Provensálská koupelna: jednoduchost a romantismus francouzského venkova | Green-Pages.info

Hlavní rysy stylu Provence

Region je známý po celém světě pro své neobvykle jasné slunce, modré moře, nádhernou krajinu a kuchyni s nezbytným využitím aromatických koření. Základem je provensálský interiér.

Styl je zcela nekompatibilní s elitní elegancí a luxusem. Vyznačuje se cenovou dostupností a jednoduchostí. Koupelna zařízená ve stylu Provence může sofistikovanému člověku vyvolat dojem chudoby.

V nábytku a výzdobě nic navíc. Zároveň je velmi prostorný a lehký. Jasné sluneční světlo vstupuje do místnosti velkým oknem, které je třeba mít v provensálské koupelně.

Pravidla dekorace místnosti

Dekorace na zeď

Malé nepravidelnosti, drsnost a defekty dokonale zapadnou do provinčního stylu a zdůrazní jeho originalitu. Zdivo také nemůže být dokonale ploché. Vítány jsou mírně odlišné švy, mírně vystupující obložení.

Připravené stěny jsou malovány v pastelových barvách, které napodobují tradiční vápno. Je velmi dobré, že povlak zdůrazňuje strukturu povrchu, díky čemuž je ještě výraznější a výraznější.

Může to být deska nebo podšívka. V žádném případě nesmíme zapomenout na to, že koupelna je místnost, kde je vlhkost vážně zvýšena. Proto musí být dřevo před instalací ošetřeno speciálními odpuzujícími a antiseptickými sloučeninami.

Stropní dekorace

Tradiční varianta Provence stylu pro dokončení povrchu stropu je omítka, malovaná ve světlých barvách. Výhody této metody jsou zřejmé: použití přírodních materiálů, nízká cena a možnost použití v jakékoli místnosti.

Měli by se odlišit rustikální texturou a nerovnoměrným zpracováním, jako by si zachovali stopy roviny nebo sekery, která je řezala. Barva paprsků se může velmi lišit: od světle hnědé nebo nazelenalé až po tmavý, téměř černý tón.

Barevná škála je vybrána z odstínů, které napodobují barvu občas vybledlou nebo vybledlou na slunci. Obraz by neměl být nadužíván.

Jak udělat správnou podlahu?

A ještě jedna nuance: Při výběru dlaždic pro dokončení povrchu podlahy v koupelně nezapomeňte, že musí být drsná. Kluzký povlak v koupelně je nepřijatelný — je příliš traumatický.

Dveře a okna

Jak si vybrat vodovodní armatury?

Jsou povinné, protože vana je instalována tak, aby kolem ní byl volný prostor. Je ideální umístit jej doprostřed místnosti, ale není to vždy možné. Proto se snažíme umístit ji blíže ke středu místnosti nebo blízko okna.

Na toaletu a bidet nejsou kladeny žádné zvláštní požadavky. Je důležité, aby se shodovaly se zbytkem vodovodu ve stínu. Vodovodní baterie a další příslušenství by měly být vybrány z matného chromu nebo bronzu. Je dobré, že jejich tvar odpovídá retro stylu.

Zbývá jen vložit do projektu kousek vaší duše, aby se provensálská koupelna ukázala jako nejkrásnější a nejpohodlnější!

SPA styl

Chcete-li znovu vytvořit lázeňskou atmosféru ve své koupelně, můžete použít následující podrobnosti:

Celkovou atmosféru můžete doplnit masážní podložkou poblíž vany. Tato designová varianta je vhodná do světlé místnosti.

Country styl

Nemusíte kupovat drahou dřevěnou vanu, aby se vaše koupelna stala rustikální. Obvyklý interiér lze diverzifikovat pomocí následujících tipů:

Přestavba malé koupelny. Kde začít?

První věc, na které se v této fázi musíte rozhodnout, je vytvořit koupelnu kombinovanou nebo oddělenou.

