Pohodlné židle do kuchyně: jak vybrat tu správnou a kde koupit | Green-Pages.info

Klasifikace

Židle se liší v závislosti na jejich konfiguraci a používají se pro různé účely.

Materiál

Trvanlivost a vzhled produktu závisí na materiálech použitých při výrobě.

Z nedostatků je třeba poznamenat, že značná hmotnost a složitost skladování, protože tyto modely se obvykle nemohou stohovat.

Na rozdíl od všeobecného přesvědčení není vysoce kvalitní plast nižší než pevnost dřeva. A za cenu, položky s moderním designem mohou dát šanci na jiné materiály. Plast je lehký, nejjednodušší se přenáší z místa na místo a stohuje.

Tyto vzorky jsou nejvhodnější pro plastové a skleněné stoly.

Módní a krásný proutěný nábytek bude vynikající alternativou k plastu. Lehký a šetrný k životnímu prostředí, vyžaduje malou údržbu. Tyto předměty se úspěšně kombinují se stolem ze dřeva, skla, plastu.

Rámy jsou vyrobeny z oceli nebo chromovaného hliníku. Jsou kombinovány s téměř jakýmkoli stolem, vše záleží na designu sedadla a opěradla.

Při nákupu musíte věnovat zvláštní pozornost švům: musí být dobře a elegantně svařeny, jinak existuje riziko, že se nohy „rozdělí“ do stran a základna propadne.

Takové struktury jsou proto těžké, aby se snížila hmotnost, díly, z nichž je rám vyroben, jsou uvnitř duté.

Úložný prostor

Majitelé malých nemovitostí nemají vždy dostatek prostoru k zajištění všech potřebných věcí, takže se musí dostat ven. Podle způsobu umístění a skladování se židle dělí na:

Pro každodenní použití, podle hodnocení, je lepší, když kuchyně hledá stacionární modely, ale pro přijímání hostů bude vynikajícím řešením skládací a stohovatelné předměty.

Hodnocení levných kuchyňských židlí

Podívejte se na těchto 10 modelů židlí:

 1. Empírový styl pro 2 290 rublů.
 2. Axel pro 2 930 rublů.
 3. Romeo za 5 599 rublů.
 4. Hals za 1 990 rublů.
 5. Picasso pro 4 020 rublů.
 6. Hermes za 3 380 rublů.
 7. Ascona Metallic za 1 270 rublů.
 8. Gris pro 2 690 rublů.
 9. Kompaktní pro 2 080 rublů.
 10. Darnie (skládací) za 1 090 rublů.

Výsledek

Hlavním pravidlem je mít na paměti, že si musíte vybrat židli podle svých vlastních potřeb. Pokud jste zvyklí jíst na cestách, neměli rádi svátky, nepotřebujete židle. Funkční klasické židle nebo stoličky jsou v pořádku.

Zvažte velikost a výšku vašich rodinných příslušníků a častých hostů, aby byli všichni pohodlní. Nesmíme zapomenout na velikost místnosti a její design. Nábytek by měl harmonicky zapadat do interiéru a zdobit jej.

Našli jste své perfektní židle? Sdělte nám, jak a sdílet vaše dojmy.

Druhy per

Kuchyňské kliky jsou rozděleny do 4 hlavních typů.

Jak se shodovat podle stylu a barvy?

Styl kuchyně je základním faktorem, který by měl být zohledněn při výběru veškerého vybavení.

Na obrázku je porcelánová výzdoba v klasickém stylu

Pokud jde o stín, můžete jít 3 způsoby:

Fotografie ukazuje bílou kuchyň ve skandinávském stylu s černými prvky

Neobvyklé možnosti designu

Na fotografii je nestandardní verze nábytkového kování

Dobré vědět:  Jak vybrat koše do kuchyně: materiály, odrůdy, tipy pro péči | Green-Pages.info

Jaké jsou úchyty kuchyňské soupravy

Sešívací kliky

Madla zábradlí

Dodáte-li do svého domova eleganci, měli byste věnovat pozornost nejen láskyplně vybranému nábytku nebo záclonám, ale také úchytkám. Jsou klíčem k zdokonalení jakékoli skříňky nebo zásuvky, ale takové kliky vypadají obzvláště krásně na skleněných výrobcích.

Střešní kliky se liší v délce, tloušťce, barvě, takže v neuvěřitelně velkém sortimentu najdete to, co opravdu potřebujete. Všechny střešní nosníky jsou rozděleny do tří kategorií: retro, klasický a moderní design.

Jak vypadají zábradlí?

Při výběru držadel zábradlí byste měli nejprve přemýšlet o tom, ke kterému produktu je připojíte. To je to, co určuje, které pero zvolit a v jakém stylu. Chromové kolejnice dodají vašemu nábytku eleganci a styl, takže je pohodlnější používat.

