Moderní design obývacího pokoje: více než 200 fotografií návrhů interiéru obývacího pokoje | Green-Pages.info

Moderní design obývacího pokoje: jak krásně a správně vybavit obývací pokoj

Návrh obývacího pokoje, stejně jako design jakéhokoli jiného pokoje v domě, má svůj vlastní funkční účel.

V tomto případě je funkčním účelem obývacího pokoje místo odpočinku, místo, kde mohou být pozvaní hosté, místo, které lze využít jako jídelní kout, pracovnu atd.

Design obývacího pokoje pomůže zóně prostoru

Pokud je váš obývací pokoj multifunkční, doporučujeme prostor správně zarovnat. To lze provést pomocí nábytku, sádrokartonových konstrukcí, různých dekorací stěn, například pomocí tapety, texturované omítky atd.

Design obývacího pokoje by měl být harmonický

Aby byl design obývacího pokoje v určitém stylu harmonický, musí být všechny prvky interiéru vzájemně kombinovány a použity moderně.

Experimentování s designem samozřejmě není zakázáno, ale moderní trendy v designu interiéru diktují svá vlastní pravidla, volí minimalismus, jednoduchost a harmonii kompozičních prvků interiéru.

Vlastnosti interiérového designu venkovského domu

Je zde možnost vytvořit samostatnou místnost s krbem, která se nazývá krb. Zde si můžete zcela odpočinout, zbavit se všech zbytečných myšlenek a zbavit se každodenních starostí.

Velká okna, od stropu po podlahu, mohou být také vynikajícím řešením pro venkovský dům.

Schodiště — knihovna — se stalo moderním a velmi pohodlným designovým řešením. Na jedné straně je schodiště a na straně jsou vestavěné police, kde knihy vypadají velmi harmonicky a stylově.

Nebo lze knihovnu zabudovat do skříně.

Měkké pohovky a křesla doplní útulnost a pohodlí vašeho příměstského domova. V obývacím pokoji je můžete umístit poblíž krbu a přijímat hosty, kteří vás vždy rádi navštíví. Takový dům bude vždy pamatován a milovaný.

Výhody dřevěných budov

Moderní architekti a návrháři používají různé materiály pro stavbu a dekorace. Výhody stromu jsou:

speciální estetika a praktičnost;

vynikající zvuková izolace, která vám umožní hlasitě poslouchat hudbu nebo sledovat televizi, shromažďovat hlučné společnosti bez rušení sousedů;

vynikající tepelná izolace. Dřevo si dlouho udržuje teplo, takové stěny a střechy udržují v chladné zimě pohodlnou vnitřní teplotu;

udržování stejné úrovně vlhkosti.

Dřevo je základem rustikálního stylu

Krb v obývacím pokoji vás udrží v teple v nejchladnějších dnech

Hlavní směry v designu

Nejoblíbenější směry při zdobení venkovského statku:

V interiéru vynikne modrá pohovka

Rustikální styl je ideální pro rozdávání

Provensálská výzdoba interiéru venkovského statku

Domácí výzdoba může být zdobena krásnými závěsy

Dům ze dřeva vydrží velmi dlouho

Rustikální interiér kuchyně

Pokud to velikost místnosti umožňuje, použijte dřevěný roh a jídelní stůl ze stejného materiálu.

Ložnice by měla být lehká

V domě si můžete udělat krb a vyhřívat se v obývacím pokoji

Dekorace ložnice

Je lepší si vybrat noční stolky, skříně, židle, masivní komodu nebo působivou komodu, zdobené řezbami. Nejdůležitější podmínkou je dobré osvětlení, pokud možno přirozené, takže by v místnosti mělo být mnoho oken.

Stěna ze dřeva bude v teple i v těch nejhorších mrazech

Dřevěné stěny vypadají velmi krásně

Styly designu venkovského domu

Mezi deseti nejoblíbenějšími možnostmi designu interiéru chaty, které jsou uvedeny níže, si můžete vybrat ideální designovou variantu pro svůj soukromý dům.

Provence

Proutěné prvky, vázy s květinami, porcelánové figury vypadají dobře v dekorech tohoto stylu. Používá se hodně textilu — krajkové ubrousky, ručně vyšívané polštáře, baldachýny nad postel.

Země

Venkovský styl má s Provence mnoho podobností, ale jeho charakteristickým rysem je paleta barev. V rustikálním stylu můžete kombinovat světlé a teplé odstíny s hrubšími a chladnějšími.

