Pool blokování pro svépomoc v zemi: jak sestavovat recenze

Výběr optimální velikosti a umístění

Volba umístění do značné míry závisí na přání majitele. Mnoho lidí si za domem, nedaleko rekreační oblasti, zřídilo bazén. Při výběru místa je to ale důležité zvážit některé faktory. A to:

Zemní práce a mísa

Jakmile je jáma připravena, můžete začněte vyrábět misku budoucí fond. Tato fáze práce zahrnuje následující činnosti:

Stručně o stavbě

Proces stavby betonových bazénů z bloků není tak snadný, jak si někteří lidé myslí. Někteří lidé si jako stěny zvolí betonové prstence, ale to také nezjednodušuje úkol. To je způsobeno následujícími vlastnostmi takové práce:

Stavba bazénu z bloků vlastními rukama tedy není příliš jednoduchý úkol. Navzdory tomu stojí za to na chvíli tvrdě pracovat.

Design

Zvažte následující podrobnosti:

Jakmile jsou v plánu promyšleny všechny výše uvedené nuance, můžete přímo pokračovat v práci..

Příprava nadace

Spodní betonáž a instalace základny

Při přípravě roztoku je nutné použít méně vody než obvykle. Výsledkem je polosuchá směs. Jeho hlavní výhodou je, že doba zrání je výrazně zkrácena. Často je to jen 7-10 dní místo 28 dnů.

V závislosti na přísadě musíte po nalití počkat 4 až 10 dní. Jakmile beton získá požadované vlastnosti, můžete začít stavět zdi.

Zdivo

Ve většině případů jsou stěny postaveny v jedné řadě bloků. Vzhledem k tomu, že tyto výrobky jsou poměrně masivní, snadno vydrží množství vody, které bude v bazénu.

První dvě vrstvy bloků musí být umístěny na běžný betonový roztok s vodoodpudivými vlastnostmi. Pokud jde o třetí řadu, je nejlepší ji posílit. V tomto pořadí musíte pokračovat až do konce stavby zdi.

Tvarovky mohou blokům umožnit získat větší tuhost a odolnost vůči množství vody v bazénu. Proto neexistují žádné jiné metody pro konstrukci stěn hydraulických konstrukcí takového plánu.

Hydroizolace

Hydroizolace bazénu by měla být provedena stejným způsobem, jako se tato práce provádí ve vztahu k základům. Nejjednodušší je použít nátěrový materiál. Stačí jej nanést na vnější stěnu konstrukce, po které stačí počkat, až zaschne.

Lze také použít filmový hydroizolační materiál, ale v tomto případě stojí za výběr nejkvalitnějších a nejdražších produktů. To je způsobeno skutečností, že provozní podmínky bazénu jsou poměrně obtížné.

V případě, že se půda spíše zvedá, je nutné před hydroizolačními pracemi vyplnit na stěnách kovovou sektu. Z výše uvedeného lze omítnout malou vrstvou malty.

Typy bloků

K dnešnímu dni se používají různé typy bloků k vytvoření fondu s jejich pomocí. Nejprve to platí pro takové typy materiálů (nepočítáme s pěnovými bloky, protože stěny ponořeného bazénu by měly být co nejpevnější):

 1. Betonové bloky.
 2. Pórobetonové bloky.
 3. Bloky škvárové (o blocích škvárových bloků níže)
 4. Rozšířené hliněné bloky.

Výběr materiálu pro stavbu stěn by měl přímo záviset na provozních podmínkách, klimatických faktorech a dostupnosti příslušných finančních zdrojů.

Zdobení

Místo dlaždic a tmelů se někdy používá speciální fólie z PVC. Jedná se o materiál vyztužený skleněnými vlákny. Vzhledem k tomu, že se prodává pouze v hotové formě, takový produkt nemusí vždy odpovídat konfiguraci bazénu.

Užitečná videa

Ve videu níže se naučíte, jak si vlastními rukama vyrobit bazén z levných betonových bloků pro letní sídlo.

Tipy pro výběr umístění vašeho bazénu

Uspořádaná struktura by měla na jedné straně zdobit letní chatu a na druhé straně by na ní neměla kazit půdu. Potřísnění bazénu je nevyhnutelné.

Nadměrná vlhkost může rychle změnit území panství na bažinu a zničit všechny stromy a výsadby kolem vlastní umělé nádrže.

Čím méně keřů a stromů kolem, tím lépe. Absence stínování z korunky znamená rychlejší ohřev vody. Navíc jejich kořeny dosáhnou vlhkosti a nevyhnutelně rozdrtí boky bazénu v jejich cestě.

Dobré vědět:  Jaké jsou šatny v domě nebo bytě?