Keramické kliky

Moderní technologie se již neomezují pouze na běžné kovové kliky. V dnešní době se keramické rukojeti z příslušenství stávají velmi módní, které mají oproti jiným držadlům řadu výhod.

Jaký je důvod popularity těchto kotců?

Další plus keramických per je jejich cena. I když si vyberete exkluzivní modely, budou stále stát penny.

Šatonová pera

Takové příslušenství není samozřejmě pro každého. Ti, kteří milují minimalismus nebo modernismus, pravděpodobně nebudou chápat půvab půvabných per vykládaných drahokamy. Zároveň si milovníci klasiky nebo baroka budou moci takové originální doplňky ocenit.

5 pravidel pro výběr per

Bez ohledu na to, zda si vyberete hotovou kuchyňskou soupravu nebo si objednáte vlastní kování, musíte si detaily pečlivě vybrat.

Samozřejmě se podíváte na design a materiál úchytů, ale existuje několik „jemných“ pravidel, která vám pomohou vybrat pohodlné i stylové doplňky.

Druhy per

Na dnešním trhu kuchyňských doplňků existuje široká škála předních kování, která vyhovují široké škále stylů a požadavků. Při výběru je důležité nedělat chybu, protože na tom závisí trvanlivost a snadné použití kování.

Svorky

Nejběžnější varianta kování. Mohou mít tvar písmene U, některé modely jsou prezentovány ve formě půlkruhu. Použití sponek je velmi snadné. Vhodný pro jakýkoli kuchyňský set, hlavní věcí je vybrat vhodný design a materiál pro výrobu.

Spolehlivost a pevnost držáků držadel je dosaženo díky upevnění na speciálních šroubech. Výrobky jsou upevněny na fasádách a koncích velké plochy, kde budou vypadat harmonicky a nejúčinněji plní svou roli.

Z mínusů je třeba poznamenat, že závorky vyžadují při otevírání dveří více úsilí, proto by se při výběru modelu mělo mít na paměti, že velikost a hmotnost držadel by měla být přímo úměrná hmotnosti křídla dveří.

Vestavěný (malta)

Zvláštností vestavěných modelů je to, že téměř nevyčnívají za fasádu nábytku. Jejich výhody spočívají ve zvýšené funkčnosti, protože pomáhají získat nejrychlejší přístup k obsahu skříní nebo zásuvek.

Řezané rukojeti se prodávají v široké škále, mají různé vzory: výrobci nabízejí modely jakékoli barvy, stylu a konfigurace. Zároveň nebude obtížné najít vestavěné armatury za přijatelnou cenu.

Dobré vědět:  Jak si vybrat ten správný obraz do kuchyně: důležité body | Green-Pages.info

Nevýhoda zadlabacího typu je složitost instalace: je poměrně obtížné nainstalovat rukojeť bez hlavního a speciálního vybavení.

Tlačítka

Tato pera mají různé vzory a tvary. Díky svému neobvyklému vzhledu se mohou stát vrcholem interiéru, zdůraznit pohodlí a domácí atmosféru prostředí.

Bohužel mají tlačítka krátkou životnost díky jejich nespolehlivému upevňovacímu mechanismu.

Zábradlí

Jedná se o trubkovitou strukturu připevněnou ke dveřím skříně nebo zásuvky pomocí konzol namontovaných na opačných koncích. Navenek se podobají úchytkám svorek, ale jsou pohodlnější k použití.

Profil

Minimalistické hliníkové profily jsou ideální pro moderní kuchyni. Profil kliky je v podstatě vybrání namontované na horní nebo spodní straně fasády nábytku. Skříně nebo zásuvky vybavené takovými držadly se velmi snadno používají.

Profilová verze může být umístěna po celé délce fasády a také může mít kratší délku. Modely jsou k dispozici v různých tloušťkách a tvarech — kulaté, hranaté nebo rovné.

Nevýhodou integrovaných kuchyňských držadel je, že mají krátkou životnost.

Dotykový displej s LED podsvícením

Kování je vyrobeno ze speciálního plastu, který má matný povrch, který jemně rozptyluje světlo. Dotykové modely pracují na jednoduchých bateriích. Samotný napájecí zdroj je skrytý uvnitř fasády pomocí oboustranné pásky.

Zářící modely jsou dvou typů: v prvním případě je osvětlení nasměrováno ven, ve druhém světlo přichází zevnitř a krásně osvětluje fasády.

Jiné typy držadel

Kromě hlavních typů nábytkových kování existují i ​​neobvyklé modely. Takové nestandardní možnosti se nepoužívají na celé náhlavní soupravě, ale například na ozdobení jednotlivých kusů nábytku: příborníku nebo skříně.

Některé typy produktů s jedinečným designem:

Existují také docela neobvyklé modely, například ve formě příborů, různých zvířat, rostlin — nejdůležitější je vybrat je v souladu se stylem kuchyně.

