Přikrývky pro děti | Green-Pages.info

Péče o radu

Přikrývky z hedvábného vlákna. Takové modely jsou nenáročné na péči. Lze je snadno prát v jemném cyklu. Hedvábné přikrývky by měly být často větrány a sušeny.

Postarejte se o sladké sny vašeho dítěte s Ivtex37.rf. Dětské přikrývky od Ivanovo vám mohou sloužit po mnoho let.

Proč je to důležité

Nákup správné přikrývky může pro vaše batole znamenat rozdíl mezi pohodlným nebo nepříjemným spánkem.

Mladí rodiče často přehlíží takový faktor, jako je výběr správné velikosti pro dětskou přikrývku. To však nelze povolit, protože nevhodné parametry mohou způsobit určité nepohodlí. Co se stane, pokud jsou rozměry nesprávné.

Jak vidíte, tento faktor je třeba vzít v úvahu, jinak je zaručen výskyt nepohodlí a poruchy spánku. K tomuto problému by se však mělo přistupovat s přípravou a vzít v úvahu různé faktory, které ovlivňují výběr.

Požadavky na přikrývku pro novorozence

Mělo by být rozhodnuto, pro jaké účely bude zamýšleno.

Výběr dobré obálky pro vaše dítě

Za prvé — přikrývka, která je nezbytná pro propuštění dítěte z nemocnice. Koupí se a používá se pro krásu, hlavně za účelem uchovávání nezapomenutelných fotografií celé rodiny s novorozencem.

Chůze na zimu a léto

Za druhé, přikrývka na procházky. Bude používán nepřetržitě po dobu tří let. Protože musíte chodit s vaším dítětem každý den. Může jich být několik na léto a zimu.

Deka v postýlce

Za třetí, hlavní přikrývka, se kterou bude dítě spát v postýlce, když spí. V horkém počasí ji můžete nahradit lehkou přikrývkou nebo běžnou plenkou.

Začtvrté, nesmíme zapomenout připravit se na okamžik, kdy se dítě začne plazit a studovat podlahu.

Při nákupu přikrývky společnost nevytahujte, vyberte ji podle jejího složení a účelu. Možná levnější možnosti jsou lepší než ty inzerované.

Jakákoli verze přikrývky je však potřebná, musí však splňovat několik požadavků:

Chcete-li matraci chránit, zakupte si vodotěsnou matraci.

Možné velikosti

Dětské přikrývky se dodávají v centimetrech v následujících velikostech: 80 x 90, 95 x 100, 90 x 120, 100 x 140, 105 x 115, 120 x 120 a 110 x 140.

Volba závisí na růstu dítěte, jak roste, musíte si koupit velkou přikrývku.

Neměli byste měnit ani používat své staré zásoby na drobky, protože není známo, co by se jejich plniči mohlo během této doby stát a kdo by se v nich mohl usadit. Kupte si něco nového, ale velkého.

Které jsou vhodné v létě a které v zimě

Která přikrývka je nejlepší pro různé příležitosti? Pokud se drobenka objevila během chladného období, první je vybrat si malou a teplou přikrývku, pak si v létě koupit lehkou s velkými rozměry. A opak je pravdou, pokud se dítě narodilo v létě.

Nyní musíme oddělit, které odrůdy jsou vhodné pro letní procházky a které pro zimu. Pro teplé období:

 • přikrývky — přikrývky, teplé, ale lehké;

  používat plenku nebo froté ručník;

 • v postýlce s polstrováním polyesterovými nebo holofiberovými plnivy. Tyto přikrývky nevyžadují zvláštní péči a v zimě budou velmi nápomocné díky jejich schopnosti rychle se umýt a vysušit.

Jak vybrat tu správnou přikrývku pro vaše dítě

Přehřátí je pro drobky nebezpečnější než podchlazení. Měli byste mít přikrývky — teplé a lehké a sledovat teplotu v pokojové místnosti.

Jak vybrat přikrývky a přikrývky pro novorozence? — Tyto výrobky musí nutně:

Pokud má dítě alergie, může spát pouze pod přikrývkou vyrobenou ze syntetických materiálů. Taková věc nevyvolá negativní reakci. Syntetické modely jsou lehké, teplé a lze je prát tak často, jak chcete.

