Obývací pokoj v moderním stylu: tajemství designu

Zásady používání moderního stylu v designu obývacího pokoje

Charakteristické detaily interiéru v moderním stylu
Barvy Upřednostňují se světlé odstíny jako béžová, šedá, modrá.
Tkaniny Návrháři doporučují používat přírodní látky, jako je bavlna, hedvábí atd.
Nábytek Mělo by to být co nejfunkčnější a nejjednodušší, vyznačuje se jasnými liniemi a absencí zbytečného příslušenství.

Základní ZÁSADY zdobení místnosti v moderním stylu jsou následující základní body:

Když začínáte s rekonstrukcí obývacího pokoje, v první řadě věnujte pozornost barvě stěn. Moderní styl upřednostňuje harmonii v interiéru, takže barva stěn by měla ladit s podlahou.

Konečnou fází rekonstrukčních prací je vždy nákup a umístění nábytku. Je nutné doplnit moderní interiér nábytkem s takovými vlastnostmi, jako jsou:

  • funkční,
  • není objemný.

Možnosti, které mají určité jasné kontury a tvary, vypadají nejlépe, například:

  • náměstí,
  • obdélník atd.

Měli byste také použít prvky v designu chodby:

  • sklenka,
  • zrcadla,
  • plastický.

Televizní stojany vyrobené z tmavého tvrzeného skla vypadají velmi výhodně, pokud se vám líbí, měli byste také věnovat pozornost pracovní ploše vyrobené ze stejného materiálu, s přihlédnutím k hlavnímu pravidlu «harmonie v interiéru» moderního stylu.

Záclony v interiéru obývacího pokoje v moderním stylu

Pokud má váš byt nebo dům nádherná panoramatická okna, můžete si docela dovolit opustit tuto část prostoru bez dalšího zpracování. Krása skla se nezkazí, ale pouze doplní celkový interiér vašeho obývacího pokoje.

Stylistický design obývacího pokoje

Obývací pokoj by měl být multifunkční, kombinovat veškerý komfort, útulnost a reprezentativnost.

Nejjednodušší cestou je samozřejmě obrátit se na profesionály, kteří vytvoří projekt obývacího pokoje, který splní všechny vaše požadavky.

Nebo můžete ukázat svou fantazii a vytvořit svůj vlastní jedinečný design. Je nutné určit design obývacího pokoje.

Hlavní styly dekorace obývacího pokoje:

  • minimalismus — ideální pro malou místnost, protože znamená více volného prostoru;
  • klasický — vyjádřený v drahém nábytku, světlé odstíny;

Existuje více, ale tyto styly jsou typičtější pro obývací pokoje. Dejte na výběr stylu, ve kterém budou všichni členové domácnosti pohodlně.

Přemýšlení nad designem moderního obývacího pokoje by mělo brát v úvahu plochu místnosti.

Doporučení pro zdobení obývacího pokoje v bytě

Místnost by měla být z hlediska funkčnosti vizuálně rozdělena do různých oblastí. U moderního obývacího pokoje stojí za to zvolit funkční nábytek, aby nedošlo k přeplnění prostoru.

Mělo by se přeměnit, například malý konferenční stolek se může změnit na malý jídelní stůl a rozkládací pohovka by měla být zakoupena s úložnými výklenky.

Styly obývacího pokoje

Orientální — tento styl dodá každé místnosti exotický a jedinečný vzhled. Hlavními rysy, které tento styl definují, jsou tapety v červených nebo oranžových tónech, nízké nábytkové předměty, skutečný perský koberec.

Nábytkové předměty zde mají krychlový tvar, dekorativní měkké polštáře prakticky chybí. Barevné schéma tapety by mělo být ve světlých barvách, zatímco kontrastní nábytek by měl být tmavý.

Výzdoba obsahuje prvky japonských národních motivů: sakurské větvičky, světlé pávy.

Přítomnost svícnů ze dřeva, papírových obrazovek, různých keramických figurek je povinná. Tento styl je vhodný pro obývací pokoje od 19 m².

Klasika — hlavní postavy v klasickém designu jsou dřevo a kůže. Odstíny od tmavě hnědé s přechodem do zlata a slonoviny jsou odstíny klasiky.

Stěny jsou odpovědné za barvu v interiéru. Možná budou vínové, tmavě zelené nebo terakotové barvy. Kulaté lustry se staly doplňkem stylu.

Venkovský obývací pokoj je poměrně originálním řešením uspořádání. Hlavním přízvukem v takové místnosti je krb. Nábytek zde je tak odlišný, že ve stejné místnosti najdete měkký útulný otoman, proutěnou truhlu a hladkou pohodlnou pohovku.

