Nábytek pro dětský pokoj pro dospívající dívky: nejlepší možnosti pro uspořádání prostoru | Green-Pages.info

Obecné zásady výběru nábytku

Při zajišťování pokoje musíte brát v úvahu vkus a preference dítěte.

Nyní o nuancích výběru nábytku podrobněji.

Výběr barvy nábytku

Stůl. Vlastnosti výběru barev nábytku

Žlutá a oranžová

Zelená a světle zelená

Rada. Při výběru barevného schématu pro interiér zvolte teplé odstíny pro tlumeně osvětlenou místnost a studené, pokud je většina den zaplavena slunečním zářením.

Výběr stylu

Barva a styl nábytku jsou ve vzájemném vztahu, je nemožné si je vybrat, aniž by se vzájemně zohledňovaly. Například v klasice nejsou světlé barvy a ostré kontrasty nalezeny, ale v moderním high-tech stylu jsou vítány.

Veškeré vybavení interiéru by mělo být dobře kombinováno.

Interiér je zařízen v klasickém stylu

Provence styl dokonale kombinuje jednoduchost a pohodlí

Shabby chic připomíná klasický interiér

Art Deco styl je docela populární při zdobení pokojů pro teenagery.

Minimalistické interiéry jsou jednoduché a stručné

Materiály, nuance povrchové úpravy a uspořádání

Materiály použité pro zdobení školky musí být především bezpečné, hypoalergenní a šetrné k životnímu prostředí.

Podlaha a strop

Správná volba je laminát nebo linoleum. Tyto materiály se snadno čistí a nesbírají prach. A na hřišti bude velmi vhodné umístit malý teplý koberec.

Důležitou součástí dívčího pokoje je strop. Mělo by to být v harmonii se stěnami, nábytkem, podlahou a zároveň by nemělo negativně působit na svou milenku, což by ji otravovalo.

Pro správné rozhodnutí byste měli mít na paměti, že je nepřijatelný:

Stěny

Územní

Dispozice školky by měla uspořádat prostor tak, aby se dítě mohlo pohodlně rozvíjet, pohybovat se a relaxovat. Přispívá k rozvoji nezávislosti dítěte.

Rozdělení na zóny je možné pomocí příček, skříní, polic a záclon. Velkou pomocí může být řada osvětlovacích zařízení.

Nábytek

Měli byste si vybavit dětským pokojem dívku vlastníma rukama, nezapomeňte, že design by měl být jemný a sofistikovaný, bez masivních nábytkových struktur. Elegantní nábytek se postará, ale s dostatečným objemem skříní a polic, světelných příček a obrazovek.

Hřiště se při svém růstu stává kreativní oblastí. A zde potřebujete pohodlný a vhodný stůl a židli, prostornou skříň nebo police.

Pro školačku je nutné správně uspořádat studijní místo. Je důležité brát v úvahu všechny nuance: výšku stolu a židle, šířku a hloubku stolu. To vše může ovlivnit zdraví školačky a kvalitu jejího vzdělání.

V dívčím pokoji se neobejdete bez krásného zrcadla. Bude velmi potěšena toaletním stolkem se stejným zrcadlem a všemi užitečnými maličkostmi.

Osvětlení a výzdoba

Je velmi dobré, pokud mají lampy speciální zařízení pro regulaci světelného toku.

Stůl je nejlépe umístěn přímo před oknem. Osvětlení pak postačuje pro pohodlnou práci bez zbytečného namáhání očí.

Výběr barev

Jakákoli barva ovlivňuje osobu. Může zlepšit nebo zkazit náladu, způsobit úzkost nebo ji snížit, takže výběr by měl být přistupován velmi zodpovědně.

Růžový

Psychologové berou na vědomí pozitivní účinek růžové na psychiku, návrháři oceňují její něžnost a dekorativnost. Přináší pocit bezpečí a optimismu. Růžová školka pro většinu dívek je jen sen.

Růžová jde dobře s bílou a béžovou, šedou a žlutou, zelenou a modrou, fialovou, fialovou, fialovou. Nejtěžší část je červená a oranžová. Pomocí kompetentních kombinací můžete místnost vizuálně zvětšit.

Šeřík

Barva lila je také ideální pro zdobení „princezny“.

Zelená

V zelené místnosti se bude dítě cítit pohodlně bez ohledu na pohlaví a věk — jedná se o harmonickou a pozitivní barvu. Barva zeleně je vnímána lépe než všechny ostatní odstíny. Zlepšuje náladu, uvolňuje nervové napětí, zlepšuje spánek.

