Objevte japonský styl interiéru | Green-Pages.info

Historie formování stylu

Japonský design interiéru byl formován několika faktory:


Tradiční japonské bytové zařízení.


Typický japonský dům.


Interiér moderního bytu.

Barvy

Chcete-li vytvořit výrazný design pokoje v japonském stylu, spoléhají se na plné barvy.

Jak a kdy se formoval japonský styl

Kultura Země vycházejícího slunce byla formována v 16. — 17. století, během vývoje kapitalismu. Tento styl vděčí za svou originalitu, jednak specifickým klimatickým podmínkám, a zadruhé dlouhé izolaci Japonska od zbytku světa.

Stěny a strop

Stěny v japonském domě by měly být rovné. Jsou povoleny tradiční prvky výzdoby — kresby nebo vzory, fanoušci nebo obrazy odpovídající stylu.

K dekoraci na stěně lze použít ratan, rohož, bambus, rýžový papír nebo světlou tapetu s přírodní texturou. Je důležité používat materiály teplých pastelových barev, světlé a tmavé barvy by neměly dominovat japonskému interiéru.

Strop by měl mít stejný odstín světla jako stěny. Nejlepší je použít strečovou stropní fólii. Také strop má zpravidla tmavé paprsky — příčné nebo kolem povrchu.

Barvy takových záclon mohou být jednobarevné nebo se vzorem ve tvaru:

 • hieroglyfy;
 • sakura větvičky;
 • slunce.

Okna můžete také vyzdobit závěsy z bambusové tyčinky nebo závěsy z rýžového papíru.

Nábytek

Textilní dekorace

Interiér různých místností

Navzdory společným rysům japonského etnického stylu — minimalismu, lakonicismu a přirozenosti se interiéry pokojů liší v závislosti na funkcích určitých místností.

Ložnice

Interiér ložnice by měl sestávat pouze z nezbytného nábytku:

 • postel;
 • pár židlí;
 • svítilna;
 • skladovací hrudník.

Místo odpočinku by nemělo mít zbytečné věci, které nenesou žádnou funkci. Veškerý nábytek by měl být nízký. Postel bez nohou nebo konstrukce matrace s pevným rámem.

V tradiční japonské ložnici by neměly být přítomny světlé, pestré a bohaté barvy. Všechno v místnosti by se mělo naladit na odpočinek a relaxaci.

Obývací pokoj

Barevné schéma obývacího pokoje, stejně jako jakékoli místnosti v domě, by mělo být přirozené a zároveň kontrastní. Jako hlavní barvu můžete použít bílou, světle béžovou nebo hnědou a jako kontrastní barvu tmavě hnědou, černou nebo červenou.

Děti

Koupelna

Je důležité vymezit funkční oblasti pomocí obrazovek:

 • místo na převlékání;
 • koupelna;
 • koupel sám.

V Japonsku je obvyklé používat ofuro jako vanu — obdélníkový nebo oválný prohlubeň zcela ukrytý v podlaze. Real ofuro není levný, takže místo toho můžete dát akrylovou vanu s dřevěným lemováním.

Jako osvětlení můžete použít několik lamp s měkkou, relaxační záři.

Jídelna a kuchyň

Kuchyň a jídelna v Japonsku jsou ve stejné místnosti. V kuchyni se připravuje pouze jídlo, takže obsahuje pouze kuchyňské linky a domácí spotřebiče k vaření.

Jídelna má nízký stůl se židlemi, které lze nahradit sedacími rohožemi.

Japonské nádobí si zaslouží zvláštní zmínku. Protože Japonsko má čtyři různá období, existují čtyři typy nádobí, které jsou rozděleny podle barvy podle ročních období.

Hlavní barvy „sezónních“ pokrmů:

 • zima — bílá, šedá, modrá, tmavě hnědá;
 • jaro — zelená, červená, modrá, žlutá, bílá;
 • léto — zelená, modrá, modrá, černá;
 • podzim — hnědá, zelená, žlutá, oranžová, černá.

Jídla mohou být každý den nebo jako sada na svátky. Liší se také formou a funkčností.

Seznam nezbytných nádob v každém japonském domově:

Chodba

Od ostatních prostor se liší tím, že často nemá okna. Chodba je obvykle vyzdobena v tmavších barvách než obývací pokoj. Jako dekorace se používají dřevo nebo kamenné materiály.

Měl by být minimum nábytku: pohovka, skříň na oblečení a minimalistické zrcadlo. Vázy s motivem, malé stromy a obrazy s obrazy přírody jsou vhodné pro výzdobu.