Kuchyňské čelní strany bez držadel Tip on

V poslední době si stále více získávají oblibu kuchyňské fasády bez vybavení. Tento mechanismus se nazývá Tip. S tímto systémem můžete jednou rukou otevřít dveře nebo zásuvku.

Systém Push to open má podobný mechanismus: když stisknete na přední straně, zařízení automaticky vytáhne zásuvku nebo mírně otevře dveře skříně.

Instalační pravidla

Při vlastní montáži kuchyňské soupravy je nutná instalace armatur pro vlastní potřebu. S takovou instalací nejsou žádné zvláštní problémy, ale za účelem přesného a bezchybného připojení úchytů na fasády skříní a zásuvek je třeba vzít v úvahu některé nuance.

Před instalací je nutné vyzkoušet kování pro budoucí umístění, abyste se ujistili, že to nenarušuje plné otevření dveří a neblokuje sousední skříně nebo skříně.

K instalaci hardwaru budete potřebovat následující nástroje:

 • vrták s vrtákem, jehož průměr je 4-5 mm;
 • tužka a pravítko;
 • náměstí;
 • šroubovák;
 • v případě skleněné fasády se vyžaduje diamantový vrták.
Dobré vědět:  Úzký design kuchyně: nejlepší nápady a užitečné triky | Green-Pages.info

Doporučuje se předem připravit šablonu z lepenky, ve které budou vyříznuty otvory pro upevnění. Bude tedy pohodlnější vypočítat budoucí místo instalace.

Postup instalace je následující. Měříme šířku fasády. Odečteme hodnotu vzdálenosti středu od získaného výsledku a zbytek rozdělíme na polovinu.

Z postranního okraje fasády odložte výslednou hodnotu + vzdálenost od středu. Ústup z horního nebo spodního okraje povrchu je 3-5 cm.

Ve vyznačených bodech vyvrtáme otvory o průměru 4–5 mm. Doporučuje se provádět práce na přední straně fasády, protože při vrtání ze zadní strany se mohou na povrchu objevit praskliny nebo třísky.

K fasádě připevňujeme šroubení.

Odrůdy

Přední ozdobné prvky

 • pera;
 • lemovací materiály;
 • háčky;
 • ozdobné krycí vrstvy;
 • zámky.

Řezané rukojeti jsou kulaté, oválné, obdélníkové. Pro jejich instalaci se na fasádě kuchyňské zásuvky vyřízne otvor, jehož tvar je určen modelem modelu. Hlavní výhody úchytů jsou: kompaktnost, stylový vzhled, úspora místa.

Pera jsou kompatibilní se všemi styly. Část je upevněna šroubem a nohou, které mají jediné připojení k přední části kuchyňské linky. Tento kus hardwaru je vyroben ve formě plochých nebo objemových geometrických tvarů: kruhy, ovály, koule, kostky.

Moderním designovým řešením je úplná absence viditelných držadel. Oživení lze dosáhnout pomocí technologie, která vám umožní otevřít dveře stisknutím.

Nábytkové nohy

Kuchyňské nastavitelné plastové nohy Kovové podpěry Podstavec

Střešní kolejnice

Vodorovná kolejnice Vertikální Suspenze

Tlumiče

Průvodci

Typy zatahovacích struktur jsou uvedeny v tabulce.

Ocelové žlaby, na nichž jsou krabice upevněny, se pohybují válečky pokrytými gumou nebo plastem, aby se snížil hluk.

Nejjednodušší a nejlevnější varianta

Vytvoří více hluku, maximální zatížení až 20 kg, neúplné otevření zásuvky

Mechanismus druhé generace oblíbený mezi profesionálními výrobci nábytku

Maximální zatížení do 60 kg. Odolné, tiché, plné otevření zásuvky

Kovové boční stěny na vodicích válcích

Jednoduchost, přesnost instalace

Maximální zatížení až 25 kg, při jízdě žádný hluk

Nejpokročilejší systém dosud založený na kuličkových vedeních skrytých v kovových bočních stěnách.

Zatížení 65-80 kg, hladkost, nehlučnost při otevírání, moderní design, plné otevření, snadná instalace, seřízení.

Váleček Míč Metabox Tandembox

Závěsy

Skrytý Režie Smyčkové transformátory Samozavírací

Zdvihací mechanismy

Jarní výtah Pneumatický plynový výtah

Koše

V moderních kuchyňských sestavách jsou stále více rozšířeny nákladní mechanismy se síťovou strukturou pouzdra, které jsou připevněny k fasádám. Posuvné úzké koše jsou rozděleny do několika úrovní, což vám umožní pohodlné umístění:

 • lahve;
 • ručníky;
 • čistící prostředky;
 • nádoby na sypké produkty;
 • kuchyňské spotřebiče;
 • nádobí.

Cargo je název společnosti, která byla jednou z prvních, která začala vyrábět různé typy zatahovacích sítí, ale nyní se slovo „náklad“ používá k označení podobných produktů od jiných výrobců.

Odkaz na hlavní příspěvek
Adblock
detector