Možnosti rozpočtu pro nástěnnou výzdobu nad jídelním stolem

Obecné zásady zdobení kuchyňských stěn

Při navrhování je důležité dosáhnout rovnováhy mezi krásou a možnostmi místnosti. Většinu času tráví v kuchyni, proto by to mělo být ergonomické a opravy v místnosti se provádějí po mnoho let.

p, blockquote 2,0,0,0,0 ->

p, blockquote 4,0,0,0,0 ->

Toto jsou obecné tipy pro výběr a zdobení — nejprve se ale seznámíme s moderními materiály. Všechny se vyznačují nízkou cenou a možností vlastní montáže.

p, blockquote 5,0,0,0,0 ->

p, blockquote 6,0,0,0,0 ->

p, blockquote 7,0,0,0,0 ->

Nestandardní možnosti

K výzdobě kuchyně můžete použít i netradiční obkladové materiály. Zde je několik originálních nápadů:

p, blockquote 67,0,0,0,0 ->

  • hliníkové plechy — prodávají se hladké a zvlněné. Povlak se nebojí nečistot, což je skvělé pro moderní design kuchyně. Aby se místnost nehromadila, je lepší ji umístit pouze na zeď poblíž kamen a umyvadla;

p, blockquote 68,0,0,0,0 ->

  • parkety — je vhodné použít v rustikální kuchyni, ale musíte si uvědomit, že je vyžadována další ochrana povrchu a samotné dřevo absorbuje pachy a vlhkost.

p, blockquote 69,0,0,0,0 ->

Pro podrobnější seznámení s konstrukcí stěn můžete sledovat video, které podrobně popisuje pravidla výběru a dokončovací funkce:

Břidlicová krytina

Černá barva, na kterou se píše křídou, přišla do interiérů domů ze škol a stravovacích zařízení. Je praktický a všestranný, takže je ideální pro zvýraznění jídelního prostoru.

Na zeď můžete psát poznámky, oblíbené fráze, nabídky a kreslit vzory. Tmavé barvy dodávají místnosti hloubku, vypadají originálně a odvážně.

Pro malou kuchyň je to ideální. Chcete-li vytvořit prostředí, které vypadá dražší, než ve skutečnosti je, stojí za to koupit si jednu roli drahých designových tapet a vyzdobit si tím jídelní kout.

Dřevo nebo jeho napodobenina

Svítidla

Světelné zdroje v kuchyni by měly být umístěny nejen v pracovním prostoru a pod stropem, ale také nad stolem.

Osvětlení lze snadno přeměnit na dekorativní techniku, pokud zavěsíte neobvyklé otočné reflektory, girlandy nebo originální nástěnné svítidla.

Pokud je kuchyně navržena v moderním klasickém stylu, oblast nad jídelní skupinou by měla být zvýrazněna lištami a do rámů by měly být zakomponovány půvabné lampy.

Zrcadlo

Zrcadlo v tvarovém rámu nebo několik drobných výrobků v kovovém rámu dodá kuchyni eleganci a jistou vážnost. Dalším zjevným plusem zrcadla je to, že znásobuje množství světla, a proto pomáhá v případě nedostatečného osvětlení.

televize

Vaření je zábavnější, pokud zavěsíte televizi vedle kuchyňského stolu. Je žádoucí, aby bylo zařízení namontováno na otočné konzole, takže sledování bude pohodlné pro každou domácnost.

Z hlediska bezpečnostních pravidel je stěna v jídelně nejoptimálnějším řešením, protože je umístěna daleko od dřezu a plynového sporáku.

FOTOGALERIE

Zdobení zdi v kuchyni je kreativní proces, který vám pomůže přizpůsobit místnost nebo vyřešit praktické problémy. Díky dobře zdobené jídelně je denní večeře tím nejpříjemnějším obdobím pro každého člena rodiny.

Zrcadla

Tato možnost není pro pověrčivé lidi, i když nyní populární Feng Shui nemá nic proti zrcadlům. Zrcadlo může být obrovské, odráží celý stůl, nebo malé, téměř symbolické. Může to být také panel nebo mozaika.