Druhy stylů a domácích interiérů

Provence

V moderním designu interiéru domácnosti v konceptu „Provence“ nebo „jižní Francie“ se používají následující techniky:

Dobré vědět:  Italský styl; moderní interiér pro byt a dům | Green-Pages.info

Je to styl Provence, který je nejvhodnější pro interiér venkovského domu. Takový design umožní člověku, aby se cítil jako v teplé Francii, i když se geograficky nachází mnohem dále na sever.

Země (rustikální)

Mezi hlavní rysy rustikálního stylu patří:

Arabský (marocký) styl.

Minimalismus

Interiérový design ve stylu minimalismu předpokládá maximální prázdnotu, tj. Absence dekorací, dekorací a ozdob.

Krása tohoto trendu je založena na 3 principech:

High-tech

Angličtina

Anglický buržoazní styl je jedním z nejtradičnějších trendů ve výzdobě interiéru domu nebo bytu. Je velmi univerzální a může zahrnovat poznámky klasického stylu, Provence, country, rustikálního nebo dokonce empírového stylu.

Existují 3 základny, podle kterých vnější pozorovatel vždy určuje anglický styl v interiéru:

Američan (národní eklekticismus)

Tento styl kombinuje několik směrů najednou, ale je pozoruhodný svou úžasnou harmonií. Kromě toho vypadá americký interiér nákladně, ale je k dispozici téměř každému.

Stačí se snažit dosáhnout následujících cílů:

Chata (venkovský styl)

Samotná „chata“ je venkovský dům ve švýcarských horách, v jehož prostředí se používají přírodní, minimálně zpracované a zdobené materiály. Vnitřní stěny nejsou pokryty ničím jiným než omítkou nebo dlaždicemi.

Klíčové principy v designu interiéru 2020

Organizace životního prostoru

 • Design bytu 2020 — pozornost na malých plochách
 • Hybridní domy jsou novou normou

Styl v interiéru 2020: Skandinávie plus Japonsko

Styl japandi (název z kombinace japan + scandi) si s jistotou získává na popularitě. Kombinace skandinávských a japonských designových tradic zahrnuje ty nejlepší vlastnosti obou stylů:

 • funkčnost;
 • jednoduchost forem;
 • přírodní rozsah s jasnými akcenty;
 • minimální výzdoba;
 • prosté texturované textilie.

A pokud skandinávský trend upřednostňuje chladné bílé a šedé barvy, pak orientální výzdoba přináší teplé odstíny a zvyšuje atmosféru pohostinnější.

Materiálové trendy

Tento trend bude i nadále používat kovy v jakékoli variantě — od stříbrných a zlatých barev až po ocelové a stárlé povlaky. Metody pro zahrnutí kovových prvků do výzdoby: lampy, zrcadlové rámy, nábytkové nohy, vázy.

Interiérové ​​trendy 2020 do kuchyně

Pokud je to možné, skrýt

«Island» plus bar

Jídelní stůl jako součást kuchyňského „ostrova“ není jen dlouhodobým trendem designu, ale také odůvodněným racionálním přístupem k organizaci prostor.

Kovová textura

V interiéru kuchyně se v roce 2020 budou aktivně používat mosaz, měď, nerezová ocel i imitace nátěrů.

Možnosti zahrnutí kovu do designu:

2020 design kuchyně v mramoru

Mramorová úprava zůstává v módě — je vždy stylová a elegantní. I v extrémně diskrétním designu kuchyně můžete krásu vyjádřit jednoduchým přímkovým blokem z přírodního kamene.

Přírodní materiál je přítomen ve formě:

 • desky;
 • zástěra;
 • monolitický «ostrov»;
 • opláštění tyčí;
 • pokrytí podlahy.

Modely nových kuchyní, zakončené „Arabescatto“ (leštěný italský mramor se šedo-hnědým pozadím a velkým vzorem slonovinové barvy) vypadají neuvěřitelně působivě.

Nedostatek kliky

Kuchyně: trendy barev v designu 2020

Design kuchyně v nové sezóně podpoří obecný trend: vítány jsou jakékoli variace zeleně — od jemných pastelů po bohaté modré zelené a jemné šedozelené tóny.

Není nutné se omezovat na černou, je lepší kombinovat ji s hustou kávou, šedými, šedo-hnědými, dřevitými tóny — kuchyně získá příjemnou a příjemnou atmosféru.

Anti-trendy v designu kuchyně

V interiéru roku 2020 odborníci identifikovali dekorativní techniky, které byly v minulých sezónách populární, ale které je lepší odmítnout:

Nové interiéry pro ložnice do roku 2020

Kovová stříška

Skvělý nápad, zejména pro pánský byt nebo aktivní moderní pár. Čtyřlůžkové modely postelí jsou velmi rozmanité. Rám může být čistě černý nebo natřený v barvě stěn, matný nebo chrom.

