Podlahy v domě skřípaly: co dělat?

Důvody prolomení

Odborníci poukazují na to, že k podobnému problému dochází v důsledku deformace, ohýbání nebo prověšení stromu, který nevydrží zatížení.

Zdrojem hluku mohou být zpoždění a hřebíky, na které jsou tyto prvky navrstveny.

Důvodem se staly také popraskané desky. Mezi nimi se mohou objevit mezery, a proto dochází k vrzání.

Krytiny z přírodních materiálů

Dřevěný dům má vlastní speciální mikroklima a přirozené větrání. Když se zamyslíte nad otázkou, jaké podlahy by v ní měly být, rozhodněte se, co od nich chcete dosáhnout:

 • estetika
 • vyrovnanost
 • trvanlivost

Nejprve však musíte porozumět technologii jejich zařízení, což vám pomůže vybrat si nejvhodnější volbu pro váš domov. Existují dva hlavní typy podlah:

 • dřevěný
 • beton

Ten se zřídka používá pro dřevěný dům; pro takové konstrukce je méně vhodný. Volba materiálu pro podlahu je však poslední fází, na začátku je nutné rozhodnout o jejích konstrukčních vlastnostech.

Schéma podkladu

Každá podlaha obvykle připomíná strukturu dortu a skládá se z několika vrstev:

 • hrubý
 • hydro a tepelné izolační vrstvy
 • čistý
 • podlaha

Celá tato konstrukce navíc spočívá na nosnících zabudovaných do stěn nebo na nosnících umístěných v horní části sloupků. Současně musí ležet na všech podpěrách a k jejich instalaci se používají dřevěné rozpěrky nebo klíny podle úrovně, jsou upevněny hřebíky.

Dřevěné podlahy se konstruktivně dělí na:

 • singl
 • dvojnásobek

Instalace první se provádí se zpožděním, ale lze ji provést i bez nich. Double Floor — Vyžaduje ukotvení tyčí lebky ke spodní části tyčí. Na nich budou v budoucnu umístěny podkladové desky. Nahoře lze položit izolaci.

Podlahy v dřevěném domě musí být povinné. Plní řadu důležitých funkcí:

 • vytvořte vzduchový polštář (a tím udržujte teplo)
 • tvoří pevný rám
 • jsou základem pro tepelnou izolaci
 • chrání strukturu před zkreslením

Co by to mělo být?

Po zvážení konstrukčních vlastností a struktury stojí za to věnovat pozornost dalším charakteristikám. Jaký je rozdíl mezi dřevěnou podlahou v domě? A co by to mohlo být? Seznam dřevěných podlah je velký a rozmanitý.

 • deska (modřín, cedr, borovice)
 • parkety
 • keramika (pro sanitární oblasti)
 • laminát
 • linoleum

Dřevěná podlaha bude vypadat nejlépe, harmonicky zapadá do celkového stylu a je považována za nejšetrnější k životnímu prostředí. Kromě toho je také jedním z nejteplejších; tento materiál se vyznačuje nízkou tepelnou vodivostí.

Parkety také patří k přírodním materiálům a v dřevěném domě budou vypadat velmi krásně a přirozeně. Může být vyroben z různých druhů dřeva a má dobrý výkon.

Keramické dlaždice — bez toho se v moderním domě neobejdete. Je to nutné v koupelnách, kuchyních, koupelnách nebo saunách. Dlaždice, které mají dobré vodoodpudivé vlastnosti, jsou nepostradatelné pro místnosti s vysokou vlhkostí.

Laminát, jako alternativu k prknům, lze použít také v dřevěném domě. Navenek se velmi podobá přírodnímu dřevu a je docela vhodný pro uspořádání podlahy v ložnici nebo studovně.

Kritéria výběru pokrytí

Odborníci doporučují čtyři hlavní typy podlah, které jsou nejvhodnější pro dřevěné podlahy:

 • pevné prkenné nebo blokové parkety
 • parketová deska
 • laminát
 • korkový obal

Který z nich si vyberete, je na vás. Všechny jsou přirozené a mají dobré výkonové charakteristiky a vyznačují se pouze cenou a vnějším designem.

