Návrh malého obývacího pokoje (60 fotografií) | Green-Pages.info

Interiér styl pro malý obývací pokoj

Obývací pokoj v moderním stylu

Obývací pokoj v klasickém stylu

Harmonie a symetrie jsou charakteristické pro luxusní klasický styl. Zbytek bílých, křišťálových lustrů a nástěnných svícnů, zrcadla ve zlacených rámech naplní místnost jemnou září.

Hlavní výzdobou malého obývacího pokoje v klasickém stylu je vyřezávaný nábytek ze slonoviny nebo drahé dřevo leštěné na lesk.

Vyžaduje se štukované lití, reliéfní římsy, oblouky, sloupy. Okna jsou pokryta těžkými závěsy se svislými závěsy a háčky na šperky.

Obývací pokoj ve stylu Provence

Loftový styl obývacího pokoje

Design malého obývacího pokoje ve stylu podkroví poskytuje holé zdi, panoramatická okna a minimální množství nábytku. Jako obrazy lze použít abstraktní obrazy, černobílé fotografie, kovové stojací lampy.

Obývací pokoj ve stylu minimalismu

Název tohoto trendu hovoří samo za sebe — minimum věcí, žádné dekorace, pouze nezbytný kompaktní nábytek a moderní technologie.

Z barev se používá jedna, v extrémních případech — dvě. K dispozici v bílé, šedé, béžové, stříbrné nebo modré barvě. Akcenty mohou být bohaté, ale vždy v klidném měřítku.

Obývací pokoj ve skandinávském stylu

Skandinávský styl interiéru je sněhově bílé pozadí s mírnou příměsí béžové, světlé akcenty a spoustu přirozeného světla. Tento design vytvoří pocit svěžesti v malém obývacím pokoji.

Zdobení malého obývacího pokoje

Aby byl obývací pokoj působivý, vyplatí se pro jeho dekoraci zvolit vysoce kvalitní, ale ne nutně drahé materiály. Hlavním kritériem v tomto případě je estetika.

K pokrytí podlahy v malém obývacím pokoji se nejčastěji používají přírodní parkety, laminát a koberec.

Extravagantní design lze také vytvořit pomocí samonivelačních podlah, umělého kamene, dlaždic nebo porcelánového kameniny. Lesklý nebo leštěný povrch vizuálně zvýší pokoj.

Pokud jsou v domě malé děti, vyplatí se pokládat koberce — při hraní na podlaze změkčí pády a teplé děti a chrání drahé povrchy před poškozením.

Stěny

Boční pozadí malého obývacího pokoje by mělo být světlé, bez znatelných barevných skvrn. Hladká barva, bezešvá tapeta (s možnými úzkými vertikálními vzory), cihla nebo zdivo, leštěný kámen, plastové panely.

Zajímavým doplňkem mohou být panoramatické tapety s 3D efektem, zrcadlové a skleněné příčky, umělecká malba.

V sádrokartonových stěnách můžete vytvořit zajímavé osvětlené výklenky pro umístění vybavení, akvárium, sbírku suvenýrů nebo knih.

Strop

V malém obývacím pokoji bude nejlépe vypadat natažený zrcadlový strop, dvouúrovňová sádrokartonová deska nebo kombinace.

Ve verzi pro ekonomiku stačí pouze zarovnat a namalovat bílou. Měli byste odmítnout všechny druhy plastových panelů — čtverce a pruhy vizuálně sníží výšku místnosti. Totéž platí pro masivní závěsné lustry.

Výzdoba a textil

Výběr tkanin bude do značné míry záviset na celkovém stylu interiéru. Pro klasiky jsou tedy saténové, hedvábné a sametové textury ideální; pro podkroví — průsvitné bílé, pro Provence a zemi — v malém květu.

Pro vizuální zvětšení prostoru malého obývacího pokoje se doporučuje používat lehké a lesklé textilie. Záclony by měly být v souladu se zbytkem dekorace, částečně opakovat vzory na tapetě, zdůrazňovat barvu stěn nebo s ním spojovat.

Pokud připojíte římsu ke stropu a sklopíte závěsy k podlaze, bude místnost vypadat vyšší. Dobrým řešením malé haly jsou celozáplňové závěsy, vždy lehké a se svislým závěsem.