Do své malé koupelny můžete také přidat trochu „čtverců“ navíc snížením chodby nebo chodby.

Vana nebo sprcha — co si vybrat?

Kromě výrazných úspor prostoru snižuje kabina spotřebu vody. S ohledem na rostoucí účty za elektřinu je to velká výhoda.

Přítomnost větrání nad sprchou rychle odstraní vlhkost a minimalizuje vnikání kondenzátu na povrch venku.

A pokud si stále chcete lehnout do vody do plné výšky, měli by majitelé malých koupelen věnovat pozornost rohovým a zakřiveným koupelím.

Osvětlení v malé koupelně

V malé koupelně lze upustit od jednoho nebo více světelných zdrojů, ale v žádném případě by to neměl být lustr.

Rovněž stojí za to opustit konvenční žárovky — během provozu se velmi zahřívají a při potřísnění vodou mohou prasknout. LED světla jsou pro tato kritéria nejvhodnější.

Chcete-li vytvořit romantičtější atmosféru v malé koupelně, můžete použít neonové proužky, reflektory pro police a výklenky a luminiscenční prvky na podlaze.

Barevná řešení pro malou koupelnu

Chcete-li zajistit integritu interiéru, musíte pro dokončení malé koupelny použít maximálně tři barvy, které jsou nasycené. Je vhodné nechat tmavé, kontrastní a objemné věci a vzory pro některé prostorné pokoje nebo venkovní bazény.

Bílá koupelna

Jedná se o tradiční barvu sanitární keramiky — čisté, jasné, maximální reflexní světlo. V takovém prostředí je snadné relaxovat a navíc jej lze snadno kombinovat s jinými odstíny.

Šedá koupelna

Třpytivé přepady připomínají jasný proud tekoucí z vrcholů mezi kameny. Světle šedá barva, obklopená zrcadly a chromovaným kovem, pomůže po náročném dni od stresu zmírnit stres a ráno oživí vitalitu.

Modrá koupelna

Zelená koupelna

Malé koupelny — fotografie

Naše galerie vám pomůže vidět skutečné příklady designu malých koupelen. Po pohledu na fotografie najdete neobvyklé nápady, jak ušetřit místo v koupelnách, jejichž oblast se shoduje s vašimi.

Nuance dokončení koupelny ve stylu Provence

Rysy stylu diktují: hlavním materiálem ve výzdobě místnosti je dřevo. Povrchy prken jsou klasikou žánru. Provensálský design koupelny nabízí několik povrchových úprav.

Různé materiály pomohou ztělesnit nejodvážnější nápady na design:

Hlavním požadavkem na podlahu je pevnost a bezpečnost. Nikdy není kluzký a je příjemné stát na něm naboso, beze strachu, že se mu roztříští.

Strop

Hlavní podmínkou pro strop je bílá.

Možné úpravy:

Pokud je koupelna v podkroví a sklon stropu, můžete do ní vyříznout okno a získat nad hlavou část svého osobního nebe.

Dveře

Design dveří v tomto stylu je velmi pestrý. Můžete si vybrat z hotových možností nebo si objednat dveře. Předpoklad: všechny materiály musí být přírodní a odolné proti vlhkosti.

Při výběru musíte vzít v úvahu:

Dveře by neměly příliš vystupovat, ovládat interiér. Je dobré, pokud je harmonicky kombinován tónem a barvou se stěnou.

Stěny

Barva stěny je zřídka ponechána čistě bílá. Stěny jsou nejčastěji rozděleny na vodorovné nebo svislé dělení v závislosti na záměru návrháře. Kombinace barev a vzorů jsou velmi rozmanité. Hlavním pravidlem je udržování pastelových barev.

Všechny vertikální povrchy v koupelně lze zdobit ve třech verzích:

 • dřevěné desky nebo obložení;
 • keramická dlaždice;
 • malované omítky.

