Moderní interiér: styly, nápady, příklady projektů | Green-Pages.info

Moderní design obývacího pokoje: jak krásně a správně vybavit obývací pokoj

Návrh obývacího pokoje, stejně jako design jakéhokoli jiného pokoje v domě, má svůj vlastní funkční účel.

V tomto případě je funkčním účelem obývacího pokoje místo odpočinku, místo, kde mohou být pozvaní hosté, místo, které lze využít jako jídelní kout, pracovnu atd.

Design obývacího pokoje pomůže zóně prostoru

Pokud je váš obývací pokoj multifunkční, doporučujeme prostor správně zarovnat. To lze provést pomocí nábytku, sádrokartonových konstrukcí, různých dekorací stěn, například pomocí tapety, texturované omítky atd.

Design obývacího pokoje by měl být harmonický

Aby byl design obývacího pokoje v určitém stylu harmonický, musí být všechny prvky interiéru vzájemně kombinovány a použity moderně.

Experimentování s designem samozřejmě není zakázáno, ale moderní trendy v designu interiéru diktují svá vlastní pravidla, volí minimalismus, jednoduchost a harmonii kompozičních prvků interiéru.

Londýnský byt 50 m²

Podle komentářů samotného designéra, nezáleží na výšce stropních otvorů a barevném uspořádání stěn, na kterých jsou zdobeny okenní závěsy.

Nejdůležitější výhodou moderního interiéru malého bytu jsou starožitné dekorativní předměty z výzdoby a nábytku, které návrhář dostal ze svých cest.

Moskva 100 m² v minimalistickém designu

Krásné interiéry bytů v moderním minimalistickém stylu jsou v zahraničí velmi oblíbené. Návrhářka I. Rannak však zvolila tento směr jako základ své práce.

Výsledkem bylo, že se nejednalo o studený a slabý design, ale o byt plný tepla a smyslu, který je obsažen v každém detailu prezentovaného interiéru.

Tento obytný prostor se nachází ve staré obytné budově v Moskvě. Tyto pokoje se vyznačují vysokými stropními a okenními otvory. V prezentovaném bytě jsou zachovány i prvky staré štukované lišty.

Všechny kusy čalouněného a dřevěného nábytku byly vyrobeny pro interiér podle návrhů, které vyvinula sama designérka. Zbytek ozdobných předmětů byl zakoupen ze starých bleších trhů.

Právě tam se jim podařilo koupit barevný lustr, který je jedinečný svým vnějším vzhledem, který nyní zdobí interiér chodby.

Interiér tohoto bytu vizuálně zvětšil přestavba, kterou provedl návrhář ve formě apartmá (přes místnosti podél jedné linie).

Elegantní jednoduchost

Laconic kuchyně moderního bytu

Luxusní výhled na město je sám o sobě dekorativní, takže lakonické prostředí v ložnici s panoramatickými okny je tou pravou volbou.

Šedá v tandemu s pomerančem je kombinace, která je nejvíce spojena s konkrétní džunglí

Originální dekorace hladkých stěn se dvěma symetrickými panely

Dobré vědět:  Krby z mramoru: fotografie opláštění, výzdoba kamene v interiéru | Green-Pages.info

Pařížská elegance v moderním bytě je parketová podlaha, bílé stěny s lištami a imitací štukových lišt a elegantní designový nábytek

Rada! Před zahájením opravy byste se měli rozhodnout o celkovém barevném provedení a stylu interiéru. Poté již můžete vybrat nábytek a doplňky. Zastavte svůj výběr funkčních a kvalitních věcí, které vydrží dlouho.

Kompetentně udržované obecné barevné schéma je v souladu se zvoleným současným stylem

Světlo a prostor

Prostorná a světlá místnost s mnoha bodovými světelnými zdroji

Kompaktní koupelna s azurově zbarvenou achátovou deskou osvětlenou zevnitř

Komfort doma si můžete vytvořit pouhým sklopením římských rolet na okna.

Rada! Místo toho, aby tlačil okenní parapet s květinami, je možné jej rozšířit a vytvořit z něj plnohodnotnou část interiéru a proměnit ji v pracovní desku.

Základní koncepční a interiérové ​​nápady 2020

Hlavním konceptem, který by měl interiérový design 2020 následovat, je pohodlí a blízkost přírodě.