Plošina postele

Návrhy postelí jsou tak kreativní a poutavé, že se používají i v prostorných ložnicích a apartmánech, kde je již dostatek úložného prostoru. Mola již nejsou atributem malého městského bydlení.

Dobré vědět:  33 fialové nálady v interiéru fialové a lila kuchyně | Green-Pages.info

Měkké čelní desky

Nábytkové trendy v interiéru 2020

Jednoduché tvary plus kov

Navždy kožená křesla

Terakotová barva je oblíbenou sezónou

Středomořský styl v interiéru: Origins

Ve Francii byl styl Provence vytvořen na základě Středomoří. Je pravda, že v provincii se stejným názvem byla přizpůsobena podmínkám života ve vesnici a dostala francouzskou chuť.

Okouzlující jsou také středomořské interiéry, ve kterých lze vysledovat španělský vliv. Jsou pestřejší, protože jsou směsí jihoevropských a maurských vzorů.

Středomořský styl v interiéru: Možnosti

Nejčastěji se používají dvě varianty tohoto designu: italština a řečtina. Sjednocují se pomocí přírodních materiálů, lehkého ročníku a nedostatku jakékoli okázalosti.

Řecká odrůda

Paleta barev, která obsahuje bílou, všechny odstíny modré, smaragdové a citronově žluté, poskytuje rozeznatelný středomořský interiér s řeckým přízvukem.

Růžové a červené barvy jsou přijatelné jako světlé barevné akcenty.

Charakteristickým prvkem je nejjednodušší možné dokončení všech povrchů. Je vyroben z přírodních materiálů.

Při zdobení místností se doporučuje používat keramiku, sklo a různé doplňky.

Italská odrůda

Přes skutečnost, že italská kultura byla vytvořena na základě starověké kultury, jejíž rodištěm je starověké Řecko, řecké a italské designové tradice mají mnoho rozdílů.

V první řadě se jedná o barevné schéma. „Italská“ paleta je jasnější. Zahrnuje jasně žluté, zelené, hnědé, zlaté a olivové barvy.

„Apeninský“ středomořský styl v interiéru má trochu vintage odstín, takže všechny povrchy by měly být drsné a drsné.

Stěny zdobí mozaiky, malby, keramické obklady a cihlové vložky. Dekorační štuková omítka, která obsahuje malé mramorové lupínky, vypadá zvláště autenticky na stěnách.

Keramické talíře, vázy, velké láhve a vícebarevné polštáře vypadají v italském interiéru dokonale. Dávají bytům zvláštní chuť.

Ložnice ve středomořském stylu

Nábytek

Řecká středomořská ložnice by měla být vybavena dřevěným nábytkem. Vhodné jsou také kované nábytkové předměty. Například by byla vhodná kovová postel s krásným zadem.

Je-li zvolena dřevěná varianta, měla by mít uměle zastaralý vzhled. Nepoužívejte modely se složitými řezbami nebo leštěním. Veškerý nábytek by měl vypadat, jako by byl vyroben v řemeslné dílně.

Dalším akcentem země, který pomůže zdůraznit středomořský styl v interiéru, je textilní dekorace postele. Mělo by být co nejjednodušší.

Neměli byste používat nadýchané přehozy na postel nebo drahé lesklé látky.

Rovněž se nedoporučuje používat květinové textilie s mnoha volánkami a ozdůbkami. Jeho použití je typické pro interiéry ve stylu Provence.

Kromě postele v ložnici můžete nainstalovat i masivní komodu na prádlo. Je lepší odmítnout toaletní stolek jako takový. Velké zrcadlo v masivním dřevěném rámu bude skvělým doplňkem interiéru.

Dětský pokoj (středomořský styl)

Chcete, aby váš maličký trávil čas doma s lehkým a pohodlným designem? Potom vám může vyhovovat školka pro výzdobu, kterou si v interiéru vyberete středomořský styl.

Ihned musíme říci, že pokud nejste připraveni odmítnout použít ve výzdobě obrázky Winnie the Poohs, Transformers a dalších postav moderních karikatur. Nevejdou se do interiéru obývacího pokoje ve středomořském stylu.

Pro jeho uspořádání zvolte modrou zeď a stropní dekorace. Bílý nábytek bude vypadat skvěle na pozadí. Konkrétně si vyberte dřevěnou postel natřenou bílou barvou a ozdobte ji průsvitným vrchlíkem.

Pro dokončení podlahy je vhodný lehký laminát, na který můžete položit modrý a bílý pruhovaný koberec.

Pro dekoraci oken jsou vhodné římské rolety. Sáhnou až k okennímu parapetu, díky čemuž jsou tyto modely praktickou volbou pro rodiny s dětmi, kde jsou děti ještě docela mladé.