Velikosti dětských koberečků a přehozy

Standardní velikosti přikrývky:

 • Fototul do kuchyně
 • Interiér kuchyně s černými a bílými závěsy
 • Fotografie krásných záclon na očkách
 • Fotografie záclon ze závoje do kuchyně nebo obývacího pokoje
 • Fotografie interiéru ložnice s béžovými závěsy
 • Tipy, jak vybrat záclony do ložnice: fotografie interiéru
 • Záclony pro oblouky v hale nebo kuchyni
 • 80 x 90 cm;
 • 95 x 100 cm;
 • 105 x 115 cm;
 • 110 x 140 cm.

Rodiče obvykle kupují nejmenší model dětské přikrývky a přikrývky podle období, ve kterém se má dítě narodit. Velká velikost je přijata pro příští sezónu. Ukázalo se, že sada dvou přikrývek — teplé a lehké.

Neměla by se brát příliš velká přikrývka — dítě se v ní zmatí, zvedne se ve vlnách a částečně odhalí drobky.

V chladném období budete v každém případě kromě přikrývky potřebovat kombinézu nebo transformační obálku.

Jednoduchý háčkování vzor

Pro pletenou přikrývku pro novorozence o rozměrech 80 x 100 cm budete potřebovat 350 až 500 g příze v závislosti na tloušťce nitě a její kvalitě a hustotě pletení. Pro práci potřebujete číslo háčku 3.5.

Proveďte test příze: plette vzorek čtverce o rozměrech 12 x 12 cm. Použijte jej k určení, kolik smyček má výšku a šířku 1 cm. V souladu s tím nasaďte tolik vzduchových smyček, abyste získali řetěz o délce 100 cm.

Schéma počáteční řady: první dvojitá háčkování je navinuta ve třetí smyčce z háčku, poté je do každé další smyčky řetězu zapsána jedna dvojitá háčkování na konec řádku. Otočte pletení.

Schéma druhé a další řady: na začátku jsou vytvořeny 2 vzduchové smyčky, aby se zvětšil řádek, pak se dvojité háčkování vytvoří stejným způsobem jako v první řadě.

Hrana je svázána jednoduchým háčkování a poté „krokem korýše“: jednotlivé háčkování se zobrazuje zleva doprava, jako by „dozadu“. Výsledkem je elegantní, pevná hrana, která dobře udrží svůj tvar.

Možnosti výzdoby:

 • střídání pruhů různých barev každých 2-8 řádků;
 • použití úzkých a širokých vícebarevných řádků;
 • „Šachy“ (střídání vícebarevných čtverců);
 • saténová stuha prošla řadou tečkovaných háčkovaných stehů.

Pokud je práce prováděna ve dvou barvách, může být nit vytažena podél okraje produktu, aniž by byla oříznuta. Pokud je použito více barev, je příze odříznuta. Konce vláken by měly být bezpečně upevněny a skryté.

Přikrývka pro novorozence k propuštění nebo fotení do-it-yourself

Přikrývka pro propuštění z nemocnice by měla být inteligentní, slavnostní a zároveň co nejpohodlnější pro novorozence. V různých ročních obdobích poskytují výrobci různé přikrývky: demi sezónu (podzim-jaro) a zimu.

Jsou vyrobeny z teplých materiálů a dokonce is izolací. Letní možnosti přicházejí bez izolace. Je důležité zvážit i další funkce.

Vlastnosti transformátorů

Plaidové transformátory jsou velmi praktické, ale zároveň krásné a pohodlné. Jsou vyrobeny z různých materiálů pro obě strany, existují modely s izolací.

Vnitřní strana je vyrobena převážně ze 100% bavlněných tkanin: satén, kaliko, flanelová tkanina. Může být také bavlněný dres a je zde také bambusová tkanina.

Přírodní látky jsou hygienické, pohodlné pro tělo dítěte, měkké a teplé. Kromě toho se snadno čistí.

Vnější může být:

  plyš. Hromadu může být vlněná, bavlněná nebo hedvábná, ale plátno je vyrobeno pouze z bavlny;

fleece. Jeho nevýhody: elektrizovaný, což znamená, že přitahuje prach. Ale na rozdíl od této nevýhody — jednoduchá péče: snadno se umývá a velmi rychle schne;

samet.

