Praní prádla: nářadí a rady | Green-Pages.info

Základní pravidla

Hlavní problémy, kterým čelí majitelé vlněných oděvů:

  • srážení,
  • deformace,
  • ztráta měkkosti a barvy,
  • žloutnutí bílých vlněných výrobků,
  • cívky.

Pro praní vlny není tolik pravidel. Musíte pouze dodržovat doporučenou teplotu vody, vybrat si dobré produkty, jemně vytlačit a vysušit:

Důležité! Vlna by se měla prát samostatně. Přitom se vlákna uvolní a přilnou k výrobkům vyrobeným z jiných materiálů a je obtížné je čistit.

Ruční mytí

Ruční oděvy z vlny na mytí rukou je lepší než praní v pračce, zejména u jemných vlněných oděvů: Angora, mohair, alpaka.

Vlna absorbuje vlhkost, takže do umyvadla nalijte dostatek vody, aby se oděv dobře protáhl. Voda je teplá, ale ne teplejší než 35 stupňů. Během praní by se teplota neměla měnit — častěji je vyměňujte za čerstvou.

Lidové léky

Další účinnou lidovou metodou je drcená křída. Budete potřebovat 1 kg na 3 litry vody. Namočte nažloutlý vlněný oděv do roztoku a poté jej vyperte. Plátno bude bělit.

Několik tipů

Nestačí správně umýt a vysušit vlnu. Tyto výrobky vyžadují pečlivější péči:

To je všechno o umývání a péči. Postarejte se o své vlněné výrobky a získejte obdivné pohledy.

Mýdlo, tekutina nebo prášek?

Je lepší nejprve nakoupit malá balení 500 gramů prášku «na vzorek», a poté, až se ujistí o jeho pozitivních kvalitách, zásoby na velkých, úsporných obalech o hmotnosti 3-5 kg.

Zlatá pravidla pro mytí dětské oblečení

Aby nedošlo k tomu, že dětské oblečení ztratí tvar a barvu, je nutné při praní dodržovat několik „zlatých“ pravidel.

Babiččina tajemství praní dětského oblečení

Skvrny od šťávy za žádných okolností mýdlo okamžitě. Namočte je do roztoku kyseliny citronové nebo jablečného octa. Až po zbarvení skvrny může být dítě zasláno na pravidelné mytí.

Dítě pletené čepice a pletené halenky se dobře umývají dětským šamponem a opláchnou se slabým roztokem jablečného octa.

A samozřejmě, podívejte se na speciální odznaky na oděvech, o kterých jsme již psali v článku Rozluštění odznaků na oděvech při praní.

Pokud opláchnete dětské spodní prádlo — prostěradla, polštáře, plenky ve slabém roztoku manganistanu draselného a poté usušíte na vzduchu, bude textilie nasycena kyslíkem a vůně svěží.

Pravidla vždy dodržovat

Následující pravidla vám pomohou vyhnout se poškození vašeho barevného oblečení:

Špičkové nástroje, které odborníci milují

Nejprve věnujte pozornost nejen účinnosti prášku, ale také bezpečnosti. Níže jsou uvedeny léky, které plně splňují tato kritéria:

Do bubnu stroje nevkládejte syntetické nebo přírodní materiály. Faktem je, že syntetika velmi často mizí, protože mají velmi bohaté barvy, na rozdíl od bavlny, lnu atd.

Jaké léky si vybrat?

Pokud je prádlo během praní zbarveno bílé, můžete zbytečné skvrny na tkanině odstranit běžným rozpouštědlem. Při nákupu věnujte pozornost bílé značce na obalu.

Alternativně můžete použít aktivní kyslíkové bělidlo. Další rozpočet je „bělost“. Je třeba si uvědomit, že při neustálém používání může vážně ničit věci.

Pro barevnou hmotu, která postupem času zbledla, existují i ​​jiné prostředky. Všechny jsou označeny barvou. Tyto korejské odstraňovače skvrn jsou považovány za jeden z nejúčinnějších. to Oxi Clean a Paracle.

Pokud používáte jakýkoli obnovovač odstínů, nezapomeňte oživit barvu pomocí ochranných prostředků (obinadla a gumové rukavice).

Pokud některá část skříně pro ni získala necharakteristický odstín, umyjte předmět nejvýše třikrát. Toto pravidlo platí také pro vroucí oděvy, jinak nebudou vhodné k nošení kvůli dezintegrovaným vláknům v tkanině.

Co je suché praní

Jako čisticí prostředky mohou být použity následující látky: mastek, škrob, piliny, soda, křída, lepicí páska, mouka, písek.

Tyto látky nemohou poškodit látky a dobře absorbovat prach, mastnotu a nečistoty.

Prádlo označené „pouze suché čištění“ myjeme ručně

Při čištění postupujte podle tohoto algoritmu:

Pokud lze na ramínko zavěsit oblečení, použijte je.

Chemické čištění doma

Díky speciálním čisticím prostředkům můžete doma zajistit profesionální čištění oděvů.

Používáme pračku.

Pokud má vaše pračka funkci sušení, využijte tuto příležitost.

V železářství se za tímto účelem prodávají speciální soupravy. Sada se skládá z čisticího prostředku, síťového sáčku a speciálních mokrých ubrousků. Souprava také obsahuje pokyny, jak ji používat.