V dětském pokoji pro dívku můžete použít jakýkoli odstín zelené barvy, který jej kombinuje s růžovou, lila, modrou, žlutou, zlatou. Nejkrásnější je přidání bílých a růžových květů do světle zelené.

Bílá a béžová

Bílá je nejvšestrannější barva. Kombinuje se všemi ostatními, vizuálně rozšiřuje prostor, odráží světlo, přináší pocit svěžesti a čistoty.

Bílá školka vyžaduje časté suché a mokré čištění, takže byste měli dát přednost matnému strečovému stropu a malování stěn. Bílá je nádhernou barvou pro interiér pokoje novorozence.

Béžová barva má výhody bílé, ale je praktičtější a ne tak značky. Pro dívčí pokoj jsou dobré krémové odstíny béžové v kombinaci s fialovou, růžovou, zelenou.

Design malé místnosti

Správná organizace prostoru kompenzuje nedostatek prostoru a vytvoří pohodlný, útulný a stylový interiér v malé školce.

Barevný design má velký význam. Pro vizuální zvětšení prostoru se používají světlé tóny s akcenty jasnější a sytější barvy.

Kreativní přístup, originální řešení budou moci vytvořit jedinečný design v malé školce.

Design pokoje pro teenagera

Musíte si pamatovat, že jako teenager dítě neuznává interiér svého pokoje jen proto, že to bude velmi drahé!

Pokoj pro teenagera by měl být krásně vyzdobený, ale nemůžete udělat to samé jako pro batole!

Prostor pro dospívajícího chlapce

Ve skutečnosti se téměř nikdy nestane, že chlapec nemá koníček. Ale právě díky nim můžete originální pokoj vyzdobit pokoj pro dospívajícího chlapce.

Pokud je pro vás obtížné pochopit, které téma vašeho syna je pro něj nejzajímavější, věnujte pozornost tomu, co přesně je připraven kdykoli udělat, nebo tématům, která ho zajímají. To bude odpověď!

A bez ohledu na to, jaké záliby má syn, je v jeho pokoji prostě nezbytný sportovní koutek! Podívejte se na možnosti možného designu na fotografii dospívajícího pokoje!

Akcenty interiéru podle věku

V závislosti na věku vašeho dítěte může být design zcela odlišný. V souladu s tím, čím starší je, tím konzistentnější bude jeho styl! A tak se podívejme podrobněji.

12-13 let starý

Tímto způsobem ovlivníte nejlepší a nejúčinnější úspěchy.

14-15 let

Věk 16

Dítě má koníček a již nějaké úspěchy! Je plně formován jako člověk. A teď mu můžete naprosto věřit, protože on sám přijde na to, jak přesně vyzdobit moderní pokoj pro teenagera!

Dokončovací školka pro dospělé

Tapeta pro dospívající pokoj

Vyberte si tapetu, která bude vyhovovat vašemu dítěti. Pokud se vkus neshoduje, najděte kompromisní řešení a zvýrazněte jednu ze stěn. Chcete-li to provést, můžete použít tapety s tištěným vzorem a fotografii tapety, nebo speciální, malovatelné tapety.

Stropní dekorace

Pokud je dostatečná výška, můžete použít sádrokartonové strečové stropy. A to je skvělá příležitost lépe osvětlit místnost.

Pokrytí podlahy

Vyberte si obal na základě vybraného stylu pro školku pro dospívající. Například parkety jsou vhodné pro klasický styl, linoleum je vynikajícím řešením pro podkroví a pro špičkové technologie — ideálním řešením budou keramické dlaždice.

Ale nejdůležitější je, že podlaha je teplá. Z tohoto důvodu vždy předem přemýšlejte o funkci jeho vytápění.

Pokud má dítě rád sport a rád «usrkává» závaží, položte koberec. Pak se hlavní vrstva nezhorší a sousedé si nebudou stěžovat na hluk.

Organizace osvětlení

Měl by být hodně světla, zvláště pokud je místnost pro teenagera malá!

Dětský pokoj v Chruščově: designové prvky

Při plánování oprav v malé školce byste měli brát v úvahu vlastnosti místnosti (plocha, výška stropu, velikost okna atd.). A pokud je to možné, zvyšte: několik čtverců navíc vám umožní realizovat více nápadů.

Při zdobení místnosti v Chruščově je třeba dodržovat několik pravidel:

Úloha je zjednodušena, pokud uspořádání bytu předpokládá přítomnost malé skladovací místnosti. V takové místnosti si můžete vybavit funkční místo pro uložení oblečení a hraček, rozdělit prostor místnosti na prostory pro spaní a hry.

