Obývací pokoj v japonském stylu; foto příklady, jak vytvořit harmonii v interiéru obývacího pokoje | Green-Pages.info

Barevné schéma

Hala je místnost, která podle japonských tradic pomáhá obnovit rovnováhu duše.

Design obývacího pokoje v japonském stylu s využitím černé hovoří o stavu a slušnosti majitele takového obývacího pokoje.

Nábytek

Obvyklé houpací skříně byly nahrazeny stylovými skříněmi. Posuvné panely, obrazovky z roztomilého rýžového papíru jsou hlavním atributem japonského stylu. Použijte tento prvek jako oddělovač. Takto často vznikají projekty dveří.

Výklenky s vybavením jsou skryty za obrazovkami, což kazí celkový obraz.

Charakteristické rysy japonského designu

Tematické zaměření designu takové kuchyně lze zdůraznit z následujících důvodů:

  převaha přirozený povrch v interiéru. Mluvíme o dřevěných površích, bambusu, dekorech z kamene, textilu;

aplikace nábytek a spotřebiče s multifunkčními vlastnostmi. To vám umožní mnohokrát zvýšit pohodlí vaření v kuchyni a ušetřit místo pro jiné předměty;

 • jasné světlo, přehledný systém osvětlení v každé oblasti místnosti;
 • Dostupnost detaily, které zdůrazňují orientální téma interiér (japonské psaní, obrázky sakury a mnoho dalšího).
 • V takové kuchyni je velmi důležité přemýšlet o organizaci prostoru. Pokud ji chcete rozšířit, můžete vytvářet vizuální efekty pomocí světlých palet, lesklých povrchů, vodorovných linií na stěnách a dalších dekorativních přístupů.

  Dokončovací práce a paleta

  Navzdory různým tematickým kresbám odborníci nedoporučují používat vzorované povlaky pro výzdobu stěn. Je lepší učinit maximum povrchů neutrálními a zastavit se v jednom nebo dvou odstínech.

  Pro nástěnné dekorace v japonské kuchyni, obyčejné tapety, dřevěné panely, dekorativní omítka, barva vám bude vyhovovat. Vhodné jsou také velké dlaždice klidných barev.

  Jedna z volných stěn může být zvýrazněna domácí kresbou, panelem s krajinou nebo fotografickou tapetou.

  Pokud jde o zástěru do kuchyně, měla by bezpochyby vyniknout z obecného pozadí. Zde můžete přilepit kámen nebo cihlové dlaždice, vyrobit mozaiku, opravit japonské kůže pomocí fotografického tisku.

  Mimochodem, taková zóna bude vypadat ještě zajímavější, pokud bude nad vzorovanými panely zabudováno dekorativní osvětlení. Barva by se samozřejmě neměla lišit od stěn nebo jasných vzorů. Večer tento efekt dodá vašemu interiéru sofistikovanost.

  Tento typ kuchyňské podlahy by měl být tmavý. Je vhodné jej vyrobit ze dřeva: laminátové nebo parketové podlahy, linoleum nebo dlaždice stylizované jako dřevěné povrchy.

  Další populární možností jsou čtvercové dlaždice rozložené v geometrickém vzoru nebo šachovnicovém vzoru.

  Barevné schéma by mělo být snadno čitelné, takže pro ty, kteří mají problémy s kombinací barev, doporučujeme jako pozadí bílou a béžovou. Podívejte se také na fotografii japonského designu kuchyně s hnědými, čokoládovými, červenými a černými akcenty.

  Pokud se rozhodnete kombinovat několik barev najednou, zastavte maximálně na třech. Kromě toho je důležité, aby byl přítomen alespoň jeden světelný tón: měl by být v takové místnosti nejvíce, bez ohledu na jeho velikost.

  Aby nedošlo k nesprávnému výpočtu, držte se přirozeného barevného schématu. V japonském interiéru mohou být přítomny i barvy, jako je žlutá, zelená a modrá: jsou kombinovány se světlými i tmavými paletami a zdůrazňují přirozenost vzhledu a výzdoby.

  Přečtěte si o tom, jak vyzdobit interiér kuchyně v klasickém stylu: principy a tradice designu, rysy ztělesnění klasiků v uspořádání kuchyňských zařízení + galerie s fotografií.