Nejčastěji se používají kombinace dvou nebo tří typů povrchových úprav. Umyvadlo, vana a bidet s toaletou jsou obvykle kachlová: nyní existuje mnoho historických sbírek s rustikálním nebo květinovým vzorem.

Stěny, na nichž jsou umístěna zrcadla, závěsné police, lampy, jsou omítnuté nebo sešité dřevem. Takový povrch je malován v jemných pastelových barvách.

Jako nejvýhodnější varianta je možné vložit vinylovou tapetu s vhodným vzorem.

Okna a osvětlení

Lampy Provence dodávají interiéru zvláštní eleganci. To je něco, na co se rustikální jednoduchost téměř nevztahuje. Světlé a půvabné, zdobené kováním prolamované a křišťálové a někdy vypadají jako skutečné starožitnosti.

Pro umělé osvětlení, pokud to velikost místnosti a výška stropů dovolí, můžete zavěsit více kolejový lustr.

Další tipy na design:

 • nejlepší volbou je kovová konstrukce s měkkými, hladkými zakřivenými tvary a „nádechem času“;
 • skleněné odstíny, kuželové nebo zvonovité, malované květinami nebo pastoračními krajinami;
 • látkové stínidla jsou zdobeny ručně vyráběnou krajkou, kontrastním lemováním nebo třásněmi;
 • materiál — přírodní, hladké, pastelové odstíny nebo s jemným květinovým potiskem;
 • křišťálové přívěsky, kované rostlinné motivy: k dekoraci lamp se používají květiny, vinná réva nebo břečťan.

Lustr by neměl být přetížen křišťálem, takové přívěsky jsou jen malou částí výzdoby.

Pro osvětlení zrcátek a prostoru nad koupelnou se nejlépe hodí nástěnné lampy. Populární jsou svícny a modely ve tvaru květin.

Součástí koupelnových svítidel je odolnost vůči extrémním teplotám a vysoké vlhkosti. Index „Y“ (stupeň ochrany před vodou) musí být nejméně 4.

Chcete-li vytvořit útulné, matné osvětlení, tradiční pro daný styl, musíte použít lampy, které poskytují měkké rozptýlené světlo, a je lepší vybavit osvětlovací systém stmívačem pro úpravu osvětlení v místnosti v závislosti na situaci a náladě.

Instalatérství

Koupelna v provensálském stylu musí být samozřejmě vybavena stylovým příslušenstvím. Nejviditelnějším detailem je oválná vana, často se zakřiveným lemem. Nainstaluje se poblíž okna nebo do středu místnosti. Nezbytným doplňkem jsou kudrnaté kované nohy.

Je lepší zvolit kohoutek, sprchu, směšovač a další kovové doplňky ze starožitných sbírek vyrobených z mědi nebo mosazi.

Design umyvadla je také hladký a zaoblený. Misky mísy vypadají velmi zajímavě. Umyvadlo může být zabudováno do skříně nebo do kovové police.

Nábytek

Koupelnový nábytek se může velmi lišit designem, ale vždy přirozeným a vždy vintage.

Zde jsou vhodné dlouho zapomenuté předměty interiéru:

Jakákoli proutěná práce je v provence koupelně velmi dobrá: židle, krabice, koše.

Hlavní nábytek je vybrán z masivního dřeva s natřenými a stárnutými povrchy. Dveře jsou zdobeny panelem, křížovými rámy, proutěnými vložkami. Příslušenství (kliky, zámky) může být kovové nebo s malovanými prvky fajáns.

Kované kloubové police se vzory dokonale zapadají do stylu a podporují design lamp.

Hlavní věcí není nevyhodit všechno do jedné velké hromady. Dokonce i kusy nábytku, které se liší texturou a designem, by se měly harmonicky kombinovat, aby tvořily jeden celek.

Závěsy

Okno musí být zdobeno textilem a často je kolem vany zavěšena nepromokavá opona, aby se osprchovala.