Poté, co se člověk stal šťastným majitelem soukromého domu postaveného z klád nebo trámů, chce nedobrovolně, aby všechny dokončovací materiály byly výhradně přírodní. To je docela v souladu se stylem dřevěných budov a jejich designovými prvky.

Dobré vědět:  Volba minerální vlny a izolace střechy

Parkety

Přírodní materiály, jako jsou parkety a dřevo, mají tendenci časem vysychat. Pak podlahy začnou vrzat. Budou méně otravní zbytečnými zvuky, pokud zaplníte praskliny grafitovými třískami nebo mastencem.

Možné příčiny pískání

Pokud skřípání zaostává, jsou možné následující důvody:

Šroubování podlahových desek

Sekvence posouvání podlahy:

 • Zpočátku musíte znát tloušťku zpoždění. Toho lze dosáhnout vyvrtáním otvoru v podlaze a změřením délky k základně. Můžete jít opačným směrem — odstranit jednu podlahovou desku. Samořezné šrouby by měly být o 1,5 cm kratší než celková délka podlahové desky a trámů.

Pokud se rozhodnete namísto elektrické vrtačky použít šroubovák, musí být dostatečně výkonný a mít prostornou baterii, jinak se proces opravy značně zpozdí.

Restaurování konvenčních podlahových desek

Ne každý ví, co dělat, když podlaha v bytě skřípne, v případě, že k výrobě takové podlahy byla použita běžná deska.

Dojde k pískání, protože se podlahové desky začnou během načítání ohýbat, protože okolní desky je nijak nedrží.

Co je třeba v tomto případě zabránit tomu, aby dřevěné podlahy skřípěly, je vzájemné upevnění desek.

Budete potřebovat dlouhý vrták, dřevěné hmoždinky a následující sled akcí:

Tloušťka desek a mezery mezi kulatinami

Pokud dřevěná podlaha v bytě skřípá — co dělat, když k tomu dojde při pohybu? K tomu dochází, když je deska příliš tenká nebo vzdálenost mezi kulatinami je nedostatečná.

Rozměry problémové podlahy by měly být odstraněny a porovnány s požadovanými ukazateli. Pokud je rozdíl velmi velký, bude nutné podlahu předělat a zajistit jí mezilehlé desky, aby byla zajištěna dostatečná pevnost konstrukce.

Problém lze částečně vyřešit přidáním dalších podpor mezi zpožděními, ale musíte pochopit, že tento výstup je dočasný.

Budete muset udělat následující:

Výsledek

Je třeba si uvědomit, že položení podlahové krytiny na vrzavou podlahu situaci nezachrání, nepříjemné zvuky nezmizí. V každém případě budou nutná opatření k obnovení podlahy, je lepší to udělat předem.

S ohledem na zvláštnosti materiálu před instalací

Starý povlak může také pískat

Alternativní způsoby

Při přemýšlení o tom, jak odstranit skřípání dřevěných podlah v bytě, se mnoho spotřebitelů rozhodlo použít polyuretanovou pěnu, která si jako prostředek boje proti skřípání dlouho zasloužila důvěru spotřebitelů.

Nalévání pěny do podkladu nezabere mnoho času, nemá nic společného s množstvím práce náročné na práci a umožňuje vám posílit podlahu v bytě po dlouhou dobu.

Pokud podlaha skřípá, není nutné ji otevírat. Na pěnové plechovce stačí vytvořit otvor, jehož průměr odpovídá průměru distribuční trubice.

Klíny lze nainstalovat dvěma způsoby:

 • mezi podlahovými prkny a trámy;
 • do mezer mezi dřevěnými podlahovými deskami.

Při jízdě v distančních klínech mezi podlahovými deskami by vzdálenost mezi nimi neměla překročit 20 cm. Tuto operaci lze provést také dvěma způsoby.

Po prvním jsou mezery rozšířené o dřevěné vložky (klíny) vyplněny tmelem. Po zaschnutí jsou klíny odstraněny a výsledné dutiny jsou také vyplněny tmelem.

Dobré vědět:  Obojek pro kutily: kresby a fotografie + průvodce krok za krokem

Diagnostika: kdy je nutná oprava?