  A zde se dozvíte nuance designu obývacího pokoje ve stylu art deco s dispozicí studia.

  Dobré vědět:  Interiér 2020: aktuální v designu bytů a domů | Green-Pages.info

  Nejlepší fotografické nápady pro návrh interiéru moderní kuchyně najdete v článku na adrese: https://prostilno.ru/stili/kuhnya-modern.html

  Zlatá pravidla pro malé prostory

  Kompetentní přístup k designu pomůže i bytu s malými pokoji být nádherným místem pro příjemnou zábavu. Všechno musí být provedeno tak, aby prostor malé místnosti byl naplněn světlem a doslova vdechován prostorem.

  Největší nepřátelé stísněných čtverců jsou tma a izolace.

  Nelze přilepit tapetu s malými výtisky. Lepší je, aby to byly široké vertikální pruhy nebo velké prvky. Takový interiér je klasický, což znamená, že zušlechťuje místnost.

  Velký umělecký objekt odvrátí pozornost od velikosti místnosti a paradoxně pomůže místnosti vypadat větší.

  Malé triky

  Jak již bylo uvedeno dříve, malé konstrukční prvky dodávají interiéru bohatost a vytvářejí falešný dojem prostornosti.

  Výzdoba a doplňky, které úspěšně doplní interiér:

  Světlé šťavnaté skvrny v interiéru činí místnost vizuálně menší. Lehké inkluze naopak prostor zvětšují.

  Důležitý bod: Fotografie, obrazy a dekorativní prvky by měly být světlé a neutrální.

  Nepoužívejte světlý nábytek v honosných barvách. Měly by být upřednostňovány přírodní barvy. Může to být tmavě hnědý skříňový nábytek, ale textilní prvky by měly být lehčí.

  Dobré odstíny pro nábytek jsou písek, světle hnědá, světle šedá a béžová.

  I když v malé místnosti není žádné okno, pomůže tento problém vyřešit také zrcátka. Módní a pohodlnou volbou je falešné okno ze zrcátek. To dělá prostor světlejším, protože je to docela funkční dekor, zejména s podsvícením.

  Rozdělíme místnost na zóny

  Vizuálně rozdělte místnost na funkční oblasti, rozhodněte se, jaký druh nábytku potřebujete, a poté se zbavte všeho, co je zbytečné. Snad nejlepším řešením by byl multifunkční modulární nábytek.

  Video galerie

  FOTOGALERIE

  Dekorace různých místností

  Dospívající dívka pokoj

  Místo vysokých a objemných skříní je nejlepší vybavit ve stěnách tajné výklenky pro ukládání oblečení a osobních věcí. Další vhodnou možností je instalace malého, ale podlouhlého šatníku s jednoduchými posuvnými dveřmi.

  K vizuálnímu zvýraznění lůžka se často používá jednoduchá a lakonická knihovna.

  Vezměte prosím na vědomí, že je obtížné si představit moderní dětský pokoj bez ultramoderní a high-tech technologie, takže nezapomeňte vyčlenit prostor pro hudební centrum, domácí kino, herní konzole a další módní doplňky.

  Děti

  Návrh školky obvykle začíná výběrem vhodné barevné palety. Nejlepší je zvolit jemné mléčné nebo světle broskvové odstíny, i když nejsou zakázány ani jemné světle zelené, fialové, růžové a nebeské tóny.

  Hladké dřevěné povrchy jsou charakteristické znaky nábytku. Fasády dětských skříňek lze malovat i různými tematickými obrázky.

  Ložnice

  Všechny orientální ložnice se zásadně liší od většiny evropských interiérů. Nejprve se ladí zvláštním meditativním způsobem, a proto se vyznačují velmi klidnou a pokojnou atmosférou.

  Stejně jako v jiných místnostech je důležité, aby nebyla ložnice přetížena zbytečnými detaily. Pro vybavení je vhodné použít jednoduchý nábytek bez náročných ozdobných ozdob.

  Postel v japonském stylu musí být co nejnižší a bez složitých dekorativních detailů. Je vysoce žádoucí, aby bylo vyrobeno z přírodního dřeva ve světle hnědých nebo tmavých čokoládových odstínech.

