Návrh chodby (100 fotografií) | Green-Pages.info

Malý design chodby

Je velmi dobré, když taková skříňka má zrcadlo, které vám umožňuje vizuálně rozšířit prostor. Namísto posuvné skříně si můžete vybrat skříň, ve které jsou ramínka umístěna naproti, takové skříně jsou poměrně úzké, navíc často mají mezipatře.

Pokud je v chodbě volný roh, kupte rohovou skříňku, může to hodně pojmout a je také kompaktní. Nebo se omezte na stojan na boty nebo komodu.

Rohová chodba

Obvykle je taková skříňka zdobena zrcátky, díky čemuž je tento prostorný nábytek vizuálně beztíže.

Chodba v Chruščově

Obvykle se jedná o úzkou a dlouhou místnost nebo pouze o vestibul s několika dveřmi. V tomto případě pomůže přestavba nebo správná barva stěn. Chcete-li vytvořit funkční chodbu v Chruščově, můžete se blíže podívat na design chodby.

Interiérový styl pro malou chodbu

Chodba v moderním stylu

Elegantní funkčnost je mottem moderního designu. Vyznačuje se čistými liniemi, kontrastními barvami (obvykle achromatickými nebo v jejich blízkosti) a hladkými povrchy. V celém textu se používají high-tech materiály.

V moderním interiéru malé chodby nejsou téměř žádné dekorace, kresby ani vyčnívající prvky. Celkově působí dojmem dokonalé chuti a sofistikovanosti.

Chodba v klasickém stylu

Chodba ve stylu Provence

Chodba ve stylu podkroví

Nelepené cihlové zdi, hojnost kovu a hrubě zpracovaného dřeva, trámy s otevřeným stropem a komunikace — to vše dělá půdu docela brutální, ale v malé chodbě je takový design velmi vhodný.

Tento styl netoleruje drzost — místo banální náhlavní soupravy může být na zdi pouze několik háčků a jedna nebo dvě police a stará komoda může být přizpůsobena pro uložení obuvi.

Organicky se do něj vejde kolo, batoh, kolečkové brusle, skateboard a další atributy aktivního životního stylu, takže tento koncept jistě osloví cestovatele a kreativní lidi.

Skandinávská hala

Skandinávský styl inspirovaný skandinávskou přírodou vnáší do interiéru svěžest. Je založen na dokonalé čistotě sněhové pokrývky, ledových řek a temných hornin a je doplněn teplými tóny, které jsou vlastní švédským a norským domovům.

Bělené dřevo, etnické patchworkové dlaždice a výrazné podlahové koberce zředí strohý design chodby a vytvoří útulný, obyvatelný vzhled.

Dekorace a materiály pro chodbu

Chodba nepatří k problémovým oblastem, proto jsou požadavky na odolnost proti vlhkosti v ní mírné, ale zde se hromadí nejvíce nečistot z ulice. To znamená, že materiály jsou nejlépe vybrány s hladkým povrchem — ty, které se snadno umývají a čistí.

Stěny

Aby se pokoj nezdál ještě menší — je lepší odmítnout z čirých kreseb, kontrastů a pruhů na stěnách ve prospěch jasných světlých barev.

Strop

Výšku malé chodby můžete vizuálně zvýšit uspořádáním dvouúrovňového stropu z bílého sádrokartonového rámu po obvodu a zrcadlového filmu uprostřed.

Vhodné jsou však také obvyklé malby stropu ve světlé barvě a verze s napětím a zrcadlové pvc panely. Hlavní věc není umístit na hlavu objemné nebo masivní struktury, které vás upoutají.

Osvětlení v malé chodbě

Podlaha může být osvětlena zářivkami nebo vestavěnými LED lampami pod sklem odolným proti nárazu — to vám pomůže nenaklopýtat se ve tmě.

Teplý, nažloutlý odstín osvětlení je nejlepší pro vytvoření příjemné atmosféry. Studenou bílou lze použít k osvětlení zrcadla na úrovni obličeje z obou stran — to vám umožní vidět make-up bez stínů a zkreslení — stejně jako by vypadalo na ulici.

Návrh interiéru malé chodby — foto

Zejména pro vás jsme shromáždili nejlepší příklady designu malých chodeb. Na fotografii najdete mnoho neobvyklých řešení, zajímavých nápadů a tajemství, jak pohodlně a ergonomicky uspořádat prostor. Být inspirován!

Jak osvěžit interiér chodby květinovým potiskem tapety

Velké květiny nebo malé listy, tenké ohyby větví nebo kmenů stromů — to vše je zeleninový vzor tapety, který bude vypadat dobře v rámci skromných prostor chodeb.

Navzdory velkému tisku tapet nevypadá prostor chodby nemotorně, díky světelné paletě a kombinaci nástěnné dekorace s bílými panely.

Další příklad barev tapet s velkými, ale světlými detaily, které neoslňují, ale činí místnost elegantnější a zajímavější.