Útulnost a teplo v místnosti můžete dosáhnout umístěním několika detailů s důrazem, například rodinné fotografie, hodinky, oblíbené knihy.

Hlavní věcí v barevném provedení je kontrast odstínů. Základní bílá může být zředěna černou, modrou, hnědou nebo červenou.

Barvy pro dekoraci jsou vybírány s předpokladem — kovovým leskem. Může to být odstíny šedé, červené, modré a samozřejmě bílé. Dokončovací materiály jsou sklo a studený kov.

Myšlenky moderního obývacího pokoje mohou být různé styly a trendy. Přístup je v této obtížné otázce ústřední. Je provedeno s duší a správným přístupem, že design obývacího pokoje může být jedinečný a harmonický.

Moderní design a možnosti uspořádání kuchyně

Od návrhu interiéru kuchyně samozřejmě očekáváme především funkčnost budoucnosti. Pak bychom chtěli, aby byl interiér extrémně moderní — ne tak, jak jsme ho viděli v našem posledním bytě, ale například velmi světlý, lesklý.

Módní lesklá kuchyň

Na fotografii: Interiér malé kuchyně s černou lesklou sadou

Tato moderní, ale spíše malá kuchyň zaujme svou lesklou černou sadou. Využívá každý metr čtvereční, aby si majitelé mohli vychutnat vaření i stolování v nejpříjemnější atmosféře.

Moderní bílá kuchyně s ostrovem nebo poloostrovem

Na fotografii: Návrh interiéru bílé kuchyně s poloostrovem

Poloostrov hraje v tomto kuchyňském interiéru velmi důležitou roli. Přidává další desku a dokonce i bar s výhledem na obývací pokoj, což umožňuje modernější interiér.

Na rozdíl od ostrova to může být alternativa výhodnější pro rozpočet, ale vhodnější pro určité přestavby. Například v malé místnosti je snadnější vytvořit poloostrov než ostrov. To platí také pro úzké a dlouhé místnosti.

Foto: Kuchyně v bytě v Tel Avivu

Kuchyně s podsvícenou zástěrou a náhlavní soupravou

Na snímku: Design interiéru kuchyně v moderním stylu

Foto: Kompaktní kuchyňský kout v obývacím pokoji ve dvoupokojovém bytě

Trendy skleněná zástěra z paisley

Na fotografii: Světlá kuchyně v moderním stylu

Moderní styl s prvky Art Deco v designu kuchyně

Foto: Interiérový design kuchyně s prvky ve stylu Art Deco

Není žádným tajemstvím, že Art Deco je jedním z nejelegantnějších stylů v interiérovém designu. Ale secese je docela přesná a přímá. To ale vůbec neznamená, že profesionální designér nebude schopen tyto dva směry kombinovat v jednom interiéru.

Moderní koupelna: tajemství úspěchu

Přírodní kámen v koupelnové nástěnné dekoraci

Na fotografii: Fotografie interiéru koupelny v moderním stylu

Jakýkoli vysoce kvalitní interiér bytu v moderním stylu se neobejde bez úžasné dekorace v koupelně. Je buď ultra minimalistický, nebo má speciální designový akcent, například velkolepý kus přírodního kamene.

Pro dekorativní panely tedy může být ideální onyx, achát, travertin, ametyst nebo jiný přírodní kámen ve formátu desek. Taková koupelna bude určitě originální!

Skleněná fototapeta na stěny v bytě

Foto: Moderní interiér krásné koupelny

Pokud máte zájem o všestrannější přístup, použijte pro návrhy koupelnových stěn skleněné nástěnné malby. Může to být mořská nebo lesní krajina, panorama velkoměsta nebo arabské ozdoby. Volba je na tobě.

Nástěnné malby jsou vynikající volbou jak pro akcentní, tak pro masivní nástěnné dekorace v koupelně. Mimochodem, používají se také k dekoraci dveří, kuchyňských zástěr a panelů v dětských pokojích.

Akcentní stropní svítidlo s dlouhým věšákem

Foto: Interiér koupelny v moderním stylu

Okouzlující akcentní lampy, které zaujmou svým tvarem a designem, mohou být perfektní dekorací pro malou koupelnu v moderním stylu!

Na fotografii výše naši designéři navrhli vestavěné moduly s bílými dveřmi, díky nimž je skladování v tak malé koupelně téměř neviditelné!

Módní koupelnový lustr v pastelových barvách

Na snímku: Interiér koupelny se skleněnými panely na stěně

Stejně jako malá lampa může velký lustr upoutat vaši pozornost a stát se ústředním prvkem interiéru. Protože v moderním stylu v designu koupelen se nejčastěji používají obyčejné dlaždice, bude to velmi užitečné!