Podlahy jsou většinou dřevěné a omítky se používají ke zdobení stěn. Veškerý nábytek by měl být masivní a vyrobený ze starého dřeva a čalounění by mělo být z pravé kůže. Jako přízvuk může sloužit krb.

Dobré vědět:  Co je otevřený plán - interiér, územní plánování a výzdoba | Green-Pages.info

Otevřené skříňky a okna by měly být zavěšeny světlými závěsy s příležitostnou výšivkou. Dobrým řešením by bylo také uspořádat malované desky na police a zavěšovat dřevěné lžíce na stěny.

Arab

Hlavní barvy interiéru jsou zlato, tmavě modrá, azurová a červená.

Koberce s pestrými vzory jsou v arabském stylu nezbytnou součástí interiéru. Záclony na oknech by měly mít délku podlahy, vyrobené z tvrdé tkaniny. Stejná hrubá textilie by měla být použita pro čalounictví.

Strop by měl být ozdoben obrovským lustrem s mnoha žárovkami. Dveře by měly být z tmavého dřeva s průhlednými malovanými vložkami.

Minimalismus

Pro minimalistický design byste měli zvolit moderní nábytek.

  • namrzlé sklo;
  • hliník s ocelí;
  • přírodní dřevo.

Pozadí musí být světlé, aby byl celkový volný prostor jasně viditelný. Žádné ozdoby, ozdobné předměty a složité kresby — formuláře by měly být lakonické.

High-tech

Nelze použít jasné barvy, nejlepší možností jsou černé, bílé a šedé odstíny.

Angličtina

Velký krb a knihovna jsou nutností. Výzdoba musí být drahá — křišťál, kování a textil. Nedílnou součástí takového interiéru je přítomnost obrazů a tisků.

americký

Nadměrná výzdoba je zde zbytečná, stačí zavěsit několik obrazů, fotografií a uspořádat nějaké květiny do květináče.

Vnitřní výzdoba chaty je poměrně primitivní, téměř celá je vyrobena ze dřeva. Nábytek je vybrán nebo vyroben nezávisle na dřevě a může obsahovat malou část kovaného kovu.

Povinným detailem je krb, který se nachází v centru obývacího pokoje. Jako dekorace se používají kůže, kůže a kožešiny. Svíčky jsou ideální jako lustr.

skandinávský

Povrchová úprava pochází z různých druhů dřeva: dub, jalovec nebo borovice. Stěny by měly být jednoduše pokryty bílou barvou. Podlahy jsou většinou dřevěné a lakované.

Základní paleta barev zahrnuje všechny dřevité odstíny a také bílé, béžové, světle žluté a terakotové barvy.

Přikrývky a polštáře využívající techniku ​​patchwork (patchwork) se dokonale hodí do textilního stylu. Stejně jako ručně pletené koberce na podlahy.

Moderní

Praktičnost a univerzálnost jsou hlavními kritérii moderního stylu. Podlaha je vyrobena z leštěných desek neutrální barvy nebo za použití běžného laminátu s jednoduchou texturou. Strop je ponechán betonový.

Klíčové rozdíly ve stylu:

  1. Pohodlí nábytku.
  2. Použití syntetických materiálů.
  3. Různé osvětlení.
  4. Kombinace moderních a tradičních předmětů.
  5. Jakákoli stavební plocha.

V tomto stylu se používají moderní domácí spotřebiče.

Design interiéru dřevěného domu

Jako ozdobu lze použít imitaci kulatiny nebo dřeva. Dubové panely na stěny, dřevěné desky, použité řezbářské práce dodají domu kouzlo a individualitu. Použitím těchto materiálů bude snadné vyzdobit dům v jakémkoli stylu.

Dekorační detaily uvnitř dřevěného domu jsou vyrobeny v „ruském duchu“. Nejlepší řezbářství v kombinaci s vůní pryskyřice vytvoří jedinečný komfort, zejména proto, že to můžete udělat sami.

Záclony s velkým vzorem, kytice sušených květin v keramických vázách se také dokonale hodí. A pro zvýšení účinku můžete použít i staré věci, jako například: žehličky, podkovy, samovar.

Komfort, prostor a útulnost

Skandinávský interiér je vhodný pro většinu regionů naší země, protože bere v úvahu nedostatek denního světla a dlouhé chladné období

V současné době stojí vedle podkroví a minimalismu a podporuje hlavní myšlenky těchto trendů. Spojení krásy, pohodlí, jednoduchosti a útulnosti je neuvěřitelně ztělesněno tímto směrem, což je ideální pro venkovský dům.