Světově uznávaná studia nabízejí pro svou realizaci nečekaná řešení.

Interiér bytu 2020: Klasický „otevřený prostor“ již nemá tendenci

Komfort v moderním slova smyslu začíná přitahovat intimitu. To znamená, že princip klasického „otevřeného prostoru“ již není relevantní.

Řekněme hned, že nemluvíme o kategorickém odmítnutí myšlenky kombinace kuchyně a obývacího pokoje nebo obývacího pokoje a ložnice.

Také vás bude zajímat:

Doporučujeme však návrhářům, aby důkladně přemýšleli, než zbourají vnitřní příčky nebo je nahradí zajímavějšími návrhy.

Například v módě jsou průhledné příčky nebo přepážky od podlahy ke stropu vyrobené z průsvitného skla. Poskytnou vynikající zvukovou izolaci a nenechají pachy z „kuchyně“ do obývacího pokoje.

Pro oddělení spacího prostoru od obývacího pokoje jsou vhodné příčky jednotlivých lamel otáčející se kolem jejich osy. Mohou být vodorovné nebo svislé (od podlahy ke stropu).

Výběr materiálu pro jejich výrobu by měl být vybrán v závislosti na tom, které styly interiéru 2020 se používají.

Moderní interiér 2020: v blízkosti přírody

Obyvatelé velkých měst se cítí jako vězni kamenné džungle. Designéři doporučují udělat vše pro to, aby se člověk cítil blízko přírody v domácnosti. V tomto ohledu navrhují použití dřeva jako hlavního dokončovacího materiálu.

Jak víte, dřevěné panely, fasády nábytku atd. Jsou poměrně drahé. Pro ty, kteří si to nemohou dovolit, existují levnější, ale ekologicky šetrné a vysoce kvalitní materiály.

Například známé značky nabízejí laminátové a dokonce i keramické dlaždice, které dokonale napodobují dřevo.

Pro vytvoření pocitu jednoty s přírodou lze interiér obývacího pokoje 2020, kuchyně nebo ložnice zdobit pokojovými rostlinami. Současným řešením je uspořádat velké květináče květin v dobře osvětlených částech domu.

Dobré vědět:  Šedé závěsy v interiéru; 75 fotografií nejlepších návrhových nápadů a kombinací | Green-Pages.info

Majitelé prostorných bytů nebo venkovských domů mohou jít ještě dále. Chcete-li vytvořit nejnovější interiér v roce 2020, mohou vybavit mini-zimní zahradu v jednom z prostor.

Módní barvy v interiéru 2020

Trendem, díky kterému vyniká interiér 2020, je pestřejší paleta barev. Interiér v neutrálním barevném schématu bude samozřejmě relevantní.

Módní interiér 2020: Vlastnosti designu jednotlivých pokojů

Konečně chceme představit trendy designu interiéru haly 2020, obývacího pokoje, koupelny a dalších prostor.

Interiér kuchyně 2020

Začněme v kuchyni. Jak již bylo zmíněno, nespěchejte, abyste rozbili oddíly. Kuchyně v obývacím pokoji již nejsou v trendu. To se však nevztahuje na loggie. Jeho kombinace s kuchyní je podporována.

Interiér obývacího pokoje 2020

Interiér haly 2020 vyžaduje promyšlený přístup. Ideální, pokud se jedná o prostorný pokoj. Pak můžete použít jasné barvy, například barvy ze zelené palety barev.

Tapeta v interiéru roku 2020 s přechodovou barvou bude vypadat perfektně. Neo-mincovna, růžové a modré možnosti práce. Ten je vhodný pro velmi slunné místnosti.

Pro výzdobu se doporučuje vybrat objekty ve stylu etno. Může to být textilní a ratanový nábytek a bambusové předměty.

2020 nejnovější interiér do ložnice

Pro výzdobu ložnice nabízejí návrháři nový trend — měkké čelní desky. Čelenky čalouněné přírodní prošívanou nebo vysoce kvalitní ekologickou kůží jsou relevantnější než kdy jindy. Bude fungovat i semiš, velur nebo samet.

Pro dekorace na stěně se doporučuje použít textilní tapetu. Obecně je interiér ložnice do roku 2020 velkým množstvím velmi jemných a útulných textilií.