Fotografie výše je příkladem použití fototapety za sklem pro pevnou nástěnnou výzdobu v koupelně. Zdá se, že jste na Havaji právě během nejkrásnějšího letošního západu slunce!

Dlaždice neobvyklého tvaru v dekoraci koupelny

Foto: Interiér koupelny v šedých tónech

Designový panel v interiéru koupelny

Na snímku: Panel v designu moderní koupelny

Různé styly interiéru obývacího pokoje

  • Moderní styl interiéru dává přednost preciznosti a stručnosti. Proto jsou v něm velmi časté ostré obdélníky a rohové čáry, stejně jako bezchybné kruhy. Tato pravidla se uplatňují hlavně v případě nábytku: věrní fanoušci trendu častěji používají geometricky lakonický interiér, který zahrnuje prvky, jako je rovná pohovka a jídelní stůl. Obecně přijímanými zásadami jsou minimalismus a důslednost, které vás nepřinutí obětovat pohodlí a funkčnost.

Obývací pokoj krásně harmonizuje s bíle natřenými cihlovými zdmi (Design Allison Burke)

Krásný dekor dokonale zdobí interiér obývacího pokoje (provedení od velkolepého designéra Joela Dessaules Design)

Efekt teplého bílého světla v kombinaci se zářivými tóny

Moderní design kombinovaného obývacího pokoje a kuchyně

High-tech styl v interiéru obývacího pokoje bez excesů a dekorací

Správně zvolené barvy učiní obývací pokoj co nejpohodlnějším

Osvětlení obývacího pokoje

Jak všichni víme, dobré osvětlení je klíčem k pozitivním pocitům a emocím. Nestačí tedy vytvořit obývací pokoj s elegantním designem, musíte dát interiéru stav lehkosti, pohodlí a relaxace.

Dobré osvětlení je nejdůležitější součástí designu interiéru obývacího pokoje

Obývací pokoj ve skandinávském stylu (foto David Butler)

Vynikající přístup z obývacího pokoje na terasu (Design by Temza)

Velký bílý lustr v obývacím pokoji dodá interiéru luxus a okázalost.

Limit dokonalosti designu nezná hranice

Krb v obývacím pokoji luxus nebo nutnost

Pokud chcete v obývacím pokoji vytvořit moderní design, pak by skromnost měla ustoupit do pozadí, bude vás to jen obtěžovat. Koneckonců, toto je váš pokoj a jen vy se můžete rozhodnout, jak jej transformovat.

Krb v interiéru obývacího pokoje

Krb v interiéru moderního obývacího pokoje

Dřevěná stropní dekorace vytvoří zvláštní atmosféru samoty a harmonie venkovského domu a vnitřní nástěnná dekorace s imitací dřeva pomůže dokončit začatý obraz až do konce.

Podkrovní obývací pokoj dokonale doplněný nádherným krbem

Imitace dřeva na stropě v interiéru obývacího pokoje

Krb je přesně to místo, poblíž kterého se večer chcete sejít se svou rodinou pro příjemný a vřelý upřímný rozhovor.

Bez ohledu na design a velikost vašeho obývacího pokoje bude vždy vhodný a oceněný. Krb dodá interiéru teplo a pohodlí.

Super moderní design obývacího pokoje s křišťálovým lustrem

Při zdobení obývacího pokoje návrháři často používají jako podlahovou krytinu samonivelační podlahu. Dodá interiéru zvláštní přitažlivost, lesk a eleganci a obrovský výběr materiálů vám umožní realizovat i ta nejneštandardnější řešení.

Samonivelační podlaha v interiéru obývacího pokoje

Moderní design obývacího pokoje v černé a bílé barvě

Světlý obývací pokoj interiér v moderním stylu

Obkladový materiál

Nebojte se experimentovat, vyberte si design, který nejlépe vyhovuje vašemu vnitřnímu světu.

Moderní pokoj v teplých barvách

Obývací pokoj v moderním stylu

Styl bílého obývacího pokoje naplněný slunečním světlem

V interiéru používejte zrcadla a sklo, což dodá hloubce efekt a vizuálně zvětší prostor. Koneckonců, musíte souhlasit, že nikdy není mnoho volného místa.

Výběr správného textilu je také důležitý, pokud chcete bezchybný moderní interiér obývacího pokoje.