Skandinávský pokoj je světlý a volný prostor

Základní údaje

Poté, co jsme prozkoumali charakteristické rysy a nakonec dali přednost skandinávskému směru, přistoupili jsme k jeho hluboké studii. Věnujme pozornost detailům, které tvoří krk tohoto toku:

Dobré vědět:  Italský styl; moderní interiér pro byt a dům | Green-Pages.info

V nordickém designu by všechno mělo být jednoduché a stručné.

Nábytek

Pokoje jsou zařízeny v duchu minimalismu — vše, co potřebujete, není obvyklé, aby Švédové zaplnili prostor

Ložnice může mít pouze postel a komodu na věci

Zbytek nábytku existuje pouze pro funkčnost. Vestavěné nástěnné skříňky, zavěšené houpací židle, police ve tvaru originálu — všechny kusy nábytku mají svůj zamýšlený účel a přes noc se stávají vnitřní výzdobou.

Příslušenství

Kožešinové a vlněné přikrývky a čepice nejsou jen položkou, která se udržuje v teple za chladných zimních večerů. Ve skandinávském designu jde o doplňky, které odkazují na původ stylu — studené severní země.

Světlé skvrny jsou vždy přítomny ve sněhově bílé obývací místnosti nebo ložnici — neobvyklý koberec, barevné čalounění nebo zajímavé lampy.

Jakékoli příslušenství, které přijdete, je vítáno (zejména ručně vyrobené z přírodních materiálů), hlavní věc je, že nejsou honosné nebo vzdorovitě jasné.

Živé greeny se často používají jako akcenty.

Krb jako nedílná součást

V obývacím pokoji musí být krb — skutečný nebo falešný

Osvětlení

Osvětlení hraje významnou roli ve skandinávském stylu. Dostává velkou pozornost. V tomto proudu není místo pro polotmavé místnosti. Je podporováno bohaté osvětlení všemi možnými způsoby.

Okenní otvory by měly umožnit maximální množství světla

Nedostatek přirozeného světla je kompenzován velkým počtem závěsných, stolních a stojacích lamp

Jako dekorativní prvek může sloužit jakýkoli světelný zdroj

Bodové, skryté osvětlení je vzácné. Máme velké lampy neobvyklého tvaru s původními odstíny.

Barevné spektrum

Skandinávský styl schvaluje přítomnost ne více než dvou předních tónů, nemělo by zde být povoleno vícebarevné

Stěna přízvuku může být nalepena tapetou

Je docela běžné vidět dřevěnou zeď s hrubým povrchem.

Hlavním účelem barev je zprostředkovat chladnou atmosféru severních zemí Evropy, zdůraznit minimalizmus a funkčnost hlavních a sekundárních detailů toku.

Výhody dřevěného domu

Mnozí se shodnou na tom, že dřevěná konstrukce má estetický vzhled. Také tyto budovy mají vysoké zvukové a tepelné izolační vlastnosti.

Srubové domy udržují příjemnou vlhkost za všech povětrnostních podmínek. Jejich stěny emitují užitečné fytoncidy, v místnostech je udržována pohodlná mikroklima.

Budovy z masivního dřeva mají nejen důležité praktické vlastnosti, ale také estetiku zvenčí i uvnitř. Mnoho majitelů má zájem o dřevěné interiéry, které mohou dát jejich domovům zvláštní eleganci.

Venkovský styl pro dřevěný dům

Tento rustikální způsob je ideální pro zdobení dřevěných interiérů. Světlé a bohaté textilie vlastní zemi, v dokonalé harmonii se dřevem.

Díky tomuto stylu bude obydlí co nejvíce připomínat dům tradiční babičky v obci.

Starožitné a starožitné kusy nábytku jsou také vyrobeny z masivního dřeva. Zároveň bychom se však neměli nechat unést hojností účinku stárnutí a opotřebení.

Nejdůležitější věcí je zařízení, které podporuje atmosféru země. Má rovné linie a minimum výzdoby. Přípustná je drsnost, nedostatek leštění a malý počet funkcí.

V venkovském domě budou vhodné jednoduché židle a lavičky, nástěnné police a skříňky a obyčejné postele.

Kovaný a proutěný nábytek bude dobrým řešením pro venkovský styl. V takovém obydlí se truhly používají jako noční stolky, houpací židle.

Přednost se dává záclonám z bavlny, lnu a chintzu. Nejlepší je zvolit látku v kleci, květinové nebo puntíky. Z dekorů ve venkovských domech jsou vhodné lampy se stínidlem, ubrousky a vyšívané přehozy.