  Dobré vědět:  Interiér domu ve stylu chaty: Jak vytvořit alpskou pohádku? 210 Fotografie designu uvnitř i vně | Green-Pages.info

  Nejlepší je zvolit jednobarevné povlečení, i když přírodní tkaniny s jednoduchými a lakonickými obrazy mladých stonků bambusu nebo třešňových květů nejsou zakázány.

  Můžete použít jako doplňky a ozdobné předměty:

  • ozdobné dřevěné bedny;
  • elegantní porcelánové vázy;
  • různé sochařské figurky.

  Vhodné budou také lakonické abstraktní obrazy zobrazující krajiny typické pro zemi vycházejícího slunce.

  Obývací pokoj

  Úplná absence jasných barev a četná výzdoba vám umožní vytvořit velmi uklidňující a duchovní atmosféru, která vás připraví na tichou a klidnou zábavu a hluboké meditativní odrazy.

  Podlahy jsou nejčastěji zakončeny leštěnými dřevěnými prkny nebo korkem. Veškerý nábytek by měl být co nejpřirozenější a nejjednodušší.

  Při výběru měkkých pohovek a pohovky upřednostňujte nej dřepější a nejkompaktnější modely ve slonovinové nebo tmavé čokoládě.

  Kuchyň a jídelna

  K dekoraci kuchyňského backsplash se nejčastěji používají kamenné mozaiky nebo keramické dlaždice. Dobrou alternativou může být použití nedávno módních kůží zobrazujících třešňové květy nebo poetickou krajinu.

  Je důležité si uvědomit, že matný povrch skla nejen do tohoto stylu zapadá velmi organicky, ale také pomáhá vizuálně rozšířit prostor, což je zvláště důležité pro malé městské byty.

  Minimalistické principy japonského designu

  Funkce a hlavní funkce

  Existuje několik typů minimalistického designu:

  Pro vytvoření efektu prostornosti se používá jednoduchý nábytek, světlá paleta barev a dobře zvolené osvětlení, nejsou zde žádné zbytečné ozdobné prvky.

  Převládá povrchová úprava kamenem, skutečným dřevem a keramikou. Parkety se nejčastěji používají jako podlahová krytina. Stěny jsou často zdobeny dekorativní omítkou.

  Obývací pokoj s krbem ve stylu minimalismu

  Zvažte použití stylu minimalismu s jeho společnými rysy pro výzdobu interiéru a design obývacího pokoje.

  Obývací pokoj ve stylu minimalismu: design, fotografie

  V obývacím pokoji se zpravidla rozlišují následující funkční oblasti:

  Pokud je v bytě kuchyňská část kombinována s obývacím pokojem nebo majitelé neradi jedí v kuchyni, přidělí také jídelní kout se stolem k jídlu.

  Obývací pokoj ve stylu minimalismu, foto

  Je nepřijatelné, aby byl prostor určený k rekreaci jako průchozí, a ta část místnosti, ve které je jídelní stůl umístěn, by měla být umístěna co nejblíže k kuchyni. Je lepší vybavit prostor pro studium nebo práci u okna.

  Minimalismus designu obývacího pokoje: fotografie v běžném bytě

  K vymezení místnosti se používají sekční nábytek, například otevřené regály nebo police.

  Sekce, kromě dělícího prostoru, se také používají k umístění knih a dalších věcí.

  design obývacího pokoje ve stylu minimalismu reálných fotografií

  Optimálním řešením je realizovat myšlenku vytvoření funkčních a snadno použitelných sekcí pomocí moderního nábytku.

  S tímto nábytkem se minimalistický obývací pokoj nebude cítit zaplněný spoustou nábytku.

  Stěny v obývacím pokoji ve stylu minimalismu, foto

  Přísná sekce s nekomplikovanými formami je v takovém prostředí moderní haly nutností.

  Návrh obývacího pokoje nebo, jak se nazývá i tato místnost, by hala měla vypadat kompletně: je důležité, aby všechny prvky výzdoby byly vzájemně kombinovány. Výzdoba místnosti by měla být v souladu s minimální sadou nábytku a doplňků.

  Dokončovací funkce

  Dekorace stěnových ploch v minimalistických interiérech se obvykle ne provádí tradičními tapetami, ale tapisériemi určenými k malování.