Pro dekoraci jsou vhodné velké obrazy s perspektivním výhledem, zrcadla, modulární obrazy, rodinné fotografie a zajímavé panely. Vázy s květinami nebo větvemi, pokojové rostliny budou také vhodné v obývacím pokoji.

Na otevřené police můžete umístit sběratelské knihy, figurky a vnitřní svíčky. Aby nedošlo k narušení harmonie malého prostoru, je vhodné dekor používat velmi střídmě.

Osvětlení v malém obývacím pokoji

Světlo přicházející zespodu, svisle z podlahy, pomůže zbavit se pocitu stropu visícího nad hlavou. Reflexe v lesklém filmu zvýší místnost.

Integrace s dalšími prostory

Ve stísněných podmínkách je dobrý způsob, jak zvětšit plochu, spojit obývací pokoj se sousedními místnostmi.

Kombinace malého obývacího pokoje a kuchyně

Kombinace obývacího pokoje s balkonem nebo lodžií

Odstraněním přepážky mezi malým obývacím pokojem a lodžií, díky druhé, můžete výrazně rozšířit prostor, a také uspořádat skleník nebo pracovní prostor. Aby se zabránilo úniku tepla z bytu, musí být balkon zasklen, trhliny by měly být opraveny a dobře izolovány.

Kombinace obývacího pokoje s předsíní nebo chodbou

Výzdoba encyklopedie: Moderní styl

Co přesně nazýváme „moderní styl“ v designu interiéru? Rovné linie, jasné tvary, minimum doplňků a dekorací, které se liší od klasických představ o pohodlí.

Podle názvu «moderní» znamená «dnes», interiér je «tady a teď». V širším smyslu je moderní styl především přímým opakem tradičního stylu.

Styl axiómy

Jaký je moderní styl v interiéru?

Trendy designu, neomezené na přísnou sadu výrazových prostředků, jsou jakýmsi protikladem k klasice. Styl popírá její snahu o dekorativnost, přísné dodržování kánonů.

Krásné interiéry v moderním stylu jsou pohodlné pro život, praktičnost v provozu a estetiku založenou na trendech designu.

Charakterové rysy

Zákon rovnosti

Přísná orientace podél souřadných os a trojrozměrná struktura prostoru, vyjádřená přímkami, úhly, rovinami, je základním principem designu v současném designu, od architektury po předměty interiéru.

Ale zde je také místo pro svobodu a kreativitu: složení můžete diverzifikovat zahrnutím několika hladkých linií. Jen ať to jsou jednoduché geometrické tvary: kruh, koule, válec. Složitější designy jsou spousty tradičního designu.

V interiéru městského domu hrají roli takových nápravných prvků židle v jídelně.

Otevřený prostor jako princip územního plánování

Dispozice moderních bytů a domů ztělesňuje myšlenku otevřeného prostoru. To znamená minimum oddílů a schopnost používat jednu místnost najednou pro různé úkoly: takto se objevuje kuchyň-jídelna, obývací-kuchyň, obývací pokoj, obývací pokoj a ložnice.

Organizace prostoru pomocí územního plánování nevyvolá pocit prázdnoty. Takovými prostředky jsou:

  • seskupování nábytku;
  • pódia;
  • posuvné průhledné oddíly;
  • dekorace na zeď;
  • víceúrovňové žárovky.

Krásné interiéry soukromého domu v osadě Millennium Park jsou postaveny na kombinaci otevřeného prostoru a technik z tradičních a moderních stylů.

Podlaha, strop a stěny

Popis moderního stylu v interiéru bude neúplný bez příběhu o výzdobě.

Můžete koberec zcela odmítnout nebo si vybrat produkt s neobvyklou texturou (například opotřebovaný efekt), geometrickým vzorem.

Úkolem dekorace na stěně je vytvořit pozadí, na kterém bude nábytek a doplňky vypadat prospěšně. Proto by povrchy měly být hladké a neměly by rušit vzory a texturu.

Vhodné dokončovací materiály: dekorativní omítka, barva, tekutá nebo vinylová tapeta. Pokud uděláte jednu stěnu jasnější, zvýrazněte ji sádrovým reliéfem, 3D tapetu, takže místnost nebude vypadat nudně a monotónně.

Standardní stropní řešení je hladký bílý povrch. Pokud to prostor dovoluje, vytvářejí zavěšené dvouúrovňové konstrukce se zabudovanými lampami. Design lustrů a lamp odpovídá stylu: sklo a kov, bez ozdob.