Světlé dřevo a nábytek v interiéru obývacího pokoje v dokonalé kombinaci s textilem

Krásná dekorace obývacího pokoje v jasných barvách

Okno do podlahy v moderním obývacím pokoji

Krb v interiéru

Výběr nejlepších interiérů obývacího pokoje v moderním designu

Podívejte se na výběr nejlepších návrhů obývacích pokojů, jejichž design a interiérový design by vás neměl nechat lhostejným. Hodně štěstí při opravě!


Současné styly

Stávající techniky zdobení obývacího pokoje v moderním stylu, jako na fotografii, se možná budou muset řídit takovými směry jako hi-tech, techno, moderní, art decor, loft, minimalismus, vintage a kýč.

Každý směr má svou vlastní účelnost, hlavně by každý prvek měl dělat svou práci co nejvíce, měl by vypadat vhodně a jednoduše v celkovém designu.

Interiér obývacího pokoje v moderním stylu, foto

Interiér ve skandinávském stylu

Při vytváření tohoto stylu je třeba mít na paměti, že v něm není žádné bohatství a nádhera, takže obývací pokoj bude vypadat teplý a útulný. Interiér používá jednoduché prvky, žádná domýšlivost, ale zároveň jsou zachovány tóny modernosti.

Jednoduchý dekor se zaměřuje na vytvoření obývacího pokoje pohodlí bez ozdůbek.

Moderní modulární systémy pro obývací pokoj: fotografie a užitečné informace o vlastnostech a funkcích nábytku. Modulární systémy jsou vhodné do bytu s jakýmkoli uspořádáním a zabírají minimum místa.

A v tomto článku můžete vidět ukázky a fotografie moderních skluzavek v obývacím pokoji.

Při zdobení ve skandinávském stylu se používá světlé barevné schéma. Stěny by měly být v jemných pastelových barvách; při výběru nábytku byste měli upřednostňovat přírodní materiály, nejlépe dřevo. Malé akcenty lze provádět v tmavých barvách.

Osvětlení používané v interiéru by mělo být umělé, s použitím matného tlumeného skla.

Interiér moderního obývacího pokoje v bytě, foto

Věnujte pozornost použitým materiálům: všechny jsou musí být přirozené. To platí nejen pro nábytek, ale také čalounění, přehozy, podlaha. Všechno by mělo vypadat přirozeně, to je hlavní princip tohoto stylu.

Průmyslový styl

Interiér moderního obývacího pokoje, foto

V tomto případě mohou stěny v místnosti jednoduše chybět, prostor lze rozdělit na zóny pomocí kontrastních barev a osvětlení. Můžete také použít skleněné příčky.

Interiér obývacího pokoje: fotografie v moderním stylu v soukromém domě

Minimalistický pokoj

Hlavní kombinace v tomto stylu designu je kombinace jednoduchosti a použití minimálního počtu věcí.

Interiér obývacího pokoje 12 m2: fotografie v moderním stylu

Při uspořádání nábytku v obývacím pokoji byste neměli nutit prostor různými židlemi a skříněmi. Nábytek by měl být omezen na minimum.

Židle mohou mít pouze obvyklý tvar a je také vhodné zvážit situaci, aby nábytek mohl plnit několik funkcí nebo mít transformační vlastnosti.

Obývací pokoj v kýčovém stylu

Obývací pokoje vytvořené v tomto stylu často vypadají trochu drsně, ale zároveň jasně, šťavnatě a neobvykle.

Při používání kýčového stylu je třeba vzít v úvahu hlavní pravidlo kombinování několika stylů do jednoho celku. Mohou to být domýšlivé prvky klasiky a jemné drobné věci ze skandinávského stylu.

Zde můžete bezpečně kombinovat různé barvy a tvary. Nábytek může být trochu hranatý, ale v místnosti mohou být kulaté poufy.

Všechny prvky použité v interiéru musí být neobvykle kombinovány, aby přilákaly zájem. Mohou to být jak obrazy, tak ručně vyrobené výrobky.

Podívejte se na fotografii čalouněného nábytku pro obývací pokoj v moderním stylu: je těžké si představit útulný obývací pokoj v moderním stylu nebo podkroví bez útulné pohovky, pohovek a měkkých křesel, že?

Přečtěte si o záclonách do obývacího pokoje zde: podrobně — všechna tajemství výběru tkanin, harmonické odstíny a fotografie nejlepších možností záclon.

Fotografie a ceny rohového čalouněného nábytku pro obývací pokoj najdete na: https://prostilno.ru/mebel/myagkaya-dlya-gostinoj.html

High-tech interiér

Tento styl se vyznačuje použití modulárního nábytku, kovových prvků.

Dobré vědět:  Pomocí horkovzdušných pistolí vytápíte venkovský dům
Odkaz na hlavní příspěvek
Adblock
detector