Je pravda, že tyto závěsy jsou vzájemně kombinovány a harmonicky zapadají do interiéru:

 • používá se bavlněná tkanina: chintz, kalico, cambric, nejčastěji s „veselým“ květinovým potiskem;
 • lehký, lehký krajkový tyl je také vhodný;
 • záclony mohou být prosté, pastelové barvy, průsvitné, propouštějící slunce do místnosti;
 • je dobré, pokud má textilní design lehkou vzdušnou náladu;
 • Pro zajištění soukromí při vodních procedurách je možné okno zavřít tlustšími závěsy římského typu.

Pokud v místnosti není žádné okno, lze závěsy zavěsit na velké zrcadlo nebo s nimi zavřít otevřené police — to určitě oživí interiér, učiní ho rustikálnějším.

Rostliny

A interiér se ukáže jako vadný, pokud do něj nezahrnete rostliny. Květiny — živé nebo sušené květiny — lze umístit kdekoli. Upřednostňuje se královna Provence, její vizitka — levandule a kytice divokých květin a bylin.

Zahradní květiny a hrnkové stolní a podlahové rostliny dokonale zapadají do tématu Provence.

Vázy a hrnce mohou být vyrobeny z celé řady materiálů:

Květiny ve vázách by měly vypadat, jako by byly právě vybrány ze zahrady.

Umělé rostliny jsou kategoricky vyloučeny.

Výzdoba

Promyšlená a dobře vybraná výzdoba dodá místu, které nechcete opustit, dokonalý nádech.

Na otevřené police a další povrchy můžete umístit:

Žádný jiný styl se nemůže pochlubit tak širokou paletou doplňků. Dodávají koupelně zvláštní, teplý a útulný pocit.

Interiérové ​​video ve stylu Provence

Ve videu je několik dalších nápadů, jak vytvořit interiér v rustikálním francouzském stylu.

Modifikace dokončovacích materiálů

Při zdobení místnosti ve stylu Provence musíte použít přírodní materiály.

Elegantní kovaný nábytek v designu koupelny Provence

Krásná hygienická místnost v barvách postele

Francouzská country stylu vinylové tapety

Dekorace dřevěné stěny je v interiéru Provence velmi běžná.

Rada! Při navrhování designového projektu v žánru Provence je nesmírně důležité dodržovat hlavní vektor stylu: vybírat dokončovací materiály, nábytek, vodovodní a dekorační předměty z přírodních surovin.

Varianty nástěnné dekorace

Světle růžové stěny jsou ideální pro francouzský styl

Při výběru materiálů obkladů je důležité vzít v úvahu rozměry koupelny. Panely obložené stěnou charakteristické pro Provence vizuálně zmenší plochu stísněné místnosti a obyčejná lehká taška rozšíří hranice malé místnosti.

Rada! Keramické dlaždice s dlaždicemi, zřídka umístěné na zdi v symetrickém uspořádání, mohou působit jako světlé akcentové skvrny. Mohou zobrazovat různé květinové motivy..

Perfektní kombinace obložených stěnových panelů a tapet v koupelnovém designu

Krásná koupelna s dřevěnými obkladovými stěnami

Retrovanna — skutečný nález pro koupelnu ve stylu Provence

Koupelny ve francouzském stylu jsou obvykle velmi lehké

Při výběru tapet a stěnových panelů pro místnosti s vysokou úrovní vlhkosti je důležité věnovat pozornost nejen designu, ale také jejich provozním vlastnostem. Konečné materiály musí mít vysokou úroveň odolnosti vůči vlhkosti a rozměrové stálosti.

Kritéria pro výběr instalatérství

Elegantní litinová vana dodá vašemu interiéru originalitu

Koupelnové umyvadlo ve stylu Provence by mělo být vybráno v tandemu s vířivkou, směšovačem, sprchovým koutem a dalšími vodovodními armaturami. Tyto hlavní atributy malby interiéru mají charakteristické rysy:

 1. zaoblený tvar;
 2. zakřivené podpěry;
 3. detaily se starožitným efektem (pokovené mosazem, mědí nebo stříbrem).