Nábytek s dokonalými tvary

Moderní styly v interiéru dávají přednost čistému nábytku.

Neutrální barevné schéma

Světlý interiér v moderním stylu — typický formát. Bílá je obzvláště oblíbená, protože rozšiřuje prostor a usnadňuje vnímání. Další barvy a jasné předměty pomohou vyhnout se efektu bez tváře.

Neutrální odstíny teplého spektra (např. Hnědé) logicky zachytí motiv přírodních materiálů.

Když se kombinuje několik barev, měl by člověk dominovat, být co možná nejklidnější z hlediska emočního zbarvení. Obzvláště v ložnici. A pokud chcete stříkat barvy, potřebujete ohnisko — přízvukovou zeď, barevný doplněk, kus nábytku.

Příkladem moderního stylu interiéru ve světlých barvách je bílá úprava venkovského domu. Spolu s panoramatickým zasklením pomáhá barva ztělesňovat myšlenku otevřeného, ​​čistého prostoru.

Dekorační prvky

Co se vejde: plakáty, velké obrazy bez rámečků, abstrakce, sochy s racionalizovanými siluety, grafika, živé rostliny.

Co nebude fungovat: eklektické sbírky cetek, květinové vzory, textil s bujnými závěsy.

Interiér obývacího pokoje v moderním stylu

Módní kombinace — přírodní dřevo plus sklo a kov. Objemové panely jako dobrý způsob zvýraznění povrchů. Design stropu je jednoduchý, na podlaze — parkety nebo laminát v klidném stínu, s jednobarevným kobercem uprostřed.

Nábytek

Nábytkové siluety jsou jednoduché, návrhy se transformují. Uprostřed místa k sezení je pohovka přísného designu, malý konferenční stolek s lesklým povrchem. Mezi atributy — obrovská TV s plochou obrazovkou, elektrický krb, akvárium s krásným podsvícením.

Barva

Osvětlení

Doplňky a výzdoba

V projektu interiéru městského domu v rezidenčním komplexu Zapadnaya Dolina je obývací pokoj navržen v paletě světlého mramoru, chladný lesk lesklých povrchů je vyvážen zaoblenými obrysy pohovky s křesly a zelenými rostlinami.

Obývací pokoj ve stylovém bílém interiéru bytu s jasnými akcenty obdržel příjemný kontrast s grafitovou barvou a výraznými žluto-zelenými podsvícenými vložkami.

Interiér kuchyně v moderním stylu

Design kuchyně se vyznačuje vnější stručností, pracovní plochy jsou pohodlné a prostorné, každý centimetr čtvereční je funkční. Jídelna je také vybavena co nejvíce ergonomicky.

Používá se leštěné dřevo, vysoce kvalitní plast, tvrzené sklo, umělý kámen, chromovaný kov, laminované MDF panely.

Nábytek

Technika

Barva

Osvětlení

Doplňky a výzdoba

Živé rostliny v květináčích, květiny ve vázách, čerstvé ovoce v roli barevných akcentů zde vypadají dobře. Celkově je na displeji několik detailů.

Výzdoba moderní kuchyně z projektu eco-home kombinuje bohaté šedé, kovové odstíny a bílý lesk závěsných skříní.

V projektu útulného interiéru bytu se třemi pokoji jsou obývací pokoj a dětské pokoje navrženy v tradičním stylu, ale bylo rozhodnuto ozdobit kuchyň módním leskem, originálními židlemi a nábytkem bez úchytů.

Moderní design chodby

Úhlednost, sémantická a barevná čistota interiéru chodby od prvních minut vytváří příjemný dojem z bytu jako celku. Dekorace, nábytek, dekorace dveří v kombinaci s teplým osvětlením jsou snadno vnímány jako jediná kompozice.

Nábytek

Barvy

Interiér chodby v moderním stylu přijímá tři řešení:

  • neutrální světelné odstíny;
  • nasycená tma;
  • kontrast světla a tmy.

Monochromatické povrchy vizuálně rozšiřují plochu chodby a umožňují zaměřit se na světlé barevné skvrny ve formě koberce, banketu nebo křesla.

Osvětlení

Doplňky a výzdoba

V návrhu malého soukromého domu je vstupní hala navržena ve světle šedých tónech. Mramor a zeď dokonale kontrastují s tónovanými tmavohnědými skříňovými dveřmi. Plakát nad tabulkou dodává barvu.