Pouze jedna přízvuková zeď zdobená květinovými tapetami změnila vzhled chodby a kombinovala sněhově bílé odstíny stropu a tmavě modrou barvu dveří a koberců.

Světelná paleta výzdoby chodby se odráží v rostlinném motivu tapety, čímž do neutrální atmosféry místnosti vnáší určitou rozmanitost.

Zajímavý vzor modré a bílé tapety kombinovaný s šedivými panely, neobvyklými zrcadlovými závěsnými lampami a netriviální podlahou — díky této hmotnosti se v této místnosti vytvoří osobní a zajímavá atmosféra chodby.

Návrháři aktivně integrují tento populární tisk do ložnic, obývacích pokojů, kuchyní a chodby. V kombinaci s zdivem v vínové barvě vypadá tapeta úžasně.

I malý kousek „květinové“ tapety může diverzifikovat malý prostor na chodbě a světlé dekorační předměty a textilie doplní stávající obraz.

Nástěnné malby na chodbě nebo jak vytvořit zajímavou nástěnnou výzdobu

Vzor tapety v této malé chodbě je sotva viditelný, ale přítomnost několika malovaných ptáků dává paletě pocit celé místnosti. Světlý, téměř čistě bílý povrch byl vybrán pro rozšíření malého prostoru.

Světlý a kontrastní interiér této secesní chodby byl vytvořen převážně díky neobvyklému tisku tapet. Rodinné fotografie jako obrázek na zdi jsou zajímavým tahem designu.

A konečně několik příkladů výzdoby chodby v neutrální barevné paletě pomocí tapety v klidných pastelových barvách.

Povrchová úprava

Správný povrch je polovina úspěšného designu. Specifika areálu nevyžadují vlhkost nebo žáruvzdorné materiály, majitelé si mohou vybrat pouze na základě svých preferencí.

Stěny v takové chodbě by v žádném případě neměly být vyrovnány sádrokartonem. Metoda drátového modelu použitá pro tento způsob ukradne nejvnitřnější centimetry šířky, čímž dojde k disservice.

Na stěny chodby platí:

 • tekuté tapety;
 • skleněné tapety;
 • texturované tapety;
 • Benátská omítka;
 • vinylové tapety.

Pokud jde o vzor, ​​je absolutně nemožné použít buď přímé vodorovné nebo svislé pruhy nebo velký symetrický vzor v úzké podélné chodbě. Obě možnosti pouze natáhnou a stlačí místnost ještě více. Pro toto místo je však zapotřebí chaotická abstrakce.

Nejlepší je buď jednoduše natřít stropní bílou nebo použít moderní možnost natažení. Konstrukce víceúrovňového stropu je zde zcela nevhodná.

Tradičně jsou keramické dlaždice umístěny na podlaze chodby: vyžadují minimální údržbu, nebojí se vymazat a nestanou se „trestem smrti“ u jídel jako v kuchyni.

Hlavní prvky chodby

V prostorově omezeném prostředí je důležité identifikovat základní prvky potřebné pro chodbu. Každý detail musí být funkční. Instalovaná v chodbě:

 • skříň;
 • co;
 • podstavce;
 • věšák;
 • pohovky nebo jiná místa k sezení;
 • komoda
 • vstupní a vnitřní dveře.

Dlaždice na podlaze chodby dvoupokojového bytu

Nemá cenu zaplnit většinu chodby. Ideální použití skrytých prvků zabudovaných do jedné ze stěn. Pokud je jeho fasáda pokryta zrcadlovými panely, je prostor téměř zdvojnásoben.

Mezanin je dobrou volbou pro sezónní skladování věcí nebo obuvi. Nejlepší sluchátka pro úzkou chodbu jsou vyráběny na zakázku.

Věšák na boty pomůže udržovat pořádek v chodbě, zejména v bytech, kde žije více než jedna osoba. Rozmanitost dostupných materiálů umožňuje, aby se tento detail hodil do jakéhokoli interiéru.

Závěs je nutností na chodbě. A i když je v malé chodbě často kombinováno se šatní skříní, existuje mnoho úspěšných možností, jak ji použít v malé chodbě, například její rohová konstrukce.

Parketová podlaha

Osvětlení

Přístup, když je v místnosti nainstalován pouze jeden centrální zdroj světla, je již zastaralý. Osvětlení pomůže zdůraznit dekorativní prvky, vizuálně koriguje nepravidelný tvar místnosti a rozšíří její plochu.

Velký lustr je objekt, který naprosto nezapadá do návrhu malé a dlouhé chodby. Lampa na tablet nebo dokonce promyšlený bodový systém bude vypadat ekologičtěji.

Pokud interiér používá zrcadla nebo zrcadlené povrchy, jejich zvýraznění světlem je skvělým řešením. V jejich blízkosti, často naproti nebo pod nimi, se často používají nástěnné lampy. Odraz světla může dát ohromující účinek, aby byla chodba jasnější.