Dokonce i faucet musí být stylový, aby splýval s vaším dekorem.

Důležité! Vodovodní baterie umístěné nad dřezy, vany a bidety by měly být vzájemně kompatibilní. Proto je vhodné zvolit míchačky z jedné modelové řady, stylizované v antickém stylu s masivními ventily a zaoblenou hubicí.

Interiér provensálského stylu úspěšně doplní krásné keramické dřezy

Černý faucet dodává vaší koupelně kontrast

Důležité! Hraje roli hlavní dominanty v malbě interiéru. Proto musí být instalován ve střední části místnosti nebo na nízkém pódiu..

Litinová vana nejen vypadá velmi stylově, ale má také mnoho výhod oproti jiným typům van.

Provence styl koupelna: doplňky

Kovaná nástěnná světla vypadají velmi krásně

Dřevěné schody s policemi vytvoří interiér originální

Sukně pod dřezem doplní váš interiér ve stylu Provence

S pomocí krásných dekorativních prvků může být interiér jednoduše neodolatelný.

Rada! K uspořádání provensálské koupelny můžete přidat osobní poznámky samostatným vytvořením doplňků — stojanů na zubní kartáčky nebo mýdlové nádobí z barevného polymerního jílu, mořských kamenů, sušených květin a dalších přírodních materiálů.

Provensálský styl v koupelně — co by zde bylo nevhodné?

Pokud jde o sprchové kabiny, jsou zřídka instalovány v tomto stylu. Provence „miluje“ tradiční sprchu a kabina je zcela moderní atribut, který bude harmonicky zapadat například do špičkových technologií.

Ručně vyráběné výrobky — ideální pro výzdobu místnosti.

Chcete-li plně porozumět tomu, jak vypadají vany ve stylu Provence, můžete si prohlížet fotografie interiérů na internetu.

Obecně platí, že koupelna v provensálském stylu je nejoblíbenějším ze spravedlivého sexu, který se vyznačuje zvláštní ženskostí a romantismem, stejně jako dámy, které respektují rodinné hodnoty a respektují tradice.

Barevná řešení ve stylu

Základem návrhu mohou být světlé odstíny: mléčná, bílá, písek, béžová, světle hnědá, krémová, světle oranžová, olivová, světle šedá, modrá, světle citronová, světle zelená nebo levandule.

Typická kombinace provensálského stylu je světle žlutá a pastelově modrá nebo světle zelená a levandule, která symbolizuje květinové louky v Provence.

Jak vybrat správný nábytek?

Při výběru nábytku do koupelny ve stylu Provence je třeba mít na paměti, že by to mělo být zvláštní nastavení. Zvláštní podmínky, za kterých budou produkty použity, na ně kladou řadu požadavků.

A co je nejdůležitější, koupelnový nábytek musí být odolný proti vlhkosti. Proto byste neměli zvažovat ani možnosti, kdy dřevěné desky rychle bobtnají z vody. Nejlepší volbou jsou speciální vodě odolné materiály.

Zároveň však nesmíme zapomenout, že vzhled nábytku musí odpovídat stylu místnosti. V ideálním případě by zařízení mělo být dřevo nebo imitovat dřevo. S drsným nerovným povrchem, malovaný ve světlých barvách.

Hlavním pravidlem pro zdobení koupelny v provensálském stylu je minimum nábytku. Stačí malá komoda, stůl a koš na prádlo. Nástěnné skříňky, závěsné police nebo stojany a dokonce i automatická pračka jsou zde zjevně zbytečné.

Provence styl koupelna: dokončovací funkce

Provence styl koupelna fotografie

Provence styl koupelna interiér fotografie

Najděte nápady na uspořádání malé koupelny ve stylu Provence z videa.

Provence styl v koupelně: důraz na detail

Provence koupelnový nábytek foto

Provence styl koupelna design fotografie

Provensálský styl v koupelně

Odkaz na hlavní příspěvek
Adblock
detector