V interiéru budou v závislosti na zvoleném stylu vypadat i oddíly. S jejich pomocí můžete oddělit improvizovanou šatnu nebo zařídit „toaletu“.

Pokud chcete mít velmi jednoduchou ložnici, která není přetížena detaily, vyberte skandinávský styl. Tato konstrukce neztrácí svůj význam, zejména pokud se používá velmi lehké dřevo.

Interiér koupelny 2020

Příští rok bude interiér koupelny 2020 zdobený mramorem v trendu. Různé odrůdy tohoto luxusního přírodního kamene dávají spoustu prostoru pro představivost.

Nejlepší je však zvolit bílý mramor se šedými žilkami. Kromě toho je moderní interiér koupelny plný světla. Spolu s vestavěným stropním osvětlením se doporučuje nainstalovat nástěnné svítidlo.

Zde je rychlý přehled hlavních trendů pro nadcházející rok. Doufáme, že vám uvedené informace pomohou při uspořádání vašeho domu v souladu s nejnovějšími trendy v interiéru.

Dobré vědět:  Loftový styl v interiéru; bohémský a šokující | Green-Pages.info

Charakteristika minimalismu

  • Vesmírné územní plánování;
  • Malý počet položek, jen nutné;
  • Multifunkční nábytek;
  • Zapuštěné skříně;
  • Velká okna;
  • Nedostatek ozdob, vzorů a štukování.

Druhým důležitým principem jsou přísné, jasné linie, symetrie a ideální proporce. Minimalismus — v žádném případě prohlášení chudoby, ale pečlivě promyšlená estetika jednoduchosti a svobody.

Barva: mezi bílou a černou

Mezi všemi barvami v interiéru dominuje bílá: nebude to v rozporu s tezí minimalismu, bez ohledu na to, jaké dokončovací materiály, kusy nábytku a doplňků dává majitel přednost.

Kombinace bílé a tmavé (šedá, čokoláda, grafit) úspěšně zdůrazní originalitu prostředí, jeho pronásledování a výraznost.

Minimalistický nábytek

[ads_block]
Měl by tam být malý nábytek.
Skříňka?
Rozumným řešením je šatní skříň, téměř nerozeznatelná od zdi.
Postel?
Jednoduchý obdélník bez podhlavníků, hřbetů a dalších «ozdobných prvků».

Kliky, zámky by neměly být nápadné a příliš vyčnívat. Křesla a pohovky jsou obvykle nízké a police se často používají jako skříňky.

Transformátor nábytku je obzvláště žádoucí: stůl, který sklouzne z pohovky, postel, která se promění v pohovku atd.

Na rozdíl od hi-tech, minimalismus nepřináší technické inovace na podstavec. To znamená, že zařízení musí být stejně vizuálně nenápadné jako ostatní domácí potřeby.

Styl minimalismu: trochu historie

Japonská minimalistická ložnice

Design obývacího pokoje v minimalistickém stylu

Ložnice je vyzdobena v bílých monochromatických barvách

Minimalismus nezpochybňuje přítomnost jasných kontrastních detailů

Minimalismus s prvky země

Moderní minimalistická ložnice

Pravidla vnitřního stylu

Stěny v takové místnosti by neměly žádným způsobem upoutat pozornost. Pokud jsou pokryty tapetou, pak pouze jednobarevné, a pokud jsou malované, pak bílé a pokryté omítkou, která vytváří lehký, stěží viditelný texturovaný povrch.

Strop v místnosti by měl být světlý. Je možné vizuálně zvýšit výšku stropu pouze vytvořením několika úrovní, ale bez hraní s barvou, pouze s použitím jeho světelného zónování.

Strop a stěny v místnosti jsou natřeny bílou barvou

Pevné stěny v ložnici

K dokončení podlahy ve stylu minimalismu se nejčastěji používá přírodní dřevo, linoleum nebo laminát bez výrazného vzoru.

Minimalismus je charakterizován přísnými jasnými liniemi.

Monotónní řadu lze pobavit světlým čalouněním židlí

Pozoruhodným příkladem extra minimalismu je matrace bez postele a kniha místo nočního stolku

V minimalismu se doporučuje kombinovat maximálně tři různé odstíny.

Laconic nábytek v skromném designu

Odkaz na hlavní příspěvek
Adblock
detector