Přestavba Stalinky | Green-Pages.info

Jak se stalinisté objevili

Dispozice Stalinky byla často luxusní: prostorné, komfortní apartmány, velká okna, vysoké stropy — to vše nutilo vynaložit spoustu prostředků na výstavbu, ale lidé, kteří takové bydlení obdrželi, byli docela spokojeni.

Je však vhodné rozdělit stalinku na dva typy.

domy postavené po válce začaly vypadat mnohem skromněji

Je možné přestavět stalinku

Ačkoli vynikající uspořádání je jednou z hlavních výhod, na které se mohou pochlubit všechny stalinistické byty bez výjimky, někdy se lidé stále zajímají — je ve Stalinově éře možná sanace? To se může stát z různých důvodů.

Příklad přestavby bytu Stalinka

Samozřejmě, v stalinkas, jsou rozměry místnosti již poměrně velké, ale přece jen pár metrů čtverečních nebude nikdy zbytečných.

příklad přestavby třípokojového bytu ve Stalinově budově

Přichází další minus stalinistů. Ty oddíly, které byly původně samonosné, se nakonec změnily v ty vykládací.

K tomu se používají běžné dřevěné desky a trámy. Není nutné získat povolení a schválit takovou výstavbu u příslušných úřadů — hlavní nosné konstrukce budovy nejsou nijak poškozeny nebo změněny.

Možnost přestavby pro dvoupokojovou stalinku

Rozložení Stalinska (stalinki): 1-2-3-4 pokojové byty

Stalinistické obytné budovy řady 1-255

Série 1-411

Dispozice stalinistických obytných budov řady 1-433

Vlastnosti dispozice stalinistického domu (Stalin)

Koupelna je často usazena, nebo až 120 — 150 cm, a poskytuje malé pohodlí. Někdy není možné demontovat a nainstalovat plnou koupel.

Funkce:

Nejprve je třeba si uvědomit hladinu hluku a tepelné izolace stěn. Jejich tloušťka je někdy až 1 metr. V takových domech můžete poslouchat hlasitou hudbu, aniž byste rušili sousedy nahoře nebo dole.

Koupelna a toaleta v stalinkas jsou také malé. Často jsou sloučeny do jedné místnosti, aby byla pohodlnější. Při stavbě zde byly instalovány obyčejné litinové vany a keramické toalety.

Sanace, pokud je to možné

V stalince lze provést řadu sanačních opatření. Od kardinálu k jemnému.

Lze jej určit na základě dvou charakteristik:

  • s železobetonovými podlahami;
  • s dřevěnými trámy.

Opačná situace se vyvíjí v bytech s dřevěnými podlahami. Cenově dostupná možnost sanace je zde zásadní generální oprava bez zbourání stěn. Pokud je však s demolicí hradeb dohodnuto s řídící organizací, lze tak učinit.

Závěr

Ačkoli jsou stalinky vlastnictvím 20. století, mezi kupujícími jsou stále běžné. Uspořádání stánků vám umožní maximálně využít obytný prostor.

I když vezmeme v úvahu současné stavební technologie, ne každá stavební společnost dokáže opakovat úspěch Stalinových domů. Tyto domy si budou i nadále užívat své popularity, dokud se úplně nezkolabují. A to se zjevně nestane brzy

Sanace a návrh interiéru bytu stalinka

Je zajímavé a neobvyklé porazit interiér koupelny v stalinka. Přesněji, interiér koupelny. Koupelna a toaleta v stalinka jsou oddělené a je lepší je kombinovat. Koneckonců, vysoký strop a malá plocha toalety v kombinaci vypadají, jako byste byli v pouzdře na tužky.

Po sloučení koupelny je opět prostor pro projektanta. A tady zase spolu s námi hrají vysoké stropy. Koupelna v stalinku může být vyrobena ve dvou nebo dokonce ve třech úrovních. Na různých úrovních můžete umístit vanu nebo jacuzzi a dokonce i sprchu.

Seznam dokumentů pro sanaci ve stalinistickém domě:

Postup při dohodě o sanaci v stalinistickém domě a seznam dokumentace se neliší od dohody o sanaci v jiných domech.
Obsahuje následující sadu dokumentace:

Sanace stalinistického bytu — postup schválení

U bytů s hypotékou budete pravděpodobně potřebovat bankovní povolení k sanaci.
V případech, kdy přestavba ovlivňuje plynové vybavení bytu, může být nutné předem dohodnout projekt v Mosgazu.

Pokud je dohoda uzavřena zástupcem vlastníka, bude vyžadováno plné zmocnění, které mu poskytne takové právo.

Rekonstrukce jednopokojové stalinky

Projekt sanace jednopokojové stalinky, uvedený jako příklad, umožnil přidělit další byt v bytě se zdrojem přirozeného světla.

Výhodou tohoto jednopokojového bytu bylo, že plochy kuchyně (2) a obývacího pokoje (1) byly poměrně velké. Kromě toho byla v kuchyni dvě okna, která umožňovala sanaci pomocí zařízení další místnosti.

Sanace Stalinky na projektu foto:

Rekonstrukce 2-pokojové stalinky

Cílem přestavby dvoupokojové stalinky z předválečného období bylo napravit nedostatky původní dispozice spojené s umístěním vchodu do koupelny z kuchyně.

Dům má dřevěné podlahy, takže technický závěr pro přestavbu kopeckého kusu stalinky byl objednán od Odborného střediska.

Projekt sanace byl připraven našimi specialisty.

Během přestavby byla kombinována koupelna s toaletou, která utěsňovala vchod z kuchyně. Během přestavby mezi koupelnou a obývacím pokojem byl navíc místo staré přepážky postaven nový s účinnou zvukovou izolací.

Přestavba 3-pokojové stalinky

Přestavba 3-pokojové stalinky byla provedena v domě řady II-03, postaveném na samém začátku etapy standardní bytové výstavby — v roce 1953. Dům je zděný se železobetonovými podlahami.

Byt «vesta» je rozdělena nosnou zdí, která nebyla při sanaci ovlivněna, přesto bylo možné umístit dvě plnohodnotné kombinované koupelny na plochu bytu.

Rekonstrukce 4-pokojové stalinky

Prezentovaný projekt sanace čtyřpokojového bytu v cihlovém stalinku byl na žádost majitele schválen naší společností.

Při přestavbě bytu v budově z roku 1954 s betonovými podlahami nebyly nosné prvky ovlivněny.

Při přestavování stalinků vyžaduje vypracování projektové dokumentace zohlednění řady konkrétních bodů souvisejících s konstrukčními rysy těchto budov.

Máme vše, co potřebujete k vypracování projektové dokumentace — schválení SRO a mnohaleté zkušenosti.

Společná řešení plánování

Neméně oblíbenou možností je vytvořit studio, a teprve poté jej rozdělit na zóny, nebo kombinovat chodbu a kuchyň, koupelnu a WC, pokoje a lodžii. To vše odpovídá dotazu „sanace dvoupokojového bytu“.

Jak správně přestavět

Většina dispozic standardních jednopokojových apartmánů má pouze jednu zeď s oknem. Z těchto dvou místností, které se získají po sanaci, bude proto mít pouze jedna přirozené světlo.

Sanace s prostornými pokoji

Příklad přestavby jednopokojového bytu

To se však týká většiny standardních bytů, ale ne všech. Zkušený designér bude moci vypracovat konkrétnější názor až po prohlídce bytu, ve kterém bude provedena sanace.

Odkaz na hlavní příspěvek
Adblock
detector