Dobré vědět:  Výběr a instalace sifonu pro dřez s přepadem

Takové rozhodnutí jídelní část odlehčí a dodá jí vážnost. Je dobré, když se lampy odrážejí v zrcadlech — to zvyšuje účinek.

Nástěnné hodiny

Břidlice

Původním řešením by bylo vyzdobit zeď břidlicovou deskou. Na něm můžete jak kreslit, tak nechat zprávy členům rodiny. Při výběru jeho velikosti byste se měli řídit stejnými pravidly jako při zdobení zdi obrázkem.

K čemu je zónování kuchyňského prostoru?

Kuchyňská dekorace jako designová možnost pro zónování prostoru

Pravděpodobně jedním z nejpopulárnějších způsobů zónování jakékoli místnosti je rozdělení prostoru pomocí kombinované povrchové úpravy různých povrchů:

Možnosti designu jídelního prostoru

K vytvoření potřebné nálady v kuchyni nestačí jen přidělit místo k jídlu, spolu s tím je velmi důležité zvolit správný designový styl prostory a interiérové ​​předměty:

Populární možnosti dekorů

Mezi běžné populární možnosti zdobení kuchyňských stěn je třeba si okamžitě uvědomit: stěny mohou být obloženy panely, kamennými a keramickými dlaždicemi, natřeny jedním nebo více typy barev, mohou být použity tapety a dekorativní omítky.

Výroba stěn v kuchyni vlastními rukama s každým z těchto typů povrchových úprav, i když má své vlastní nuance, prakticky nepředstavuje žádné zvláštní potíže. Zvažme ty nejdůležitější.

Technologické procesy učinily velký krok vpřed a nyní netkané tapety nahradily obvyklé papírové tapety, které se díky svým jedinečným vlastnostem a kráse ukázaly jako spolehlivý materiál pro stěny.

Snadnost instalace vliesové tapety hovoří sama za sebe (suchý hadřík se jednoduše nanáší na stěnu pokrytou lepidlem) a schopnost několikrát změnit jejich barvu a tím aktualizovat interiér potvrzuje praktičnost a trvanlivost materiálu.

Co jiného můžete vložit přes kuchyň? Tapeta s texturou je dalším nápadem pro majitele domů, jak přidat vizuální zájem o prázdnou zeď v kuchyňském prostoru.

Báječná atmosféra bude vytvořena v kuchyni díky fotopapírovému papíru, který je mezi populací stále populárnější. Zdobení stěn kuchyně krásným realistickým plátnem jistě vnese do interiéru chuť.

Tento dokončovací materiál ztělesňuje nejrůznější nápady a fantazie zobrazující neobvyklé přírodní krajiny nebo architektonické struktury.

Náčrtky na tapetě jsou barevné a mnohostranné, přitahují svou jasností, originalitou a elegantností. Takové tapety lze umístit pod průhledný plast nebo tvrzené sklo a vybavit nimi kuchyňskou zástěru.

Cihlový

Design kuchyňského prostoru bude okouzlující a dostatečně atraktivní v jakémkoli barevném odstínu.

Na zeď vybavenou barevnými cihlami můžete instalovat police na nádobí nebo jiné příslušenství.

Keramika

Keramické talíře jsou jedním ze zajímavých návrhů na zdobení kuchyňských stěn. Zdobení kuchyně takovými talíři vám umožní výrazně oživit a vyzdobit její interiér.

Pro tyto položky jsou charakteristické živé barevné odstíny. Mohou být vyrobeny v etnických motivech, stejně jako s použitím květinových nebo rostlinných prvků.

Ale dnes se stále méně dlaždic pokládá od stropu k podlaze a relevantnějším návrhem je vybavit dlaždice pouze kuchyňskou zástěrou.

Četné a rozmanité možnosti obkladů vám umožňují vytvářet originální mozaikové vzory nebo úžasně krásné vzory.

Panely

Existuje mnoho designových možností pro uspořádání kuchyňských stěn plastovými panely, protože tento dokončovací materiál může mít různé tvary, textury a barevné odstíny.