Kromě toho musí být vybaven co nejblíže „zdroji“ vody — vodovodnímu kohoutku nebo přírodní nádrži.

Velikost bazénu závisí na osobních preferencích majitele chaty. Někdo potřebuje ráno ke koupání jednu dráhu 2,5×5 metrů, jiný potřebuje malou nádrž s „pláží“ pro uspořádání lehátek.

Optimální hloubka je 1,4–1,5 metru. U malých dětí je však lepší misku zmenšit. A pokud máte v plánu umístit vedle něj skluzavku nebo odrazový můstek, pak by se naopak měl prohloubit nejméně o 2,5–3 m.

Výběr místa pro vybudování bazénu

Pro zjednodušení údržby vestavěného fondu, již ve fázi plánování, zvažte následující body:

Výběr mísy: koupit hotovou nebo si to udělat sami?

Typy hotových misek: plastové a kompozitní

V prodeji jsou dva typy hotových misek: plastové a kompozitní. Princip jejich instalace je naprosto stejný. Liší se pouze technické vlastnosti materiálů.

Plastová mísa vyžaduje vnější izolaci stěn bazénu

Kompozitní mísy jsou vyrobeny ze skleněných vláken, které se nebojí mrazu ani tepla

DIY mísy

Mísa vyrobená z bloků z polystyrenové pěny se díky lehkosti materiálu snadno sestavuje a dokonale udržuje teplotu vody

Je možné vytvořit celou misku z betonu, včetně stěn, ale to vyžaduje dlouhou dobu a hodně práce s instalací bednění a nalitím.

Vlastnosti blokových fondů

Pokud se rozhodnete na svém webu vytvořit písmo, musíte se ještě před zahájením návrhu seznámit s vlastnostmi složité struktury:

Konstrukce bazénu vyžaduje precizní design, který je nejlépe svěřen odborníkům.

Typy fondů bloků

Na první pohled se bazény liší tvarem, velikostí a designem. Ve skutečnosti existuje mnoho nuancí, které pomáhají rozdělit písmo na typy.

Podle typu recirkulace vody jsou blokové bazény dvou typů:

Ve skimmerových vanách je voda filtrována speciálním zařízením zvaným skimmery. Úroveň zrcadla je vždy pod horními okraji po stranách asi o 20 cm.

U přepadového bazénu se vodní zrcadlo shoduje s úrovní po stranách. Čištění probíhá přetékáním zásobníků do speciální skladovací nádrže. Odtud je voda odeslána k filtraci.

Podle typu instalace jsou bazény rozděleny do 3 skupin:

 • pohřben;
 • částečně pohřben;
 • povrchní.

Všechny skupiny bazénů jsou vhodné pro venkovní instalaci. Uvnitř budovy je jakékoli písmo umístěné v suterénu. Pokud výška základny nestačí, miska se prohloubí. U vysokého suterénu jsou pod písmeny umístěny podpěry.

Jak vytvořit blok bloků vlastními rukama

Proces výstavby se skládá z několika složitých etap. Všechno začíná designem, kde jsou diskutovány všechny nuance. V budoucnu bude téměř nemožné změnit design písma.

Návrh a výpočet

V této fázi je vypracován podrobný plán výstavby budoucího písma z bloků. Umožní vám to realisticky posoudit možnost implementace nápadu, provést odhad.

Během návrhu se počítají následující body:

Když je v projektu vše pečlivě promyšleno, bude mnohem snazší vytvořit z bloků pool.

Kopání jámy

Příprava polštáře pro založení

Současně s uspořádáním polštáře jsou položeny trubky pro vypouštění vody z bazénu. Komunikace je napojena na kanalizaci. Pro lepší odtok vody z bazénu jsou potrubí vedena ve sklonu 2 cm / 1 m. směrem k drenážní studni.

Posílení

Spodní betonáž

Zdi budovy

Hydroizolace

Oteplování

Ohřev velkého objemu vody je drahý. Tepelná izolace pomáhá snižovat tepelné ztráty. Pokládá se bezprostředně po hydroizolaci. Mísy vyrobené z bloků jsou izolovány deskami z expandovaného polystyrenu.

Materiál má vysokou hustotu, je odolný proti vlhkosti, teplotním extrémům a není konzumován hlodavci. Desky jsou připevněny ke stěnám bloku ve dvou vrstvách. Spoje se nesmí překrývat, aby se zabránilo vzniku studených mostů.

Dokončování

Video ukazuje podrobné fáze výstavby bazénu:

Závěr

Je těžké postavit bazén z bloků vlastními rukama, ale vydrží několik desetiletí. O písmo se musí pravidelně starat, voda nesmí kvést a musí být včas provedeny hygienické postupy.