V návrhu městského domu je výzdoba chodby co nejjednodušší a na rozdíl od toho se také rozhoduje.

Interiér ložnice v moderním stylu

Zdobení ložnice v moderním designu je vyvážením praktického obsahu a vnější estetiky, tradičního pohodlí a minimalistického ztělesnění.

Nábytek

Barvy

Osvětlení

Reflektory jsou rovnoměrně integrovány do stropu, hlavní důraz je kladen na design místního osvětlení: závěsné lampy nad nočními stolky, stolní lampy.

Doplňky a výzdoba

Techniky zdobení oblasti čelního panelu — reliéfní panely, prošívané kožené panely, osvětlená nika se žaluziemi. Stropní zrcátka připevněná ke zdi zvyšují objem místnosti.

Projekt bytů se třemi ložnicemi představuje interiéry pokoje v moderním stylu: každý má svůj vlastní design a náladu. Obecným přístupem bylo použití zrcadel a lesklých povrchů.

Interiér koupelny v moderním stylu

Rozložení šetří maximum volného prostoru (zejména pokud se jedná o kombinovanou koupelnu), dokonce i průhledné sprchové příčky vytvářejí otevřený a čistý prostor. Diskrétní dekorace je skvělým zázemím pro technologické instalace.

Nábytek a instalatérské práce

Používá se: závěsné skříňky a skříňky, dřezy ve formě kulatých, oválných, obdélníkových misek, jednopákové mísiče, vestavěné a nástěnné toaletní mísy. Ve velké místnosti jsou současně umístěny jak font, tak sprchový kout.

Barvy

Design interiéru koupelny v moderním stylu je proveden ve světlé nebo tmavé verzi. Dominantní barva je bílá, šedá, hnědá, černá.

Osvětlení

Čím více matných povrchů v koupelně, tím bohatší by mělo být světlo.
Možnosti organizace: všeobecné osvětlení s vestavěnými „tečkami“, nástěnné svítidla v oblasti mytí, osvětlení po obvodu zrcadla.

Doplňky a výzdoba

Jednoduchým způsobem, jak osvěžit design, jsou závěsné police, podivné tácky, barevné ručníky a koberečky a zrcadla různých tvarů.

Stylový bílý interiér bytu v Jaltě je zjemněn úpravou koupelny v béžových a dřevěných odstínech a živými rostlinami na policích.

Dětský interiér v moderním stylu

Nábytek

Barvy

Bílá paleta je univerzální pozadí, protože dobře se kombinuje se všemi odstíny. Světlý pokoj vypadá prostorně a čistě, uklidňující. Praktické a snadno udržovatelné povlaky vám umožní včas odhalit a odstranit nečistoty na bílých povrchech.

Osvětlení

Doplňky a výzdoba

Příklad designu najdete v projektu 5-pokojového bytu, kde jsou uspořádány dvě děti.

První je určen pro dospívajícího chlapce, používá podkrovní téma, jasný tisk na zdi zředí hnědobéžovou paletu.

Druhý, také pro mladého muže, je vyroben v šedohnědých tónech s teplými písčitými odstíny nástěnného panelu a žlutým osvětlením polic.

Pokoj pro dospívající dívku z projektu útulného bytu na Chistye Prudy však získal barevnější design.

Moderní styl fotografie

Více fotek? Prohlédněte si naše portfolio — obsahuje více než 2 000 fotografií moderních interiérů bytů a domů.

Detaily interiéru

Obývací pokoj v námořním stylu by měl být zdoben námořními detaily.

V takovém obývacím pokoji by bylo vhodné několik akvárií s barevnými obyvateli jižních moří. Uvnitř jsou nainstalovány korálové útesy, nalévají se barevné kameny, vysazují se řasy a to vše funguje pro obecný nápad.

Obývací pokoj v námořním stylu může být přítomen v domech a bytech, kde je celkový interiér vyzdoben ve středomořském nebo italském stylu, zemi nebo Provence.

V takové místnosti by mělo být hodně světla.

Modré a bílé obývací pokoj v námořním stylu.

Na rohové police můžete instalovat francouzské vinné džbány nebo láhve opletené slámou nebo vinnou révou. Hliněné podlahové vázy s písčitými vzory dokonale zapadají do mořského interiéru.

Polštáře s barvami připomínajícími moře vypadají dobře v takových obývacích pokojích.