Dobré vědět:  Vinylové podlahy: vnitřní struktura, klady a zápory

V kuchyni, kde jsou stěny ošetřeny plastovými panely, je zaručena originalita a ladnost.

Moderní designové řešení lze zdůraznit skleněnými panely. Jedná se o jednu z nejlepších a nejpraktičtějších možností ošetření stěn v kuchyni.

Tyto panely mají řadu pozitivních ukazatelů výkonu. Jsou instalovány v oblasti zástěry a po obvodu celé kuchyně v pásech různých velikostí, které jsou nejvhodnější pro konkrétní interiér.

Různé barvy a grafy na tapetách vám umožní vytvořit v kuchyni úžasnou atmosféru útulnosti, tepla a pohodlí.

Pokud jde o malbu, chtěl bych se zaměřit na metodu, jako je abstraktní malba stěn: stane se nepostradatelným designem pro ty, kteří dávají přednost novosti a odvážným nápadům.

Jak kompetentně vybavit ostrov v kuchyni: fotografie moderních nápadů pro design kuchyně s ostrovem, tipy na organizaci pracoviště hostesky.

Přečtěte si o použití římských záclon v interiéru kuchyně v tomto článku.

Funkční uspořádání stěn v kuchyni

Kuchyně je ústředním místem v domě, takže stěny by měly být zdobeny nejen krásně, ale také funkčně. Doporučuje se tedy dát si na ně kalendář nebo vytvořit místo, kde si můžete navzájem zanechávat poznámky a vést si seznam nezbytných nákupů.

Tento druh billboardu lze instalovat od podlahy ke stropu, s natřenou pouze horní částí stěny.

Otevřené police jsou vítány v jakémkoli prázdném prostoru, včetně kuchyňských stěn. Jsou nenahraditelným místem pro skladování kuchyňských potřeb nebo jiných domácích potřeb, které byste měli mít vždy po ruce.

tipy a triky

[ads2]
Vzhledem k tomu, že kuchyně je jednou z místností, kde každý z nás tráví většinu času, dekorativní design stěn v kuchyni by měl být proveden na nejvyšší úrovni, s přihlédnutím ke všem nuancím a specifikům této místnosti:

Barva nebo dekorativní omítka

Pro kuchyň je nutné zvolit trvalou barvu, která vydrží mechanické namáhání. Takové prostředky jsou dražší než běžné, ale nebojí se detergentů a nezpůsobují potíže při údržbě.

Dalším dobrým řešením je dekorativní omítka, která napodobuje texturu látky, papíru, kamene nebo betonu. Vypadá vhodně jak v klasické kuchyni, tak ve venkovském stylu, provence, podkroví a minimalismu. Materiál je odolný, odolný proti vlhkosti, prodyšný a snadno se nanáší.

Zdivo

Na fotografii je prostorná podkrovní kuchyně s kovovými prvky, stůl z přírodního dřeva a zdivo.

Cihlová zeď nad jídelní skupinou je samostatným dekorem, pokud má bohatou strukturu. A reliéfní povrch pokrytý jednoduchou bílou barvou vyžaduje doplněk — lampu, hodiny nebo plakát.

Na fotografii je cihlová zeď vyrobená ručně pomocí omítky a malovaná v korálovém odstínu.

Fototapeta nebo freska

Vynikající řešení pro malé kuchyně je použití prádla, které vizuálně rozšiřuje prostor. Pokud pohled spočívá na prázdné zdi, místnost se jeví menší, ale když sklouzne „hlouběji“, dojde k opačnému efektu.

Na fotografii je zeď u jídelního stolu zdobená tapetami s přímořskou krajinou. Díky instalovanému sklu se panel jeví hlouběji a tím napodobuje okno.

Aby povlak vypadal stylově, musí se jeho prvky překrývat s detaily kuchyňského prostředí — textil, zástěra nebo fasády. Plátno vypadá dražší, pokud má malou texturu.