Pro propuštění je to vhodná možnost, a pokud ji plánujete v budoucnu použít, je třeba mít na paměti, že je materiál v péči opatrný;

z vlny.

Je vhodné, aby dítě bylo v chladném počasí propuštěno z nemocnice. Nevýhody má pouze vlna — může vyvolat alergie a je náročná na péči, možná je pro takový produkt vhodný pouze suchý úklid.

Transformační kostka se převádí z jednoduché přikrývky na obálku pomocí různých upevňovacích prvků:

Jaká přikrývka pokrývá novorozence

Použité materiály

Dnes je nabízeno mnoho variací. Nejoblíbenější přikrývky jsou:

Průmysl často vyrábí výrobky ze směsných materiálů, které se vzájemně doplňují. Přírodní vlákna v nich koexistují se syntetickými vlákny. To snižuje ceny modelů, poskytuje kouzelníkům krásný vzhled a snadnou péči.

Jak vybrat správnou přikrývku

1. Rozhodněte se o velikosti. Náš sortiment zahrnuje jednoduché a dvojité přikrývky. Více>

3. Vyberte úroveň tepla přikrývky. Naše přikrývky jsou rozděleny na chladné, lehké, teplé a velmi teplé. Výběr závisí na tom, zda se ve spánku cítíte chladně nebo jste častěji horkí. Více>

Pokud vám po zakoupení něco nevyhovuje, lze přikrývku vyměnit za jinou do 14 dnů od data zakoupení. Směnné podmínky>

Druhy výplně přikrývky

Pírko

Hustota přikrývky.

 • Lehký (od 100 do 200 g / m2);
 • Celoroční sezóna (300 g / m2);
 • Zima (nad 400 g / m2).

Odrůdy obalů.

 • Přírodní bavlněné materiály (teak, satén, poplin);
 • Syntetické materiály (polyester, mikrovlákno);
 • Kombinované (X% bavlna + Y% syntetika).

Zajímavé téma:

Jak si vybrat tkaninu pro dětské ložní prádloChcete-li zjistit, který materiál je nejlepší pro dětské ložní prádlo, zvažte vlastnosti tkanin:

Aby postel mohla být vyzdobena ve stejném stylu, kupují do postýlky sady prádla. Mohou se skládat ze 2, 3, 6 nebo 7 položek. Mezi hlavní patří povlečení, povlak na polštář a povlečení. K nárazníku dětské postele se používají speciální nárazníky.

Důležité!

Nejpohodlnější a nejpraktičtější jsou dětské prostěradla vybavené elastickým pásem, který zabraňuje sklouznutí látky a upevňuje ji bezpečně na matraci. Dítě nebude schopno takovou plachtu zmačkat, takže nikdy nebude spát na holé matraci.

Velikosti dětské postýlky

Výrobky pro kočárek nabízené v sadě jsou vyráběny v jedné univerzální velikosti — jedné velikosti. Jsou navrženy tak, aby se vešly do standardní postele.

Ložní soupravy se skládají z několika prvků různých velikostí. Například lze zakoupit plachty — 90 x 150 nebo 100 x 160 cm. Podle norem GOST 31307-2005 „Povlečení. Obecné specifikace «, nejmenší povlečení pro děti — 100 x 117 cm.

Velikost dětského povlečení může mít několik možností pro velikost přikrývky: 120 x 90, 110 x 140, 125 x 120 a 147 x 112 cm. K dispozici jsou polštáře — 38 x 38, 40 x 40 a 40 x 60 cm.

V závislosti na věku dítěte si mohou rodiče vybrat tu správnou soupravu. Všechny položky se vejdou do standardní dětské postýlky. Ložní prádlo by mělo být vhodné pro polštáře a přikrývky.

závěry

Odrůdy produktů pro novorozence v kočárku a postýlce

Množství různých modelů přikrývek pro novorozence je úžasné. Barvy a vzory nejsou v tomto případě rozhodující. Důležitější je materiál, ze kterého je přikrývka nebo přikrývka vyrobena.

