horní část rámu připevněte vodorovnou lištou.

Krok # 5. Stojí za to vybavit stůl, který se vysune zpod postele. Za tímto účelem jsou pod postelí instalovány skříňky. Odnímatelný žebřík a police musí být vyrobeny ze dřeva.

Už jste někdy snili o tom, že budete mít mobilní dům?

Konstrukční a konstrukční detaily

Hlavním materiálem použitým při stavbě transformovny byl modřín. Je známá jako jedno z nejsilnějších a nejspolehlivějších plemen, takže volba padla na ni. Ideální pro opláštění plošiny.

Dům se skládá ze dvou polovin vnějšího a vnitřního rámu. To vše je spojeno do jednoho designu. Stěny a střecha jsou navíc pokryty sklem, které lze nahradit skleněnou jednotkou.

Dobře nainstalované válečky umožňují bez problémů pohybovat prvky celé konstrukce tam a zpět.

Vzhledem k tomu, že toto bydlení je zjevně neobvyklé, stojí za to věnovat pozornost určitým omezením při uspořádání interiéru.

Postel, aby nezabrala mnoho místa, je zabudována do podlahy pomocí zvedacího mechanismu.

Zbytek nábytku je také kompaktní, zabírá minimum místa, lze jej v případě potřeby složit. A i s takovými omezeními se Shoalům podařilo umístit celý krb.

Pokud mluvíme o výzdobě, pak zde můžete vytvořit klasický styl, vyrobit vitráže na oknech, lepit světlé samolepky, vytvářet kamenné vzory. Všechno záleží na tom, kolik má tvůrce představivosti.

Tento roztomilý dům se může ukázat jako zcela nevhodný pro povětrnostní podmínky naší země. Ale v ideálním případě bude vypadat jako letní pokoj na letní chatě.

To je velká výzva pro ty, kteří rádi něco dělají. Samotnému Shoalsovi to zároveň trvalo asi šest měsíců.

Bydleli byste v mobilním domě?

Pokud jde o výzdobu interiéru

Historie vzhledu mobilního domu

První přívěs byl propuštěn společností Bristol Company v roce 1880. Zákazníkem tohoto neobvyklého bydlení byl jistý lékař William Stabels, který rád psal dospívající sci-fi literaturu.

Svému duchovnímu dítěti dal romantické jméno „Poutník“. Přítomnost takového domu pomohla spisovateli lépe prozkoumat krajinu a zvyky národů Velké Británie.

Dobré vědět:  Opravy a dekorace stěn v různých místnostech

Později, v roce 1990, časopis Motor zveřejnil skrytou reklamu, která vypadala jako fotografie šťastných lidí cestujících v malém přívěsném vozíku. Nyní byly přívěsy vyráběny na základě společnosti Ford.

Domy byly založeny jak na standardním podvozku, tak na těžších rámech nákladních vozidel. Nosnost modelů byla jedna tuna a bylo v nich možné stoupat do kopců.

V průběhu času se v prostorách objevily kombinované stacionární toalety v zadní části, stejně jako mahagonové obložení a mnoho věcí známých moderním modelům.

Výhody a nevýhody

Existuje mnoho pozitivních aspektů:

Nové modely automobilů nemají žádné nevýhody. Pokud však nakupujete ze svých rukou, musíte věnovat pozornost vnějšímu povrchu, interiéru a stavu zabudovaného vybavení a podvozku automobilu.

Pro turisty, kteří dávají přednost trávení dovolené na stejném místě, může být únavné neustále instalovat a uspořádat interiérové ​​předměty, nádobí a další předměty pro domácnost.

O projektech

Vytvoření projektu je obtížné, ale možné. To vyžaduje spoustu volného času, studium materiálů a také speciální nástroje a dovednosti pro práci s nimi.

Důležité! Dům je dopravním prostředkem a musí každoročně projít technickou kontrolou, musí být registrován v databázi dopravní policie.

Po první cestě příležitostně zmizí touha řídit a žít v obytném přívěsu. Abyste pochopili, zda rádi cestujete tímto způsobem, musíte si nejprve pronajmout dům a poté rozhodnout o důležitosti nákupu.

Jak odstranit vytvrzenou polyuretanovou pěnu z rukou

Tato otázka je velmi důležitá, protože pěna okamžitě zmrzne a je obtížné ji odstranit. Co dělat v takových případech:

Jak zabránit tomu, aby se polyuretanová pěna dostala na osobu

  1. Vždy používejte pouze rukavice.
  2. Oči také potřebují ochranu před vniknutím nepotřebných látek.
  3. Oblečení by mělo být co nejuzavřenější.
  4. Doporučuje se odstranit chloupky, protože pěna z nich může být odstraněna pouze řezáním.

Polyuretanová pěna může být velmi užitečná při provádění oprav, ale zároveň může snadno poškodit osobu tím, že se dostane na pokožku rukou nebo obličeje. V tomto případě musíte kompetentně použít prostředky po ruce a zbavit se pěny, která se dostala včas.

Jaké další způsoby, jak se zbavit pěny z kůže vašich rukou, znáte?

Odkaz na hlavní příspěvek
Adblock
detector