Malba, fotografie nebo plakát

Ještě hospodárnějším způsobem je vytvořit si abstrakci sami pomocí barev prostředí. V síti je mnoho mistrovských kurzů, které podrobně popisují techniku ​​vytváření obrazů z různých materiálů.

Dobré vědět:  Jak vyrobit spojovací vozík pro kutily: podrobné pokyny k provedení práce

Police nebo police

V malých kuchyních často chybí úložný prostor, takže zeď nad jídelním stolem může být použita pro ergonomii. Na polici je vhodné umístit nejčastěji požadované předměty: cukřenku, plechovku kávy, solničku a pepřničku.

Díky otevřeným policím se interiér kuchyně stává pohodlnějším a blíží se designu „místnosti“.

Doporučuje se vyzdobit police pokojovými květinami, knihami nebo rodinnými fotografiemi — obecně vše, co se podobá dekoraci obývacího pokoje. Nebo můžete udělat pravý opak a zaplnit police košíky, lahvemi a krásnými pokrmy, které podporují téma kuchyně.

Na fotografii je kombinace otevřených polic a tvarovaného zrcadla, které jsou harmonicky kombinovány s jídelní skupinou.

Uměle vytvořený výklenek, uvnitř kterého je umístěn jídelní stůl, pomáhá vytvořit atmosféru kuchyně expresivnější a soukromější. Struktura může být vyrobena ze sádrokartonu a zdobena slínkovými dlaždicemi, nebo použít mělké skříňky.

Druhá možnost je praktičtější, protože hraje roli dalšího úložného systému pro nádobí nebo polotovary. Ale takové řešení je vhodné pouze v prostorných kuchyních o ploše 9 metrů čtverečních a více.

Talíře

Okouzlující trik, který si znovu získává popularitu. Aby dekorativní prvky vypadaly harmonicky, doporučujeme vám vybrat talíře ve stejném stylu, ale v různých velikostech.

Na fotografii je jídelní stůl, nad kterým je po stranách kompozice talířů se zrcadlovými listy.

Možnosti designu jídelního prostoru

Při uspořádání jídelního prostoru je důležité dodržovat tři pravidla.

Cihlová zeď. Má své vlastní kouzlo

Břízy na tapetu — jemné a vzdušné

Konstrukce stěny v kuchyni u stolu se může lišit:

  • kontrastní tapety;
  • dekorativní omítka;
  • textilní stěna;
  • cihlový;
  • fotografická tapeta;
  • zrcadlová stěna;
  • dřevěné panely;
  • běžnou barvou nebo vzorem naneseným na zeď.

Ale doporučujeme plast odmítnout. I když styl umožňuje jeho použití. Je nepravděpodobné, že by plastové panely dodaly jídelně pohodlí.

Tradiční dekorace je nástěnná dekorace v kuchyni u stolu s tapetami

Pokud jste se již rozhodli použít tapetu v kuchyni, měli byste si koupit omyvatelné nebo tekuté tapety. V kuchyni je místo, kde se může všechno zašpinit, dokonce i zeď nad stolem.

Možnosti vložení jídelního prostoru pomocí kontrastní tapety

Je důležité vybrat správný typ tapety.

Fototapeta — jako byste byli na večeři ve městě

Cihla — krásná a bez povrchové úpravy

Tato povrchová úprava je vhodná pro keramické dlaždice a backsplash kuchyně.

Cihlová zeď je krásná a nedokončená

Barva je jednoduchý a efektivní způsob zdobení

Barva do kuchyně, zejména do jídelny, by neměla být toxická. Ideální je vodní emulze. Ale ani to není vše.

V malé kuchyni bude vhodný vertikální pás

Šablona malba na zeď

Zrcadlo zdůrazňuje jídelní kout v kuchyni

Je nutné vybrat materiál pro výzdobu stěn, aby se neznečistil. A všechny popsané metody, včetně dřevěných panelů, keramických dlaždic, skla, tyto požadavky splňují.

Ve videu níže můžete vidět další možnosti zdobení stěn poblíž stolu, abyste probudili představivost.

Odkaz na hlavní příspěvek
Adblock
detector