Před rekonstrukcí musí být podlaha zkontrolována

Stůl. Hlavní parametry pro posouzení stavu podlahy.

Na poznámku! Dřevěné podlahové prvky mohou být také poškozeny červotočem. V tomto případě bude také nutné vyměnit desky. Nejčastěji hmyz napadá dřevo, které nebylo ošetřeno ochrannou směsí.

Tyto zpoždění je určitě třeba opravit.

Mezery v podlaze — co dělat?

Co se týče „stalinistů“ …

Dřevěné podlahy

Oprava dřevěné podlahy — foto

Jak opravujete podlahy v domě s dřevěnými podlahami?

Krok 1. Nejprve, jak bylo uvedeno výše, musíte úplně demontovat celou konstrukci staré podlahy a ponechat na svém místě pouze podlahy a nosné trámy. Veškerý odpad musí být okamžitě odstraněn, aby nezasahoval do práce.

Nejprve musíte demontovat podlahu

Materiály potřebné pro práci

Krok 3. Ještě před zahájením prací na instalaci nové podlahy je nutné položit veškerou komunikaci, která může být pod podlahou. Může to být elektrické vedení a vodovodní potrubí.

Komunikace musí být vedena předem

Pomocí laserové úrovně

Instalace nastavitelné podlahy

Další fotografie procesu

Otvory pro šrouby plastové objímky

Průchodky se vkládají do otvorů

Výškově nastavitelná podlaha

Krok 7. Pod každým pouzdrem na kládě musí být umístěna kovová podložka, která neumožňuje, aby se dřevo v průběhu času vymylo vlivem zatížení podlahy. Do pouzdra, které je zašroubováno do spodní prodlevy podpěry, musí být vložen dlouhý šroub.

Pod průchodkami jsou umístěny kovové podložky

Do pouzdra musí být vložen dlouhý šroub

Krok 8. Vyčnívající části plastových pouzder musí být odříznuty.

Přebytečná pouzdra jsou odstraněna

Krok 10. Poté musí být volný prostor mezi zpožděními vyplněn izolačními deskami upravenými podle velikosti. Izolace by měla ležet dostatečně pevně, aby se v budoucnu netvořily studené mosty.

Mezi prodlevami je položena izolace

Materiál musí být dostatečně těsný

Krok 11. Parotěsnou vrstvu lze připevnit k nosníkům pomocí konstrukční sešívačky. Tím bude zajištěno bezpečné uchycení materiálu.

Použitá stavební sešívačka

Mezi překližkou a stěnou by měla být malá mezera

Listy jsou v případě potřeby oříznuty

Krok 13. Překližkové desky musí být přišroubovány k kulatinám pomocí samořezných šroubů v krocích po 20 — 30 cm.

Šroubování překližkových desek

Zkontroluje se rovinnost hotové podlahy

Ceny podlahových desek

Video — Instalace nastavitelné podlahy do paty

Video — Provádění suchého podlahového potěru na dřevěných podlahách

Anton Svistunov Hlavní editor

Autor publikace 10.02.2019

Líbil se vám článek?
Ušetřete, abyste neprohráli!

S ohledem na zvláštnosti materiálu před instalací

Alternativní způsoby

Při přemýšlení o tom, jak odstranit skřípání dřevěných podlah v bytě, se mnoho spotřebitelů rozhodlo použít polyuretanovou pěnu, která si jako prostředek boje proti skřípání dlouho zasloužila důvěru spotřebitelů.

Nalévání pěny do podkladu nezabere mnoho času, nemá nic společného s množstvím práce náročné na práci a umožňuje vám posílit podlahu v bytě po dlouhou dobu.

Pokud podlaha skřípá, není nutné ji otevírat. Na pěnové plechovce stačí vytvořit otvor, jehož průměr odpovídá průměru distribuční trubice.

Klíny lze nainstalovat dvěma způsoby:

 • mezi podlahovými prkny a trámy;
 • do mezer mezi dřevěnými podlahovými deskami.
Dobré vědět:  Svařovací kabely: výběr síly a přípustné prodloužení

Při jízdě v distančních klínech mezi podlahovými deskami by vzdálenost mezi nimi neměla překročit 20 cm. Tuto operaci lze provést také dvěma způsoby.