Je kategoricky nemožné používat staré přikrývky pro novorozence: v posledních letech se zde mohla pěstovat houba. Nedoporučuje se kupovat vatové modely — je obtížné se o ně starat, neumožňují průchod vzduchu dobře, děti se pod nimi přehřívají.

Pletené vzory

Přikrývky pro novorozence jsou pletené z:

 • bavlna;
 • vlna;
 • akryl.

Bavlna je dobrá pro svou přirozenost a snadné čištění. Je hypoalergenní. Moderní modely si zachovávají svůj tvar a barvu dokonale i po opakovaných cyklech v pračce pro domácnost.

Pro dětské pletené přikrývky si vezměte ovčí, velbloudovou nebo kozí vlnu. Věci jsou lehké a teplé. Dokonale absorbují vlhkost, přehřívání je pod nimi nemožné.

A lanolin obsažený ve vlně má na dítě terapeutický účinek, zejména pokud je oslaben imunitní systém dítěte:

 • ovčí vlna stimuluje metabolické procesy;
 • velbloud absorbuje toxiny;
 • koza má protizánětlivé a baktericidní vlastnosti.

Vlněné předměty lze prát pouze ručně. Jsou kontraindikovány pro alergiky. Chraňte vlnu před můry.

V čisté formě se chmýří nepoužívá pro pletené dětské přikrývky. Nadměrná plísňová vlákna v nose nebo ústech vašeho dítěte mohou být nebezpečné.

Akryl má podobné vlastnosti jako přírodní vlna. Barví dobře a drží barvu po dlouhou dobu. Směs akrylu a vlny dává perfektní kombinaci: příze je měkká, nevaří se a udržuje tvar věci.

Akryl je však nehygroskopický, což zpochybňuje možnost jeho použití pro výrobu věcí pro kojence z hlediska hygieny.

Cyklistická přikrývka

Přikrývka na kolo může být silná (zimní) nebo světlá (letní). Je dobré si ji vzít na výlety — snadno se složí, je lehký a kompaktní. Modely kol udržují v teple a mohou být položeny v houpacím křesle pro novorozence.

Článek vám pomůže vybrat krásné přehozy na postel pro dívku.

Deka pro propuštění z nemocnice

Hlavním úkolem jakékoli přikrývky pro novorozence je především vytvoření optimální atmosféry kolem dítěte a její udržení beze změny.

Přikrývka pro vypouštění musí být zakoupena s ohledem na očekávané povětrnostní podmínky v době prvního objevení novorozence na ulici:

 • v žáru jsou výhodné lehké přehozy, které umožňují průchod vzduchu;
 • v zimě budete potřebovat přikrývku s teplou a vždy hypoalergenní výplní.

I u předního východu dávejte přednost dětské přikrývce vyrobené z přírodních tkanin as přírodními výplněmi.

Přírodní plniva:

 • bambus;
 • hedvábný kokon;
 • eukalyptus;
 • dolů (eider, husa);
 • vlna.

zpět na obsah ↑

Video

Toto video vám řekne, jak si ušít dětskou přikrývku vlastními rukama.

Mnoho mladých matek se obává otázky: jak ostříhat chlapcovy vlasy? Doporučujeme, abyste si o tom přečetli podrobněji.

Co jsou obálky pro propuštění z porodnice pro novorozence

Hlavním kritériem při nákupu dětských doplňků je kvalita a přirozenost materiálů. To se samozřejmě týká i přikrývky. A jeho barvu, velikost, tvar — vyberte, co se vám líbí! Co je uvedeno níže.

Velurové přikrývky

Velurové přikrývky jsou ozdobeny límcem, krajkou, ozdobnými doplňkovými prvky: luky, brože atd.

Pletené

Pletené obálky

Vypadají velmi originální. Pletené výrobky jsou běžné textilie, které jsou často zdobeny pleteným vzorem.

Jsou také šity z různých materiálů, například přední strana je pletena akrylovými nitěmi a uvnitř je přírodní froté. Tkanina je na dotek měkká, prodyšná.

Pletená přikrývka se v létě často používá k propuštění z nemocnice. Můžete se také háčkovat nebo plést.