Příklad stacionárního venkovního bazénu

Bloky z expandovaného polystyrenu jsou velmi vhodné pro stavbu bazénu. Jsou lehké, rychle se montují, snadno se s nimi manipuluje a dobře drží teplo.

Dobré vědět:  Stavebnice modelů pro dospělé

Pokud plánujete vybudovat velký bazén, stojí za zvážení proveditelnosti použití rypadla. Je docela možné, že náklady budou srovnatelné s platy bagrů, ale mnohem rychlejší.

Dno jámy je vyrovnané a pokryté drceným kamenným polštářem, jehož výška je asi 30 cm. Konstrukce je dobře zhutněná. Na něj bude namontován betonový potěr.

Abyste mohli plavat v bazénu i v chladném období, musíte zajistit dobrý systém ohřevu vody. O tom se můžete dozvědět v našem článku: https://aqua-rmnt.com/kanalizaciya/bassejn-s-podogrevom-roskosh-i-komfort-svoimi-rukami.html.

Pro kompetentní uspořádání základny pod bazénem je na betonový podklad položena hustá geotextilie, na kterou je namontován polštář z extrudované polystyrénové pěny

K dokončení bazénu se používá speciální fólie. Je položen po celé ploše konstrukce. Poté, co je mísa obložena materiálem, jsou na spojích pásů provedeny svařované švy

Je také možné (nebo spíše dokonce nutné) umístit nad bazén speciální „střechu“ — baldachýn. Více se o tom můžete dozvědět na webových stránkách diz-cafe.com v článku „Pavilon pro bazén pro kutily: stavění„ střechy “z polykarbonátu.

Instalace betonového bazénu

Vzhledem k tomu, že práce s betonovou směsí je známa většině stavitelů, je odlitek z tohoto materiálu považován za nejdostupnější alternativu pro vlastní výrobu. Ale nelze to nazvat jednoduchým a snadným.

Jáma, písek a štěrk

Zásyp začíná odtokovou studnou. Je jednoduše naplněn sutinami a utěsněn v jedné rovině s povrchem dna jámy. Poté je dno pokryto vrstvou písku a štěrku. Ve stejné fázi byste měli zvážit vlastnosti instalace odtokových konstrukcí atd.

Nejprve se na dno umístí vrstva písku o tloušťce asi 20 — 30 cm, která je opatrně a rovnoměrně utlačena. Poté se na vrchol umístí 10 cm štěrkový polštář, který by měl být také podbitý.

Betonování dna bazénu

Po instalaci komunikací můžete začít lití dna betonem.

Směs může být připravena samostatně podle následujícího receptu:

 • 625 kg písku;
 • 325 kg cementu;
 • 1250 kg drceného kamene;
 • 170 litrů vody.

V prvním případě se nejprve nalije vrstva betonového potěru o tloušťce 5 cm. Poté je nahoře namontována vrstva výztuže, která je nalita další vrstvou potěru.

Někteří mistři doporučují snížit čas a úsilí pomocí možnosti druhé výplně. V tomto případě je nejprve namontována výztuž, která je instalována v určité vzdálenosti od polštáře z písku a štěrku pomocí podpěr (vhodné jsou kusy cihel).

Bednění a výplně stěn

nyní musíte udělat bednění, aby byly stěny bazénu vyrobeny z betonu. to vyžaduje desku o průměru 30 mm. Okamžitě se ujistěte, že existují montážní otvory, do kterých bude instalováno vybavení bazénu.

Pro zlepšení přilnavosti čerstvé malty k již položenému betonovému podkladu je nutné podklad před zahájením prací navlhčit. Ze stejného důvodu se do roztoku pro první vrstvu stěnové výplně přidá hliníkový prášek.

Bednění by mělo být dodatečně vyztuženo výztuhami. Jsou vyrobeny z dřeva 50 x 50 mm. Žebra jsou od sebe vzdálena přibližně 500 mm. Pokud se předpokládá provedení stacionárního schodiště z betonu, musí být bedna pro něj vyrobena samostatně.

Předem se také provádí vyztužení, které je nutné, aby betonové stěny bazénu získaly další pevnost. Kovové tyče se instalují bezprostředně po nalití první vrstvy, než beton stihne vytvrdnout.

Poté se beton nalije ve vrstvách, tloušťka každého z nich je asi 150 mm. Asi po čtyřech dnech bude beton dostatečně tvrdý, aby odstranil bednění.

Hydroizolace a konečná úprava

Po úplném zaschnutí betonu lze pokračovat v práci. Nejprve se provedou hydroizolační práce. Někteří mistři považují za nutné izolovat pouze takzvané studené spáry, jiní doporučují pokládat vrstvu hydroizolace po celé ploše mísy bazénu.