Umyjte žínku čisticím roztokem, vložte ji do sáčku s oblečením a vložte do bubnu.

Spusťte program a počkejte na jeho dokončení. Vyjměte oblečení z bubnu a jemně jej otřete kartáčem. Poté položte předměty na sucho.

Používáme dostupné nástroje.

Jak vidíte, v oděvech na chemické čištění není nic složitého, pouze dodržujte během postupu určitá pravidla.

Stanovení teplotních podmínek

Před mytím rukou zkontrolujte štítek na oděvu. Štítek uvádí základní doporučení pro péči o věc, včetně optimální teploty vody.

Pokud štítek neexistuje, zaměřte se na typ materiálu. K praní přírodních tkanin (len a bavlna) používejte vodu o jakékoli teplotě. Takové věci se nedeformují a dobře snášejí praní.

Praní přírodního hedvábí a vlny při teplotě + 30… 40 ℃. Pro viskózu je nejlepší volbou studená voda, ne teplejší než +30 ℃.

Pro věci vyrobené ze syntetických materiálů a kombinovaných materiálů je vhodná teplota vody + 40 … 50 ℃.

Funkce mytí jemných předmětů

Některé věci vyžadují zvláštní péči. Ruční mytí se doporučuje pro kašmír, hedvábí, šifon, krajky, vlnu (zejména ručně pletené), dětské oblečení a plenky.

Kromě jemných textilií se předměty s tuhým tvarem (pláště, bundy, džíny), výrobky s mastnými skvrnami z petroleje, benzínu nebo oleje, jakož i boty, zejména semišové tenisky, omývají rukou.

Jak ručně prát spodní prádlo

K šití spodního prádla se používají jemné materiály a krajky. Chcete-li zabránit tomu, aby produkt během praní ztratil svůj původní vzhled, postupujte podle některých pravidel:

  • použijte malé množství mycího prostředku a studené vody;
  • vyhnout se silnému tření;
  • po praní prádlo neotáčejte ani protahujte.

Chcete-li odstranit všechny nečistoty, předběžně namočte prádlo do roztoku sody a smíchejte 1 polévkovou lžíci. l. soda a 3 litry vody. Použijte ocet pro bavlněné předměty.

Jak prát spodní prádlo: naplňte umyvadlo vodou při doporučené teplotě a rozpusťte prací prostředek. Složte věci a nechte 5-10 minut. Poté je přeneste do misky čisté vody a opláchněte. Zmáčkněte a nechte zaschnout.

Praní spodní bundy

Výrobci spodní bundy doporučují svrchní oděv na mytí rukou. Pomůže to zachovat jeho tepelně izolační vlastnosti a estetický vzhled.

Používejte pouze tekutý prací prostředek a vodu při teplotě uvedené na štítku.

Postupné pokyny pro praní svrchní bundy:

Video

Chcete-li porozumět nuancím mytí rukou, podívejte se na video na toto téma:

Našli jste chybu? Vyberte text myší a klikněte na:

Pokud se na vašich oblíbených věcech objevují první známky těhotenství ve formě neupravených pelet, můžete se jich zbavit pomocí speciálního stroje — holicího strojku. Rychle a efektivně oholí nahromaděná textilní vlákna a věci vypadají hodné.

Pro boj s můry existují speciální pasti. Do lepivé vrstvy, kterou jsou pokryty, se přidávají ženské feromony, které přitahují muže. Když se drží v pasti, vypadnou z reprodukčního procesu, což vede ke snížení populace můry.

Myčka není vhodná pouze na nádobí a šálky. Může být naloženo plastovými hračkami, skleněnými stínidly a dokonce i špinavou zeleninou, jako jsou brambory, ale pouze bez použití detergentů.

Stretch stropy vyrobené z PVC fólie jsou schopny odolat 70 až 120 litrů vody na 1 m 2 jejich plochy (v závislosti na velikosti stropu, stupni jeho napětí a kvalitě filmu). Takže se nemusíte starat o úniky od sousedů nahoře.

Je nejjednodušší odstranit usazeninu a uhlíkové usazeniny ze žehlicí plochy stolní solí. Na papír posypeme silnou vrstvu soli, zahřejeme železo na maximum a lehce přitlačíme železo přes slanou podložku.

Porovnejte značky

Je jednodušší vzájemně porovnávat gely při pohledu na obecnou tabulku s vlastnostmi popsaných produktů.

Jméno gelu Hlasitost Země výrobce Jmenování
Weasel Active Čerstvý 2000 ml Rusko Syntetika a bavlna
Persil Color Expert Gel 1640/2920 ml Německo Barevné věci
Woolite Premium Color 900 ml Itálie Bavlna, barevné předměty
Synergetický 1000/2750/5000 ml Rusko Jakýkoli druh tkaniny
Meine liebe 800 ml Německo Barevné a bílé, černé prádlo jakékoli struktury (kromě vlněných a hedvábných)
Losk Aroma Orchid 1460/2190/2920 ml Německo Různé druhy tkanin, kromě hedvábí a vlny
Cotico 1000 ml Rusko Dětské oblečení, různé druhy tkanin

Hodnocení uživatelů

Odkaz na hlavní příspěvek
Adblock
detector