Dobré vědět:  Správné vytvoření interiéru obývacího pokoje ve světlých barvách: 3 doporučení | Green-Pages.info

Rysy interiéru v japonském stylu

V japonském interiéru je vše na svém místě a žádné ozdoby

Dřevo, kámen, voda a detaily úhledně uspořádané na policích — bezkonkurenční symfonie vynikající chuti

 • síla prázdnoty je podle evropských norem, japonský interiér je prázdný prostor, s minimem nábytku. Ve skutečnosti je zde hodně vzduchu, energie volně cirkuluje, což je podle japonské tradice životně důležité

Světlo, prostornost a lakonicismus jsou základem stylového a pohodlného interiéru

 • barvy — žádné jasné, honosné barvy. Japonský styl je bezmračná obloha, mořská pěna a zvadlé podzimní listí, třešňový květ, úplněk a pobřežní kameny. Převládající odstíny jsou přírodní, pastelové: béžová, mléčná, perlová, tmavě hnědá, písek, smetana. Interiéry jsou často navrženy v kontrastní černé a bílé barvě. Červené a zelené barvy se používají velmi zřídka, a to i tehdy — v extrémně tmavých nebo velmi světlých odstínech, ne jasných, tlumených

Příjemné, diskrétní přírodní barvy vytvářejí skutečnou společenskou filozofii

 • jednota s přírodou — v tradičním japonském příměstském japonském domě je krajina přímým pokračováním a přidáním interiéru, a proto se stěny s výhledem na terasu posunují. Při zdobení bytu dávají Japonci exkluzivní přednost přírodním přírodním materiálům a místo kamene používají dřevo. Místo masivních stěn — lehké přepážky nebo zástěny vyrobené z bambusového nebo rýžového papíru. Podlaha je dřevěná, stejně spolehlivá a odolná bambus, na stěnách — dřevěné panely, záclony — výhradně přírodní, vyrobené z plátna nebo hedvábí.

Díky přírodním materiálům je tato koupelna opravdu luxusní

Rada! Pokojové rostliny v japonské ložnici jsou výrazné a lakonické, přísné bonsaje, půvabné orchideje a žádné obrovské fikusy nebo svěží dlaně.

Živý keř, který vyrůstá ze země přímo v místnosti, je jasným prvkem v diskrétní japonské ložnici

 • nábytek — v japonském domě není žádný speciální nábytek pro spaní nebo sezení, všechny tyto funkce jsou prováděny speciální matrací — futon. Vzhledem k tomu, že celý design v japonském stylu je navržen speciálně pro sedící osobu, nejjednodušší myšlenkou japonského nábytku jsou stoly, židle, pohovka a postele, z nichž byly jednoduše odříznuty nohy. Veškerý japonský nábytek je nízký, dřepý, ale dostatečně pohodlný. Japonský šatník napodobuje stěny, fasády jsou hladké, bez ozdob, výrazné řezbářství, doplňky jsou nenápadné. Všechny knihy jsou umístěny ve speciálních truhlech — tansu, jakési komody na kolečkách. Moderní japonská postel již není jen matrací nebo tatami, ve skutečnosti jde o postel známou Evropanům s čelem, pouze velmi nízká, bez nohou

Luxusní japonská ložnice s minimem nábytku

 • doplňky — v japonském interiéru na vedlejší kolej, ale jsou požadovány, bez nich bude design nedokonalý. Nemělo by jich být mnoho — Japonci umístí pouze jednu výklenek na jednu zeď (kde instalují vázu, rakev, netsuke, keramické nádobí, jemný porcelán) nebo jeden obrázek, který je hlavním zaměřením. Podle Japonců je zavěšení několika obrazů na jednu zeď rovné poslechu několika písní najednou. Rohože, bambusové koberce, kresby na hedvábí, přehozy zdobené hieroglyfy, figurky Buddhy, fanoušci, svitky s moudrými výroky, vnitřní panenky mohou působit jako dekor.

Detaily interiéru v japonském stylu jsou elegantní a elegantní

 • osvětlení — ne jasné, ne ořezané oči. Připomíná měsíční záři, je měkká, s bohatou hrou světla a stínu, polotóny uvolňují nervozitu a stres, vrhají se do tranzu a mají relaxační účinek. Jako osvětlení se nejčastěji používají nástěnné svítidla a stojací lampy, u stropních svítidel se používají tradiční japonské výkresy. Stínidla pro lampy (lustry) jsou vyrobeny ze dřeva, pergamenu, přírodního hedvábí, mnohem méně často — porcelánu nebo skla.

V tlumeném světle nočních lamp vytvářejí vnitřní prvky rozmarné stíny

Odkaz na hlavní příspěvek
Adblock
detector