Dobré vědět:  Románský styl v interiéru: prvky a základní prvky | Green-Pages.info

Fotografie krajiny. Dřevěné pouzdro je nutné vybavit krbem — skutečným nebo imitujícím.

Dřevěný dům v anglickém stylu

Strom vypadá dobře v anglickém interiéru, který se vyznačuje zdrženlivostí, strohostí a luxusem.

S pomocí tohoto retro stylu se snaží zdůraznit vynikající vkus a status majitelů, proto jsou na jeho vytvoření nutné značné finanční náklady.

Dřevěné interiéry v anglickém stylu vám umožní skrýt masivní zdi tapetou nebo sádrokartonem. Stěny jsou zdobeny květinovými ornamenty, pruhy a dalšími vzory.

Objemné měkké pohovky s květinovými vzory, koberec s originálním vzorem, ale v omezených barvách jsou zde vítány.

Mnoho detailů, nádherné obrazy a porcelán jsou efektivně kombinovány s masivním nábytkem.

Strop je vyzdoben trámy nebo štuky. Anglická salonek hraje roli přijímací haly, takže je bohatě vyzdobena kamenným nebo cihlovým krbem, zbraněmi, portréty, dubovými panely.

Dřevěný interiér ve středomořském stylu

Tento styl je známý jako italský nebo toskánský. Používá se k dekoraci kamenných a zděných domů v jižních oblastech Itálie. Tento styl je však vhodný i pro dřevěné budovy.

Je obtížné udržet atmosféru Středomoří úplně, ale některé její prvky se nejlépe hodí do atmosféry venkovského domu.

Bude stačit zorganizovat stropní trámy a obkládat kuchyňskou desku a podlahu keramickými dlaždicemi.

Keramika vypadá harmonicky vedle obložení dřeva. Mozaikové dlaždice budou účinným řešením. Je vhodné ozdobit zástěru tematickými kresbami v italském stylu.

Přírodní kámen najde své místo v této místnosti, ale v malém množství. Je vhodný pro opláštění krbů, stěnových profilů, sloupů.

Podlaha v domě je z masivního dřeva, ale dřevo musí mít neutrální texturu. Linoleum je možnost rozpočtu, ačkoli to není příliš vhodné pro italský design.

Ale pokud jde o vysoce kvalitní linoleum, jeho kresba bude vypadat přirozeně.

Středomořský dřevěný dům je vyzdoben nízkými závěsnými světly, zejména pokud vypadají jako starožitné kusy. Přijatelné jsou stropní zapuštěná nebo nástěnná svítidla.

Lahve s olivovým olejem, proutěný koš s ovocem a kamenina mohou přidat k této výzdobě ducha Itálie. Živé rostliny jsou zde jistě přítomny.

Italský interiér venkovského domu je efektivně zdůrazněn jednoduchými přehozy s květinovými vzory, luxusními závěsy se třásněmi a jehněčí.

Jednoduchý proutěný koš lze umístit vedle nádherné figurky a luxusní nábytek bude dobře vypadat proti uměle stárnuté zdi.

Trocha historie

Podkrovní podlaha z kulatiny vypadá působivě. Kombinovaná konstrukce je ideální, pokud jde o venkovský dům.

Květiny jsou jednou z hlavních ozdobných ozdob venkovských domů.

Interiér a interiér

Interiér domu by se měl podobat staré chatě ztracené v horách. Proto se velmi často používá staré dřevo s malými trhlinami nebo jeho imitace.

Někdy byly krby postaveny z velmi působivých rozměrů, například 3×6 m. Díky krbu bylo jasné, kdo má na starosti dům. Moderní chata umožňuje různé typy a styly krbů, ale dřevo je stále na svém vrcholu.

Rustikální elegance v moderním designu vypadá velmi elegantně a domýšlivě.

Při navrhování interiéru by také mělo převládat použití přírodních materiálů.

Ložnice ve venkovském domě v Holandsku.

Metody pokládky suterénu chaty

K výstavbě suterénu venkovského domu můžete použít cihly a bloky z porézní keramiky, plynového nebo pěnového betonu.

Pokud je suterén postaven z cihel, je nutné dodatečně izolovat vnější stěny budovy.

Tepelná izolace se provádí metodou odvětrávané fasády. Cihlu můžete použít i jako ozdobné obklady. Je položena půl cihel nebo dokonce čtvrtina tlustá.

Velké venkovské sídlo. Všechny okenní rámy jsou vyrobeny z imitace dřeva.

První patro domu je z pórobetonu, druhé je z tmavého dřeva.

Odkaz na hlavní příspěvek
Adblock
detector