Po prvním jsou mezery rozšířené o dřevěné vložky (klíny) vyplněny tmelem. Po zaschnutí jsou klíny odstraněny a výsledné dutiny jsou také vyplněny tmelem.

Požadavky na podlahu v dřevěném domě

Nezáleží na tom, z čeho je tato konstrukce vyrobena — cement, beton nebo kámen, musí splňovat následující normy:

 • hygienické a hygienické
 • konstruktivní
 • provozní
 • dekorativní

Všechny podlahové krytiny se dělí na:

 • teplý
 • průměrný
 • Studený

Pro obytné prostory se nejlépe hodí teplé přírodní materiály vyrobené na bázi dřeva, pro sanitární oblasti a kuchyně — střední (dlaždice, linoleum) a pro technické místnosti — studené (beton a kámen).

Důvody prolomení

Než sami odstraníte vrzání dřevěné podlahy v bytě nebo domě, musíte pochopit příčiny zvuků. K pískání dochází v důsledku tření jednotlivých konstrukčních prvků navzájem:

  spojovací prostředky — v průběhu času oslabené, suchá a zploštělá deska se v normálním stavu vzdaluje od kmene, ohýbá se pod váhou uživatele, když se otírá o hřebík / samořezný šroub vydává nepříjemný zvuk;

Vyčnívající hřebík způsobuje při chůzi tvrdé zvuky.

Deska je zdeformovaná a při chůzi kráčí.

Pískání kvůli možným variantám vad zpoždění

Nakonec mohou kmeny nebo trámy hnít v některých oblastech, část promenády k nim připojená se dotýká sousedních desek, které jsou připevněny k částem tyče, která si zachovala prostorovou geometrii.

Důležité! Pokud podlaha skřípí v důsledku toho, že vám desky pod nohama klesají (otírají se o sebe), bude nutná zásadní oprava (demontáž) promenády. Budete muset buď snížit rozteč zpoždění, nebo zvětšit tloušťku desky.

Existuje několik způsobů, jak se pískání zbavit, v závislosti na účelu podlahy (vrchní nátěr z drážkovaných desek nebo hranovaných desek podkladu), jejím provedení a použitém hardwaru (hřebík nebo samořezný šroub).

Zabránění pískání při pokládání dřevěných podlah

Je možné se vyhnout výskytu nepříjemných zvuků z tření dřeva o dřevo nebo kov ve fázi instalace nastupování. K tomu stačí položit absorpční materiál na vrchol kmene a použít technologii nastavitelné podlahy.

Izolace hluku při zpoždění

Domácí řemeslník nemusí demontovat promenádu, pokud odříznete kmeny od hranaté / drážkované desky:

 • zakryjte horní okraj lišty zvukovou izolací;
 • na tyč položte pásy z gumy, netkaného materiálu, podložky z polyetylenové pěny.

Vkládání kmene pomocí zvukotěsné pásky.

Zároveň se dodatečně zlepší akustika stropu a bude zajištěna ochrana proti smáčení.

Nastavitelná technologie podlahy

Bez zkušeností je velmi obtížné přijít na to, proč je podlaha s perem a drážkou nebo podlaha na podlaze pískaná. Výrobci proto vyrábějí nastavitelný podlahový systém, ve kterém je snížena pravděpodobnost zvuků třetích stran:

 • kulatiny jsou namontovány na čepech procházejících tyčí;
 • jsou vyřezány v jedné vodorovné úrovni;
 • vyčnívající část se závitem se odřízne úhlovou bruskou.

Charakteristické vrzání promenády lze tedy eliminovat vlastními rukama dodatečným zašroubováním samořezných šroubů, napěněním vnitřního prostoru pod ním, zaklíněním nebo jinými specifikovanými metodami.

Jste-li mistrem, postupujte podle tohoto odkazu, zaregistrujte se v systému a budete moci přijímat objednávky.

Odkaz na hlavní příspěvek
Adblock
detector