  Dobré vědět:  Interiér moderní kuchyně; 80 fotografií z nejlepších novinek designu kuchyně | Green-Pages.info

  Další populární možnosti nástěnné dekorace zahrnují dekorativní omítky a dřevěné panely.

  Výzdoba ve formě neošetřených částí zdiva na stěnách je povolena.

  Podlaha musí být hladká a lesklá. Podlahy mohou být samonivelační, korkové nebo laminované. Parkety jsou také dobrou volbou pro takový interiér. Linoleum a koberec také zapadají do tohoto designu.

  Povrch stropu je bílý; musí být plochý. Je nepřijatelné zdobit strop štuky.

  V obývacím pokoji s minimalistickým interiérem můžete také natáhnout stropy nebo sádrokartonové konstrukce vybavené lampami, které vytvářejí vizuální zónování místnosti v důsledku různých úrovní osvětlení.

  Monochromatická keramická povrchová úprava je povolena, ale pouze ve formě malých ostrovů. Vzory na keramických povrchových úpravách by měly být geometrické nebo monochromatické.

  Osvětlení

  Pojďme se trochu více soustředit na osvětlení: jak bylo uvedeno výše, měl by být dobře osvětlen obývací pokoj s interiérem v minimalistickém designu.

  Halogenové žárovky se běžně používají jako zdroje světla, které jsou zapuštěny do stropů, nábytku a stěn.

  Minimalistický obývací pokoj ve studiu

  Pokud má byt dispozice studia, což znamená spojení kuchyně s obývacím pokojem, pak část vymezující zónu určenou k relaxaci a jídelna může být vytvořena ve formě stylového barového pultu dostatečné výšky.

  Ve studiích je obývací pokoj v minimalistickém designu zařízen podle stejných pravidel jako v obyčejném domě.

  Pracovní povrchy by měly být co nejvíce volné a bez zbytečných částí. Do pracovní desky je zabudován sporák a dřez.

  K dekoraci jídelny v obývacím pokoji slouží barvy z neutrální palety.

  Současné styly

  Stylové interiéry jsou vynikajícím řešením pro malé byty a malé domy, kde luxusní baroko, klasicismus, říše a podobně budou prostě na místě.

  Moderní módní trendy zahrnují následující styly:

  • high-tech;
  • minimalismus;
  • etno-styl;
  • Japonský styl.

  Sjednocuje je nepřítomnost přísných omezení a kombinace nekompatibilních, když se přírodní dřevo cenných druhů dobře snáší s plasty, sklem a kovem, světlé barvy jsou v dokonalé harmonii s jasnými vložkami a jakýmkoli malebným dekorem.

  Moderní stylový obývací pokoj

  Výhody a nevýhody skluzavek

  Důležité! Hlavní výhodou diapozitivů je, že se snadno vyměňují, takže můžete nábytek kdykoli změnit a aktualizovat design.

  Posuvné stěny mají další výhody, mezi které patří:

  Slabou stránkou moderních skluzavek je montážní sekvence, ale tato nevýhoda je relativní a pro přívržence tradičního uspořádání nábytku není vůbec považována za vadu. Konzistence samozřejmě omezuje představivost při vybavení.

  Pokud to zlomíte sami, můžete ztratit krásu a styl interiéru. Ale na druhou stranu, proč ne experimentovat, a můžete vrátit všechny věci na své místo doslova pět minut.

  Skluzavka v moderním stylu

  Druhy moderních stěn

  Klasické diapozitivy

  Skluzavka s vestavěnými skříněmi

  Mini skluzavky

  Dnes je to nejžádanější typ nábytku pro stylové dekorace do obývacího pokoje. Mini modely se používají pro malé prostory.

  Elegantní design

  Malé sklíčka jsou obvykle rozděleny do 2 skupin:

  Navzdory malému rozměru vypadají všechny miniaturní skluzavky v moderním designu obývacího pokoje velmi atraktivní, ale pokud je to možné, je lepší si objednat miniaturní skluzavku.

  Sklopné skluzavky

  Moderní sklopná skluzavka

  Rohové snímky

  Luxusní v interiéru

  Odkaz na hlavní příspěvek
  Adblock
  detector