Prolamované

Pro vybití v horkém dni by nejlepší možností byla tenká prolamovaná přikrývka. To může přijít s čepicí a botičky. Nejčastěji jsou prolamované výrobky hladké, světlé barvy: bílá, béžová, růžová, modrá.

Dětské přikrývky jsou lehké a vzdušné, měkké a teplé. Při výběru materiálů pro ně se výrobci skutečně starají o citlivou pokožku dítěte. Někdy je místo přikrývky pro novorozence snazší koupit letní obálku k propuštění a použít ji.

K výrobě záclon Togas se používají vysoce kvalitní tkaniny.

Obecná doporučení při výběru

 • Přehoz by měl být chytrý! Vaši blízcí přijdou na schůzku s novorozence, všichni budou věnovat pozornost prvnímu oblečení dítěte. Mějte na paměti, že na fotografiích a videích bude na celý život smutné.
 • Dítě by mělo být pohodlné, proto si pro sezónu vyberte přikrývku.
 • Je lepší upřednostňovat vysoce kvalitní přírodní materiály, minimum syntetických materiálů.
 • Přemýšlejte o praktičnosti, pokud je výrobek snadno ošetřitelný, pak v budoucnu můžete použít takovou přikrývku pro děti na posteli.
 • V létě může být obtížné odhadnout počasí. Někdy stojí za to koupit si dvě přikrývky k propuštění: teplejší a lehčí. Fotografie dětských přehozů pro chlapce si můžete prohlédnout na odkazu.

Není nutné přeplatit za značku, najdete kvalitní deku za přijatelnou cenu. Může být svázána nastávající matkou sama nebo „nařízena“ příbuzným. Hledání schémat není problém a určitě někdo tuto práci rád přijme!

Jakou barvu dětské přikrývky si vybrat pro dívku a chlapce

Při výběru barvy se řídí podle pohlaví dítěte. Růžová a červená jsou považovány za holčičí (pro dívku).

Aby diverzifikovali výběr, moderní výrobci obohacují škálu produktů o různé odstíny těchto barev a jejich kombinace. Všechny ostatní barvy jsou považovány za neutrální, vhodné pro obě pohlaví.

V tomto článku si můžete prohlédnout řadu letních výbojových souprav pro novorozence.

Produkt neutrální barvy by měl být vybrán, pokud je pohlaví dítěte stále neznámé nebo se předpokládá, že tato přikrývka bude zděděna.

Slavní výrobci

 • TM Choupette (Rusko) vyrábí oblečení a spodní prádlo pro novorozence, používá exkluzivní materiály od světových značek a design výrobků je inspirován vysokou módou.
 • Ecoline Factory (Rusko) vyrábí vysoce kvalitní kojenecké výrobky, včetně přikrývek k propuštění.
 • Gloria Smal (Rusko) vyrábějí lehké bavlněné pletené přikrývky zdobené potisky a nápisy.
 • Luxberry (Portugalsko) vyrábí prolamované vlněné přikrývky.
 • Klippan (Švédsko) také nabízí vlněné přikrývky.
 • Dusty Miller (Itálie / Rusko) je známá svými nejlepšími prolamovanými koberci.

Video

Toto video vám řekne, jak plést přikrývku pro novorozence vlastníma rukama.

Jaké jsou přikrývky

Jsou odlišné — od beztížné krajky po teplou srst. A přesto je můžete rozdělit do skupin. Přikrývky pro novorozence se liší v:

 1. Materiál, ze kterého jsou vyrobeny.
 2. Velikosti.
 3. Účel — do chladného nebo teplého období, inteligentní pro propuštění z nemocnice atd.

Každá rodina má obvykle několik modelů — pro každou příležitost.
Pojďme mluvit o všech těchto parametrech podrobněji.

Jak si vybrat velikost dětské přikrývky

Standardní velikosti jsou následující:

 • 80 x 90 cm;
 • 95 x 100 cm;
 • 105 x 115 cm;
 • 110 x 140 cm.

Je snadné vybrat přikrývku pro novorozence na radu zkušených matek. Někteří rodiče se domnívají, že dítě rychle vyroste z nejmenšího modelu a je lepší zvolit velikost „s okrajem“.

Odkaz na hlavní příspěvek
Adblock
detector