Pro malou místnost byste si měli vybrat vysoce kvalitní nátěry a funkční kusy nábytku. Je nutné zamyslet se nad hlavní barvou místnosti a různými přízvuky: správně zvolené odstíny mohou změnit místnost bez rozpoznávání.

Rozvržení školky pro dívku nebo chlapce: nápady pro umístění dětí stejného pohlaví

Pro děti si můžete zakoupit:

Neměli byste kupovat dvoustupňové struktury pro děti ve věku od tří do pěti let. Doporučujeme tyto modely používat nejdříve ve školním věku.

Pokoj pro dívku 5 let a dospívající 12 let: řešení pro děti různého věku

Nejobtížnějším úkolem je umístění dětí různého věku do stejné místnosti. S tak výraznými rozdíly v zájmech a životním stylu je nalezení kompromisu nemožné. V tomto případě by jediným řešením bylo fyzické oddělení místnosti.

Nápady na interiér

Interiér dětského pokoje by měl být především pohodlný a útulný, měl by přispívat k harmonickému rozvoji dětí a ne je namáhat.

Můžete se zeptat dětí, jaké karikatury mají rádi, a dekorovat místnost v souladu s jejich spiknutím a postavami. Projev fantazie a ztělesnění myšlenek v dětském pokoji mohou být nejrozsáhlejší.

Vybíráme nábytek

Bezpečný nábytek by měl být umístěn v dětském pokoji pro dívky, zejména pokud jsou malé děti. Musí být vyrobena z ekologických materiálů, silných a stabilních a nesmí mít ostré rohy, aby byla zajištěna bezpečnost dívek.

Je nezbytně nutné, aby dětský pokoj dívky měl velké zrcadlo s obrubníkem, zejména pokud jsou již děti docela dospělé. Zrcadlo je také nutné pro malé dívky, takže se od dětství učí starat se o sebe a snaží se vypadat elegantně.

V dětském pokoji pro dívky bude také užitečná malá pohovka s konferenčním stolkem a několik křesel pro přijímání hostů a komunikaci s přáteli.

Zdobení

Materiály pro nástěnnou a podlahovou výzdobu mohou být vyrobeny z různých materiálů, ale především musí být šetrné k životnímu prostředí. Nejvhodnějším materiálem pro nástěnnou výzdobu je tapeta, kterou lze malovat v libovolné požadované barvě.

Laminát na zdi v interiéru.

Přečtěte si, jak v tomto článku šít záclony na očních víčkách.

Výběr tapety pro dívku ve věku 7 let

V tomto věku děti stále věří v zázraky a dobré víly. Chcete-li rozšířit tuto pohádku, můžete vyzdobit místnost ve světle zelené, fialové, růžové a žluté barvě. Použití nebesky modré je povoleno.

V moderním interiéru školky často najdete fototapetu pro dívčí ložnici, na které jsou její oblíbené kreslené postavičky nebo knihy zobrazeny v plném růstu.

Můžete jít dále při hledání designu a kombinovat několik barev na stěnách, následující kombinace vypadají zajímavě:

  • Růžová a bílá

Příklad kombinace dvou barev

  • Žlutá a zelená
  • Lila a růžová

Výběr tapety pro dívku od 12 let

Jak vybavit školku pro chlapce: vyberte barevné schéma a dokončovací materiály

Každý má jiné preference barev. Návrh mateřské školky by však měl vyhovovat všem dětem, takže pro dekoraci místnosti je lepší zvolit neutrální tóny. V tomto případě nezáleží na tom, kdo bude v místnosti obsazen: tři chlapci nebo dívky.

Výběr barev by se měl řídit vlastnostmi místnosti:

K dekoraci „mužské“ školky se nejčastěji používají šedé, béžové, olivové a modré barvy. Červené, žluté a zelené tóny mohou působit jako jasné akcenty.

Vyberte si barvy podle motivu místnosti. Například námořní styl je charakterizován použitím modrých odstínů; technické zaměření (automobily, roboty) je podporováno šedými, černými a bílými tóny.

V místnosti jsou tři chlapci: potřebuji výzdobu

Zajímavým řešením je instalace personalizovaných nápisů na dětské postele. To usnadní rodičům zapamatování si, kdo vlastní každé místo. Chlapci si mohou vybrat nápis sami: jméno, přezdívku nebo nějaký druh definice.

Hřiště by mělo být navrženo na základě koníčků dětí. Můžete si dát vigvam, postavit malou scénu s hudebními nástroji nebo změnit jednu ze zdí na lezeckou stěnu.

Odkaz na hlavní příspěvek
Adblock
detector