Jako povrchové materiály lze použít hrubý písek a ploché vícebarevné oblázky. S jejich pomocí můžete pomocí vlastních rukou vytvořit originální stojan pro akvárium nebo TV, ozdobit stolní stůl čajového stolu a ozdobit police.

V obývacím pokoji v mořském stylu vypadají detaily z lana organicky. Mohou to být kliky na komodu, makramé nebo na panelu s demonstrační sadou námořních uzlů.

Topiary lze použít jako dekorace v obývacím pokoji.

Topiary lze použít jako dekorace v obývacím pokoji. Jeho nohu lze omotat tenkým kabelem nebo provazem a nejprve přilepit kulatou kouli čistým hrubým pískem a poté přilepit na horní malé skořápky a polodrahokamy shromážděné na pobřeží.

Na poznámku! Stejné materiály lze použít k vložení na krabici nebo rámeček na zrcadlo nebo květináč.

Rostliny s velkými listy vypadají dobře v mořském interiéru. Může to být fíkus, banán, dlaň.

Živé rostliny vypadají dobře v mořském interiéru.

Použití žaluzií na oknech nebo římských roletách, které jsou v každodenním životě stále běžnější, vytvoří kompletní obraz obývacího pokoje v námořním stylu.

Výhody dřevěných budov

Moderní architekti a návrháři používají různé materiály pro stavbu a dekorace. Výhody stromu jsou:

speciální estetika a praktičnost;

vynikající zvuková izolace, která vám umožní hlasitě poslouchat hudbu nebo sledovat televizi, shromažďovat hlučné společnosti bez rušení sousedů;

vynikající tepelná izolace. Dřevo si dlouho udržuje teplo, takové stěny a střechy udržují v chladné zimě pohodlnou vnitřní teplotu;

udržování stejné úrovně vlhkosti.

Dřevo je základem rustikálního stylu

Krb v obývacím pokoji vás udrží v teple v nejchladnějších dnech

Hlavní směry v designu

Nejoblíbenější směry při zdobení venkovského statku:

V interiéru vynikne modrá pohovka

Rustikální styl je ideální pro rozdávání

Provensálská výzdoba interiéru venkovského statku

Domácí výzdoba může být zdobena krásnými závěsy

Dům ze dřeva vydrží velmi dlouho

Rustikální interiér kuchyně

Pokud to velikost místnosti umožňuje, použijte dřevěný roh a jídelní stůl ze stejného materiálu.

Ložnice by měla být lehká

V domě si můžete udělat krb a vyhřívat se v obývacím pokoji

Dekorace ložnice

Je lepší si vybrat noční stolky, skříně, židle, masivní komodu nebo působivou komodu, zdobené řezbami. Nejdůležitější podmínkou je dobré osvětlení, pokud možno přirozené, takže by v místnosti mělo být mnoho oken.

Stěna ze dřeva bude v teple i v těch nejhorších mrazech

Dřevěné stěny vypadají velmi krásně

Moderní styl v designu interiéru

Styly interiéru ve světlých barvách

Dále se zamyslíme nad tím, jaké styly lze v interiéru použít světlou barvu. Pojďme prozkoumat nejběžnější a univerzální možnosti.

Klasický

V tomto stylu jsou velmi populární světlé barvy, nejen bílé, ale někdy i béžové, krémové a podobně. Tyto barvy se často projevují prostřednictvím různých přírodních materiálů: kůže, textilie.

Minimalismus

Charakteristickým rysem tohoto stylu je prostornost (často se stěny a příčky odstraňují v místnostech) a funkčnost objektů. Používá se zde několik prvků (nábytek, výzdoba), ale nesou funkční zatížení.

Bílá je často barva pozadí a další prvky jsou také uvedeny ve světlých barvách.

Například akcenty lze vytvořit pomocí chromových a šedých tónů. Celkový rozsah světla má tedy malý dosah, něco jako šedobílé. Někdy kontrastní přízvuky jsou dávány na světlém pozadí.

Moderní

Nejběžnější textury jsou sklo a dřevo. Světlé barvy se zřídka používají jako pozadí. Mnohem častěji se používají jako akcenty: stínítka, vázy, noční stolky.

Výběr nábytku

Z různých existujících možností vám doporučujeme věnovat pozornost:

Nejvýznamnější světelný nábytek je pro klasické (neoklasické) a minimalistické styly.

Odkaz na hlavní příspěvek
Adblock
detector