Ale nenechte se unést. Umístění světelných zdrojů podél celé zdi může hrát krutý vtip: namísto rozšíření prostoru přitáhne příliš mnoho pozornosti a zúží již tak dlouhou chodbu.

Triky a nápady pro zvětšení prostoru

Pokud byly použity všechny výše uvedené tipy a vizuální prostor stále není dost, pomůže další efekt vytvořit:

Malá chodba: rozvržení

Příklad chodby z modulárního nábytku

Nejprve musíte najít místo, kam umístit závěs. Dobře se podívejte do místnosti, najděte si příležitost dát skříň nebo jen věšák a pod ní — stojan na boty se sedadlem.

Skříň v rohu je skvělý způsob, jak plně využít dostupné místo.

 1. Použijte veškerou dostupnou výšku. Pokud je skříňka, pak pod stropem, pokud je věšák, pak nad ní můžete vytvořit polici — otevřenou nebo zavřenou — vyberte si sami. Nesmírné oblečení lze složit na horní „podlahy“, nebo lze například nainstalovat pantograf na oblečení. Jedná se o vodorovnou trubku, kterou lze díky mechanismu spustit ze stropu.

Pantograf oděvu umožňuje využití prostoru až ke stropu

Lze také použít prostor nad dveřmi

Chodba dekorace v různých stylech: fotografie

Chodba může být vyzdobena v jakémkoli stylu: klasika, provence, minimalismus nebo hi-tech. Volba je na tobě. Abychom to trochu usnadnili, abychom pochopili, co vám nejlépe vyhovuje, obsahuje tato část fotografie chodeb různých stylů.

Množství zrcadel proměnilo malou chodbu v prostornou místnost

Dlouhá chodba je rozdělena do zón s osvětlením a sádrokartonovými oblouky — takže to není tak nudné a monotónní

Elegantní interiér podtrhuje dobře navržené osvětlení, tapety v chodbě napodobují dekorativní omítky

Tmavý nábytek v úzké chodbě je kompenzován jasným osvětlením, přesto však interiér působí pochmurně

Dlouhá skříň s plnou stěnou je skvělou volbou. Aby však bylo možné „zapadnout“ a ne tlačit masivně, měly by být dveře lehké nebo lepší se zrcadlovými vložkami. Přestože vrcholem tohoto interiéru je speciální design dveří — vynikající designový tah

Šťastní jsou majitelé prostorných chodeb a chodeb, do kterých se vejde i malá pohovka

Černobílá řada — přísně, ale vždy relevantní

Neobvyklý tvar skříně, měkké tóny béžové a hnědé. Interiér chodby je měkký a klidný

Velmi jednoduché řešení — pro uložení oblečení

Hraní se světlem a barvami je skvělý způsob, jak nechat chodbu vypadat neobvykle.

Použití každého dostupného čtvercového palce je chytré rozhodnutí

Minimalismus — naučí vás objednat))

Zrcátka v dřevěném rámu — krásný interiér, neobvyklá prezentace

Jemné barvy, polosvětlá přepážka, která umožňuje přirozené světlo vstupovat do chodby

Nevýhody rozvržení lze vždy proměnit v zajímavé nálezy designu

Stylový, krásný, funkční — to je pocit tohoto designu chodby. Dekorativní omítka na stěnách chodby přidává praktičnost, aniž by to narušilo design.

Výběr povrchových úprav zdi

Pro chodbu si můžete vybrat několik typů pokrytí:

 • Barva — tato možnost je velmi praktická a trvanlivá. Pro dobré pokrytí byste měli provést důkladnou přípravu — připravit a brousit stěny v chodbě.

 • Barva na vodní bázi je odolný nátěr, který se snadno čistí od nečistot. Vodná emulze se obvykle prodává v jedné barvě — bílé. Poté se kombinuje s barevným schématem, takže lze nastavit intenzitu odstínu.

Obecně platí, že byste měli vzít v úvahu obecný styl místnosti a vybrat nátěr, který jej bude odpovídat.

Ve videu: jak si vybrat barvu barvy na stěny.

Malý design chodby

Jakou barvu malovat malá chodba? Malé pokoje je vždy obtížné zdobit kvůli jejich velikosti. Výběr barev by se proto měl brát vážně. Úspěch opravy bude záviset na nich.

Prostor můžete upravit pomocí správných barev a vzorů:

Osvětlení chodby

Pokud jste pro malování stěn vybrali plné barvy, můžete tuto monotonii diverzifikovat vícebarevným osvětlením. Je však třeba si pamatovat několik pravidel pro výběr palety:

1. Zelená je pro pokoje, kde si můžete odpočinout a odpočinout si.

2. Na osvětlení zrcadla lze použít zlato a růžové.

3. Studené barvy pomohou vizuálně zvětšit velikost místnosti.

4. Pohyblivé osvětlení se používá k vytvoření neobvyklého efektu, lze jej použít v jakékoli místnosti, dokonce i na chodbě.

Odkaz na hlavní příspěvek
Adblock
detector