Dobré vědět:  Plynové topení v soukromém domě

Na konci dokončovacích prací musíte počkat trochu více času, aby lepidlo mělo čas dobře zaschnout. Poté můžete bazén naplnit vodou, abyste zkontrolovali kvalitu jeho výroby a fungování zařízení.

Bazén pro kutily v zemi krok za krokem, s fotografií

Chcete-li v zemi vybudovat bazén, musíte dodržovat některá doporučení.

 • Před stavbou se rozhodněte o velikosti a tvaru bazénu. A také s typem půdy a rozlohou území.

 • Připravte si šablonu pro návrh budoucího bazénu a potřebné materiály pro stavbu.
 • Na zemi vyznačte obrysy a určete plochu, kterou chcete odvodnit.

 • Pomocí šablony začněte kopat otvor, jehož základna by se měla svažit směrem k odtoku. Jáma by měla být větší než samotný bazén o šířku 0,5 ma hloubku 40 cm.

 • Před betonáží jámy položte odtokové potrubí a odtokové potrubí se sklonem.

• Pokračovat v betonování dna a stěn. Nasypte písek na dno a zhutněte jej.

Dále přidejte štěrk a pěch. Nalijte betonový roztok 10 cm, položte výztuž ze řetězu a znovu vyplňte betonem.

Současně betonujte stěny.

Namontujte bednění a stěny vyztužte drátěným článkem. Ve spojích mezi stěnami a dnem by neměly být žádné mezery.

Zdivo můžete vyrobit z betonových bloků, jak je znázorněno na fotografii

• Nechte beton zaschnout, odstraňte bednění, obklady nebo mozaikové stěny a dno.

Dekorace bazénu v zemi

Zdobíme pozemek vedle bazénu

Nedoporučuje se vysazovat mnoho výsadby v blízkosti bazénů, aby do nich listí nespadalo. Vodu v bazénu měňte každé 3 týdny nebo dříve, jakmile se ucpe.

Můžete vyzdobit rybník dlaždicemi a zasít vedle něj trávník, na kterém jsou umístěna lehátka se stoly. Umístěte tobogány pro děti.

Stavíme bazén vlastníma rukama

Výběr sedadla

Před vybudováním bazénu musíte vybrat vhodné umístění. V tomto případě musíte vzít v úvahu mnoho parametrů, zde jsou hlavní:

Potřebné nástroje a materiály

Bez nich se také neobejdete. Kromě toho musí být celá souprava smontována, než se rozhodnete postavit bazén v zemi vlastními rukama. Sada se skládá z následujících nástrojů a materiálů:

Poslední nástroj v seznamu je potřebný k utlumení fondu v zemi. Když máte všechny tyto nástroje a materiály, můžete si v zemi postavit bazén vlastníma rukama, který vám bude sloužit mnoho let a stane se hlavní výzdobou místa.

Měření

Chcete-li vytvořit dobrý bazén s vlastními rukama v zemi, musíte přesně provést všechna měření. Kromě toho je velmi důležité zvolit optimální tvar vašeho webu.

Při výběru rozměrů musíte jako základ vzít počet lidí, kteří budou plavat v bazénu, který chcete postavit vlastními rukama. Pokud mluvíme o optimální hloubce, pak je to asi 150-170 centimetrů.

Pro děti bude čtvercový bazén o stranách 800 cm víc než dost. Jeho hloubka je samozřejmě vhodná. Ve skutečnosti to bude brouzdaliště a jeho konstrukce nezabere mnoho času.

Hlavní práce

V srdci nádrže, kterou jste se rozhodli postavit vlastními rukama v zemi, bude písková vrstva. Nemusí to být velké. Dost 20 centimetrů. Navíc musí být pečlivě podbíjeno.

Membrány mohou snadno pokrýt celou jámu. Navíc, pokud se rozhodnete postavit konstrukci pomocí svých vlastních rukou, nemůžete ztrácet čas ani utěsňovat spáry.

Nicméně, aby si mohli v zemi postavit základovou jámu vlastními rukama, většina si vybrala střešní materiál. Důvodem je jeho široká dostupnost a nízké náklady.

Nádrž a jímka musí být spojeny odtokovým potrubím. Je to ona, která musí být vybavena ventilem. Chcete-li vybudovat vysoce kvalitní odvodnění vlastními rukama v zemi, musíte nejprve nalít vrstvu štěrku. To bude víc než dost.

Jediná věc, kterou je třeba vybudovat pro bazén v zemi, je skimmer nebo přepadový systém. Je to ona, kdo bude zodpovědný za minimální úroveň čištění vody, která bude stačit na to, aby celý systém fungoval normálně.

Odkaz na hlavní příspěvek
Adblock
detector